Highchair: Nasıl Yapılır?

Highchair: Nasıl Yapılır?

İçindekiler: [gizle]

 • İşe hazırlık
 • Sandalye için detayların hazırlanması
 • Tek bir yapının birleştirilmesi
 • İşin son aşaması

İnşaat piyasası, çocuk mobilyası da dahil olmak üzere geniş bir mobilya yelpazesi sunmaktadır. Bununla birlikte, ucuz mobilya genellikle çocukların konularına yüklenen yüksek standartları karşılamamaktadır ve her şeyden daha yüksek kaliteli ve pahalı modeller satın almaya gücü yetmemektedir.

Highchair: Nasıl Yapılır?

Mama sandalyesinin beslenme için boyutları.

Bu nedenle, çocuğunuza bir hediye vermek ve para kazanmak için, elinizle rahat bir mama yapmak en iyisidir.

İşe hazırlık

Çalışma sürecinde, çocukların mobilyaları ile diğer her şey arasındaki ana farkın güvenlik, dayanıklılık ve güvenilirlik olduğunu hatırlamamız gerekir. Sandalyenin keskin köşeleri olmamalı, yüzeyi mükemmel düzgün olmalıdır. Çocuk mobilyalarındaki çatlaklara, çatlaklara ve boşluklara izin vermeyin.

Kendi elleriyle bir sandalye yapmak için malzemeyi seçmelisiniz. En uygun çözüm, doğal bir ağaç, örneğin bir dizi çam veya ladin kullanılmasıdır. Doğal ahşabın çok güzel olduğu gerçeğine ek olarak, yapılan tasarım daha güvenilir olacaktır. Bir sandalyeye oturacak yer ve koltuk sırtlığı yapmak için bir mobilya paneli veya kontrplak kullanabilirsiniz.

Araçsız bir mama yapmak imkansızdır. İş için ihtiyacınız olacak:

 1. 1. Elektrikli testere veya testere.
 2. 2. Elektrikli matkap ve matkaplar.
 3. 3. Zımpara veya zımpara kağıdı.
 4. 4. Tornavida.
 5. 5. Ahşap için kendinden kılavuzlu vidalar.
 6. 6. Kalem.
 7. 7. Cetvel.
 8. 8. Ahşap vernik.
 9. 9. Fırça.
 10. 10. Ahşap çubuklar 40x40 ve 20x40 mm.

İçeriğe geri dön

Sandalye için detayların hazırlanması

Highchair: Nasıl Yapılır?

Boyutları ile beslenmek için bir mama sandalyesi.

Bir mama sandalyesi yapmadan önce tahta çubukları iş parçalarına ayırmanız gerekir. Çubuktan 40x40 mm kesilmiş, 2 mm uzunluğunda 210 mm ve 2 - 450 mm uzunluğunda. Bu gelecek sandalyenin dikey bacakları olacak. 20x40 mm çubuk, 160 mm uzunluğunda 4 parçaya ve başka bir 4 - 200 mm uzunluğa kadar kesilir. Yatay yerleştirme elemanları olacaklar.

Malzemeyi olabildiğince doğru bir şekilde gördüm. İşaretleme bir cetvel kullanılarak yapılır. Kesim işleminde küçük bir hata bile bitmiş ürünü etkileyecektir.

Kendi elleriyle bir sandalye yapmak için gerekli olan tüm detayları gördükten sonra, öğütmeniz gerekiyor. Bunu yapmak için farklı ayrıntılarda zımpara kağıdı kullanabilirsiniz. Başlangıç ​​işlem yüzeyi daha yumuşak hale geldikten sonra nihai işlem daha iyi sonuçlar ve önemli ölçüde zaman ve emek tasarrufu olacaktır zımpara № 120. Ancak zımpara ile gerçekleştirilir grenli № 80 hareket edebilir, kum, kağıt ile birlikte № 40'a başlamak gerekmektedir.

Parçalar nihai ürün monte edilmeden önce topraklanmalıdır.

İçeriğe geri dön

Tek bir yapının birleştirilmesi

Tüm detayları hazırladıktan sonra kendi ellerinizle bir sandalye kurabilirsiniz. 40x40 bar'lık boşluklar dikey ayaklardır ve yatay parçalar 20x40'lık bir kirişten hazırlanır. Bir çocuk için sandalye çerçevesini monte etmeyi kolaylaştırmak için, yatay elemanlar dönüşümlü olarak dikey bacaklara bağlanmalıdır.

Sandalyenin yer aldığı tüm detaylar özel ahşap vidalarla sabitlenmiştir. Bu bağlantı elemanı geniş bir iplik adımına sahiptir. İstenirse, suntalardan mobilya montajında ​​kullanılan mobilya Euro vidaları ile değiştirilebilirler.

Koltuk bitmiş çerçeveye ve arkalığa bağlanmıştır. Üretimleri için malzeme bir mobilya tahtası veya konvansiyonel bir kontrplak olabilir. Buna ek olarak, 20 mm'lik düzenli tahta kalınlığı alabilirsiniz. 280x260 mm'lik oturacak yer ve 280x150 mm'lik sırtlık için doğru büyüklüğü almak için birbirine yapıştırılırlar. Arkada ve koltuğunda kendinden dokunma işaretleri olmadığından emin olmak için ve bitmiş yapı daha estetik bir görünüme sahip olduğundan, bunları tabandan monte etmek gereklidir.

İçindekilere geri dön

İşin son aşaması

Çocuk için bir mama sandalyesi yapımı için son aşama, bitmiş ürünün vernik kaplaması olacaktır. Vernik kaplama düz olmalı, böylece fırçanın izleri, birikintileri ve birikmiş damlaları görünmeyecektir. İdeal bir sonuç elde etmek için tasarım ayrı parçalara ayrılmalı ve ayrı ayrı cilalanmalıdır. Monte edilen sandalyeye vernik kaplaması uygularsanız, bu işin kalitesi düşük olacaktır.

Vernik birkaç kat halinde uygulanır. İlk katmanın astarın önemli rolü vardır. Az miktarda vernik çözücü ile karıştırılmalıdır. Karışım oranı 1: 1'dir. Sonuç olarak, bileşim, ürünün yüzeyinin üzerine düzgün bir şekilde yayılacak olan vernikten daha likit olacak ve üzerindeki fırça izleri görülmeyecektir.

Bir sonraki tabakayı sadece bir öncekinin tamamen kurumasından sonra uygulayın. Ama önce parçalar, aşındırıcı bir sünger veya ince zımpara kağıdı ile işlenmelidir. Bu yöntem yüzeyi mükemmel bir şekilde pürüzsüz hale getirecek ve bir sonraki cila tabakaları eşit olarak uzanacaktır. İkinci ve üçüncü katlar için vernik gerekmez.

Boyanmış parçalar tamamen kurumaya bırakılmıştır. Ancak bundan sonra hazır bir yapıya monte edilebilirler.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

21 + = 22