İç kısımdaki dökülen ağaçlar: Tasarımın kusursuzluğu ve tekliği

İç kısımdaki dökülen ağaçlar: Tasarımın kusursuzluğu ve tekliği

Evlerin iç kısımlarında ağaç çok nadiren kesilmiştir. Profesyonel tasarımcılar tam bu fikri aldı kadar ve neredeyse tamamen elleriyle orijinal şeyler müdahalesi severler dışarı çiftlik edilir - bunun nedeni oldukça basit. Çöp kutusuna bu şube ve günlükleri dönüştürmek için mutlaka kendi bahçe ve banliyö alanı, hala periyodik ağaçlar kesilmiş tamamen hatta kesme veya zorunda ve orada odun üretimi için doğru kullanımını, varsa - onlara bir şans vermek ve konut gerçek iç verecek ikinci hayat!

İç kısımdaki dökülen ağaçlar: Tasarımın kusursuzluğu ve tekliği

Bir ağacın tükürüründen duvar

Kır evi içindeki ahşap çıtır çok şık görünüyorsun ve odaya biraz doğallık ve primativ verin. Çoğu zaman duvarları süslemek için kullanılır. Böyle bir testere çok basit - bir dal veya gövde ince bir dekorasyona dönüşecek olan "krep" e kesilmelidir. Her "plaka" tek bir tahta parçasından yapılmış olsa bile, benzersiz olacaktır. Duvarı bitirmek için tabakanın kalınlığı önemli değil.

İç kısımdaki dökülen ağaçlar: Tasarımın kusursuzluğu ve tekliği

Odun spears ile bir duvarın dekorasyonu

Yaradanın kendisi, kabuğun çıkarılıp çıkarılmayacağına karar verir, eğer çok kalınsa da, duvarda, büyük olasılıkla ait değildir. Her ne kadar bu dekorasyon, tasarımın bir çeşit vahşileştirici unsurunu içerecek şekilde tasarlanmasına rağmen, yüzeyin parlatılması, böylece dikkatsiz konuk ya da sahibin kendisinin yaralanmaması, kazara kaba bir ürüne dokunması istenmektedir. Doğal ahşabın sayısız böcek için çekici bir ortam olduğu unutulmamalıdır, bu yüzden özel koruyucu bileşiklerle emprenye edilmelidir. Daha estetik bir etki için, leke, cila veya boya ile de kaplanabilir.

İç kısımdaki dökülen ağaçlar: Tasarımın kusursuzluğu ve tekliği

Ahşap bölmelerden dekoratif duvar

Duvar yüzeyinde dökülmeler nasıl düzenlenir - bu, sahibinin kendisine aittir. Böyle bir bitiş, tüm duvarı ve bir kısmını, imar alanı gibi kaplayabilir. Ayrı bir çerçeveli panelin bir çeşidi de mümkündür. Her durumda, duvarın dökülme ile bezemesi, özel yapıştırıcı yardımıyla yapılır.

Önemli! Yapıştırıcının ağaca sıkıca tutulması için, duvarın yüzeyi temizlenmeli ve hizalanmalıdır.

Bir ağacın tükürmek paneli

Doğal ahşap panel - bu ayrı bir değerlendirme gerektiren bir konudur. Ürünün karakteristik özelliği, belirli bir bileşimin güzel ve orijinal görünen bireysel parçalardan oluşmasıdır. Panel, bir resim biçiminde bir dekor ve sadece bir duvar dekorasyonu değil, belirgin bir görsel yönelime sahip gerçek bir sanat eseridir.

Panel, kesilmiş bir duvar gibi, onsuz kabuk ya da dağıtma içerebilir. Özel kontur en iyi bu versiyonda ayırt edilse de, tek tek ahşap parçalarının düzlemine gerek duyulmamaktadır. Bununla birlikte, özel şekillendirme olmadan sıradan kesimlerle temsil edilen ahşap, normal tabloların bize aktarılması için iyi bir şekilde uyarlanmamıştır, bu nedenle paneller çoğunlukla soyut hale getirilmiştir. Ve burada sınır yoktur.

