Kırık klozet nasıl mühürlenir

Kırık klozet nasıl mühürlenir

Modern dünyada tuvaletsiz bir yaşamı, bir drenaj sarnıcını ve sıhhi mühendisliğin diğer kolaylıklarını hayal etmek zordur. Tabii ki, zamanında bakım gerekir. Ancak, dünyadaki her şey gibi, sıhhi tesisat bazen kırılabilir ve daha sonra onu onarmak için gereklidir. Tuvaletin sonunda çöktüğü kadar beklemeyin.

Kırık klozet nasıl mühürlenir

Drenaj tankının şematik diyagramı.

En ufak bir hata bile olsa, bir çatlak, onarımı geciktirmeyin, ama harekete geçin.

O zaman banyonuz çok uzun ve iyi durumda kalacak.

Tuvalet kırık ise

Kırık klozet nasıl mühürlenirTuvaleti onarın, ilk bakışta, zor görünebilir, pek çok kişi sadece her şeyi yapacak ustayı çağırın, ama kesinlikle sizden bir miktar para alacaktır. Belki de bu tek çıkış yolu gibi görünüyor, özellikle de daha önce böyle sorunlarla karşılaşmamış olsaydınız. Evet, ve pek çoğu tuvalete ne yapıştıracağınızı bilmiyor. Fakat aceleci sonuçlar çıkarmayın. Arızayı kendiniz gidermeye çalışın, özellikle sorun, tuvalet çanağınızın veya deponuzun çatlamasıdır. Sonuçta, bir çatlak yapıştırılmış olabilir. Ana şey panik yapmamak ve işi düzgün yapmak.

Yani, tuvaletin çatlamış olması gerçeği ile karşı karşıya kalırsanız, o zaman ilk önce tam olarak nerede arıza meydana geldiğini bulmak gerekir. Ve cüzdanınızda ne kadar para kaldığını ve yakınlarda sıhhi tesisatlı bir dükkan olduğunu hatırlamıyorsanız, doğaçlama araçların yardımıyla bu sorunu kendiniz çözebilirsiniz. Tuvalete, drenaj tankına bir çatlaksa veya bir parça seramik onlardan koptuğunda anları düşün. Bu davaya doğru yaklaşırsanız tüm bunlar düzeltilebilir.

Tuvalet kağıdı

Tuvaletin üzerinde bir çatlak varsa, mümkün olan en kısa zamanda mühürlenmelidir. Birincisi, daha da büyük olmadığından ve ikinci olarak, su sızıntı yapmamak için. Tuvalette oluşan çatlağı kapatmak için yapıştırıcıya ihtiyacınız var. Suya dayanıklı olmalıdır. Soğuk kaynak veya silikon dolgu macunu da kullanabilirsiniz. Zımpara ve spatulayı bulun. Bina saç kurutma makineniz varsa iyi olur.

Onarım için ihtiyacınız olan her şeyi bulduğunuzda, doğrudan ona gidebilir ve devam edebilirsiniz. İnşaat saç kurutma makinesini alın ve çatlağı ısıtın. Bu sadece dışardan değil, aynı zamanda içeriden de yapılmalıdır. Fazla nemin buharlaşması için bu tür eylemler gereklidir. Yüzeyi her iki taraftan da yağdan arındırmak gerekir. Bunu yapmak için aseton veya çözücüler kullanın. Daha sonra yüzeyi epoksi reçine ile yavaşça kaplayın. Ardından plastik şeritleri her iki tarafa yapıştırın ve her şey kuruyana kadar bekleyin. Ve zaten en sonunda çatlağa su geçirmez yapıştırıcı uygulamak gereklidir.

Ancak, bir parça seramiğin tuvaletten koptuğu anlaşılıyor. Daha sonra suya dayanıklı olması gereken yapıştırıcıya ihtiyacınız olacak. Kırılmış yapıştırıcı parçasına ince bir tabaka sürün, kırıldığı yere kadar bastırın ve dört saat sonra sıkışmış olacak. Ardından, oluşturduğunuz derz, derzlere macun veya epoksi reçine doldurun. Bundan sonra, o yeri zımpara kağıdı ile temizlemek daha iyidir.

Problemi drenaj tankı ile çözme

Sorun, çatlamış bir boşaltma tankınızın olması durumunda, çatlağın tam olarak nerede olduğunu belirlemeniz gerekir. Genellikle tuvalet çanağının duvarlarında görünürler. Bu, duvarların en çok mekanik etki yaratması gerçeğinden kaynaklanmaktadır. Tankı tamir etmeye karar verdikten sonra, suyun bloke olmasına ve içinde su olmamasına dikkat edilmelidir. Daha sonra, tankın kapağını dikkatlice açmalısınız (çünkü eğer kırırsanız, neredeyse aynı şeyi bulamazsınız) ve tamamen kurulayın. Ve ancak bu eylemler çatlağı bir dolgu macunuyla tutabildikten ve kuruduktan sonra bekleyebildikten sonra.

Şimdi boşaltma tankını denemelisiniz. Bunu yapmak için içine su toplamaya çalışın ve tank dolu olana kadar bekleyin. Ve bundan sonra, akıp gitmediğini ya da çabalarınızın boşa harcanmamış olup olmadığını görebilirsiniz. Ancak, tüm eylemlerinizden sonra tank sızıyorsa, bu durumda bu durumda değiştirilmesi gerekecektir. Bu nadiren olur, temelde, çatlamış olsa bile, kendi başına tamir edilebilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

− 2 = 3