Rolety z własnymi rękami (zdjęcie i wideo)

Zdjęcia
Czy wykonałeś dobry remont i nie możesz znaleźć zasłon? "Ubrania" dla okien na specjalne zamówienie będą kosztować cię porządną sumę.

Rolety z własnymi rękami (zdjęcie i wideo)

Rolety to doskonałe rozwiązanie do okien na loggii. I wykonane zasłony własnymi rękami również pomogą zaoszczędzić znaczną ilość.

Nie tylko ekonomiczne, ale także interesujące i modne rozwiązanie będzie okno ręcznie robione - rolety, które sam wykonasz!

Rolety z własnymi rękami (zdjęcie i wideo)

Asortyment materiałów do rolet w sklepach jest szeroki. Możesz wybrać odpowiedni kolor do swojego wnętrza.

Pomiędzy pięknem i wygodą, nie musisz się rozdzierać - tworzymy projekt według twoich upodobań. Potrzebujemy:

  1. 2 sztuki materiału - z przodu i od spodu. Lepiej, jeśli nie są to tylko różne kolory, ale także tekstury. Wtedy zasłony będą prawdziwym arcydziełem projektanta. Aby dokonać najlepszego wyboru, przejdź do sklepu ze znajomymi lub krewnymi. Jedna głowa jest dobra, ale dwie są lepsze!
  2. Płótno lub warkocz do podwiązek. Rolety będą proste i szybkie w wykonaniu.
  3. Uniwersalne wątki. Wybierz je pod kolorem tkaniny na zasłony lub w absolutnym kontraście. Wszystko zależy od tego, czy pokój jest klasyczny, czy nowoczesny.
  4. Nożyczki. Pamiętaj: muszą dobrze ciąć, a nie ciąć!
  5. Centymetr, ołówek (kreda krawiecka), zszywacz do mebli (ze zszywkami).
  6. Rzuć papier dla wzoru. Idealny - kalka techniczna. Można go kupić w każdym sklepie z artykułami do szycia.
  7. 2 drewniane klocki. Jeden - okrągły o średnicy 1,5-2 cm, drugi - kwadrat 2x2 lub 2,5x2,5 cm Okrągły można zastąpić sztywnym metalowym prętem. Po prostu nie wybieraj zbyt ciężkiego - projekt może rozciągnąć się lub opaść w najbardziej nieodpowiednim momencie.
  8. Wkręty do drewna (lepiej w firmie śrubokrętem - dzięki temu proces twórczy przebiegnie znacznie szybciej).

Dzięki twoim roletom zaskoczysz zarówno rodzinę, jak i sąsiadów - w końcu takie rolety będą tylko z tobą! Bierz go w sposób odpowiedzialny do wyboru tkaniny i przygotowania - zależy to od tego, jak szybko będziesz ubierać okna. Tutaj trzeba pracować, a nie tylko ręce, ale także głowę! Tkanina lepiej wybrać ciasno, ale nie za dużo, aby lepiej ją wyłączyć pięknymi falami. Doskonała bawełna lub płótno.

Przygotowanie do pracy

Rolety z własnymi rękami (zdjęcie i wideo)

Szerokość żaluzji będzie równa szerokości otworu plus 2-3 cm z każdej strony do szwów. Długość - wysokość okna plus 10-15 cm i ponownie 2-3 cm z każdej strony dla dodatków.

Aby zrobić rolety w domu, najpierw określ rozmiar przyszłych zasłon. Aby to zrobić, zmierz otwór okna - szerokość i wysokość. Pamiętaj: teraz mierzysz swoimi pomiarami, jak wszystko się ułoży. Szerokość żaluzji będzie równa szerokości otworu plus 2-3 cm z każdej strony do szwów. Długość - wysokość okna plus 10-15 cm i ponownie 2-3 cm z każdej strony dla dodatków.

Wycinanie przyszłych zasłon

Rolety z własnymi rękami (zdjęcie i wideo)

Zgodnie z dokonanymi pomiarami wyciąć prostokąt z kalki. Połóż go na przedniej tkaninie po złej stronie i przymocuj za pomocą szpilek do szycia.

Aby rolety "domowe" okazały się nie gorsze od wzorów, trzeba zrobić wzór. Zgodnie z dokonanymi pomiarami wyciąć prostokąt z kalki. Połóż go na przedniej tkaninie po złej stronie i przymocuj za pomocą szpilek do szycia. Odległość między nimi powinna wynosić 10-15 cm. Delikatnie trzymaj wzór dłońmi, zakreśl go kredą. Następnie zmierz z otrzymanej linii 2-3 cm i ponownie zakreśl okrąg - będzie to linia cięcia z dodatkami. Powtórz wszystko z niewłaściwą tkaniną dla przyszłych blindów.

