Stół do tenisa z własnymi rękami rysunki i schematy

Stół do tenisa z własnymi rękami rysunki i schematy

Stół do tenisa z własnymi rękami

Tenis stołowy - dość powszechny sport na świecie, popularność tej gry jest wielka wśród nastolatków, a nawet ludzi, którzy mają znacznie więcej niż czterdzieści lat. Podczas gry w tenisa mięśnie osoby są ładowane proporcjonalnie i synchronicznie. W stosunku do dużego tenisa typu "big brother" stół nie wymaga dużego obszaru i poważnego sprzętu sportowego. Na każdym podwórku lub szkolnym placu zabaw znajduje się stół do tenisa i tam, w lecie, gromadzą się młodzi ludzie. Design drewnianego tenisa stołowego doskonale pasuje do wnętrza domu. Wiele szefów struktur biurowych wspiera kierunek fizycznie zdrowego zespołu, ustanawia stoły w biurach do gry w tenisa podczas przerw na lunch. Nawet nastolatek może zrobić stolik do tenisa, jeśli naprawdę chce grać w tenisa stołowego ze swoimi przyjaciółmi i rodzicami.

Stół do tenisa z własnymi rękami rysunki i schematy

Aby to zrobić, będziesz potrzebować:

  • Stopy 8 szt. z drewnianej belki 30x40 mm, długość 720 mm;
  • Belka podłużna 4 szt. z drewnianego drążka 30х4 mm, długość 360 mm;
  • Tablica boczna 2 szt. Płytka 20x200 mm, długość 500 mm;
  • Listwa napowietrzająca 2 szt. z drewnianego drążka 30х40 mm, długość 900 mm;
  • Blokowanie synchronizatora 8-cz. z drewnianego drążka 30х40 mm, długość 100 mm;
  • Zawias klapowy 8-cz. z drewnianej płyty o grubości 20 mm, 80 x 30 mm;
  • Uchwyt cienkościenny 16-cz. Płyta pilśniowa 10 mm;
  • Oko podkładki 16 szt. Płyta pilśniowa 10 mm;
  • Śruba z nakrętką skrzydełkową 8 szt. śruba M8;
  • Blat 2 szt. Grubość płyty wiórowej o przekroju 20 mm 1522 x 1370 mm.

Stół do tenisa z własnymi rękami rysunki i schematy

Proces produkcyjny.

Pierwszy etap.
Nogi podporowe stołu to projekty z czterema modułami części w kształcie litery U. Jeden moduł składa się z dwóch nóg z pręta o wymiarach 40-30 mm i wysokości 700 mm, połączonych ze sobą podłużnym prętem wzdłuż długości 1360 mm. Na górze nogi są wycięte i zamontowane uchwyty o cienkich ściankach. W każdym cienkościennym wsporniku wiercony jest otwór o rozmiarze R30. Środek stołu obsługuje dwa połączone moduły, które znajdują się pośrodku konstrukcji. Połączone są one dwoma deskami bocznymi o wymiarach 500x200x20 mm i tworzą mocne "żebro sztywności". Pozostałe dwa moduły znajdują się unipolarne od boków blatu stołu. Są połączone z głównymi modułami za pomocą listew napowietrznych z baru. Na obu krawędziach listew znajdują się stałe synchronizatory blokujące z małych prętów. Aby połączyć moduły pomocnicze z modułami głównymi, należy zastosować ranę do wskazanych pasków, metodę narzutową na podłużnych prętach, które mocują nogi każdego modułu.

Stół do tenisa z własnymi rękami rysunki i schematy

Drugi etap.
Blat może być wykonany z dwóch identycznych kawałków płyty pilśniowej o przekroju 1522 x 1370 mm. Przednia strona płyty pilśniowej powinna być pokryta plastikiem. Jeśli na blacie nie ma plastiku, otwórz górną stronę olejem z siemienia lnianego (pozostaw czas do wyschnięcia), a następnie pokryj kilkoma warstwami farby olejnej (najlepiej zielonej). Do znakowania na blacie użyj białej farby. Zastosuj go do gotowych znaków ołówkiem pod relingiem.

Stół do tenisa z własnymi rękami rysunki i schematy

Trzeci etap.
Technologia montażu platformy przegubowo-przegubowej odbywa się w następujący sposób. W każdym wsporniku platformy przegubowej wywiercony jest otwór o rozmiarze R30. Po przeciwnej stronie pola gry ustaw odpowiednio obszar, po cztery sztuki na połowę płyty pilśniowej, odpowiednio do wielkości zbieżności z cienkościennym wspornikiem, które są zamontowane na nogach podstawowych podpór. Za pomocą żywicy epoksydowej lub śrub (należy upewnić się, że śruby mają odpowiedni rozmiar i nie przechodzą przez blat stołu), podkładka zawiasu jest przymocowana za pomocą kleju stolarskiego.

Czwarty etap.
Po wyschnięciu kleju, boisko jest montowane w częściach na wspornikach fundamentów, poprzez połączenie uchwytu zawiasowo-zawiasowego z cienkościennymi wspornikami, w uprzednio wykonane otwory, przykręcone lub za pomocą nakrętek jagnięcych. Po zainstalowaniu blatu przymocuj prowadnice do prętów podłużnych. Pod koniec montażu możesz rozciągnąć siatkę gry.
Na wiejskiej działce.

Wygodne miejsce do postawienia stołu tenisowego znajduje się na podwórku wiejskim, jest wystarczająco dużo miejsca na różne gry, w szczególności na imprezy tenisowe. Nie byłoby źle, gdyby sprzęt sportowy znajdował się w ustronnym miejscu pod baldachimem (taras, zamknięte patio, duża altana). Gra w tenisa stołowego to zawsze przyjemny czas na eskortę.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

56 + = 64