Panel evde sundurmanın ve balkonun tipik boyutları

Panel evde sundurmanın ve balkonun tipik boyutları

Hepsi balkon ve sundurmanın yaşam alanına büyük bir katkı sağladığı gerçeğine alışmıştır. Balkonun büyüklüğünün panel evdeki etkisi nedir, apartman dairesine atıfta bulunur ve apartman dairesiyle iş yaparken genellikle apartman sahiplerinde ortaya çıkan birtakım sorunlar olan balkonları ve logarı onarmaya mecburdur.

Loggia ve balkon arasındaki farklar

Panel evde sundurmanın ve balkonun tipik boyutları

Loggia levhası, odanın tabanının devamıdır ve üç taraf ana duvarlarla kaplıdır.

Loggia bir üs olarak, odanın tabanının devamı olan bir levhaya ve evin duvarlarının devamı olan üç duvara sahiptir. Üst taşıyıcı plaka, bir sundurma çatısı görevi görür, parapet beton levhadan yapılır.

Loggiada, üç taraf başkentlerle kaplıdır ve sadece cephe kısmı açıktır. Önemli ağırlık yüklerine dayanabilir. Eğer sundurma üzerinde merkezi ısıtma yaparsanız (bunu yapmak için yerel makamlardan izin almanız gerekir), bir yerleşim alanı olarak kabul edilecektir.

Panel evde sundurmanın ve balkonun tipik boyutları

Balkon konsollara monte edilmiştir ve bina ile ortak tek bir duvara sahiptir.

Bir sundurma yapılırken, 1200x5800 mm'lik üst üste binme büyüklüğünde delikli plakalar kullanılır. Her daireye 2900 mm'lik bir streç olmak üzere, iki daireye ait tomrukların inşaatı için 5.8 m'lik plakanın uzunluğu yeterlidir.

Balkon, binanın taşıyıcı duvarını temsil eder, çoğunlukla konsollara bağlıdır, bina ile ortak bir duvara sahiptir, üç tarafı açıktır. Bir parapet olmasa da, servis tabağı şeklinde bir platform var, bu yapı da bir balkon olarak kabul edilir.

Balkonda merkezi ısıtmaya izin verilmez, önemli ağırlık yüklerine dayanmaz. 9 katlı evlerde önemli yüklere maruz kalan levhaların kesintiye uğradığı durumlar vardı.

Balkonların yapımı için 800 x 3275 mm'lik bir levha kullanın.

Yaşam alanındaki balkon veya balkon alanı mı?

Panel evde sundurmanın ve balkonun tipik boyutları

Genellikle, balkon ya da sundurma alanının yaşam alanının bir parçası olup olmadığı sorulur, bu durumda ısıtma ücreti ek metrekare için ücretlendirilir ve bu binaları kimin onarması gerekir.

Dairenin toplam alanı, tüm odaların alanları ve apartmanın içinde resmi olarak kayıtlı fabrikalar dahil ek tesislerin toplamı olarak hesaplanmaktadır. Fakat alan ısıtılmamışsa, yaşamak için uyarlanmamış kabul edilir.

Panel evde sundurmanın ve balkonun tipik boyutları

Bu nedenle, toplam alan azalan bir faktör olarak kabul edilir - balkonlar için 0.3'e eşit, logikalar için - 0.5. Bazen emlakçıların, müşterilerin dikkatini çekmek için, yaşam alanını balkon alanıyla birlikte seslendirir.

Eğer sundurma alanı resmen daireye bağlı ise, o zaman toplam alana dahil ve ısıtma ve kira ödeme dahil edilir.

Satış işlemleri yaparken, kelimelere satıcıya inanmanız gerekmez, ancak konut için ilgili belgeleri dikkatli bir şekilde incelemeniz gerekir.

Balkonların onarımından ve yeniden geliştirilmesinden kim sorumludur

Panel evde sundurmanın ve balkonun tipik boyutları

Mevcut mevzuata göre, tüm yük taşıyıcı yapılar (duvarlar, tavan) ve mühendislik iletişimi ortak ev mülkiyetine aittir ve duvarlar arasındaki her şey sahibine aittir, yani onun bireysel mülkiyeti.

Mülkiyet belgeleri, konut alanına bitişik olan tüm ekleri ve ek yardımcı tesisleri içermelidir, aksi takdirde komşularla ve konut ve ortak hizmetlerle ilgili uzaya doğru bir şekilde bağlanmadığı için dava açılabilir.

Panel evde sundurmanın ve balkonun tipik boyutları

Konut Yasası kapsamında, acil durumdaki balkonların sermaye ve mevcut onarımları, konut ve toplumsal hizmetler temsilcileri tarafından yapılmalıdır. Onarım çalışmalarının yapılması, yapılan muayene sertifikası ve konut sahiplerinin 2 / 3'ünün yazılı onayı temelinde gerçekleştirilir. Tüm kontrollerin ve beraberindeki belgelerin korunmasıyla bağımsız onarım çalışmalarının bir çeşidi mümkündür ve daha sonra harcanan miktarın geri ödenmesini talep edebilirsiniz.

Tipik balkon ve logi boyutları

Bölüm 2.08.01-89 SNiP'in 3.2. Paragrafına göre, 5- ve 9 katlı panel ve tuğla evlerindeki balkonların boyutları iklim bölgesine bağlı olarak farklılık göstermektedir.

