Przygotowanie ścian do płynnej tapety: 4 główne etapy

Przygotowanie ścian do płynnej tapety: 4 główne etapy

Przygotowanie ścian do płynnej tapety: 4 główne etapy

Przygotowanie ścian do płynnej tapety należy wykonywać bardzo ostrożnie. Do wykończenia ścian używaj różnych materiałów. Najpopularniejszą opcją jest wciąż tapeta. Ich różnorodność jest po prostu niesamowita. Zamiast klasycznego papieru i włókniny pojawia się nowoczesna tapeta płynna. Dzięki temu materiałowi jest bardzo łatwa w obróbce, ale ze względu na płynną teksturę może ukryć nieregularności ścian. Porozmawiajmy o etapach przygotowawczych przed nałożeniem płynnej tapety na ściany.

Prawidłowe przygotowanie ścian do płynnej tapety

Ciekłe tapety zyskują na popularności, jednak ze względu na względną nowość tego materiału, nie każdy zwykły człowiek wie, jak z nim pracować. Jest to wykorzystywane przez wielu profesjonalnych budowniczych, zapewniając, że proces nakładania takiej mieszanki jest również skomplikowany, a także wykończenie ścian ciekłym tynkiem.

Jednak pomimo faktu, że ciecz tapety należą do odmian dekoracyjną techniką nakładania tynku je dużo łatwiej i będzie w stanie poradzić sobie na własną rękę, nawet początkujący w branży budowlanej.

Najważniejszym etapem w dekoracji ścian z płynną tapetą jest ich prawidłowe przygotowanie. Jeśli pominiesz ten proces, materiał może po prostu spaść z bazy w najbardziej nieodpowiednim momencie.

Przygotowanie ścian do płynnej tapety: 4 główne etapy

Ściany z płynną tapetą powinny być odpowiednio przygotowane

Jak przygotować ściany do nakładania płynnej tapety:

  1. Ściana, na której nakładany jest ten materiał, powinna być możliwie jak najniższa. Ważne jest, aby usunąć wszystkie stare elementy wykończeniowe z powierzchni podstawy.
  2. Ponadto ściana jest zerwana, skrawki kleju są zeskrobywane z niej, a cały luźny tynk jest usuwany.
  3. Konieczne jest również wypoziomowanie ściany za pomocą szpachli. Rozsądne nierówności nie powinny być. Przed zastosowaniem kompozycji shpaklyuyuschego na powierzchni zastosować podkład.
  4. Teraz konieczne jest pomalowanie ściany kilkoma warstwami farby na bazie wodnej. Aby uzyskać lepszą przyczepność do tapety, można dodać trochę PVA kleju.

Ostatni etap jest szczególnie ważny. Ściana, na której nakładana jest kompozycja tapety, powinna mieć równomierny odcień. Również ten obraz służy jako warstwa hydrofobowa, która chroni powierzchnię podłoża. Po tym etapie ścianę należy pokryć specjalnym podkładem.

Ze szczególną ostrożnością konieczne jest przetworzenie podstawy płyty gipsowej. Pomimo tego, że ściany ozdobione tym materiałem są zwykle równe i mają jasny kolor, jeśli technologia przetwarzania nie jest zgodna, tapeta może spaść. Przygotowanie płyty gipsowo-kartonowej obejmuje trzy etapy: gruntowanie, szpachlowanie i malowanie.

Konieczne jest również poznanie bardzo ważnego niuansu przy przyrządzaniu powierzchni z drewna. Aby upewnić się, że w procesie wykańczania takich ścian nie odkształcają się z ciekłych preparatów, traktować je związkami hydrofobowymi. Ponadto technologia nakładania tapety na takie ściany nie różni się zbytnio od innych powierzchni.

W starych domach nie zawsze można użyć tego materiału. Jeśli ściany wyglądają na żółte plamy - jest to pewny znak, że płynna tapeta nie nadaje się do Twojego mieszkania.

Wybór podkładu do płynnej tapety

Kolejnym ważnym krokiem w przygotowywaniu ścian do płynnej tapety jest nakładanie podkładu. Konieczne jest, aby skleić ze sobą wszystkie drobne cząstki i nadać ściance i materiałowi wykończeniowemu lepszą przyczepność.

Podkład jest nakładany w trzech warstwach. Następną warstwę można zrobić dopiero po całkowitym wyschnięciu poprzedniej. Zwykle zajmuje to 2-3 godziny.

W przypadku płynnej tapety potrzebny jest dobry podkład, ale jest wiele takich opcji. Najpopularniejsze z nich to związki akrylowe i kwarcowe.

Podkład akrylowy nie ma silnego zapachu. Łatwo się go nakłada na ściany, szybko się w nich wchłania. Ta kompozycja jest biała. Jego jedyną wadą jest niezdolność do stosowania w temperaturach poniżej pięciu stopni ciepła.

