Kendi elinizle bir çantayı düzgün şekilde dikmek için nasıl

Kendi elinizle bir çantayı düzgün şekilde dikmek için nasıl

Çerçevesiz sandalyeler yerden tasarruf etmek için kullanılır, bu yüzden, bir çanta nasıl dikilir sorusu, genellikle, modern dairelerin sakinlerinde ortaya çıkar, çünkü hazır kopyaları ucuz değildir. Bu gibi iç öğeler parlak, yumuşaktır ve sandalye-çanta veya osmanlı, devasa bir armut veya topu temsil edebilir. Bir çantayı kendiniz dikmek çok zor değil, bunun için birkaç yol var. Dikişte en az küçük becerileriniz varsa, genellikle daha hızlı gider, ama başlangıçtaki bu çabayla, bu görevle başa çıkabilirsiniz, belki biraz daha zaman harcıyorsunuz. İş mükemmel görünmese bile, bu gerçek bir yazarın fikri olarak tamamen gizlenebilir ve kendi elleriyle yapılmış eşsiz bir sandalye çantası alabilir.

Kendi elinizle bir çantayı düzgün şekilde dikmek için nasıl

Sandalye çantası popülerdir çünkü üzerinde oturan herkesin vücudunun şeklini alır.

Ellerinizle koltuk çantası: malzeme seçimi

Çerçevesiz mobilyalar, standart olarak ve aynı zamanda daha da fazla çalışma işleminde aynı yüklere tabidir. Bu nedenle, bir koltuk çantası dikmeden önce, bunun için doğru kumaşı seçmeniz gerekir. Materyal dayanıklı ve hoş olmalı ve her biri kendi zevkine uygun renkleri seçmelidir. Onlar çok ince ve kırılgandır ve işletme türü için uygun değildir, çünkü koltuk çantayı kendini eşleştirmek için, tam olarak uyum ipek, saten, calico ve saten yapmak.

Dış örtü için kadife kullanmak mümkündür, bu kumaş suni bir kürkü andırır, yumuşak ve yumuşacık, kadifemsi ve dokunuşa oldukça dayanıklıdır. Su geçirmezlik özelliklerine de sahip olan özelliklerine benzer. Bu kumaş küçük çocuklar tarafından kullanılması tavsiye edilir, çünkü temizliği veya temizliği çok kolaydır ve güneşte uzun süre yanmaz.

Kendi elinizle bir çantayı düzgün şekilde dikmek için nasıl

Torbanın koltuğunu dikmek için şönil kumaşını kullanabilirsiniz.

Bir çanta dikmek için doğal olmayan kökenli kumaşları kullanabiliyorsanız, o zaman iyi bir seçenek şönildir. Bu kumaş bileşimde sentetik liflere sahiptir, çünkü bu yüzeyin bobinler oluşturmaz, kolay temizlenir ve herhangi bir mobilya kumaşı gibi yeterince güçlüdür. Şönil küçük bir sentetik elyaf yüzdesine sahip olan jakara çok benziyor. Ön yüzeydeki ilmek kıllarının varlığına rağmen, eğer bir kazara bir dişi koparsa ve koparsa, bu kaplama çözülmez. Bu tür bir kumaştan bir koltuğun dikilmesi tavsiye edilir, çünkü dayanıklıdır ve tüm kirletici maddeler kolaylıkla yüzeyden yıkanır.

Bir çanta yapay süet veya deri kullanılarak elle dikilebilir. Bu malzemeler bütçe değildir, ancak bunların sandalye çantası uzun süre dayanacaktır. Yapay süet astarlıdır ve çok aşınmaya dayanıklıdır, cilt kabartılabilir ve aynı zamanda çok dayanıklıdır. Bir sınırlama olmaksızın, bir goblen kullanabilirsiniz, çeşitli çizimlerin dokunulduğu, çok güçlü ve doğal bileşimin yoğun kumaşıdır. Bu tür malzemenin antistatik özellikleri vardır, bu nedenle köpük polistiren topları ile dolu bir koltuk dikmek özellikle iyidir.

Kendi elinizle bir çantayı düzgün şekilde dikmek için nasıl

Torbanın koltuğunu doldurmak polistiren topları yardımıyla olabilir.

İç torbayı dikmek için kullanılacak kumaş herhangi biri olabilir. Zorunlu özellikler nefes alma özellikleridir, çünkü hava istenen yapıyı almak için müdahale etmeden serbestçe yapıdan geçmelidir. Kaygan ve çok gevşek kumaşların iç torbalarını, elbise dikiminde kullanılan astar malzemelerini, uymayanları çekemezsiniz. Saten, patiska veya pazen alabilir, pamuk ve pamuğun ek olarak 2 ilavesi yapılır.

