Jak krásně složené ubrousky pro slavnostní stůl: různé možnosti [master classes]

Jak krásně složené ubrousky pro slavnostní stůl: různé možnosti [master classes]

Doručování příborů je důležité - v typickém dni může vytvořit sváteční atmosféru. Pro doplnění výzdoby stolu může být pomocí barevných ubrousků, složených ve formě různých geometrických tvarů nebo barev. Můžete to udělat sami pomocí kancelářských potřeb. V tomto článku se podíváme na použití tabulkových ubrousků, které překvapí své hosty nejen s lahodnými pokrmy, ale také s jedinečným dekorem.

Nastavení tabulky s ubrousky

Pravidla etikety při podávání a používání ubrousků

Pokud se poprvé zabýváte plánováním dekorů stolů, krásným nastavením papírových ubrousků, pak první věc, kterou musíte udělat, je zjistit, jak správně používat tento prvek:

 • Podle obecně závazných standardů etikety jsou textilní modely obvykle položeny na límci nebo kolenou.
 • Ať už je to tkaná, papírová nebo pletená ubrousek, měla by být vzata pouze po majiteli domu. Na konci svátku je zakázáno umístit výrobek na talíř.
 • Kapesní kapesník je vhodnější pro položení na kolena (pokud jste opustili stůl, nechte ji na pravé straně desky nebo na zadní straně židle).
 • Nadměrné používání šálků není vítáno u slavnostního stolu. Toto by mělo být zapamatováno na banketách, obchodních schůzkách a oficiálních událostech.

Jak krásně složené ubrousky pro slavnostní stůl: různé možnosti [master classes]

Jakou barvu papírových ubrousků si vybrat?

Většina návrhářů se shoduje, že vícebarevné ubrusy, vybrané podle obecné barevné schéma, jsou univerzálním způsobem obsluhování stolu. Monochromatické kapesníky jsou vhodné pro čajový stůl nebo pracovní oběd. Pokud jste si vybrali ubrus v hlubokém, hlubokém stínu, jídelní servis by měl být proveden v bílé, béžové tóny. Při výběru barvy papírových ubrousků na stole je nutné vzít v úvahu uspořádání spotřebičů, téma svátku, stejně jako barvu ubrusů a pokrmů.

Jakou barvu lze vybrat ubrousky papírového stolu

Bílé ubrousky vypadají harmonicky s jakýmkoli tvarem stolu. Při výběru stejných jasných odstínů zvážit vliv barev na emotivní stav člověka - červené a žluté tóny přinášejí radost a modré a zelené naladění na obchodní rozhovor.

Jakou barvu si vyberte papírové ubrousky

Použití barevného ubrusu v kombinaci s bílým papírovým ubrouskem je jedním z nejjednodušších způsobů, jak rychle vyzdobit sváteční stůl, slavnostně přijmout hosty a potěšit je vynikajícími pokrmy.

Jak zdobit stůl s ubrousky

Nedávno se textilní výrobky stále častěji používají k ozdobení stolu při domácím svátku. Pány preferují výrobky s nápisy nebo slogany, například "Happy Birthday", "Happy New Year", "Happy Holiday".

V kavárnách a dalších veřejných institucích najdete kapesníky s vyšívaným firemním logem. Vypadá to velmi stylově, originálně a vytváří zvláštní atmosféru.

Textilní ubrousky s výšivkou

Podáváme ubrousky vlastním rukama

Textilní výrobky se již dlouho používají k ozdobění interiéru domu. Dokonce i obyčejný bílý ubrus může přeměnit stůl navržený na večeři a přinést pohodlí rodinné slavnosti. Tento dekorativní prvek vyniká nejen estetickou, ale i praktickou funkcí.

Varianta látky

Každá hostitelka by měla být schopna zdobit stůl skvěle pro příchod hostů. Budeme uvažovat, jak snadné je šit si ubrousky s vlastními rukama a krásně je skládat, aby sloužily stolu. Především byste měli připravit všechny potřebné materiály a nástroje, které by mohly být potřebné během práce.

Pro výrobu tkaniva na stůl na servírování budeme potřebovat:

 • nůžky;
 • bavlněné, prádlo nebo umělé tkaniny;
 • kolíky různých velikostí;
 • Cívka nití pro lakování;
 • šicí stroj;
 • železo.

