Dar bir çocuk odası tasarımı

Dar bir çocuk odası tasarımı

Dar bir çocuk odası tasarımı

Çocuğunuzun odası uzun ve dar ise ve iç kısmını nasıl dekore edeceğinizi bilmiyorsanız, umutsuzluğa kapılmayın. Modern tasarımcılar böyle bir alan için çok sayıda tasarım seçeneği sunuyor. Onların tavsiyesini kullanarak, çocuğunuz için rahat ve konforlu bir köşe oluşturabilirsiniz.

Herhangi bir çocuk odası aşağıdaki gereksinimleri karşılamalıdır:

  • güvenlik;
  • pratiklik;
  • estetik.

Dar bir çocuk odası tasarımı

Eksiklikleri erdemlere dönüştürmek

Standart olmayan bir odanın parametrelerini görsel olarak değiştirmenize yardımcı olacak çeşitli teknikler vardır.

renk tayfı

Tasarımcılar, dar bir odada monokrom renkler kullanmayı önermezler. Görsel olarak odadaki doğru oranlar duvar kağıdına kısa duvarlar için parlak bir gölge ve uzun renkler için düz renkler verecektir. Aynı efekt, farklı dokuların duvar kağıdı yardımı ile elde edilebilir.

Psikologlar çocuk odasındaki duvar kağıdını çığlık atarak çok parlak kullanılmasını önermiyorlar: Çocuğun duygusal durumunu destabilize ediyorlar.

Dar bir çocuk odası tasarımı

Çizgi film karakterleri (bebek odası için), müzikal putlar, manzara, uzay (gençler için) görüntüleri ile fotoğraf duvar kağıtları - çocuklar için bir odada duvarların tasarımında orijinal çözüm.

Dar bir odanın tasarımını dönüştürebilirsiniz kısa duvarlarda renkli perdeler veya perdeler.

Döşeme döşeme

Uzun duvarlara dik dikdörtgen şekilli bir zemin malzemesi döşerseniz, dar çocuk odası görsel olarak daha geniş olur. Çocuklar için oda farklı tiplerde zemin kaplamalarını birleştirebilirsiniz: örnek, laminat, mantar ve halı için.

Mobilyaların düzenlenmesi

Çocuklarda standart olmayan büyüklükteki büyük mobilyalar en iyi kısa duvarlara yakın yerleştirilir, uzun duvarlar arasında kanepe, yatak, asılabilen raflar bulunur.

Aynaları veya ayna yüzeylerini kullanmak, alanı görsel olarak artıracaktır. Onları uzun duvarlara yerleştirin.

Dar bir çocuk odası tasarımı

Çocukların konaklama için amaçlanan bir odada çeşitli yüzeylerin işlenmesinde, sadece yüksek kaliteli ve güvenli malzemeleri seçmek için gerekli olduğunu unutmayın.

Zoniruem dar bir oda

Çocuk odası sadece oyunlar için değil, aynı zamanda çalışma ve eğlence amaçlı bir odadır. Bu nedenle, düzgün bir şekilde imar edilmelidir. Çocuklar için dar bir odanın tasarımı ergonomik ve konforlu olacaktır, eğer içeride mobilya ve diğer eşyaların düzenlenmesine özel önem verilir. İç mekanın ahenkli olması, odanın kare şeklindeki iki küçük parçaya bölünmesi ile verilecektir: bunun için alçı sıva duvarları inşa etmek veya rafları veya rafları kurmak mümkündür. Böylece, iki fonksiyonel parça oluşur: dinlenme ve uyanıklık için. Bir bebek karyolası kapıdan en iyi şekilde yerleştirilir, bu alanı ayırmak için bir perde veya perde kullanabilirsiniz.

Odanın ikinci yarısı oyun ya da çalışma içindir (daha büyük bir çocuk için). Bir genç için odadaki çalışma alanı pencerenin yakınına daha iyi yerleştirilmiş: daha fazla gün ışığı var.

Çocuk odası güvenli ve ergonomik mobilyalarla döşenmelidir. Keskin köşeler sınırlı alan için en iyi seçenek değildir.

Dar bir çocuk odası tasarımı

Oda iki çocuk için uygunsa, o zaman zoning yapmadan yapamazsınız: bir çocuk dinlenirken, ikincisi bir şey yapabilir (oyun, okuma). Yerden alan bir ranzaya izin verecektir.

Çocuğun mümkün olduğunca fazla boş alana sahip olması gerektiğinden, çocuklar ekstra mobilya ve iç öğelerle karıştırılmamalıdır. Ekstra bir sandalye yerine, zemine parlak bir mat koyun ve üzerinde oyuncak atın.

Dar bir çocuk odası için tekstil ve aydınlatma

Çocuklar için ideal seçenek, rulo, Roma veya Japon perdelerdir. Onlara bakmak basittir, klasik perdeler kadar toz birikmezler. Bu pencereye ekle beyaz renkli ışık uzun perdeler olabilir. Çok sıkı klasik perdeler odayı daha da küçültecek ve aydınlatma ile ilgili problemler yaratacaktır.

Dar bir çocuk odası tasarımı

Çocuk odasında aydınlatma, özel bir yaklaşım gerektirir. Her bölge hafif olmalıdır. Lambaların çocuğu kör etmediği akılda tutulmalıdır. Dar çocuk odası, spot ışıkları ile mükemmel bir şekilde aydınlatılacaktır.

Çocuklar farklı tarzlarda dekore edilebilir. Bugün, en popüler stiller minimalizm ve provence.

Çocuğunuzla birlikte oda tasarımını kendi zevklerine ve tercihlerine uygun olarak planlamanız gerektiğini unutmayın (elbette, eğer zaten çok kırıntı yoksa).

Dar bir çocuk odası tasarımı

Dar bir çocuk odası tasarımı, hayal gücünü gösterme, deneme yoluyla düşünün. Ve sonra böyle bir yerin eksiklikleri onun haysiyetine dönüşecek ve çocuğunuz için uygun gelişim için ideal koşullar yaratılacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

31 − 24 =