Niż malować kamień dekoracyjny własnymi rękami

Niż malować kamień dekoracyjny własnymi rękami

Czasem istnieje chęć zmiany czegoś w projektowaniu ich domów. Zaczynamy ponownie wklejać tapetę, zmieniać kafelki w łazience, kupować nowe meble. Rynek budowlany jest pełen nowoczesnych materiałów i narzędzi, które pomagają w tworzeniu dekoracji. Ponieważ chciałem pomalować dekorację z kamienia ozdobnego, powiem ci, jak to się działo. W końcu uczeń na pierwszy rzut oka może poradzić sobie z zadaniem, ale w rzeczywistości te prace mają pułapki, o których każdy powinien wiedzieć.

Niż malować kamień dekoracyjny własnymi rękami

Malujemy kamień dekoracyjny

Proces barwienia sztucznych materiałów

Chcę zacząć od tego, że można malować płytki z gipsu zarówno przed, jak i po ułożeniu. Tylko w przypadku barwienia "przed" należy monitorować czystość sztucznego kamienia. Nie powinien być barwiony zaprawami klejącymi ani wypełniaczami do spoin. Ewentualne problemy można wyeliminować, pokrywając materiał lakierem.

Niż malować kamień dekoracyjny własnymi rękami

Jak pomalować kamień dekoracyjny?

Oprócz efektu dekoracyjnego, barwienie kamienia gipsowego ma wiele zalet i przydatnych właściwości:

 • Ochrona antykorozyjna materiału
 • Ochrona przed promieniami ultrafioletowymi
 • Jeśli jest malowanie zewnętrznych wykończeń, to także ochrona przed opadami atmosferycznymi
 • Oszczędza przed gwałtownym spadkiem temperatury

Ale tylko odpowiedni dobór farby i staranne przygotowanie powierzchni pozwolą wszystkim tym właściwościom działać jakościowo. Jako osoba, która sama ukończyła wszystkie etapy malowania dekoracyjnego kamienia gipsowego, chciałbym poradzić sobie:

 1. Farbę można nakładać tylko na suchą powierzchnię
 2. Jeśli kamień dekoracyjny jest stary, należy go najpierw przeszlifować. W przeciwnym razie rozpylanie wkrótce odpadnie
 3. Do prac na zewnątrz stosuje się farby wodoodporne. Do mieszaniny można dodać różne utwardzacze
 4. Lakier wykończeniowy chroni całą powłokę

Aby pomalować sztuczny kamień z gipsu, wybierz związki na bazie wody. A dla jakości pracy należy wykonać następujące narzędzia:

 • Farba do prac zewnętrznych lub wewnętrznych
 • Rolki, szczotki, jeśli są dostępne, można zastosować aerograf
 • Spoina do szwów
 • Rękawice, respirator

Wybór farby

Niż malować kamień dekoracyjny własnymi rękami

Dekoracyjny kamień w mieszkaniu

Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do doskonałości naszych wnętrz. Tak, a liczba pomocniczych drobiazgów za tak wiele, że grzech nie będzie używał. Podobnie, gips jest powszechnie poszukiwany w procesie prac wykończeniowych. Aby pomalować dekoracyjny kamień z gipsu, należy go tam, gdzie na zewnątrz wychodzi z ogólnego wystroju pomieszczenia i w tym celu zastosować różne sposoby.

Najłatwiej to zrobić, używając otworu lakieru, który pomoże przyciemnić materiał. Jeśli kamień musi być nasycony, wówczas farba powinna być nie mniejsza niż trzy warstwy. Bardzo efektowna wygląda złota farba proszkowa, która po rozcieńczeniu wodą jest gotowa do użycia.

Farba akrylowa pozwala również na uzyskanie efektu, którego potrzebujesz. Idealnie pasuje do materiału, zwłaszcza jeśli ma płaskorzeźbę. W każdym przypadku ważne jest, aby używać wyłącznie wysokiej jakości związków barwiących do sztucznego materiału.

Wpływ naturalnych materiałów dzięki farbie

Niż malować kamień dekoracyjny własnymi rękami

Malowany kamień dekoracyjny

Jeśli podoba Ci się naturalny wygląd kamienia, ale użycie naturalnych materiałów jest niemożliwe, kamień gipsowy można pomalować za pomocą farby z efektem kamienia. Mieszanina o takim efekcie idealnie pasuje do metody budżetowej pracy. Nabycie tego produktu nie trafi w twoją kieszeń, a wygląd sztucznego materiału będzie taki, jak dobry, że nie każdy go odróżni od naturalnego odpowiednika.

Pomimo tego, że farby do sztucznego kamienia wykonane z naturalnego gipsu pojawiły się nie tak dawno temu, stały się one szeroko poszukiwane przez konsumentów. I nie jest to zaskakujące, ponieważ oprócz tego, że praca, być może własnymi rękami, ma również wiele zalet:

 • Wysoka niezawodność, ponieważ farba chroni powierzchnię przed naprężeniami mechanicznymi i negatywnym wpływem środowiska
 • Dzięki temu można go również wykorzystać do pracy na zewnątrz. Przy projektowaniu zewnętrznych elewacji i poszczególnych elementów gipsowych efekt malowania kamienia będzie bez zarzutu
 • Idealnie układa się na innej powierzchni ścian
 • Można nawet malować podłogi, ponieważ materiał z tym efektem jest w stanie utrzymać nienaganny wygląd przez wiele lat, nawet przy dużym obciążeniu
 • Za jego pomocą malowane są schody
 • Mieszanka z efektem kamienia jest w stanie zmienić formę powłoki dekoracyjnej, a wraz z nią sztuczny kamień stanie się zewnętrznie maksymalnie naturalny
 • W pracach zewnętrznych można malować altanki i kwietniki, a także prace wewnętrzne - kominki i piece

Ważne! Trzeba wiedzieć, że światło słoneczne nie jest w stanie w jakiś sposób wpłynąć na wygląd wykończenia, ponieważ kompozycja barwników jest chroniona przed niekorzystnymi promieniami i wypaleniem.

Wyniki

Niż malować kamień dekoracyjny własnymi rękami

Jak pomalować kamień dekoracyjny?

Barwienie sztucznego materiału nie sprawi żadnych problemów, jeśli mieszanka kolorów zostanie wybrana prawidłowo. Aby uzyskać wysokiej jakości aplikację do kamienia, konieczne jest przygotowanie powierzchni i oczyszczenie jej z brudu i pyłu po wcześniejszym przetarciu szwów. Ale jeśli całe wykończenie ma długą żywotność, cała powierzchnia jest szlifowana. Nie zapominaj, że wszystkie procesy muszą być wykonywane tylko na czystej i suchej powierzchni, więc poczekaj, aż kamień całkowicie wyschnie. Jeśli planowane jest uaktualnienie prac wewnętrznych i konieczne jest, aby pokój był jaśniejszy i droższy, na ratunek przyjdzie złota i srebrna mieszanina. W końcu, aby nadać pomieszczeniu solidność i wyrafinowanie, nie trzeba używać tylko drogich materiałów, dzięki ogromnemu wyborowi towarów można ograniczyć się do niedrogich przedmiotów. W tym samym czasie o wiele łatwiej będzie się sfinalizować, niż w przypadku kompozycji naturalnych. Osobiście byłem zadowolony z wykonanej przeze mnie pracy i chcę powiedzieć, że nie powinniśmy bać się rozpoczynać czegoś nowego, ponieważ kiedyś nie wiedzieliśmy, jak przykleić tapetę, ale teraz są gotowi udzielić rady nowicjuszom!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

+ 32 = 38