Szycie podstaw dla rolet

Rolety z własnymi rękami (zdjęcie i wideo)

Po odłożeniu raskroili, rozpiąć szpilki, złóż 2 szczegóły zakryte do wewnątrz i przyszyj z 3 stron.

Odepnij szpilki, złóż 2 szczegóły zakryte do wewnątrz i przyszyj z 3 stron. Jeśli nie jesteś bardzo zadowolony ze swoich umiejętności w zakresie szycia, możesz ręcznie uszyć części przed szyciem maszyny. Po prostu wyciągnij "ręczny" szew na jeden gwint, odkręć, zszyj pozostałe krawędzie i dobrze wyprasuj. Podstawa żaluzji jest gotowa!

Teraz musisz naprawić rolety na ramie okna. Aby to zrobić, ułóż podstawę tkaniny twarzą w dół na gładkiej płaskiej powierzchni. Od góry, cofnij się o kilka centymetrów od krawędzi, ułóż kwadratowy drewniany pręt. Powinien być nieco krótszy niż szerokość zasłony (około 3-5 cm). Złóż górną krawędź tkaniny tak, aby pasek był owinięty w nią, i przymocuj tkaninę do drzewa za pomocą zszywacza do mebli.

Przetwarzanie dolnej krawędzi rolet. Aby rzucić zasłony otwarcie pięknie złożone, a w zamkniętym znajdują się równomiernie w całym oknie, w dolnej krawędzi trzeba uszyć okrągły drewniany lub metalowy pręt. Będzie 2-3 cm krótszy niż szerokość zasłon. Pozostawiając tkaninę zakrytą, zawiń dolną krawędź do 3-3,5 cm i powtórz procedurę szycia: najpierw wykonaj lekkim ściegiem rąk, a następnie użyj maszyny do szycia. Usuń nić ze szwem dłoni i włóż ją do powstałego klapy.

Przygotowanie struktury "napędowej"

Rolety z własnymi rękami (zdjęcie i wideo)

Jako dekorację można użyć podwiązki. Są piękne, proste w wykonaniu, nie mogą się złamać, są oryginalne i można je łatwo usunąć do prania.

Możesz wybrać złożony mechanizm rolkowy lub wykonać różne pierścienie dekoracyjne w projekcie. Istnieje wiele sposobów na "ożywienie" rolet. Jako opcję - używaj podwiązek. Oni (zginają palce na ręce): piękne, proste do wykonania, nie mogą się złamać, są oryginalne i łatwe do usunięcia w celu umycia.

Wybierz delikatny kontrast (jeśli lubisz nowoczesny) lub odpowiedni ton (jeśli wolisz klasykę) lub szeroki warkocz. Odmierz 2 długości zasłon plus 30-40 cm. Czy wybrałeś podwiązki z tkaniny? Potem znowu będziesz musiał się uszyć. Na tym etapie nie można utworzyć wzoru papieru. Szerokość każdego paska wynosi 6-8 cm, z każdej strony złożyć na pół z wewnętrzną stroną i zszyć obie długości i jedną szerokość. Odkręć, przeszyj pozostałą szerokość i ostrożnie wyprasuj.

Teraz podwiązaj podwiązki w równej odległości od dwóch krawędzi górnej szyny, tak aby mogły nawet przytrzymywać rolety. Aby to zrobić, odwróć je i ponownie załóż zszywacz do mebli.

Pozostaje tylko powiesić zasłony na oknie, a modny detal wewnętrzny, wykonany własnymi rękami, jest gotowy! Za pomocą śrubokręta przymocuj kwadratowy pręt z gotową zasłoną do ramy okna. Aby upewnić się, że te zadania instalacji nie są widoczne, użyj śrubokrętu na dolnej stronie paska.

Poproś kogoś o pomoc bardzo blisko, zwinąć rolety do schludnego bułka i związać na odpowiedniej wysokości.

Rolety z własnymi rękami (zdjęcie i wideo)

Rolety z własnymi rękami (zdjęcie i wideo)

Rolety z własnymi rękami (zdjęcie i wideo)

Rolety z własnymi rękami (zdjęcie i wideo)

Rolety z własnymi rękami (zdjęcie i wideo)

Rolety z własnymi rękami (zdjęcie i wideo)