Kilka sposobów mocowania kabla do ściany

Kilka sposobów mocowania kabla do ściany

Dziś nie wyobrażamy sobie życia bez różnych technologii elektronicznych. Internet, telefon, domowe urządzenia elektryczne - wszystkie mają przewody, które muszą być prawidłowo i bezpiecznie umieszczone w budynku. W tym artykule przyjrzymy się kilku sposobom przymocowania kabla do ściany, a także opisowi prawidłowego przejścia kabla przez ścianę. Informacje te będą przydatne nie tylko do aranżacji pomieszczeń biurowych, ale także do mieszkań i domów mieszkalnych.

Mocowanie za pomocą zaprawy budowlanej

Metody tej nie można nazwać prostymi, ponieważ kabel jest przymocowany bezpośrednio do ściany. Oczywiste jest, że nikt nie będzie w stanie wykonać całunów (kanałów) w ścianie, których naprawa została już zakończona, ponieważ ta opcja jest odpowiednia, jeśli dopiero zaczynasz kończyć powierzchnie pokoju. Jednak tę metodę można uznać za najbardziej estetyczną, ponieważ sznury są ukryte w ścianie i nie można ich zobaczyć.

Zwykle uderzenia wykonuje się za pomocą szlifierki i dłuta. Na początku konieczne jest zaznaczenie linii, w których kabel będzie nadal przechodzić. Może ta rada wydaje się oczywista, ale szwy są wykonywane tylko na liniach prostych. Aby zrobić dziury, bułgarski musi wykonać dwie równoległe linie, a następnie przebić kanał młotkiem i dłutem.

Kilka sposobów mocowania kabla do ściany

   

Przewód układany jest w kanale i tynkowany gipsem. Ponieważ gips jest szybkoschnącą mieszanką, konieczne jest również szybkie zamknięcie otworu. Dla wygody kabel w osłonach jest mocowany za pomocą specjalnych nitów, tak aby się nie wystawał i nie trzeba go trzymać. Nitki te pomogą ci przy wszywaniu kilku drutów do ściany. Dzięki nim proces układania i powlekania będzie przebiegał szybciej, a ty nie przejdziesz kilkukrotnie, aby wymieszać mieszankę gipsową. Ta metoda ma swoje wady, jeśli kabel jest uszkodzony, konieczne jest złamanie otworu w ścianie, aby go zastąpić.

Kołek rozporowy

Najprostszym sposobem przymocowania kabla do ściany jest za pomocą klamry do kołków. Najważniejsze jest, aby wybrać odpowiedni rozmiar jarzma. Będzie to zależało od średnicy drutu. W celu przymocowania sznurka za pomocą kołka ustalającego, w powierzchni konieczne jest wywiercenie otworu. Zacisk jest wkładany do otworu razem z kablem. Końce kołków rozporowych rozchodzą się w ścianie, a więc są do niej przymocowane, chociaż nie wystarczająco mocno. Do gipsokartonovogo nakładania motyla.

Kilka sposobów mocowania kabla do ściany

Jeśli ta metoda układania jest używana na zewnątrz, należy kupić czarny kołek rozporowy. Jest odporny na promienie ultrafioletowe. Ten sposób układania jest dość tani, ale kabel nie pasuje wystarczająco ciasno do powierzchni i może wyskoczyć. Chcę zauważyć, że każdy drut musi być zabezpieczony oddzielnym zaciskiem.

Zszywki

Tę metodę można nazwać tradycyjną. Ma kilka zalet. Po pierwsze, możesz naprawić kilka równoległych kabli naraz. Po drugie, będą pasować ciasno na powierzchnię.

Zszywki są wykonane z ciętych aluminiowych pasków lub ze sztywnego drutu. I są zapinane za pomocą śrub. Żeby wykonać aparat ortodontyczny, potrzebujesz blachy i nożyczek. Paski są cięte o szerokości 1-2 cm i długości 6-8 cm, otwory wykonuje się na środku paska za pomocą stempla lub gwoździa. Łatwo jest naprawić drut, trzeba zgiąć warkoczowe wąsy i delikatnie kłuć młotkiem.

