Monogramlı duvar kağıdı ve farklı odaların iç kısımlarında kullanımı

Monogramlı duvar kağıdı ve farklı odaların iç kısımlarında kullanımı

Klasik iç tarzın karakteristik özelliği monogramlı duvar kağıdıdır. Diğer tasarım çözümleri ile işbirliği içinde yeni renkler elde ederler. Monofonik bir arka plan üzerinde süslü desenler çok işlevli hale gelir. Onların yardımı ile sadece stil yönelimini veya renk paletini vurgulamakla kalmaz, aynı zamanda bazı bölgeleri vurgulayabilir, bazı unsurlara odaklanabilir ve hatta odanın düzenindeki eksiklikleri gizleyebilirsiniz.

Evdeki herhangi bir odanın içi, düzgün seçilmiş eklemelerle düzgün kıvrılmış desenler içeriyorsa, hafif, rafine ve romantik olabilir. Ayrıca, odanın algısının uyumu, gölge seçiminde okuryazarlığa bağlıdır.

Monogramlı duvar kağıdı ve farklı odaların iç kısımlarında kullanımı

Mükemmel bir İtalyan monogramı

Bir monogramlanmış çizim ile duvar kağıdı özellikleri

işlemelerinizle Şekil duvar - bitki hücreleri ve düz çizgilerin kombinasyonu bir model, ritmik genellikle dikey olarak, tekrarlanan eğilir. Bu tür süslemeler şam desenlerine aittir. Onlar süslemeleri ve lezzet katmak, sadece klasik alanlarda değil, aynı zamanda modern stilleri bir süs haline edebilmek incelik ve yaşam lüks bir sembolü olarak kabul edilir. Duvar kağıdına doğru olarak seçilen gölge, odanın uyumlu bir algısı için temel bir rol oynar.

Çoğu zaman ritmik desenli çizimler belli bir aksan ile odanın tasarımında sunulur. Oturma odasının iç kısmında duvarda bir TV ya da şömine bulunur, yatak odalarında yatak tarafından bir alan vardır ve mutfakta yemek alanı vardır.

çizim net sınırlar yapmak için, güzellik ve zarif bir çerçeve oyma dekorasyonu ile dekoratif çerçeveler, pervaz, pervaz, kaburgalar kullanılan süsler kıvrılmış. Duvar kağıdının diğer iç öğelerle kombinasyonu da iç mekanın genel izlenimini önemli ölçüde etkiler. Benzer renkteki mobilyaların ve tekstil aksesuarlarının seçilmesi önemlidir.

Monogramlı duvar kağıdı ve farklı odaların iç kısımlarında kullanımı

Oturma odasında aydınlık iç

Kombinasyon sırları

Monogramlarla duvar kağıdını birleştirmenin temel kurallarına bakalım, tam teşekküllü bir iç mekan yaratmanıza izin verin. Bu kurallar oldukça basittir, ancak onlara bağlılık mükemmel bir sonucu garanti eder.

İç mekanda organik olarak monograma bakmak için, odanın genel resminin içine sokulduğu kurallar vardır:

  • Dikey boyunca tekrarlanan parçaların değişimi, alanı düzeltmeyi mümkün kılar, tavan yüksekliğindeki görsel değişikliği ve odanın büyüklüğünü etkiler. Desenin yoğunluğunu ve ifadesini, düzgün çizgileri, renk çözümlerini ayarlayarak, alanı görsel olarak genişletebilirsiniz.
  • Motley ve parlak görüntüler taş ve ahşap ile mükemmel "arkadaşlar".
  • Lüks iç mekan düzenlemesi için bir monogramın bir şeritle kombinasyonu kullanılır. Süsleme, yaldızlı veya gümüşlenmiş kabartma ile çarpıcı değildir.
  • Hacimsel ve parlak desenler küçük odalar için geçerli değildir. Mekanı saklıyorlar ve oda daha da küçük görünecek.
  • Solgun, ancak dikkat çekici bir ışık süsleme, odanın şeklini düzeltmek veya alanı iyileştirmekle baş edemez. Düzeltme için, bazı duvarlara belirgin bir vurgu yapılır. Duvar kağıdında kullanılan renk tonları iç detayları yansıtmalıdır.