İç kısımdaki dökülen ağaçlar: Tasarımın kusursuzluğu ve tekliği

Mükemmel bir seçenek şöminenin duvarına ahşap tempolu bir tematik panel yerleştirmek olurdu

Bu yaratıcılık genellikle doğanın takdirine bırakılmıştır. Bu durumda, panelin detayları bir kişi tarafından sadece bir tarafa işlenir - duvarlara yapıştırılacakları yer. Ters taraf orijinal formunda kalır, bu nedenle panel üç boyutlu bir karışıklık kazanır, şimdi sadece benzersiz hatlarda değil, aynı zamanda bir kesim şeklinde de ifade edilir. Böyle bir panel oluşturmak için, kırık dallar, kütükler ve başka bir rüzgar kırıntısı kullanılması tavsiye edilir.

Döşeme için spily ahşap

Zemin hala ahşaptan yapıldığından, burada dökülmeler için bir kullanım olması şaşırtıcı değildir. Zeminin bitirilmesi için en küçük dalların artık uygun olmadığı açıktır - burada sadece gövdelerin değil, en azından özel olarak büyük ağaçların ana dallarının alınması gerekir.

İç kısımdaki dökülen ağaçlar: Tasarımın kusursuzluğu ve tekliği

Her bir kesimin kalınlığı, zemin sabit bir yüke maruz kaldığından, önemli olmalıdır. Aynı sebepten dolayı yumuşak ağaç kullanmamak daha iyidir, aksi takdirde böyle bir zeminin hizmet ömrü önemli ölçüde azalacaktır.

Genel olarak, en zor olan ahşap testerelerden oluşan zeminin son halidir. İlk olarak, burada basit yapıştırıcı olmadan yapamaz - temel olarak özel olarak karışık çözelti kullanmak gereklidir. Tek tek parçaların döşenmesinden sonra, zemin istisnai olmayan tüm elemanlar, farksız, bir yatay seviyeye sahip mükemmel düzgün bir yüzeye sahip oluncaya kadar, dikkatli bir şekilde topraklanmalıdır. Ancak bundan sonra zemin, parlatılacak ve silme, kir ve sudan koruyacak özel bir vernikle kaplanır. Doğal ahşap zeminler için özel olarak üretilen bu vernikleri tercih edin - bunların birçoğu, böcek zararlılarını püskürten ve ağacın görünümünü ve işlevselliğini daha uzun süre muhafaza etmesine izin veren özel maddeler bileşimlerine sahiptir.

İç kısımdaki dökülen ağaçlar: Tasarımın kusursuzluğu ve tekliği

Dökülmelerin orijinal katı bir kır evinin iç kısmına bir lezzet getirecek

Ahşap testereler ile dekorasyon

Ahşap spillerin dekor elemanları olarak kullanılması durumunda, hayal gücü için maksimum alan bulunabilir. Bu dövülebilir malzemeden, kelimenin tam anlamıyla her şeyi yapabilirsin, o halde neden kendini duvarlara ve cinsiyete sınırlarsın? Ahşap dekorlardan en yaygın dekor öğeleri şunlardır:

 • Çiçekler için çeşitli vazolar ve küvetler. Biraz çaba ile, daire boyunca dekorun merkezi unsuru olacak en ucuz saksıyı alabilirsiniz! Doğal ahşap ile mükemmel uyum içinde yaşayan bitkiler, ve ürün hala güzel bir ahşap zemin üzerinde duruyorsa, o zaman uyum ideal olduğu ortaya çıkacaktır. Malzeme orijinal nesnenin herhangi bir şeklini aktarmanıza izin verir, ancak bu amaçla küçük çaplı dallardan bükülmüş dairelerin kullanılması arzu edilir.

