Kaidenin MDF’den düzenlenmesi: temel yükleme yöntemleri (video)

Kaidenin MDF’den düzenlenmesi: temel yükleme yöntemleri (video)

Baza MDF dahil olmak üzere çeşitli hammaddelerden yapılmıştır. Orta yoğunlukta bir lif levhası şeklinde sunulur. Plaka, talaşın kayda değer bir basınç ve sıcaklık altında kuru preslenmesiyle yapılır. Basmanın MDF'den montajı kendiniz yapmaktan kolaydır.

Kaidenin MDF'den düzenlenmesi: temel yükleme yöntemleri (video)

MDF'nin pahları parçalanmamakta ve özel bakım gerektirmemektedir.

Temel yöntemler

Söz konusu ürün farklı kaplama kaplamalara sahip odalarda kurulacak:

  • karolar;
  • linolyum;
  • halı.

Kaidenin MDF'den düzenlenmesi: temel yükleme yöntemleri (video)

MDF kaidesini özel klipslere monte etmek.

MDF kaideyi takmak için, iki şeridi köşelere bağlamak olan özel bir bağlantı parçasına ihtiyacınız yoktur. Bu nedenle, onlar butt kesilmiş. Bu kurulumun özel ekipman yardımı ile gerçekleştirildiğine dikkat edilmelidir.

Bu çalışma birkaç şekilde yapılır:

  • kendinden dokunarak vidalar nedeniyle;
  • yapıştırıcı yardımıyla;
  • aksesuarlarda.

Süpürgeyi kurmaya başlamadan önce duvarları düzeltmeniz gerekir. Bu MDF'nin çok kırılgan bir malzeme olması gerçeği ile açıklanmaktadır. Özel bir takımın kullanımı ile ilgili olarak, bu birim bir sandalye şeklinde sunulmaktadır. Şeritlerin belirli bir açıda kesilmesine yardımcı olarak, şeritlerin birbiri arasında ideal bir şekilde vurulmasını sağlar. Bu ürün dengesiz kesildiyse, oluşan boşluk bir sızdırmazlık maddesi ile silinir. Böyle bir evliliğin gizlenemeyeceği unutulmamalıdır. MDF kaidesi tahtadan daha hafiftir, bu nedenle kurulumu kolaydır.

Tutkal ve vida uygulaması

Kaidenin MDF'den düzenlenmesi: temel yükleme yöntemleri (video)

Kendinden dokunarak vidalar ile kaide tespit kaide.

Kaidenin MDF'den sabitlenmesinin en basit yöntemi tutkal veya sıvı çivileri, bir sandalye, bir seviye, bir mezura kullanmaktır. Bu yöntem, bu ürünü duvara yapıştırmaktan oluşur. Başlangıçta verilen açı dikkate alınarak doğru miktarda ray gördü. Ürünün ölçülen kısmını kesmek için bir sandalyeye ihtiyacınız var. Daha sonra yapıştırıcı kaide üzerine uygulanır ve duvar yüzeyine uygulanır. Bağlantının daha güvenilir olması için, yapıştırıcının 2 kez uygulanması önerilir.

Bu teknoloji için bir süpürgelik tesisinin kurulumu bazı dezavantajlara sahiptir. Söküldüğünde, duvar veya yapıştırılmış raf zarar görür. Böyle bir prosedürün süresi, duvar yüzeyinin düzgünlüğüne dayatılan şartlarla ilgilidir. Düzgün olmayan duvarlarda kurulum süpürmesi yapılırsa, sabitleme güvenilir kabul edilmez.

MDF süpürgelerinin montajı için başka bir teknik vida, tornavida, seviye, dışkı ve cetvel kullanımını içerir. Reiki dışkıda dikilir. Vidaların, kaidenin ortasında 50 cm mesafede yer aldığına dikkat edilmelidir. Düz olmayan duvarlar için bu rakam 30 cm'ye indirilir.İlk sabitleme elemanı rayın kenarından 10 cm mesafede vidalanmalıdır. Son aşamada vidaları özel kapaklar altında saklamak gerekecektir. Süpürgeliğin renginde seçilmesi gerekiyor. Bu amaçla macun kullanımına izin verilir. Bu teknik güvenilir kabul edilir ve kaideyi duvara iyi sabitlemenizi sağlar. Gerekirse, çıtalar kolayca sökülebilir. Bununla birlikte, uzmanlar bu tür çalışmaları sıklıkla yapmamalarını tavsiye etmemektedir. Bu yöntemin olumsuz tarafı, doğruluk üzerine yerleştirilen karmaşıklık ve yüksek taleplerdir.

Bağlantı parçaları, kaideye ve duvarlara zarar vermeden rafların kurulmasına izin verir.

Kablo için özel kanalların esnek sistemindeki mevcudiyet, bağlantılarda çeşitli iletişim kablolarının gizlenmesini mümkün kılar.

Bağlantı elemanlarının deliklerinin yerleştirileceği şerit marka işaretleri yardımıyla. Başlangıçta, dübeller deliklere yerleştirilir. Ardından vidaları sıkın. Vidalanmamasına izin verilir, ancak bağlantı parçalarına yapıştırılır. Bu durumda, önemli zaman tasarrufu görülür.

Ek bilgi

Kaidenin MDF'den düzenlenmesi: temel yükleme yöntemleri (video)

Doğru açıdaki testere MDF kaide için özel bir alet - bir sandalye kullanın.

Süpürgelik panelini (seçilen yönteme bakılmaksızın) monte etmek için farklı uzunluktaki raylar kullanılır. MDF'nin 2.6 m uzunluğunda yapıldığına dikkat edilmelidir, kurulumunu yapmak için odanın parametrelerini bulmak gerekir. Elde edilen sonuca% 2-3 oranında ekleme yapılması tavsiye edilir. Bu, budama yaparken malzemeyi telafi edecektir.

Çoğu zaman, bu tip kaide, duvara yukarı doğru bükülmüş kancalarla sabitlenir. Genişlikleri 10-15 cm olup, duvara 6x40 mm boyutlarında vida ve dübel ile tutturulmuştur. Odanın çevresi üzerinde 50-60 cm aralıklarla kurulduktan sonra raflar kilitlere karşı bastırılır. Birleştirme için plastikten yapılmış iç ve dış köşeleri kullanın.

MDF'yi kesmek için metal için demir testeresi kullanabilirsiniz. Bu prosedür düşük titreşimle gerçekleştirilirken, ray kırılma yönünde minimum yüktür. Monte edilecek ürünün neme karşı yüksek bir korumaya sahip olduğuna dikkat edilmelidir. Bununla birlikte, mekanik etkilere dirençli değildir. Bu nedenle, uzmanlar çocuk odasında bir MDF kaidesi kurulmasını önermezler. Bu durumda, PVC çıtaları tercih etmelisiniz.

Tabanın kontrastını değiştirmek gerekiyorsa, kurulumundan önce, MDF istenen rengin boyası ile kaplanır. Böylece, hane halkları ek ve zaman alıcı prosedürlerin uygulanmasını engelleyebilir. Süpürgelik panelini kurduktan sonra böyle bir işi yapmasına izin verilir. Bu durumda, çıtalar ve duvarlar boyadan özel bir boyama bandıyla korunur. Parke ve laminat kaplamalarını bitirmek için MDF genişliğinin kullanılması tavsiye edilir. Sadece orijinal bir görünüme sahip değildir, aynı zamanda bu türden daha pratik bir kaide olarak kabul edilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

8 + 2 =