Banyoda sıhhi tesisat kurulumu

Banyodaki drenaj sistemi, boru olarak adlandırılır, banyodan suyu boşaltmak ve taşmayı önlemek için gerekli boruların birleşimidir. Sıvının boşaltılması, sifon içine sokulmuş bir boru vasıtasıyla banyonun alt kısmında yapılır. Bazen bu tüp sifonun devamıdır. Hamamın taşmasını koruyan başka bir boru, üst kısmında yer almaktadır. Şu anda, farklı tasarımlara sahip ve farklı malzemelerden yapılmış birçok çemberleme türü bulunmaktadır. Banyoda kendinize bir boşaltma taşması nasıl kurulur?

Banyoda sıhhi tesisat kurulumu

Şema boşaltma türleri: 1-Net, 4- T 5- sifon 2 vida, 3-serme, 6-, 7- 8- taşma salma borusu 9 meydan gon 10 somun.

Banyodaki tahliyenin takılması veya değiştirilmesi

  1. İlk önce bunun için tasarlanmış bir banyo yüklemeniz gerekir. Banyoda bantlamanın doğru şekilde yapılması için, boşaltma deliğinin zeminden en az 15 cm uzakta olması gerekir. Hamamı sıkıca sabitleyin, böylece yer değiştiremez.
  2. Teli, bir vida ile sıkıca sabitleyen tahliye ızgarasına bağlayın. Bu eklemi lastik conta ve sızdırmazlık maddesi ile kapatın. Ardından sifonu tişörtün alt ucuna takın. Bir somun ve konik conta ile sabitleyin. Bundan sonra, taşma deliğini yanal uca bağlayan boruyu takın.
  3. Ardından köşeyi takın. Bu köşenin zıt açılışı kanalizasyon borusuna hermetik olarak bağlanmıştır. Tüm eklemleri kapatın.

Tüm bağlantıların sıkı olduğundan emin olun.

Banyoda sıhhi tesisat kurulumu

Sıhhi tesisat ekipmanlarını bağlayan şema.

Küvete bir kova su dökün ve yapının sızıntı yapıp yapmadığını kontrol edin. Eklemlerden hiç biri sızmazsa, tam bir banyo dökün ve herhangi bir yerde herhangi bir sızıntı varsa yeniden bakın.

Çemberleme işinin doğru olduğundan emin olduktan sonra, banyoyu kullanmaya başlayabilirsiniz.

Evinizdeki atık su boruları plastik ise, o zaman sifonu 40 mm çapında plastik bir tüp kullanarak tutturmanız gerekir. Boru hattının çapı 50 mm ise, bir adaptör kullanın. Kanalizasyon boruları dökme demir ise, parçaları sabitlerken kauçuk bir kavrama kullanın.

Bazen tüm tahliyenin düzgün şekilde çalıştığı durumlar vardır, ancak sadece tahliye taşma yerini değiştirmek gerekir. Değiştirme sizin tarafınızdan yapılabilir.

Taşma sisteminin montajı veya değiştirilmesi

Banyoda sıhhi tesisat kurulumu

Banyo için bir sifon düzeni.

  1. Her şeyden önce, yapıldığı tasarımı ve malzemeyi seçmeniz gerekir. Boşaltma pirinç, plastik, bakırdan ayrılır. En katı pirinç eriktir. Drenaj, bir stoper ile kapatılmış bir otomatik valf veya normal bir ile olabilir. İtalyan yapımı ürünlerin daha yüksek kaliteye sahip olması ve çok uzun sürmesi nedeniyle İtalyan yapımı bir ürün satın almanız tavsiye edilir.
  2. Kayışın bu kısmının montajı basittir. Sızmaya başlayan önceki lavaboyu çıkarmak gerekir. Daha sonra yenisi ile değiştirilir. Sıkılığı korumak çok önemlidir.
  3. Boşaltma-taşmasının montajı veya değiştirilmesi bir mukavemet testiyle sona erer. Sistemin düzgün çalışması için, önce banyoyu doldurup kaçak kontrolü yapmalıyız.
  4. Banyosunun önüne dekoratif bir duvar yerleştirilecekse, drenaj taşmasının doğru çalışmasını gözlemlemek için bir boşluk yapmak gerekir.

Çemberleme kurulumu veya değiştirilmesi bağımsız olarak gerçekleştirilebilir. Bu durumda, gerdirme parçalarını takma talimatlarını sıkı bir şekilde takip etmek gerekir. Kurulumdaki ana şey, tüm parçaları sızdırmaz hale getirecek ve su sızıntısı olmayacak şekilde sıkıca monte etmektir.