İklim bölgesi Balkon genişliği düşünce
1B, 1G, kışın -14 ila -28 arası, yaz aylarında +20 dereceye 600 mm Kuzeyin aşırı bölgeleri
1, 2 900 mm Genişlik, bir sandalyeyi balkon üzerine koyma olasılığı dikkate alınarak hesaplanır.
3, 4 1200 mm Bu genişlikte yatağı donatmak mümkündür.

Tipik boyutları

Yapı tipi uzunluk genişlik Küpeşte yüksekliği
12-16 katlı blok evleri 5640 mm 750 mm 1200 mm, toplam oda yüksekliği 2630 mm
Panel 9 kata kadar ev sahipliği yapmaktadır. Panel 9 kata kadar ev sahipliği yapmaktadır. 700 mm 1200 mm, toplam oda yüksekliği 2632 mm
Uzun loggias 6000 mm 1200 mm Parapet 1000 mm
Geleneksel logistikler 3000 mm 1200 mm Parapet 1000 mm
brezhnevki 2400 mm 650-800 mm 1000 mm
Kruşçev 2800-3100 mm 650-800 mm 1000 mm

Güvenlik düzenlemelerine ve yangın güvenliği kurallarına göre, parapetin yüksekliği 1000 mm'den az olamaz.

Balkon ve balkon çeşitleri

Panel evde sundurmanın ve balkonun tipik boyutları

Yuvarlak versiyonu

Dikdörtgen, yuvarlatılmış, açılı, yanal olarak geometrik ana hatlarıyla birbirinden farklı birçok tür kütük vardır. P-44 gibi standart olmayan binalarda, sundurma üç taraftan açılabilir.

9 katlı panel evindeki balkonun büyüklüğü, sundurmadan önemli ölçüde farklıdır. Balkona çıkış ve sundurma, bir pencere ve bir balkon kapısı içeren balkon bloğu ile gerçekleştirilmektedir. Balkon bloğunun tasarımı, her iki tarafında küçük pencereler bulunan bir balkon kapısından oluşur. Küçük bir balkonun nasıl onarılacağı hakkında bilgi için şu videoyu izleyin:

Balkon onarımı

Panel evde sundurmanın ve balkonun tipik boyutları

9 kata yayılmış çok katlı evler hem bir tuğladan hem de panellerden inşa edilmiştir. Bir tuğla ve pano evindeki bir balkon tamir ederken kendi özellikleri vardır. Katların sayısına ve evin yapıldığı malzemeye bağlı olarak onarım çalışmasının özelliklerini göz önünde bulundurun.

Soba ve sandık ciddi onarım gerektirdiğinde seçeneği göz önünde bulundurun.

İşin Aşamaları:

  1. Plakayı tamir ediyoruz. Tüm çöpleri çıkarırız, armatürlere ulaşmak için levhadaki tüm çatlakları uzatırız. Takviyeyi pastan temizler ve korozyon önleyici bir bileşik ile kapatırız. Daha sonra sert tabakaya ulaşıncaya kadar daha önce kenarlarını temizleyen çatlakları nemlendirin. Karışımı kiremit yapıştırıcısı ile birlikte betonla doldurun - çözelti sıkıca tutulur. Plakanın yüzeyini hizalayın. Bazen ocak, takviyenin değiştirilmesi veya takviye edilmesi gerektiği bir durumdadır, daha sonra takviye ağını döşer, kalıpları yapar ve tablayı doldururuz.

    Panel evde sundurmanın ve balkonun tipik boyutları

  2. Küpeyi tamir ediyoruz. İdeal olarak, eski raylar kesilir ve yenileri takılır. Basit bir metal veya güzel bir dövme tasarım öğeleri ile olabilir. Bir seçenek olarak, plaka üzerinde izin verilen yükü aşmamak açısından, böyle bir çözümün kabul edilebilir olması halinde, bir yerden bir tavana kadar bir çerçeve monte edebilirsiniz.
  3. Birinci katta gerekli izinleri verdikten sonra, çıkışı balkondan sokağa sokabilirsiniz. Bunun için sobaya doğru adımlar atılır, basamakların yan tarafına bir balkon kapısı yerleştirilir ve diğer taraftan tabandan tavana metal-plastik pencere konstrüksiyonları monte edilir.
  4. Birinci katın üzerindeki katlarda, balkon iskelesi ya korkuluktan ya da yerden monte edilir.
  5. Balkon yalıtılmıştır, zemin döşenmiştir, tavan ve duvarlar bitmiştir.

Bir balkon veya sundurma üzerinde onarımlar yapılırken, miktarın bir kısmının konut ve ortak hizmetler tarafından daha fazla geri ödenmesi için tüm çeklerin, sözleşmelerin ve tasarım belgelerinin saklanması gerekir. Loggia'nın nasıl onarılacağı hakkında bilgi için şu videoyu izleyin:

Plakayı tamir etmek için harcanan miktarın iadesini beklemek oldukça olasıdır. Bitirme işleri sahibinin kişisel arzusu olup, zorunlu değildir, bu nedenle bitirme çalışmaları için harcanan miktarın kamu hizmetleri aracılığıyla geri ödenmesi olası değildir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

21 + = 24