Rolety tkane na okna – idealny sposób na stworzenie oryginalnego wnętrza

Rolety tkane na okna – idealny sposób na stworzenie oryginalnego wnętrza

Rolety na okna to rodzaj rolet. Takie modele są instalowane zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń, są wykonane z różnych materiałów, w tym tkaniny, stali perforowanej, aluminium lub plastiku. Jaka jest specyfika takich zasłon okiennych i jak wybrać odpowiedni model?

Rolety tkane na okna - idealny sposób na stworzenie oryginalnego wnętrza

Oryginalne rolki z tkaniny

 • Wykorzystanie rolek we wnętrzu
 • Montaż rolet
 • Czym są rolki

  Strukturalnie, okiennice są kombinacją płótna, skrzynki ochronnej, prowadnic i specjalnych elementów ustalających, które zapobiegają przemieszczaniu się płótna w pionie. Podczas regulacji długości, tkanina nawija na wał lub jego rozprzestrzenianie. Cechą charakterystyczną takich systemów jest możliwość kontrolowania rolek tylko z wnętrza pomieszczenia.

  Rolety tkane na okna - idealny sposób na stworzenie oryginalnego wnętrza

  Rolety na plastikowych oknach obsługują następujące zadania:

  1. Chroń przestrzeń okienną i zabezpiecz pomieszczenie przed zewnętrznym hałasem, światłem słonecznym;
  2. Wykonuj funkcję dekoracyjną. Są to rolki tkanin, reprezentowane przez różne kolory i faktury ze wzorem lub w monofonicznym wzorze;
  3. Przyczyniają się one do tworzenia poduszki termoizolacyjnej, aby utrzymać stałą temperaturę w pomieszczeniu i uniknąć nagłych zmian podczas okresów chłodzenia lub ogrzewania.

  Jeśli ta funkcja jest najważniejsza, należy dokładnie rozważyć wybór materiału, który bezpośrednio decyduje o jakości izolacji termicznej.

  Konstrukcja rolet może być zewnętrzna lub wewnętrzna. Ponadto te rolety są klasyfikowane według następujących kryteriów:

  Rolety tkane na okna - idealny sposób na stworzenie oryginalnego wnętrza

  • Typ napędu (system sterowany ręcznie za pomocą linki lub modelu z regulacją elektryczną, gdy wystarczy nacisnąć przycisk, aby zmienić położenie rolet).
  • Rodzaj zamka (zamki boczne, zamki montowane na górze, blokady na dolnym pasku i klawisze z kluczem uruchamiane specjalnym kluczem).
  • Materiał płótna i jego cel funkcjonalny. Okiennice wykonane są ze specjalnie impregnowanej tkaniny impregnowanej, aluminium, stali lub tworzywa sztucznego o zwiększonej wytrzymałości (rolety). Tkanina o właściwościach rolek otrzymała największą dystrybucję w zamieszkałych wnętrzach.
  • Rodzaj powierzchni (rozróżnienie wersji stałej i perforowanej).

  Rolety tkane na okna - idealny sposób na stworzenie oryginalnego wnętrza

  Roletę wyróżnia również rodzaj konstrukcji skrzynki.

  Modele otwartej konstrukcji

  Są najprostszym rodzajem rolek kurtynowych i wykonywane są bez pudełka. Otwarte tkaniny rolety na okna są przymocowane do skrzydła okna, do ściany lub sufitu. Do sterowania stosuje się mechanizm łańcuchowy, urządzenie sprężynowe lub zdalne sterowanie.

  Zamknięte opcje

  Taki system nazywa się pudełkiem lub kasetą. Cechą konstrukcyjną jest obecność całkowicie zamkniętego wału i przesuwanie się ostrza bezpośrednio w prowadnicy lub między prętem a szkłem. Zamknięta roleta zamyka się tak blisko okna, jak to możliwe, bez tworzenia szczelin i szczelin. Podczas zwijania rolka jest schowana w schludnej kasecie. Aby zważyć dolną krawędź tkaniny, użyj zewnętrznych lub wewnętrznych pasków.

