Kuchyňa-obývacia izba dizajn v štúdio 30 m²

Kuchyňa-obývacia izba dizajn v štúdio 30 m²

Mnohí naďalej žijú v malých apartmánoch s rozlohou asi 30 metrov štvorcových. To vytvára určité nepríjemnosti a spôsobuje, že život nie je veľmi pohodlný. Ale pri správnom pridelení priestoru bude štúdiový dizajn s rozlohou 30 m² optimálny.

Ako zvýšiť priestor?

Existuje mnoho spôsobov, ako zvýšiť dostupný priestor, v ktorom môžu ľudia plne žiť. Ale je dôležité vybrať správnu úpravu a usporiadať nábytok. V modernom malom apartmáne sa nachádza spálňa, kuchyňa, obývacia izba, kúpeľňa, šatňa.

viacfarebné sedacie súpravy

Ak chcete zväčšiť priestor, môžete použiť orezanie a objekty, ktoré môžu priestor zväčšiť. Jednou z najlepších techník je použitie zrkadlového a skleneného povrchu. Kovové predmety sú tiež vhodné. Zrkadlá by mali byť umiestnené oproti sebe. Toto vizuálne rozširuje steny obdĺžnikového štúdia a pridáva viac priestoru. Je dôležité skombinovať zrkadlá s matnými povrchmi, aby nedošlo k vytvoreniu pocitu zrkadlového labyrintu.

Je tiež dôležité zvýšiť nízke stropy. Na to môžete použiť lesklé stropy. Pozrite sa na projekty s podobnými riešeniami. Lesklý povrch odráža vnútorné predmety, ktoré vizuálne zvyšujú priestor. Môžete však použiť aj steny. Na tento účel je lepšie uprednostňovať tapety vo vertikálnom páse rôznych šírok. Ak nechcete robiť opravy, môžete visieť vertikálne obrazy alebo fotografie na stenách. Ale mali by byť dosť veľké. Vhodné a vysoké rastliny vo veľkých hrncoch, inštalované vedľa steny.

rohová pohovka

Ak je byt starý, jedným z najlepších riešení bude prestavba, alebo skôr demolácia stien. Výsledkom je útulné štúdio. Miestnosť môžete kombinovať s kuchyňou. Je však dôležité pamätať na to, že v kuchyni s obývacou izbou nemôžete kombinovať kuchynský sporák. V tomto prípade môžete medzi miestnosťami inštalovať dvojité sklenené dvere, aby ste ich vizuálne zvýšili. Môžete tiež kombinovať kúpeľňu s kúpeľňou. Spoločenská miestnosť bude väčšia.

Dôležité! Funkčné zmeny v rekonštrukcii sú dôležité najmä pre byty v starých domoch, ktorých plocha je 26-32 metrov štvorcových. m.

Drafting

Ak plánujete prestavbu a chcete získať apartmánové štúdio, musíte pripraviť projekt. Je lepšie ho nakresliť schematicky na kus papiera alebo počítačový program.

Projekt by mal zvážiť nasledovné:

  • spací priestor je lepšie umiestnený ďalej od vstupných dverí;
  • kombinovať kúpeľňu s toaletou;
  • vyberte niekoľko zón v obývacej izbe a oddeľte zvyšné priestory hostiteľom a ich hosťom.

obrázok na stene

Ak nechcete vykonať prestavbu v byte, kuchyňa nebude mať dostatok miesta pre umiestnenie veľkého stola. Prípadne môžete použiť malý čítač barov alebo parapet.

Pozor prosím! Ak má apartmán balkón, je lepšie ho skombinovať s miestnosťou. V tomto prípade sa objaví nielen viac miesta, ale aj svetlo. Je dôležité izolovať oblasť balkóna. Budete potrebovať nielen dobré okná, ale aj prenos radiátorov.

Zónovanie priestorov

To pomôže farbám a osvetleniu. Pokiaľ ide o odtiene, projekt byt je 30 metrov štvorcových. m by malo mať zónovanie farieb. V obytnej štvrti by mali byť prítomné svetlé odtiene. S dostatočným prirodzeným svetlom vyzerá čisto biela farba perfektne. Môže byť riedený odtieňmi béžovej, modrej a šedej.

Najlepšie je nechať strop biele. Môžete si však vybrať mliečny odtieň pre strečový strop. Dobre vyzerajúce dvojúrovňové stropy s rôznou farbou v kuchyni alebo obývacej izbe.

hnedé vankúše

Pokiaľ ide o steny, jeden z nich musí byť zdôraznený. Bude to vyzerať dobre murované, tapety alebo kontrastné tapety. V kuchyni môžete použiť imitáciu muriva a v obývacej izbe - kontrastné tapety. Pre ostatné steny je lepšie vybrať si obyčajnú tapetu. V kúpeľni je lepšie inštalovať sprchu, aby sa ušetril priestor. Je potrebné na inštaláciu práčky.

Pri zónovaní je dôležité používať dekoratívne prvky. V malom štúdiu vyzerajú dobre fotografie mestských tém, ktoré zobrazujú architektonické pamiatky a uličné ulice. To vám dáva potrebný vizuálny efekt, ak sa rozhodnete zostať na minimalizme.

drevené police

Pozor prosím! Všetky dekoratívne prvky a nábytok by mali byť vybrané v tóne a mali by byť organické. V štúdio by nemalo byť nič zbytočné. Nestráňte malý priestor.