Jak krásně složené ubrousky pro slavnostní stůl: různé možnosti [master classes]

Proces šití je následující:

 1. Rozměry výrobku mohou být velmi odlišné, v tomto případě je to čtverec o rozměrech 50 až 50 cm. Jakmile jste se rozhodli pro parametry, označte je tužkou na tkanině a nakreslete obrysy.
 2. Nyní otevřete požadovanou část a ohněte jeden z okrajů o 7 mm. Opakujte postup třikrát a žehlete všechny rohy po obvodu výsledného čtverce.
 3. Dále musíte udělat druhou zátku - to udělat, obrátit jednu stranu na jeden centimetr a hladit se železem. Udělejte to s přilehlou stranou náměstí, pak projděte kolem obvodu budoucí ubrousku.
 4. Každá z rohů musí být nasazena a jemně nakreslit čáru z levého dolního rohu do pravého horního rohu (diagonálně). Opakujte kroky se třemi zbývajícími stranami.
 5. Vedené čáry vám pomohou rovnoměrně řezat tkaninu ve čtyřech rozích. Ty okraje plátna, které se nacházejí po obou stranách řezaných rohů, zabalí uprostřed. Horní část rohu je hladká směrem ke středu a druhou složku nad vyhlazenými čarami.
 6. Všechny záhyby jsou šité zářezem po obvodu výrobku. Okraje by měly být vyhlazeny běžným rovným švem na šicí stroj.

Jak si ušit ubrousek na látkovém stole

Ve videu: jak zacházet s rohem na ubrus nebo ubrousek.

Sada ubrousků háčkování

Pletené ubrousky v kroužku pro nastavení stolů nebo při jednom provedení vytvářejí atmosféru pohody a pohodlí v obývacím pokoji nebo v jídelně. Připojte takový výrobek silou k jakémukoli začátečníkovi. Když děláte dekorace pro dům s vlastními rukama, máte radost z každodenních triviálů. Koneckonců, rodinná večeře by měla být odlišná od občerstvení nebo snídaně na útěku.

Ubrousky, háčkované, vypadají nádherně a doma. Jsou vhodné pro svátky a pro každodenní život.

Pletené ubrousky na stole

Není nutné vybrat nejkomplikovanější schémata ubrousků, protože jsou téměř pod schránkami skryty. Nebude však nadbytečné škrobovat produkty tak, aby po prvním svátku neztrácely svůj tvar.

Sada servírovacích ubrousků pro čajový stůl obsahuje jednu velkou a šest malých ručně vyrobených předmětů. Pro výrobu byla použita příze SOSO (dvě barvy bílé a tmavě hnědé barvy) a háček 1,5 Clover.

Jak plést ubrousek

Při pevném pletení, jak je ukázáno v příkladu, není nutné dokončit škrob hotového výrobku. Níže obrázek znázorňuje vzorek pletení - je vhodný pro začátečníky.

Jak plenit ubrousek háčkování vzor

Ve videu: krásné ubrousky na 10 minut háčkované.

Servírování s tkaninovými ubrousky

K dnešnímu dni existují dva typy ubrousků - papír a tkanina. Ten je určen k ochraně oděvu od drobků a skvrn, zatímco papírové výrobky jsou navrženy tak, aby otíraly rty. Moderní trendy jsou zaměřeny na rozsáhlé zavádění modelů tkanin, vypadají elegantněji a budou trvat mnohem déle než papírové analogy.

Zde jsou některé populární schémata pro skládání tkaniny ubrousku:

 • Megafon - velmi jednoduchý způsob, jak navrhnout papír nebo tkáňové tkáně. Prvním krokem je složit v polovině výrobku a opakujte tuto akci ve stejném směru, jak je znázorněno na obrázku 2. Počet úhlů výsledného úzkého obdélníku ohybu dolů a otočit postavu jako „kulechki“. Nakonec spojte obě části "kulechek" navzájem.

Jak přeložit megafonovou ubrousku

 • Jižní kříž - zajímavý a velmi jednoduchý výkonový vzhled tkaninových ubrousků, které se dokonale hodí do výzdoby jídelního stolu. Otočte výrobek špatnou stranou a podle objednávky ohněte všechny rohy do středu. Poté otočte plátno a udělejte to samé. Opakujte akci znovu a vysuňte nejprve pravý horní roh a pak všechny ostatní rohy.

Jak přeložit ubrousek s jižním křížem

 • Jonku - neobvyklou formou servírovací ubrousky, která se někdy nazývá "labuť". Sklopte výrobek na polovinu tak, aby byl záhyb vpravo. Potom znovu složte obdélník a diagonálně vyklopte dolní polovinu. Levé a pravé rohy se ohýbají nahoru a vyčnívající části se pohybují dolů. Dále je nutné tkaninu přetočit podél podélné osy zpět, střídavě vytáhnout hrany.

