İnsanlar dokumasız bir şekilde vinil duvar kağıdına zarar verirler mi?

İnsanlar dokumasız bir şekilde vinil duvar kağıdına zarar verirler mi?

Duvar kağıdını seçerken, iç mekanla kombinasyonlarından fiziksel özelliklerine kadar çeşitli faktörleri hesaba katmak gerekir. Genellikle dikkate alınan bir başka nokta, duvar kağıdının ekolojik uyumluluğudır.

İnsanlar dokumasız bir şekilde vinil duvar kağıdına zarar verirler mi?

Geometrik süslemeli ünlü Alman duvar kağıdı koleksiyonu

Bu özellikle çocuğun odasında seçildiğinde önemlidir. O zaman kesinlikle onların sağlığı için tehlikeli olmamasını istiyorum. Bununla birlikte, yetişkinler için, bu da doğrudur ve kağıt esaslı duvar kağıdı genellikle bu bağlamda değilse, birçok kişinin görüşüne göre vinil duvar kağıdı zararına dair herhangi bir şikayetin, oldukça ciddi olmasına neden olabilir. Ama bu doğru mu?

Görüş Köken

İnsanlar neden vinil duvar kağıtlarının tehlikeli olduğunu düşünüyor? Kompozisyonda iş. İki katmanları var. İlk alt, kağıt temelinde veya alternatif olarak, dokunmamış bir baz üzerinde duvar kağıdını ayırt eder. Bununla ilgili hiçbir şikayetler yoktur.

Ancak, polivinil klorürden yapılan en önemli şey, tamamen kimyasal orijine sahip olmasından dolayı, bir çok endişe kaynağıdır. Bu duvar kağıdının tehlikeli olduğuna inanan insanlar haklı mı? Kısmen. Her şey bu katmanın özellikleri ile ilgili. Su geçirmezdir ve ayrıca buhar sızdırmaz.

İnsanlar dokumasız bir şekilde vinil duvar kağıdına zarar verirler mi?

İki tür duvar kağıdının tipik uygulaması: tek renkli ve desenli

Bir yandan, bu, kaplamanın temizlenmesi çok kolay olan son derece olumlu bir kalitedir. Kolayca yıkanabilir, herhangi bir özel zorluk olmadan temizlenebilir. Ama aynı özellik hem dezavantajıdır. Sonuçta, hava değişimi yoksa, duvar kağıdının altında yoğuşma birikmeye başlar.

Patojenik tipte yeterince tehlikeli mantarların gelişimi için kaynak haline gelir. Genellikle ana hasarı getirirler ve doktorların bile uyardığı sağlık için tehlikeye neden olurlar. Bu mantarlar alerjik olabilir, daha sonra sağlık sonuçları farklı olabilir, ancak kesinlikle sadece olumsuz olabilir.

Düşük kaliteli malzeme

İnsan sağlığı için bir tehlike oluşturmanın başka bir nedeni de yeterli kalitede duvar kağıdı değildir. Çoğu zaman bu, çok iyi malzeme kullanmayan popüler markalar için sadece Çin sahtekarlıklarıdır. Bazen sadece eski teknolojiler kullanılarak yapılan bir duvar kağıdı. Bu durumda, toksik maddelerin kaynağı olan formaldehit buharları ortaya çıkabilir.

Eğer ipek-ekran baskı ile duvar kağıdı, o zaman onlar zararlı olacak korkmayın ki bir görüş var. Ama bu böyle değil, çünkü ipek serigrafi, ipek ipliklerin doğal veya yapay eklenmesiyle aynı vinildir.

İnsanlar dokumasız bir şekilde vinil duvar kağıdına zarar verirler mi?

Serigrafi duvar kağıtları, onların karakteristik parlaklığı ile tanımak kolaydır

Genellikle vinil kabartma, örneğin, kimyasal kabartma, kompakt vinil, ağır vinil ve çok daha fazla farklı türde vinil duvar kağıdı vardır. Bazen bu materyali aldığınızı bile bilmiyorsunuz, bu yüzden en uygun duvar kağıdını seçmeye ilgi çekmekte fayda var.

Yeni duvar kağıtları

Eskiden eski duvar kağıdı türlerinin zararlı olduğu belirtildi. Ama en son başarılarla yapılan yeni nesil vinil duvar kağıtları zararlı mı? Sonuçta, bu duvar kağıtları tehlikeli değil, bu kadar zor değil emin olmak için, çevre dostu malzemeler, yanı sıra yüzey nefes alabilir, mikro gözenekli yapmak için yeterlidir.

Modern teknolojilerle gerçekçi olmakla birlikte, bunu az bilinen firmaların ucuz ürünlerine atfetmenin mümkün olmadığını anlamak önemlidir. Sadece, bu tür duvar kağıdını uzun ve başarılı bir şekilde üreten, üretimine modern yaklaşımlar uygulayan ülkelerin büyük markalarına odaklanmamız gerekiyor. Örneğin, Finlandiya, Almanya, İsveç ve benzeri olabilir, genellikle bu ülkelerdeki kalite düzeyi daha yüksektir.

İnsanlar dokumasız bir şekilde vinil duvar kağıdına zarar verirler mi?