Przygotowanie ścian do płynnej tapety: 4 główne etapy

Podkład do płynnej tapety nakładany jest w trzech warstwach

Jeśli nie masz podkładu, możesz zrobić to sam, dodając klej PVA do farby. Na podstawie dwóch części farby, jednej części kleju.

Kwarcowy podkład ma wszystkie zalety akrylowe. Ma w swoim składzie cząsteczki kwarcu, co przyczynia się do lepszej przyczepności tapety do ściany. Reżim temperatury do nakładania takiego podkładu nie jest w stanie wytrzymać absolutnie żadnej temperatury.

Zadawanie pytania: "Jaki rodzaj podkładu wybrać?", Wiedz, że lepiej jest poświęcić raz na kompozycję jakości, niż przebudować całą naprawę. Zwłaszcza, gdy potrzebujesz, nie tak drogich produktów.

Jak użyć szpatułki do płynnej tapety

Szybkość i jakość naprawy zależy w dużej mierze od wyboru narzędzi. Jeśli zdecydujesz się ozdobić swój dom płynną tapetą, lepiej jest kupić do tego specjalną szpachelkę.

Oczywiście, jeśli robisz naprawy w domu, możesz uzyskać za pomocą konwencjonalnego narzędzia do tynkowania. Jednak wtedy proces dekorowania ścian tapetą potrwa znacznie dłużej. Aby osiągnąć pożądany rezultat, będzie to znacznie trudniejsze.

Aby nie marnować czasu na próżno, lepiej kupić specjalne narzędzia. Potrzebujesz tylko trzech łopatek.

Przygotowanie ścian do płynnej tapety: 4 główne etapy

Specjalna szpatułka do płynnej tapety

Łopatka niezbędna do pracy z płynną tapetą:

  1. Pierwsze narzędzie jest dostępne prawie każdemu, kto sam wykonałby naprawę samodzielnie. Jest to metalowa szpatułka o szerokości około 10 cm, którą łatwo jest wpisać na głównym narzędziu.
  2. Najważniejszym narzędziem jest kielnia lub jak to się nazywa w inny sposób - żelazko do twarzy. Wykonany jest ze stali nierdzewnej i służy bezpośrednio do aplikacji i dystrybucji płynnej tapety na ścianie.
  3. Ostatnie narzędzie jest opcjonalne, ale wygodniej będzie z nim pracować. Nazywa się to szpachelką kątową, dzięki której kompozycja jest wyrównywana w rogach. Chociaż ta część pokoju może być wyrównana i palcem.

Ponadto, niektórzy ludzie stosują płynną tapetę do ściany specjalnym sprayem. Takie urządzenie jest dość drogie, więc jeśli nie zamierzasz profesjonalnie wykonywać prac wykończeniowych, nie ma potrzeby kupowania go.

Jak samodzielnie przygotować płynną tapetę

Płynna tapeta jest sprzedawana jako gotowa do użycia lub w postaci proszków. W pierwszym przypadku możesz od razu zacząć pracę, a po drugie będziesz musiał sam je gotować.

Aby właściwie wymieszać kompozycję, musisz postępować zgodnie z instrukcjami zapisanymi na opakowaniu. Wszystkie składniki takich tapet powinny pochodzić z jednej firmy. Zazwyczaj takie tapety zawierają specjalny klej, granulki i włókna podstawy. Wymieszaj kompozycję z wodą, której wymagana ilość jest zwykle podana na opakowaniu. W przypadku jednego opakowania suchej masy średnio 5-6 litrów wody.

Przygotowanie ścian do płynnej tapety: 4 główne etapy

Płynne tapety sprzedawane są w postaci proszków i możesz je samemu przygotować

Płynne tapety można przygotować w domu od zera. Aby to zrobić, będziesz potrzebował rozdartego papieru, wody, kleju, gipsu i pigmentu barwiącego. Wszystkie substancje muszą być zmieszane do stanu kremowego i pozostawione w zamkniętym pojemniku.

Najlepiej zacząć tworzyć płynne tapety jeszcze przed rozpoczęciem nakładania podkładu. Wymieszaną substancję należy podać w infuzji przez kolejne 12 godzin. Następnie można go nakładać na ścianę, ale jeśli z jakiegoś powodu nie można tego zrobić w tej chwili, gotową płynną tapetę można owinąć w polietylen i przechowywać jeszcze przez kilka dni.

Przygotowanie ścian na płynne tapety (wideo)

Płynna tapeta - to idealna opcja do projektowania nowoczesnych apartamentów. Szczególnie odpowiednie będą wyglądać na korytarzu iw łazience. Zwróć szczególną uwagę na przygotowanie ścian podczas pracy z tym materiałem, a Twoja naprawa potrwa przez wiele lat!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

30 − = 28