Kilka sposobów mocowania kabla do ściany

Ta metoda nie jest droga, ale czasochłonna, ponieważ sam musisz wykonać pracę. Ostre końce wspornika mogą uszkodzić przewód, więc opakowanie powinno być wykonane bardzo ostrożnie. Metalowy uchwyt jest podatny na korozję, a na powierzchni może być widoczna rdza. Jeśli zszywki są wykonane z szerokiego drutu PTPZH, to rdza nie jest lękliwa.

Inne metody

W przypadku cienkich przewodów internetowych i telefonicznych można użyć napędu. Wygląda jak śruba przykręcona do ściany. Wiertło jest częściowo skręcone w zakładkę, a kabel jest przykręcony do wystającego gwintu.

Kilka sposobów mocowania kabla do ściany

Innym sposobem układania przewodów na ścianie jest rura falista. Ta opcja zapewnia dodatkową ochronę dla przewodów. Jest on po prostu wystarczająco rozmieszczony, na powierzchniach ustalone są śruby przykręcane za pomocą śrub. Sznury są wkładane do rurki i mocowane w uchwytach.

Chcę zwrócić uwagę na fakt, że konieczne jest mocne zamocowanie drutu, aby nie wyskoczył i nie zawiesił się.

Kilka sposobów mocowania kabla do ściany

Nowoczesny sposób mocowania - platformy montażowe. Zaletą takich platform jest możliwość szybkiego mocowania ich na dowolnej powierzchni i bez konieczności wiercenia otworów. Ta podkładka jest unieruchomiona za pomocą samonośnego boku, a sznur jest włożony do haka. Wadą poduszki montażowej jest możliwość podłączenia tylko jednego nie grubego kabla. Platformy montażowe można również zakupić oddzielnie, bez systemu mocowania. Sznury są mocowane za pomocą jastrychu metalowego lub nylonowego. W tym przypadku można połączyć ze sobą kilka przewodów.

Kolejnym istotnym niuanse, które należy wziąć pod uwagę, jest przejście kabla przez ścianę. Do przejścia wierci się otwór w ścianie. Średnica powinna być z marginesem, aby można ją było zainstalować w specjalnej tulei (rurce). Istnieje szereg zasad przekazywania kabla przez ścianę. Jeśli druty są prowadzone przez ognioodporną powierzchnię, muszą przejść przez pudło z mułu lub kawałków rury. W przypadku przejścia kabla przez podłogę łatwopalną należy ułożyć stalową rurę (pudełko z materiałów niepalnych). Szczeliny między drutem a rurą muszą być uszczelnione po obu stronach.

Jeśli drut jest pojedynczy i przechodzi przez strop ognioodporny, nie jest konieczne wyposażenie go w rękaw. Ale to tylko wtedy, gdy dziura nie zapada się z czasem. W każdym przypadku, aby przełożyć kabel przez ścianę, najlepiej jest włożyć rurkę (tuleję) do otworu, ponieważ ta metoda jest bardziej niezawodna.

Jest to konieczne przede wszystkim dla bezpieczeństwa i przedłużenia ich żywotności. Robienie drutów dzisiaj nie ma znaczenia, takie zapięcie jest dość niebezpieczne. Na rynku materiałów budowlanych będziesz mógł wybrać dla siebie różne odpowiednie rodzaje mocowania kabli.

Wideo "Sposoby mocowania kabli do ściany"

Na płycie mężczyzna opowiada o możliwych odmianach mocowania kabla do ściany. Spójrz na rekord i dowiedz się, jakie narzędzia i materiały będą potrzebne, jak również jakie są sposoby łączenia i jak przebiega sam proces.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

21 − 19 =