  İç kısımdaki dökülen ağaçlar: Tasarımın kusursuzluğu ve tekliği

 • Herhangi bir amaç için raflar veya sıcak yemekler için stand. Temel olarak, her durumda, kalın bir gövde kesilir, ancak iki üretim seçeneği vardır. İlk olarak, daha basit, öğütmek ve vernik ile kaplamak yeterlidir - ürün hazırdır. Ancak bu, yarı kesilmiş (yarım dairenin durumuna kadar) raflar için daha uygundur, form metal braketlerin yardımıyla duvarlara tutturulur. Masa standları genellikle daha rafine dekor gerektirir, bu yüzden onları daha zor hale getirir. Bunun için aynı gövde parçası kullanılır, ancak çekirdek bundan çıkarılır. Ortaya çıkan açıklık, ürüne benzersiz bir desen veren daha küçük çaplı kesikler ile doldurulur. Başlangıç ​​ustaları, daha hafif modellerde eğitilebilir, örneğin, küçük boyutlu ahşap testerelerden iki katmanlı bir stand yapmak mümkündür.

  İç kısımdaki dökülen ağaçlar: Tasarımın kusursuzluğu ve tekliği

 • Saatler. Böyle bir dekor kesinlikle işlevsel ve her gün yararlı olacak, her zaman görünür olacaktır. Doğru, üretim için ayrıca bir çalışma mekanizmasına sahip gerçek bir saate ihtiyaç olacaktır. Büyük veya orta çaplı ince bir yuvarlaklıkta, ortasından ok tutucunun çıkarıldığı bir delik açılır (mekanizma testerenin arka tarafında kalır), daha sonra eller buna bağlanır - hazır! Rakamların bile uygulanması gerekmiyor - aynı anda hem ekolojik hem de modern görünüyor!

  İç kısımdaki dökülen ağaçlar: Tasarımın kusursuzluğu ve tekliği

 • Aynalar veya resimler için çerçeveler. Kendilerine göre, bir dekor unsuru olan bu ürünler, küçük çaplı dalların küçük mızraklarıyla örtülürseniz, bu ürünler gerçekten eşsiz olacaktır.

  İç kısımdaki dökülen ağaçlar: Tasarımın kusursuzluğu ve tekliği

 • Stilize çelenk parçaları. Odanın dekorunda suni çiçekler kullanabilirsiniz, ancak bunları bir vazoya koymak çok kolay olurdu. Sen herhangi bir formda olabilir bir yuvarlak metal bant veya normal tel için bir temel olarak alabilir, yavrusunu üzerinde macun içmek ve sonra üst üste ve yapay çiçekler, tomurcukları, dallar, vb eklemek aldı .. Ortaya çıkan çelenk bile profesyonel çiçekçiler tarafından hayranlığa layık yaratılması olacak Örneğin, koridorda asılabilir.

  İç kısımdaki dökülen ağaçlar: Tasarımın kusursuzluğu ve tekliği

 • Askı. Dekorun kesinlikle zarif bir unsuru, dikdörtgen bir çerçeveye yerleştirilmiş uzun süre orta kalınlıkta dökülmelerden oluşan bir askı olacaktır. Asıl önemli olan, bu yayların daha küçük dalların çıkıntılarına sahip olmasıdır - üzerlerine kıyafet asacağız.

  İç kısımdaki dökülen ağaçlar: Tasarımın kusursuzluğu ve tekliği

 • Masalar ve sandalyeler. Her şey belli - bacakların bağlı olduğu büyük şişman yuvarlak hatlı ve mobilya parçası hazır. Bu ürün genellikle boyanmaz, tipik bir yazlık evin içine mükemmel uyum sağlar.

Hayal gücüne sahip bir kişi, odun testerelerinin nasıl kullanıldığına dair yüzlerce seçenekle, kendileri için maksimum fayda sağlamayı başarır. İşlevsel olandan, kalem ve kurşun kalemlerin duruşlarını hâlâ ayırt edebilir ve eğer nesne sadece estetik işlevler gerçekleştirirse, fikirler tüm dünyadaki yaratıcı insanlardan daha az değildir. Peki ne yaratırsın?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

98 − = 91