Duvar kağıdı 1 rulo kaç metre

Duvar kağıdı 1 rulo kaç metre

Yapıştırma için hazırlık

Her onarım, sadece işlerin kendileri tarafından değil, aynı zamanda sayısız hesaplamalarla da eşlik etmektedir. Odaya yapıştırmak için gerekli duvar kağıdı sayısının hesaplanması istisna değildir. Ve, özel bir mağazaya gitmeden önce, hesaplamanın yapılacağı bazda bazı bilgileri bulmanız gerekecektir. ve kaç metre kare bir duvar kağıdı rulosunda. Belirli bir alana sahip bir oda için kaç adet duvar kağıdına ihtiyacınız olduğunu bulmanıza yardımcı olacak bu sorunun cevabı.

Yine de, daha eksiksiz bir hesaplama için, aşağıdakiler gibi başka faktörleri göz önünde bulundurmanız gerekir:

  • Odanın aydınlatma derecesi.
  • Duvarlarının durumu.
  • Bu alanın amaçlanan amacı.

Bu nedenle, küçük alanlarda, yaklaşık 10-15 metre kare bir alanı kaplayan, daha hafif olduğu kumaşları da kullanmak tavsiye edilebilir ve küçük süsler veya ayrılan model değildir. Odanın kullanışlı alanını görsel olarak arttıracak olan bu yaklaşımdır. Biraz daha geniş odalar için, keskin kontrastta farklılık göstermeyen desenler içeren tablolar oldukça uygundur.

Benzer şekilde, şerit seçimine karar vermek gerekecektir. Daha büyük bir boşluk yanılsama yaratmak mümkün olacak, ama tavanlar, bu durumda, neredeyse kafalarının üzerinde asılı, biraz daha düşük görünür - Yatay Örneğin, dikey çizgili, uzayın metrekarelik numarası "daralma", tavan yüksekliğini artırmak görsel yardımcı olacaktır. Duvarların yüksekliği az olmamak 2,8-3metrov daha nerede nedenle, seçim durumlarda yalnızca haklı edilecektir.

Böylece, gerekli malzemelerin sayısını bulmak için yapılacak ilk şey odanın alanını bulmaktır. Ve rulo sayısı 1m2 açısından, her birinde kaç duvar kağıtları doğrudan kıskanıyorum.

Tüp çeşitleri

En yaygın duvar kağıdı türlerinden sadece ikisinin ayırt edildiği belirtilmelidir:

  1. Standart, yarım metre (genişlik 53 cm veya 0.53 m.), Dar duvar kağıdı olarak da bilinir.
  2. Geniş veya metre (genişliği 1,06 m olan 106 cm).

malzemenin seçimi ile ilgili olarak, kumaş aşağıdaki türleri bugün yapı piyasada en yaygın olarak kağıt, dokunmamış, vinil, tekstil, cam.

Hesaplamalar nasıl yapılır?

Yani, sırayla, aşağıdaki parametreler dikkate almak gerekir Odaya sopa için gerekebilir kaç duvar rulo öğrenmek için çıkıyor:

  • Yapıştırılacak yüzeyin boyutu.
  • Rulonun genişliği ve uzunluğu.
  • Bir fotoğraf seçmeniz gerekiyorsa (mevcutsa).

Unutmayın! Desen bitişik tuvallere ayarlanacaksa, daha fazla ruloya ihtiyacınız olacaktır. Bu nedenle, bu gibi durumlarda belirli bir marj ile malzeme satın alınması tavsiye edilir.

Standart rulo, yaklaşık 5 m2'lik bir alana sahiptir, çünkü boyutları: 10.05 m - uzunluk ve 53 cm - genişliğindedir. Buna göre, metre tüpleri 2 kat büyüklüğe sahiptir - yaklaşık 10 metrekare (yaklaşık). doğru odanın duvarlarını yapıştırılması için gerekli tüplerin sayısını hesaplamak için, size oldukça doğru bir fikir verecektir tablolar yardımı için çare olabilir. Bu tablolardan bir tanesi dikkatinizi sunuyoruz (resme bakın):

Duvar kağıdı 1 rulo kaç metre

Lütfen bazı malzeme türlerini unutmayın. Tekstil ve çeşitleri gibi standart boylardan farklı uzunluk ve genişliklere sahip olabilirler. Bu gibi durumlarda, metrekare sayısı tek tek sayılır, çünkü bir duvar kağıdı rulosunda kaç metrekare bulabileceğinizi yalnızca tüpün tam boyutunu bilebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

2 + 5 =