Daha sık, rulolar tarafından satılan kumaş 140-150 cm'lik bir fabrika genişliğine sahiptir, bu gereksiz dikişler olmadan çerçevesiz bir sandalye dikmek için yeterlidir. Daha küçük genişlikteki malzeme her model için uygun değildir ve artıklar geniş bir genişlik seçmek için tavsiye edilmez, çünkü artıklar daha fazla kullanım ve atık için uygun değildir.

Bir aplike ile armut sandalye dikmek nasıl

İş için ihtiyacınız olacak:

 • kaba patiska, saten;
 • dış örtü için bez;
 • 2 fermuarlar;
 • uygulama için kumaş;
 • dolgu maddesi;
 • renkte iplik;
 • makas;
 • santimetre bantı;
 • kalem;
 • iğneler.

Kendi elinizle bir çantayı düzgün şekilde dikmek için nasıl

Çantanın koltuğu deseni.

Desen istenilen boyuta kadar kumaşa aktarılmalıdır. Çoğu zaman desen, taban olarak hizmet edecek küçük bir alt kısımdan ve sandalyenin kendisi için 6 takozdan oluşur. Detaylar dikişler için gerekli ödenekleri bırakarak kesilir. Dikişten önce veya sonra dikişlerin iç kenarlarını işlemek gerekir. Kumaş yoğun ve hantal ise, kapak dikilmeden önce tek kat halinde işlemek daha uygundur. Suni deri, süet ve flok, bu operasyona ihtiyaç duymaz, çünkü kenarları parçalanmaz.

ellerinizle çerçevesiz torbayı maç için öncelikle yatıp dönüşümlü tüm dilimleri dikmek gerekir, sen nezashitym bırakmak gerekir aynı zamanda küçük bir alanda, yıldırım içine yerleştirilir. dışarı bez içine katlanmış ve işaretçilerine doğrayın dikiş dikme için iki kama, kumaş kaydırdı ve dikişleri düz idi değildir. 6 kama bu şekilde dikilir, fermuar hakkında unutulmaz. Dikiş durumda bir acemi için hata çok kritik ve neredeyse görünmez değil edildiği iç kapak ile başlamak tavsiye edilebilir ve daha sonra mükemmel dikilecek olan görünüm, üstlenirler.

Kendi elinizle bir çantayı düzgün şekilde dikmek için nasıl

Bir yetişkinin örüntüsünün boyutları ve bir çocuk koltuğu.

Son olarak, alt dikilir. Herhangi bir koltuk çantasına sahip olan alt iç kılıf aynı şekilde dikilir, ancak kumaşın inceltilmesi ve işlemden geçirilmesi daha kolay olduğundan, bununla çalışmak daha kolaydır. Doldurma kapağının iç kapağını doldurmak ve yıkama veya temizliği kaldırmak için harici, kamalardan biri yıldırım dikilir.

Her iki durumda da şimşek, kayganlığın sabitlenmesinin gücünü kontrol ederek ekstra dikkatle dikilmelidir. Fermuarlı şimşek, dolguyu toplayıp tekrar kapağa yerleştirerek birçok zorluk yaratacaktır. İç kasanın aydınlatılması gereklidir, çünkü dolgu bir süre sonra çatlar, sandalyenin şekil kaybetmemesi için onu doldurmak gerekir. 2/3 hacim için iç kapak özel bir dolgu ile doldurulur, daha sonra fermuar tutturulur ve üzerine bir dış kapak konur.

Kendi elleriyle dikdörtgen çerçevesiz bir çanta dikmek nasıl

Böyle bir iç mekanın üretimi için aşağıdaki materyallere ihtiyacınız olacak:

 • iç kasa için kumaş;
 • dış örtü için kumaş;
 • tonda iş parçacığı;
 • 2 fermuarlar;
 • dolgu maddesi;
 • iğneler;
 • terzi pimleri;
 • makas;
 • kalem;
 • santimetre bantı;
 • gon.

Desenler kağıt üzerine çizilebilir ve daha sonra bir kumaşa aktarılabilir veya doğrudan kumaş üzerine çizilebilir. Dikiş için doğru boyuttaki izinleri bırakarak ayrıldılar.