Pokiaľ ide o výber podlahovej krytiny, je lepšie si vybrať niečo spoločné pre celý priestor. Zvyčajne projekty zahŕňajú keramickú dlažbu alebo laminát pre štúdio. Pri inštalácii keramickej podlahy je potrebné inštalovať vyhrievanú podlahu. Ak tak neurobíte, podlaha bude vždy studená. Ak uprednostňujete podlahovú krytinu z laminátu, musí mať vysoký stupeň odolnosti proti vlhkosti a trvanlivosti. V kúpeľni je lepšie vybrať keramické dlaždice alebo porcelánové dlaždice.

izbová rastlina

V kuchyni a obývacom priestore môžete položiť rôzne podlahové krytiny. Nevyberajte si parkety, pretože môže trpieť nadmernou vlhkosťou v kuchyni. Je dôležité správne prekonať prechod z jedného pohlavia na druhý. Je dobré, ak na tomto mieste bude barový pult alebo pohovka. Tým sa vytvorí ďalšie zameranie na rôzne zóny.

Princípy kuchynského usporiadania

Všetky projekty zamerané na štúdiové byty, osobitná pozornosť sa venuje kuchynskému prostrediu. Je dôležité správne ho prideliť, a to aj v malom priestore, poskytnutím všetkého, čo potrebujete. Uskutočňovanie projektov, ktoré sa zvyčajne riadia nasledujúcimi zásadami pre usporiadanie kuchynského priestoru:

Kuchynská zóna by mala byť logickým pokračovaním v obývacej izbe. Ak je rozloženie v apartmáne štandardné, kuchynský priestor by mal mať podobný dizajn podľa farby a štýlu z obývacej izby. ak je to možné, použite okenný parapet. Môžete ho vybaviť v ďalšej pracovnej alebo jedálni. A v spodnej časti môžete vybaviť skladovacie skrinky. Ak je parapet nízky, tu môžete nastaviť rekreačnú oblasť.

ľahká kuchyňa

Uprednostňujte zabudované domáce spotrebiče. Takže celý byt bude vyzerať skôr. Fasády budú rovnaké a domáce spotrebiče nebudú plné rôznych odtieňov. Cook s kapucňou. Uprednostnite silnú kapotu. V opačnom prípade nábytok a záclony pohlcujú pachy a budú pokryté časticami tuku.

čierna a biela kuchyňa

Svetlo by malo byť rovnomerne rozložené. Dobré osvetlenie je dôležitým faktorom, najmä v obdĺžnikovom priestore. Ak kuchyňa nie je pri okne, je dôležité zabezpečiť dobré osvetlenie. Zabezpečte dekoratívne osvetlenie pod hornými kuchynskými skriňami.

vstavaná rúra

Vyberte si bezhlučný spôsob. Zvláštnu pozornosť treba venovať chladničke, digestore a umývačke riadu. Nemali by byť príliš hlučné pre tých, ktorí spia alebo odpočívajú. Vyberte si mobilný nábytok. Zapojte do kuchyne transformačný a mobilný nábytok. Transformátorový stôl sa môže ľahko premeniť na konferenčný stolík na pohovke. A ak ju dáte do kuchyne, môže sa ľahko zmeniť na jedálenský stôl.

rohová kuchyňa

Dobre premyslený skladovací systém. Použite každý centimeter so ziskom. Kuchynská súprava by mala byť vysoká až k stropu. Môže to byť však veľmi úzka. V dôsledku toho sa táto oblasť uloží, ale môžete urobiť všetko potrebné. Pri inštalácii čítača tyčí môže byť priestor zdola zložený z skriniek s policami a potrebnými oddeleniami. A zhora sa dá zavesiť zábradlia, na ktorých je možné umiestniť korenie a kuchynské náradie.

TV na stene

Nepreťažujte priestor. Vyhnite sa pevným textíliam a množstvu dekorácie. Nevyberajte masívny kus nábytku. Ak je kuchyňa malá a tmavá, kupujte nábytok s lesklými fasádami. Ak je chladnička normálna, vyberte z nej všetky magnety.

kuchynský pult

Vyberte paletu svetla.  V interiéri malého štúdia je nežiaduce použiť veľké tmavé povrchy. Biela farba je voliteľná. Ako základ môžete použiť svetlo modré, béžové, šedé a iné neutrálne tóny. Zvýraznite kuchynský priestor. Musí byť pridelená nielen vizuálne, ale aj fyzicky. To prinesie pohodlie a pohodu.

obrazy na stene

Dôležité nuansy

Pri premýšľaní nad projektovým štúdiom by nemali byť zbytočné veci. Miestnosť by mala byť zdobená len potrebnými prvkami: dekoratívne vankúše jasnej farby na gauči alebo s farebnou službou.

Úspešne vyzerá kombinácia bielej s fialovými a sivými tónmi. Studené farby sa dobre miešajú s jasnými farbami. Výsledkom je pocit ľahkosti a priestor sa rozširuje.

Interiéry s obmedzenou plochou naznačujú minimalizmus a vysokú funkčnosť. Z tohto dôvodu je dôležité používať len minimálne množstvo nábytku. Nepoužívajte nič nadbytočné. Je dôležité venovať pozornosť kompatibilite odtieňov.

Pri správnom používaní nábytku, povrchových úprav a odtieňov môžete vytvoriť útulný a pohodlný priestor aj na malej ploche. Je dôležité identifikovať potrebné zóny.

Možnosti dizajnu kuchyne v štúdiu (3 videá)

Príklady dizajnového štúdia 30 štvorcových (45 fotek)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

84 + = 86