Duvara ve tavana perdeler için perdeleri düzgün bir şekilde asmak

Duvara ve tavana perdeler için perdeleri düzgün bir şekilde asmak

Perdeyi asmak için belirli kuralları izlemelisiniz. Perdenin altında korniş kastedilmektedir. Bu cihaz, dikey veya yatay olarak hareket ettirerek perdeleri asmanıza izin verir.

Duvara ve tavana perdeler için perdeleri düzgün bir şekilde asmak

Hiçbir yatak odası perdeler olmadan yapabilir, böylece perdeler dikey veya yatay olarak hareket edebilir, perdeleri kullanabilir.

Tasarımcılardan ipuçları

Perdeyi düzgün bir şekilde asmak için, pencerenin üst kısmı ile korniş arasında 5 cm mesafe olması gerektiğini göz önünde bulundurmanız gerekir.Yüklenen ürünün seçimi ölçümler yapıldıktan sonra gerçekleştirilir. Kurulum prosedürü yaklaşık 15 dakika sürer. Böyle bir çalışma daha önce yapılmadıysa, bu ürünün kurulum süresi birkaç saate kadar artabilir.

Korniş kurulumu bir seviye, bir mezura, bir çekiç, bir kalem, bir perforatör yardımıyla gerçekleştirilir.

Perdelerin olabileceği not edilmelidir:

  1. Duvar.
  2. Tavan.

Bu ürünlerin kurulumu aynı teknoloji kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Aralarındaki fark, tavan perdelerinin tavana asılması ve duvara monte edilen duvar perdeleridir.

Herhangi bir yüzeye doğru ve estetik bir bağlantı sağlamak için, pencereden 30-50 cm daha geniş bir korniş almanız gerekir.

Tasarımcılar kornişlerin farklı yüksekliklerde kurulumuna izin verir. Ana şey, perde tavana ne kadar yakınsa, o kadar iyi görünecektir. Bu gösterge, kurulum yöntemine ve kullanılan donanıma göre değişir.

Duvar montajı

Duvara ve tavana perdeler için perdeleri düzgün bir şekilde asmak

Tavan kornişini gerilim tavanına sabitleyen şema.

Kornişin pencere açıklığına göre konumunu belirlemek için, pencerenin merkezini, ondan sağa ve sola (köşeli ayraçların yerleştirildiği yerlere) kadar olan mesafeden ölçü almanız gerekir. Sabitleme elemanlarının işaretlemesi başlangıçta yapılırsa perdeler düzgün bir şekilde asılacaktır. Bunu yapmak için, zemin yüzeyinde toplayarak kornişin uzunluğunu ölçmeniz gerekir. Etiket bir kalemle pencerenin biraz üstünde yapılır. Bu etiketten, kornişe olan mesafeyi iki yönde ertelemek gerekli olacaktır. Benzer şekilde yatay yönde iki risk uygulanır. Kavşaklarının bir sonucu olarak, deliklerin yapıldığı noktalar vardır.

Gerekli uzunluğu belirledikten sonra, korniş bir demir testeresi ile kesilir. Tüm ölçümlerin bir mezura kullanılarak yapılması tavsiye edilir. Konsollara gelince, perdenin uçlarından 15-20 cm uzakta olmalıdırlar .. Korniş tavana paralel olarak düzenlendiğinden, tüm noktaların tavandan döşendiğine dikkat edilmelidir. Aksi takdirde, eğimli tavanda, yatay olarak monte edilen korniş düzensiz olacaktır.

Duvara ve tavana perdeler için perdeleri düzgün bir şekilde asmak

Bir duvar kornişinin kurulum şeması.

Perdeyi sabitlemek için dengesiz bir malzeme kullanılıyorsa, büyük çaplı bir delik açmak gerekli olacaktır. Duvarlar alçı beton veya köpük betondan yapılmışsa, bu rakam 12 mm'dir. Bunu yapmak için bir çekiç kullanın. Bu tür bağlantı elemanlarının büyük bir artıları vardır, bu da bir deliğin delinmesi sırasında önemli bir hatanın kabul edilmesidir.

Çoğunlukla bağlantı elemanlarını kendiniz seçmek gereklidir. Bu durumda, bir iç dişli ile bir çapa kullanılması tavsiye edilir. Bunları eklemek için uygun çapa sahip bir delik açmanız gerekir. Sonra onlara bir çapa yerleştirirler. Bu elemanlar güçlü bir sabitleme sağladığından, vidaların aksine, sayıları daha az olabilir.

Dize saçaklarının montajı ile ilgili olarak, genellikle tavana monte edilir. Bu durumda, kurulumunun yerini bulmanız gerekir. Sonra tavana ekler uygulanır. Bir kalem kullanmak bağlantı elemanları için delikler açar. Deliklerde, plastik dübeller montaj vidalarını sıkarak tıkanabilir. Dizeyi yükledikten sonra sabitlenir ve gerilir. Bunun için bir gergiyi kullanmanız önerilir. Montajda.

Bu tür bir cihaz, iplik boyunca dönerek hareket eden basit bir tüp şeklinde sunulmaktadır. Dize perde, tasarımcıların çerçeveli korniş formunda sunulan büyük boyutlu yapıları kullanmasını önermediği yerlerde kolaylıkla monte edilebilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

9 + 1 =