Monogramlı duvar kağıdı ve farklı odaların iç kısımlarında kullanımı

Ev kabininin sonundaki yumuşak renkler

  • Koyu arkaplanlı duvar kağıdı veya resmin zıt renkleriyle, örneğin siyah, küçük odalarda duvarlara yapıştırılamaz. Ayrıca, söz konusu ruh halini uygun ince detaylarla tamamlamak mümkün değilse, bu tekniği kullanmamanız tavsiye edilir. Odadaki ışığın planlanmasına özellikle dikkat edilmelidir.
  • Monogram desenli beyaz sedef duvar kağıdı, sadece düzgün ve düzenli bir ışık varsa uyumlu görünür.
  • Çoğu zaman tasarım duvar kağıdının kabartma versiyonlarını kullanır. Standart olmayan tasarımcılar fikirlerinin uygulanması için uygun bir arka plan haline gelirler. Ancak aynı zamanda, boyama için duvar kağıdı kullanımı nedeniyle sahiplerinin talebi üzerine renk çözümlerini değiştirme fırsatını bırakırlar. Yapısından dolayı, monofonik bir kompozisyon bile önemsiz ve zarif görünüyor.

Farklı odalarda kullan

Farklı oda içi monogramlarla duvar kağıdını düşünün. Tasarımlarında hangi incelikleri ve nüansları varsa, duvar kağıdı örtüsü üzerinde böyle bir deseni kullanmak için en iyi seçeneği nasıl seçersiniz.

Yatak odası dekorasyon

Yatak odası dinlenmek için bir yer olduğundan, odanın genel atmosferi rahatlamaya ve rahatlamaya göre ayarlanmalıdır. Genellikle sessiz ancak etkileyici bir kontrast deseni ile hafif tonların sakin bir arka planı ayarlanır. Yatak odası için ideal arka planlar mavi, bej, sarı, pembe. Süsler için uygun yeşilimsi, gri, kahverengi tonları.

Tekstillerden ve eşyalardan yapılmış ürünler, duvarlı gölgeyi tekrarlamalıdır. Yatak örtüleri, perdeler, tekrarlanan desenli desenli dekoratif yastıklar olabilir. Ancak burada, tümüyle çelişkili bir izlenim yaratacak olan genel baskıların genel görünümünü aşırı derecede tehlikeye atma tehlikesi vardır. Bu nedenle, mobilya ve demirbaşlar genel havayı desteklemelidir.

Monogramlı duvar kağıdı ve farklı odaların iç kısımlarında kullanımı

Yatak odasının tasarımında yumuşak, yumuşak renkler

Çizimin odanın büyüklüğü üzerindeki etkisini unutmamalıyız. Küçük yatak odaları için geniş, geniş bir monogram seçmemelisiniz. Bununla birlikte, aynaların ve parlak yüzeylerin doğru kullanımı ile, bu kusur bile düzgün bir şekilde gizlenebilir.

Monogramların kullanıldığı bir yatak odasını dekore etmek için ikinci seçenek, tüm duvarlarda değil, belirli bir bölgeyi vurgulamak için duvar kağıdını yapıştırmaktır. Örneğin, yatak başı alanının tasarımı veya özel olarak yapılmış bir nişin arka duvarında bir baskı kullanılması olabilir. Rafları, her türlü nesneye sığdırmamak önemlidir, böylece muhteşem desenli tasarımı engellemezler.

Dekor oturma odası

Oturma odasındaki kıvrımlı desenler iç, ihtişamı, aristokrasi ve neşe vermek için iç mekanın ihtişamını vurgulamak için tasarlanmıştır. Burada, duvardaki parlak, doygun tonları, altın veya gümüşün alışılmadık bir taşmasıyla kullanmak tercih edilir. Odanın etkileyici alanları ile tüm duvarlara yapıştırılır, ancak belirli alanları tahsis etmek tercih edilir. Monogram tonunda duvar kağıdı-eşlik uygun monokrom seçenekleri ya da göze çarpmayan tonları ile çizgili temsilcileri olarak.

Geleneksel olarak oturma odasında monogram hatları yardımıyla oynanan bir ana duvar vardır. Kural olarak, bu bölümde bir şömine veya televizyon ekipmanı var. Buna ek olarak, sınırlandırılmış baskı her türlü çıkıntı ve nişlerde harika görünüyor ve dinlenme ve okuma alanı daha sakin bir hale getiriliyor.