Her şeyden önce, bir sandalye dikmek için, bir fermuarı dikişe takmayı unutmadan, tabanı ve sırtı bağlamanız gerekir. Bundan sonra, yan parçalar ve sırt dikilir. Ön taraf son yerin kenarlarına dikilir, dikişler makinede overlok veya zikzak bir kaynak kullanılarak işlenir. Bundan sonra koltuk çantası söner.

Dikdörtgen koltuk maç ve işlem sırasında şekil bakımını sağlamak için, boru eklemleri işlemek veya 0.7 cm civarındadır iç kontura pristrachivaya kontur ek dikiş dikişler yapmak gereklidir. Daha sonra, iç torba dolgu maddesi, düğme aşınma fermuar içerisine döküldü ve dış kapak

Bir top şeklinde bir koltuk çanta dikmek nasıl

İş için ihtiyacınız olacak:

 • iç kasa için kumaş;
 • 2 tip dış kaplama için kumaş;
 • kalem;
 • kare;
 • santimetre bantı;
 • makas;
 • kumaşın tonunda iplik;
 • damgalama için iğneler;
 • dolgu maddesi;
 • 2 fermuar.

Kendi elinizle bir çantayı düzgün şekilde dikmek için nasıl

Koltuk çantası herhangi bir iç mekanın öne çıkması olabilir.

Bu sıra dışı şeklin bir koltuğunu dikmeden önce, birkaç normal çokgenleri temsil edecek bir desen çizmelisiniz. Topun klasik şekli, sandalye dikmek için sırasıyla 12 ve 20 parçaya ihtiyaç duyan beş ve altıgenden oluşur. Montaj süreci önceki sürümlerde olduğu gibi aynı olacaktır, ancak sandalyeyi dikmeden önce, tüm formların doğru olması gerektiğinden, çok fazla sabır ve sebat alacaktır.

Bütün formlar dokuya doğru miktarda aktarılır ve kesilir, dikişler için uygun miktarlar bırakılır. Bu parçalar nispeten küçük ve keskin köşelere sahip olduğundan, parçalar birleştirilmeden önce dikişlerin dökülmeden işlenmesi tavsiye edilir. Malzeme içermeyen malzemeler için bu geçerli değildir ve gerisi overlok veya zigzag hattı kullanılarak işlenir. Daha da iyisi - ama çok zaman alır - kenarları kenarı dikmeden önce kenarları kesmek.

İlk olarak, parçalar pimlerle sıkıştırılır ve sadece dikişe başlarlar, böylece işlemde herhangi bir yer değiştirme olmaz ve tüm işleri tekrar yapmak zorunda kalmazlar. Bir top şeklinde bir koltuğu dikmek, bir yıldırımdan dolayı daha zordur, çünkü genellikle sadece bir yüze sığmaz, onu bir eğriye yerleştirmek gerekir.

İç kapak dışın şeklini tekrarlamalı, ancak aynı renkteki bir kumaştan dikilebilir. Dolgu içine dökülür, fermuar tutturulur, daha sonra bir dış kapak yukarıdan çekilir. Bir balen torbasının bir top şeklinde nasıl dikileceği sorusu çözülebilir.

Dolgu maddesini doğru şekilde doldurma

Çerçevesiz mobilyaların dolgu malzemesi en önemli özelliğidir, çünkü ürünün şekli sadece polistiren toplar içine konduğunda tutulur.

Kapağın içindeki küçük topları doldurmak, özellikle çok fazla olduğunda, kolay bir görev değildir. Bu işi yapmak için şunları hazırlamanız gerekiyor:

 • dolgu maddesi;
 • kâğıt tabakası;
 • elektrikli süpürge.

Bu biraz zaman alabilir. Kağıttan, bir çanta gibi katlayarak bir huni yapın. Dar uç, iç torbada bunun için açık deliğe yerleştirilmelidir. dolgu gerekli miktarı o bir kişi çantası ve huni ve ikinci uyku polistiren topları tutan asistan, bunu yapmak en iyisidir, doldurulur.

Kapağın içine doğru miktarda dolgu yerleştirildiğinde, huni çıkarılır ve fermuar sabitlenir. Granüllerin büyük veya küçük bir kısmı zeminde olacak, bir elektrikli süpürge ile temizlenmelidir. Özellikle evcil hayvanların veya çocukların bulunduğu odada, yutulmuş topların birçok soruna neden olabileceğinden, özellikle dikkatli olunmalıdır. Çocukları odadan çıkarmak için doldurma zamanı daha iyidir, çünkü küçük toplar kolayca kulaklara veya buruna olabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

15 − 14 =