Duvar kağıdının duvar kağıdının resminin yanı sıra karmaşık görünüyor, ancak uzaktan tek tonlu bir versiyonu andırıyor

Ayrıca bu duvar kagitlarinin saglik için tehlikeli olmadigini, vinilin mikro gözenekli oldugu etiketinde de belirtilebilecegini anla. Bileşim ayrıca, aynı zamanda çok önemli olan çeşitli antifungal bileşenlere de sahip olabilir, çünkü her türlü negatif oluşumun meydana gelme olasılığı birkaç kez azalır.

Diğer seçim kriterleri

Bir vinil duvar kağıdı seçtiyseniz, en uygun seçeneği seçmenize yardımcı olacak seçim kriterleri, sadece üretim ülkesinin isminden ve etiketlerin üzerindeki etiketlerden çok daha fazlası olabilir.

İnsanlar dokumasız bir şekilde vinil duvar kağıdına zarar verirler mi?

Modern tasarım farklı malzemelerin bir karışımını içerir

Seçmekte olduğunuz ilk önemli adım, satın almayı düşündüğünüz duvar kağıtlarının modelini şahsen tanımadır. Duvar kağıdını kişisel olarak aldığınızdan emin olun ve bunu yaptığınızda, onları koklayın. Bu basit ve hatta ilkel bir yöntemdir, ancak çok etkilidir.

Duvar kağıdı standart altı ise, eğer malzeme insanlara zarar veriyorsa ve negatif buharlaşma içeriyorsa, bu tür ürünler hemen aniden ve son derece rahatsız edici şekilde koklayacaktır.

Birçok kişi bu yöntemi şüphecilikle ifade ediyor, ama aslında nesnelliğini çok basit bir yöntemle doğrulayabilirsiniz - mağazada bulunan en pahalı Avrupa vinil duvar kağıdını koklayın ve bunun tersine en ucuz olanları. Tabii ki, eğer bir soğuk algınlığı yoksa, fark hemen fark edilecektir. Eğer koku zaten oradaysa, duvar kağıdı satın alındıktan ve duvarlarda uzun süre kaldıktan sonra daireye nasıl yayılacağını hayal etmek kolaydır.

İnsanlar dokumasız bir şekilde vinil duvar kağıdına zarar verirler mi?

Bir vinil türü doğal son kat malzemelerini mükemmel bir şekilde simüle etmenizi sağlar.

Eğer duvar kağıdını doğru bir şekilde alabileceğinizi ve hala almak istediğinize dair güçlü şüpheleriniz varsa bunu yapabilirsiniz. Sonuçta, yine de evde ve bu yüzden, örneğin, sunta, plastik pencereler ve diğer unsurlarda bir sürü PVC içerir.

Ama sonra, bu tür duvar kağıdı, geleneksel olarak en az zaman harcadığınız veya iyi bir havalandırma olduğu (örneğin mutfakta, davlumbazın olduğu yerlerde) odalarında duvar kağıdı tutturmaya çalışın, ancak çocuk odası denememek için en iyisi ise, sadece çevre dostu olmalıdır tehlikeli olmayan duvar kağıdı.

tela

Daha önce belirtildiği gibi, vinil duvar kağıdı kağıt temelinde olabilir ve dokunmamış olabilir. Gerçek dokunmamış duvar kağıdı zararlı değildir, ancak problem, üreticilerin üretim maliyetini düşürmek için her türlü yolu denemeleridir, fakat gerçek flizelin olacağı gerçeğinden uzak olduğu için.

İnsanlar dokumasız bir şekilde vinil duvar kağıdına zarar verirler mi?

Komik, bazı yönlerden, duvar kağıdı üzerine alan çizimleri

Dokuma olmayan bir taban yerine, aynı olumsuz maddeleri ayıracak olan nispeten ucuz ve düşük kaliteli bir vinil biçimine sahip olma olasılığı vardır. Yani seçimin temel ilkesi aynıdır - az bilinen üreticilerin ucuz duvar kağıdı satın almayın. Sadece bir kez tasarruf edeceksiniz, ancak sağlığınıza zarar verildiğinde çok daha yüksek bir fiyat ödersiniz.

Yeniden temin etmek için, satıcıya ürünlerle birlikte uygunluk sertifikası verilmesinin yanı sıra sıhhi epidemiyolojik bir sonuç istenmesi gerekir. Ürünler iyi ise, bu belgeler kesinlikle mevcut olacaktır.

İnsanlar dokumasız bir şekilde vinil duvar kağıdına zarar verirler mi?

Marka Rush kaliteli Alman duvar kağıdı

Güvenli duvar kağıdı

Vinil duvar kağıdı almamaya karar verdiğinizi varsayalım, çünkü doğru olanı doğru bir şekilde seçebileceğinden emin değilsiniz. Hangi alternatifi bulabilirler?

Güvenli ve kaliteli cam elyaf duvar kağıdıdır. Başka bir seçenek, örneğin bambu veya mantar gibi güvenli malzemelerden yapılmış pahalı duvar kağıdıdır. Eh, ya da sadece bir kağıt almak, onlar çok güçlü ve çok dayanıklı değil, ama hala güvenlik açısından sadece sizi hayal kırıklığına uğratmayacak.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

− 7 = 1