Pencerelerin karşısına ve pencere açıklıklarının yakınına desen resimleri yerleştirilmesi tavsiye edilmez. Çoğu zaman iyi bir ek aydınlatma gerektirdiğinden görünmez olurlar. Işık kaynaklarının yerini iyice düşünün, özellikle kanepe alanında rahat bir oda hissi yaşayabilirsiniz.

Monogramlı duvar kağıdı ve farklı odaların iç kısımlarında kullanımı

Oturma odasında lüks iç

Oturma odasını hantal mobilya ve aksesuarlarla aşırı yüklememek istenmez. Desenli görüntülerin arka planında resimler yoktur. Hatta arsa genel kavramını korumak bile, onlar saçma ve yersiz görünecek.

Perdelerin seçimi tek renk varyantlarında durmak daha iyidir. Gölge, iç mekanın renk düzeninden başlayarak seçilir.

Monogram ile mutfak iç

Monogram ile mutfak duvar kağıdı iç nadiren kullanılır. Tipik olarak, bu tasarım büyük pencereler, çalışma alanına ve yemek odasına bölünmüş geniş bir oda ile klasik mutfaklar için uygundur. Büyük ahşap mobilyalar, birleşik bir tarzda çeşitli tekstil aksesuarları ve diğer özelliklerin varlığına sahiptir.

Bununla birlikte, modern mutfaklar hala monogramlarla dekore edilmiştir. Projedeki çalışmalar, klasik detaylardan çok daha karmaşıktır, çünkü tüm detayların dikkatli bir şekilde planlanmasını, kumaştan uygun mobilyaların ve mücevherlerin kullanılabilirliğini gerektirir.

Monogramlı duvar kağıdı ve farklı odaların iç kısımlarında kullanımı

Özel bir evde mutfağın özgün tasarımı

Duvar kağıdı genellikle yemek alanında uygulanır. Bu eylem, dövme elemanları veya ahşap içeren mobilyalarla birlikte tazelik ve sıradışılık sağlayacaktır. Ve renk ile her çeşit varyasyon kabul edilebilir, ancak oda odanın özelliklerini hesaba katmalı.

pratik çalışma bölgesi duvar kağıdı, size daha olağan seçimler hazırlanması dikkat etmelisiniz böylece: zarif duvar kağıdı deseni içeren aynı renkte önlük veya seramik paneller, kırpın. Böyle bir resepsiyon, pratik bir odada klasik tarzın şenlik havasını destekleyecektir. Perdeler, saksılar, masa örtüleri duvardaki görüntü ile uyumlu olmalıdır.

Salon dekorunun özellikleri

Genellikle, koridorların binaları çok geniş ve iyi aydınlatılmış değildir. Bu nedenle koridorlarda ve koridorlarda bulunan monogramın iç mekânı daha da kısıtlamamak için uyumlu bir şekilde düzenlenmesi zordur.

Monogramlı duvar kağıdı ve farklı odaların iç kısımlarında kullanımı

Koridorun klasik tasarımı

Ancak, böyle bir dekor için yeterli bir küp ile, kıvrılmış duvar kağıdının açık tonlarına tercih edilmelidir. Duvarlardaki süslemelerle birlikte uygun pervaz şeklinde parlak veya altın bir kabartma uyumlu görünecektir.

Çocuk odası için monogramlar

Tasarım alanındaki uzmanlar, çocuk odalarında ritmik bitki görüntülerinin kullanılmasını önermezler. Yetişkin algısı için daha uygundurlar. Ayrıca, hatların ve kıvrımların düzgünlüğü küçük çocukların aktivitesini olumsuz etkileyebilir, ruh halini etkileyebilir, uyku sırasında endişeye neden olabilir.

Kişinin evini donatmak suretiyle, herkes huzur ve sıcaklık atmosferi elde etmek için sonunda rahatlık ve huzur elde etmek istiyor. Klasik tarzın lüks daireleri, evin dekorasyonuyla tatmin duygusu uyandırırsa, o zaman monogramlı duvar kağıdı kullanarak önemli finansal yatırımlar yapmadan böyle bir tasarım yaratabilirsiniz. Doğru renk çözümü ve süslü baskı, görevleri çözmede yardımcı olacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

− 5 = 3