Balkonda “Liana” nasıl asılır (talimat)

Yıkanmış çamaşırların kompakt ve konforlu bir şekilde yerleştirilmesi için, Liana tavan kurutma makinesi çok faydalıdır. Bu kurutucunun basit, kullanışlı ve hafif tasarımı, herhangi bir uygun odaya asmanızı sağlar. Kurutma ketenleri, kontrol elemanlarının düşünceli bir düzenlemesi sayesinde çocuklara bile sunulacaktır.

Balkonda

"Liana" tavan kurutma makinesi, basit, konforlu ve hafif bir tasarıma sahiptir.

"Liana" nın balkonda takılması - prosedür hiç de karmaşık değildir, ancak bazı noktalar önceden dikkate alınmalıdır, böylece daha sonra yeni olanı yüklemek zorunda kalmazsınız.

Kurutma makinesini asmak için gerekli aleti hazırlayın: bir kalem, bir mezura, bir matkap, bir tornavida, yeterli sayıda güvenilir dübel.

Yük taşıyıcı elemanların sabitlenmesi

Kurutucunun balkonda kurulumu geleneksel olarak çalışma talimatları ile başlar. Bu, yapının ana bölümlerinin amacını ve kurulum özelliklerinin anlaşılmasına yardımcı olacaktır. Kurutucunun ana elemanları aşağıdaki gibidir:

  • iki destek braketi;
  • kontrol yan braketi;
  • çamaşır için bir dizi çubuk;
  • çubukların her birine iki kablo.

Balkonda

Tavan kurutma makinesi "Liana" nın ana unsurları.

Daha sonra yapısal elemanların sabitleme noktalarını belirlemek gerekir. Balkonun kısa duvarlarına paralel olarak, iki adet merdane braketi tavana sabitlenecektir. Kontrol braketi herhangi bir yere yerleştirilebilir, ancak kayışın hemen üzerindeki bir yükseklikte yan duvarlardan birine takılması en uygun olanıdır. Ardından, üzerlerindeki giysileri asmak için çubukların yüksekliğini ayarlamak daha kolay olacaktır.

Destekleyici braketler arasındaki mesafe, çamaşırın asılacağı boru şeklindeki çubukların uzunluğuna karşılık gelmelidir. Kuşkusuz, küçük bir sapmanın kullanımı önemli ölçüde etkilemeyecek olmasına rağmen, parantezlerin paralel bir düzenlemesinin elde edilmesi arzu edilir.

Tavandaki köşebentleri sabitlemek için bağlantı elemanlarını toplamak, tüm yüke - kurutma makinesinin ağırlığına ve üzerine asılan ıslak elbiselere - dayanması gerektiğini unutmayınız. Bu nedenle, dübeller tavana yeterince sağlam ve sağlam bir şekilde sabitlenmelidir.. Birkaç ek dübel kullanmak oldukça haklı. Yanal kontrol braketi aynı şekilde sabitlenmiştir, ancak güç gereksinimleri çok sıkı değildir.

Kurutucunun son montajı

Parantezleri ve braketi tuttuktan sonra, Liana kurutucunun oluştuğu kalan parçaları kurmaya devam ediyoruz. Sadece tüm kabloları karşılık gelen deliklerden geçirmek için kalır. Giysiler için her bir çubuk uzun ve kısa olmak üzere iki kordon ile bağlanır. Kordonlardan birinde, teslimat setinde bulunan özel plastik kapakların yardımıyla, çubukların alt ve üst konumlarına sınırlayıcıların sağlanması gerekir. Bunları tam olarak yerleştirmek için kordlardan birini deneysel olarak belirleyebilirsin. Kalan kablolardaki karşılık gelen yerler, uçlardan aynı mesafelerde tekrarlanır.

Kendi balkon veya sundurma "Liana" zaten yüklemiş olanlar, linens ile çubuklar en yüksek konumda kaldırırken, kordonlar zıt uçları yere aşağı asmak dikkat edin. Biraz rahatsız edici. Zeminde uzanmadıklarından ve birbirleriyle karıştırılmadıklarından emin olmak için, kontrol braketi yakınındaki duvara ek bir kanca veya kelepçe asmak daha iyidir. Komple sette temin edilmez, ancak evde veya özel bir mağazada uygun bir şey bulmak zor değildir.

Montajdan sonra ve periyodik olarak çalışma sırasında, çamaşırların kuruması için askıya alınan çubuklar sabunlu suya batırılmış bir süngerle silinmelidir. Böylece, "Liana" kurutucu, çamaşır yıkanan çamaşırların üzerine birikmiş toz bırakmayacaktır.