  Rolety tkane na okna - idealny sposób na stworzenie oryginalnego wnętrza

  Wykorzystanie rolek we wnętrzu

  Tkanina rolkowa jest elementem, który określa charakterystykę rolety, zapewniając całkowite przyciemnienie pomieszczenia lub nieznaczne tłumienie naturalnego światła. Za pomocą łatwo regulowanych ściereczek można wygodnie ułożyć akcenty kolorystyczne. Aby zmaksymalizować efekt rolet, rolety i rolety są uzupełnione kurtynami świetlnymi, które dodają braku finezji do struktur, które ściśle przylegają do okna.

  Rolety tkane na okna - idealny sposób na stworzenie oryginalnego wnętrza

  Model do salonu

  Rolety tkane własnoręcznie do prowansalskiego i wiejskiego wnętrza wykonane są z perkalu, bawełny, lnu, wybierając materiały o średniej gęstości. Optymalna wersja przepuszczalności światła to tkaniny o charakterystyce "Standard" lub "Dimout". Wnętrze, w którym występuje półprzezroczysty dachowy wystrój okien, uzupełniają zasłony uszyty z tiulu lub organzy.

  W nowoczesnym salonie płótno może być wykonane z gęstego materiału Blackout, co jest szczególnie odpowiednie, jeśli pomieszczenie jest wyposażone w system kina domowego, który wymaga całkowitego zaciemnienia podczas oglądania filmów. Modele bambusowe nadają się do klasycznych wnętrz, a opalizujące wzory perkalu ozdobią pokój dziecięcy. Najlepszym rozwiązaniem dla kuchni jest roleta, wykonana z odpornego na wysoką temperaturę "ekranu" lub materiałów z impregnacją odporną na wilgoć i ciepło.

  Cena za rolki tkaniny zależy od szerokości zasłon i wynosi średnio 1000 lub 1500 rubli dla modeli typu otwartego i zamkniętego, odpowiednio.

  Rolety tkane na okna - idealny sposób na stworzenie oryginalnego wnętrza

  Montaż rolet

  Możesz zainstalować żaluzje samodzielnie, stosując się do poniższych zaleceń:

  1. Gdy wstęga jest dostarczana w postaci oddzielnych listew lub pasków, wszystkie elementy są najpierw łączone ze sobą. Podczas procesu montażu końce pasków powinny być wyrównane, odsłaniając je w jednej linii. Praca jest wykonywana ręcznie.
  2. W następnym etapie instalacja rolek polega na zainstalowaniu specjalnych zaślepek na krawędziach taśm, na których znajdują się szczeliny na końcach paneli. Wskazaniem prawidłowego montażu jest możliwość złożenia wstęgi w punktach połączeń przy zachowaniu jej wytrzymałości.

   Rolety tkane na okna - idealny sposób na stworzenie oryginalnego wnętrza

  3. Następnie zamki są instalowane, a pudełko ochronne zaczyna być montowane.
  4. Na tym etapie instalacja rolet polega na połączeniu ściany tylnej i pokryw bocznych skrzyni, po czym na konstrukcji nawija się wał do nawijania wstęgi, mocując do niej elementy sterujące. Na koniec zainstaluj przednią pokrywę.
  5. Teraz trzeba zmontować mechanizm w jedną całość, łącząc szyny prowadzące z pudełkiem ochronnym.

  Jeśli istnieje otwarty model z płótnem, instalacja jest znacznie uproszczona.

  Rolety tkane na okna - idealny sposób na stworzenie oryginalnego wnętrza

  Wiszące rolety na oknach zaczynają się od zastosowania zasłon do punktu mocowania, sprawdzenia równości zawieszenia tkaniny i zamocowania wspornika za pomocą śrub. Następnie, kilkakrotnie, tkanina jest rozwijana i rozwijana, w razie potrzeby pozioma regulowana, po czym migawka na oknie jest ostatecznie ustalona. Na koniec ustawiane są ograniczniki podnoszenia / opuszczania i regulowana jest wysokość łańcucha, usuwając nadmiarowe ogniwa.

  ZOBACZ WIDEOINSTRUCTION

  Łatwo zamontowane systemy rolek w przypadku przestrzegania zasad instalacji służą przez długi czas i regularnie, dekorując wnętrze, tworząc spokojną i zaciszną atmosferę.

  Leave a Reply

  Your email address will not be published. Required fields are marked *


  *

  + 8 = 13