Jak přeložit nevyžádanou ubrousek

Ve videu: 5 způsobů, jak krásně skládat ubrousky.

Jak pěkné skládat ubrousky do sklenice?

Jak již bylo řečeno, existuje mnoho typů designu ubrousků. Nejjednodušší, ale ne méně elegantní jsou způsoby, jak je kapesník umístěn ve sklenici, skle nebo sklenici. Takže výrobek na stole příliš nezaslouží, vypadá to čistě a neobvykle. Nejčastěji používané dvě technologie "roh" a "tulipán", můžete vidět na fotografii níže. 

Skládací ubrousky do sklenice

Způsoby rozložení ubrousku v ubrousku

Ubrousky a jiné textilie jsou univerzálními prvky výzdoby slavnostního stolu. Chcete-li zachovat atributy svátku v jeho původní podobě, je nutné použít speciální nástroje. Nyní v obchodech najdete všechny druhy příslušenství pro uspořádání stolu - kroužky, držáky, stuhy a ubrousky. Ty mohou být různé velikosti, černobílé nebo se vzory. Není těžké se naučit skládat ubrousky do ubrousku a o tom budeme hovořit podrobněji později.

Jednoduchý a dvojitý ventilátor

Klasickou variantou zdobení stolu je skládání papírových ubrousků s ventilátorem. Jednoduchost tohoto designu se nezdá být obyčejný, zvláště pokud je ubrousek s geometrickými vzory nebo monofonní, ale v jasných barvách. Pro pestré plátna však není vhodný jediný a dvojitý ventilátor, protože jejich krása je prostě ztracena v záhybech.

Ubrousky v jediném ventilátoru na ubrousky

Chcete-li takto skládat ubrousky, musíte provést následující:

 • Ohněte každou ubrousek diagonálně přes náměstí, abyste skončili symetrickým trojúhelníkem;
 • Umístěte ubrousky v ubrousku nejprve v jednom směru a pak v opačném směru. Tak získáte dvojitý ventilátor.

Ubrousky v dvojitém ventilátoru na ubrousky

Pták s vícebarevným ocasem

Počáteční forma je lichoběžník. Chcete-li tuto myšlenku implementovat, potřebujete papírové ubrousky červené, žluté, bílé a modré odstíny. Trapézový tvar bude sloužit jako páteř našeho "ohnivého" ocasu. Dekorovaná kompozice musí být umístěna v držáku a střídavě barvy ve vhodném pořadí. Dále udělejte hlavu a krk ptáka: sklopte modrou látku do tuby a ohněte špičku. Přidejte chybějící část do ubrousku.

Tato dekorace stolu vypadá tvůrčí a ideální pro dětskou dovolenou.

Jak skládat ubrousky do ubrousku ve formě ptáka

Dvojcestný vodopád v poháru

Další dobrou volbou pro zdobení stolu je umístit ubrousky do nádobí. Pro tento účel můžete použít stabilní keramický hrneček malé výšky. Co dělat s ubrousky? Odpověď je jednoduchá: jednou rozbalte a dvakrát na polovinu. Jednotlivé pláty rozkládáme jeden po druhém, sklopíme uprostřed a tím ponecháme prázdný střed pohárku.

Obzvláště působivé budou vypadat barevné vzory ubrousků s neobvyklými vzory.

Jak skládat ubrousky v šálku

Krásné postavy servírovacích ubrousků

Pro mnohé je umístění servírovacích ubrousků ve středu desky klasické. Tato metoda je široce používána k zdobení banketových stolů a bufetových stolů. Skilní mistři s jednoduchou ubrouskou mohou vytvořit skutečné umělecké dílo. Není to tak těžké, jak by se mohlo zdát, potřebujete trochu trpělivosti a touhy experimentovat. Květiny z ubrousků jsou vždy na svém místě a jejich výroba není obtížné. Můžete použít známou technologii origami, prostě tím, že nahradíte papír látkou.

Jak krásně skládat ubrousek

Lily

Chcete-li udělat lilie, složte produkt diagonálně a pečlivě vyhlaďte všechny rohy. Připojte pravý a levý roh k horní části trojúhelníku a pak ubrousku ohneme v polovině ve vodorovném směru. Na konci ozdobte okvětní lístky a listy a otočte horní část horního trojúhelníku.

Jak skládat liliovou ubrousek

Lotus

Lotus může být oprávněně považován za nejkomplexnější postavu ve výkonu ubrousků. Stránky http://sdelala-sama.ru/2658-lotos-iz-bumazhnyh-salfetok.html najdete podrobný návod, jak udělat lotos papírových ubrousků s rukama nad hlavou, stejně jako výuková videa. Pokud chcete, můžete si vyměnit komentáře s ostatními návštěvníky a naučit se neobvyklé způsoby zdobení stolu. Níže je schéma pro skládání barevných ubrousků v květenství lotosu.

