Bir balkon kapısı ile pencere perdeleri: Tüm sırları öğreneceksiniz

Bir balkon kapısı ile pencere perdeleri: Tüm sırları öğreneceksiniz

Standart daireler, kural olarak, oturma odalarında veya yatak odalarında balkonlarla donatılmıştır. Bu her zaman uygun değildir, çünkü belirli bir stilin oluşmasında zorluklara neden olur. Yine de, mümkün olan en iyi şekilde çıkış yapmak her zaman mümkündür. Bu amaçla, balkon kapısında doğru tekstil - perdeleri seçin. Seçenekler kitleseldir ve sadece titiz bir seçimden sonra karar verir.

Bir balkon kapısı ile pencere perdeleri: Tüm sırları öğreneceksiniz

Balkon kapılı pencere dekorasyon

Balkondaki perdeler için gereksinimler

Her türlü pencere tekstili balkonlu bir pencere üzerindeki perdelerle ilgili kural, pencereyi açarken engelleri önlemektir. Katlanır veya sallanan kapılar zorlanmadan çalışmalıdır.

Bir balkon kapısı ile pencere perdeleri: Tüm sırları öğreneceksiniz

Diğer koşullar:

 1. Tarz ile uyum. Tuvallerin güzel olduğu ortaya çıktığında, ancak aynı zamanda balkon penceresindeki perdeler "ne köye ne de şehre" düşünülemez. Açılışın yapıldığı odanın amacı göz önünde bulundurulduğunda, düşünün stili önceden olmalıdır.
 2. Doğal ışık ile yeterli ışık koruyun. Bazen bunu başarmak hiç de kolay değil, özellikle de sundurma sırlanmışsa, daire kendi kendini gizliyorsa. Bu nedenle, geniş açık izlenim için balkon kapısı için ışık perdeleri kullanın, tül perdeler veya balkonun içine ek ışıklar takın.
 3. Pencereli bir balkon kapısı oluşturan zorlanmış asimetri faydalıdır - bu özelliği perdeli oynamak için kullanmayın, kabul edilemez. Ama aşırıya kaçamazsınız - aksi takdirde balkon kapılı oturma odasında perdeler saçmalık olur.

  Bir balkon kapısı ile pencere perdeleri: Tüm sırları öğreneceksiniz

 4. Balkon çift camlı pencereler parlak perdelerle dekore edilmemektedir. Daire ziyaretçilerinin dikkatini genel iç mekanlardan uzaklaştırmamalıdır. Balkonun tasarımı renkli veya şekil olarak geleneksel değilse, o zaman fonksiyonel parçalar kullanılarak biraz vurgulanır. Örneğin pencere pervazına.

İnsanlarda güzelliğin tadı ve vizyonu farklıdır. Son seçimden önce, balkon kapısı için pencere için perdeler için birçok seçenek çalışılmış ve ailenin tüm üyeleri tarafından kabul edilebilir.

Uygun stilleri

İki katmanlı perdelerle geleneksel tasarım gerçekleşir, ancak diğer perdelerin çeşitliliği nedeniyle alaka düzeyini kaybeder.

Bir balkon kapısı ile pencere perdeleri: Tüm sırları öğreneceksiniz

Örneğin:

 • Klasik tarzda, balkon kapısındaki panjurlar her türlü malzemeden imal edilir - kumaş, plastik, hatta kağıt. Renk ve doku, binaların genel hedefi ile birleştirilir - bu seçeneklerin uygun olduğu yerlerde genellikle balkonlar mutfaklarda mevcuttur. Odanın tarzı sıkı monokrom perdeler, geometrik desenler, soyutlamalar hoşgörmez.
 • Roma perdelerinin kombine setleri ve halkalardaki tek taraflı perdeler - halkalar kesinlikle metaliktir. Balkon kapısının açılmasına müdahale etmeme kuralına karşılık gelir. Ayrıca, dokuma kıvrımlar güneş ışığından ısınmazlar, ki bu plastik kepenklerle önlenemez. Yüksek teknoloji stilleri ve minimalizm hayranları tarafından tercih etti.
 • Bambu modelleri. Mutfaklarda uygun - en "doğal" atmosfer var. Balkon kapılı bir pencere için bu tür perdeleri kullanarak, Japon tarzı uygun çevre ile olsun. Aynı zamanda oturma odalarında, birkaç oluk ile korniş içinde sürgü üzerine birkaç kanvasın yerleştirilmesi için kullanılır.