Jak přeložit ubrousky v podobě lotosu

Rybí kost

Chcete-li vytvořit rybí kosti pro nastavení stolu, vezměte ubrousek s tmavě zeleným odstínem. Sklopte ji na čtverec, pak rozdělte všech pět rohů na 5 vrstev a střídavě je ohněte do středu. Otočte obrázek na opačnou stranu a symetricky ohněte všechny konce ubrousku pod druhým. Takový ornament vypadá organicky na vánoční prázdniny.

Jak skládat ubrousky na herbáře

Konečný produkt může být doplněn jasnou hvězdou, jiskry, sněhové vločky nebo vícebarevnými stužkami.

Rybí oříšek

Kabelka

Jedná se o nejjednodušší verzi návrhu tkaniva. Původní tvar je vertikálně složená tkáň se záhybem vpravo. Nyní ji ohněte o polovinu dolů nahoru a sklopte horní dvě vrstvy levého rohu ve směru do středu. V pravém horním rohu se také skládá do středu. Ohněte výsledný trojúhelník a ohněte zbývající rohy do středu. Druhý trojúhelník je proto na první. Použijte pokyny na obrázku níže.

Jak skládat ubrousky kabelkou

Srdce

Pro den všech milovníků zdobíme stůl s ubrousky ve formě srdce. Udělejte to docela snadné - potřebujete papírové ubrousky červené nebo růžové. Vytvořte trojúhelník, vložte levou a potom pravý roh nahoru a otočte tvar. Ohněte horní část dolů, část spodní vrstvy, otočte diagonálně vlevo a vpravo. Poté je třeba obrátit malé rohy doprava a vlevo jeden po druhém, což ubrousku tvaruje srdce.

Jak skládat ubrousek se srdcem

Ventilátor v kroužku

Tato možnost je nejvhodnější pro klasický styl nastavení tabulky. Vyrovnejte ubrousku a položte ji lícem dolů. Dále je nutné mu dát formu "akordeon" - za tímto účelem ohýbat výrobek na polovinu uprostřed. To je vše, ventilátor je připraven. Nyní můžete zdobit stůl tak, že jej umístíte na speciální držák nebo jej umístíte do sklenice. A nezapomeňte napnout ventilátor poté, co jej umístíte na správné místo.

Pokud plánujete zdobit obývací pokoj pro dětskou párty nebo romantickou večeři, můžete vytvořit "firebird" založený na ventilátoru. Nicméně pro to budete potřebovat barevné barevné ubrousky s jasnými vzory.

Jak skládat ubrousek ve ventilátoru

Horizontální sáčky

Skládat ubrousek ve dvou. Rozbalte plátno a ujistěte se, že záhyb je ve spodní části. Jedna třetina horní vrstvy je ohnutá a produkt otočte na opačnou stranu. Sklopte obě strany tak, aby se spojily a znovu sklopte ubrousku.

Jak přeložit vodorovný sáček

Diagonální sáčky

Chcete-li uložit diagonální sáček, sklopte ubrousek čtyřikrát a ohněte první vrstvu látky o 5 centimetrů. Opakujte akci. Udělej to stejné s druhou vrstvou, sklopením rohu pod diagonálním válečkem a vytvořením malého válečku (až 2,5 centimetrů). Ohněte látku shora a dolů a ozdobte ji stůl podle potřeby.

Ubrousky s úhlopříčnými sáčky

Obálka na nástroje

Pro obálku budete potřebovat třívrstvou servírovací ubrousku malé velikosti. Sklopte výrobek na polovinu špatnou stranou směrem ven, aby se záhyb nacházel ve spodní části. Uvolněte třetí z první vrstvy a ohněte boční hrany do středu (zezadu se musí dotýkat), zopakujte operaci znovu.

Obálka pro spotřebiče z ubrousku

Použití ubrousků sloužících stolu je už dávno překvapivé, protože v obchodě můžete koupit krásné textilie. Pokud máte v plánu uspořádat slavnostní večeři pro několik desítek hostů nebo prostě chcete překvapit svou rodinu, máte čas naučit se zajímavé postavy a květiny z ubrousků. Nezastavujte se v jednom designu a pak se jistě dostane neobvyklé složení.

Původní způsob skládání papírových ubrousků (3 videa)

Různé možnosti pro servírování tabulkových ubrousků (60 fotek)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

+ 89 = 92