  Bir balkon kapısı ile pencere perdeleri: Tüm sırları öğreneceksiniz

 • Perdeler. Balkon tamamen camlı ise, odanın amacı ne olursa olsun, ev ortamında olduğu gibi orada da kullanılırlar, kuru ve resmi görünür. Dairenin içinde onlar olmadan yapamazsanız, o zaman pencere yapısının rengiyle aynı olan balkon kapısındaki kepenkleri kullanın. Yani, görünmez olacak. Doğal kumaşların zorunlu ikinci bir tabakası önemlidir.
 • Asimetrik perdeler. Balkon penceresinin döşenmesi için popüler bir çözüm. Balkon kapılı pencerenin perdeleri basitleştirilmiştir - uzun yaprak tamamen kaplıdır, ikincisi pencere pervazında sona ermektedir, bir toplama ile kıstırılmakta veya zengin bir astar kumaşı gösteren bir turla süslenmektedir.
 • Perdeler "kahve evi". Mutfakta tavsiye edilir, çünkü bunlar çok fazla ruhu, fırfırı, katmanı içerir. Ülke stili veya Provence için keyifli. Ancak bu balkon açılması çalışma alanından uzaktadır. Uygun mobilyalar - yuvarlak masa ve sandalyeler yüksek sırtlar, bir sokak Avrupa kafesinin görüntüsünü tamamlıyor.

Bir balkon kapısı ile pencere perdeleri: Tüm sırları öğreneceksiniz

Bu ya da bu tarzın seçilmesi, pencere kapılı balkon kapağındaki perdelerin pratik faydasını görmek önemlidir. Bir durumda, geniş bir pencere eşiği diğer tarafta işlev görür.

VIDEOINSTRUCTION GÖR

Bir korniş seçimi

Artık perdeler için aksesuar sıkıntısı yok. Muhtelif çeşitler bazen tartıdan çıkar. Aşağıdaki çözümler ilginçtir:

 1. Tül, organze, ipekden yapılmış balkon kapılı bir odadaki ışık perdeleri, ip kornişlerinde veya ince metal çubuklarda kalmakta fayda var. Renk kumaşla zıt olarak seçilir.

  Bir balkon kapısı ile pencere perdeleri: Tüm sırları öğreneceksiniz

 2. Balkon kapısı üzerindeki geleneksel Roma perdeleri, halkalarla dekore edilmiştir, bu nedenle, kornişlerin cömert versiyonlarına uyum sağlarlar - ikinci bir perde perdesi ile kalın düzgün çubuklar.
 3. Fabrikada yapılan balkon kapısındaki panjurlar için perde rayları, üzerine kumaşın sarıldığı bir şaft içeren plastik bir kutudır. Fiksasyon ile düzeltmek akıllıca değildir - sadece kanala yapışır. Taşımada sadelik, modelleri son derece popüler hale getirir.
 4. Kornişler çift düz iki şerit ve lambrequin oluşan katta uzun perdeler için iyidir. Bu kombinasyon pencerenin açılmasını ve kapanmasını engellemez. Şerit bir olsa bile, balkon kapısına doğru kaydırılır, bu da tuvalin tüm inşaatının çekiciliğini verir.
 5. Asimetrik kornişler, balkon penceresinin perdeli dekorasyonu uygun dokularla yapıldığında iyidir. Bu durumda sınırlayıcılar bir tasarım bulgusu olacak - dikkatleri pencere açıklığının tasarımından değiştireceklerdir.

  Bir balkon kapısı ile pencere perdeleri: Tüm sırları öğreneceksiniz

 6. Kancalar, yüzükler. İyi, kumaş mükemmel örtüldüğünde ve herkesi lüks kıvrımlar ile etkileme arzusu var. Örneğin - balkon kapılı bir pencerede ipek perdeler veya kıvılcım ile ağartılmış malzemeden çarşaflar.

Doğru takımı seçmek, acele etmeyin - en titiz yaklaşım en iyi sonucu verecektir. Bir balkon kapılı bir pencerede güzel bir stor perde, bir açıklığı süslemek için tek seçenek değildir. Seçenekleri dikkatlice değerlendirdikten sonra, çeşitliliğe hayran olabilir ve sadece göz ve ruhtan hoşlanan birini bulabilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

8 + 1 =