Paslanmaz çelik lavabo nasıl temizlenir

Paslanmaz çelik lavabo nasıl temizlenir

Paslanmaz çelik lavabolar mutfaklarda popülerlik kazanıyor ve neredeyse tüm diğer lavabolar yerini aldı.

Paslanmaz çelik lavabo nasıl temizlenir

Araba yıkamanın ışıldamasını sağlamak için, yeni olarak dikkat etmek ve periyodik olarak kirden temizlemek gerekir.

Bunun nedeni nedir? İlk olarak, kuşkusuz güçleri ve dayanıklılıkları. Ayrıca, kalıplamadaki plastisitesi nedeniyle, çelik ürünleri neredeyse her şekil verilebilir ve bu da tasarım çözümleri için gerçekten tükenmez olanaklar sağlar.

Yine de, paslanmaz çelik lavabolar, dış etkenlere karşı direncine rağmen, diğer mutfak ekipmanlarında olduğu gibi, kir ve plakada da kaplanmaktadır. Araç yıkamanın yenisiyle parlaması ve çevreye temiz ve bakımlı bir görünüm kazandırması için, buna bakmak ve periyodik olarak kirden temizlemek gerekir. Lavabo nasıl temizlenir?

Lavabo günlük bakımı

Paslanmaz çelik lavabo nasıl temizlenir

Paslanmaz çelik lavabo boyutlarının şeması.

Herhangi bir tesisatın, özellikle mutfakta, her zaman ilgilenilmesi gerektiğine dair bir sır değil. Suya, grese ve diğer kirletici maddelerle temas ettiğinden dolayı, herhangi bir mutfakta oldukça doğal olan paslanmaz çelik lavabo, kirlere karşı belirgin direncine rağmen çok hızlı bir şekilde şişirilebilir ve lekelenebilir ve ihmal edilmiş bir görünüme kavuşabilir. Parlak paslanmaz çelik yüzeyler herhangi bir yağ lekesine çok duyarlıdır. Basit parmak izleri bile çok net olarak görülebilir. Ve mutfak lavabosunun sürekli temizliğini sağlamak için, biraz zaman alacaktır.

Günlük bakım için araçlar:

 • paslanmaz çeliğin (veya herhangi bir bulaşık deterjanı) yüzeylerini temizlemek için bir temizleyici;
 • mutfağı temizlemek için bulaşık veya peçete yıkamak için sünger;
 •  eldivenler.

Paslanmaz çelik lavabo nasıl temizlenir

Günlük bakım için araçlar: paslanmaz çelik, eldiven, bulaşık yıkamak için bir sünger veya mutfak temizliği için peçeteler temizlemek için bir temizleyici.

Yani, bir paslanmaz çelik evye günlük bakım son derece basittir. Bulaşıkları yıkadıktan sonra, paslanmaz çelik lavabo bir temizlik maddesi ile serpilmelidir, bir süngerle temizlenmeli ve nem emici bir peçete ile silinmelidir. Herhangi bir donanım deposunda, paslanmaz çelik yüzeylerin bakımı için bir çok ürün satılmaktadır. Herhangi bir sebepten ötürü, özel bir çözüm satın almak mümkün olmamışsa, yağ lekelerini ve plakları temizleyecek herhangi bir bulaşık deterjanı ile mükemmel şekilde yer değiştirecektir.

Yani peçete ile. Satışta temizlik için birçok ucuz ve çeşitli işlevselliği vardır. Kuru ve ıslak temizlemenin yanı sıra nemi ortadan kaldırmak için mendillere ayrılır. İşte bu, nem emici peçeteler, taze yıkanmış lavaboya kuruyacak ve kurumuş sudaki leke ve lekelerin görünmesini engelleyecektir. Peki, ve bunların yokluğunda, lavabo sadece yumuşak bir bezle kurutabilir.

Koyulaştırılmış kabuğun temizlenmesi

Paslanmaz çeliğin yüzeyleri çeşitli oksidanlara karşı çok hassastır ve bu nedenle sıklıkla günlük önleyici temizlemeye maruz kalmayan koyu lekeler ortaya çıkarlar. Lavaboyu nasıl temizler, eğer siyah renklere dönüştüyse ve karanlık noktalarla kaplıysa?

Siyahlığa karşı araçlar

 • soda;
 • sirke;
 • nişasta;
 • ağartıcı.

Paslanmaz çelik lavabo nasıl temizlenir

Siyahlığa karşı ilaçlar: soda, sirke, nişasta, çamaşır suyu.

Paslanmaz çeliğin siyahı oldukça sık görülür ve bununla savaşması zordur. Komplekste herhangi bir çare ya da farklı yollar deneyebilirsiniz. Basit bir ağartıcı ile çok popüler bir temizlik yöntemi. Süngere az miktarda ajan uygulanır ve koyu bir leke ıslatılır. Bu yöntemin olumsuz yanı, bu yerin aydınlanabileceği ve öne çıkmaya başlayacağıdır. Bunun meydana gelmesini önlemek veya fark edilmemek için, karanlık noktalardan temizlendikten sonra, tüm lavabo sirke ile ovulur ve 20 dakika bekletilir. Bundan sonra, yukarıda açıklandığı gibi olağan deterjanlarla yıkayın.

Daha az ciddi kararma kabartma tozu ile temizlenebilir, ancak bu belirli bir mekanik kuvvet uygulamasına ihtiyaç duyar. Nemli bir süngerin aşındırıcı tarafında az miktarda soda alınır ve karanlık noktalar tamamen yok olana kadar ovulur.

Nişastayı temizlemek için ilginç bir yol. Paslanmaz çelikten herhangi bir ürün, patateslerin pişirildiği patates nişastası veya su ile arıtılabilir. Bu su, nişasta ile doyurulur ve sıcakken, beyaz ve gümüşü neredeyse beyazlatır. Koyulaştırılmış bir kabuğu suyla doldurabilir ya da soda ile aynı şekilde nişastala siyah lekeleri ovabilirsiniz. Ve aniden lavabo siyah döndü, o zaman patates püresi pişirmek ve temizlik için su kullanmak mantıklı.

Ağır kirli bir kabuğun sermaye temizliği

Lavabonun çok kirli olduğu, kesinlikle göze hoş gelen bir görünüme sahip olduğu ve onu ideal duruma temizlemenin kesinlikle imkansız olduğu görülür. Yağ ve tuz tortuları, koyu lekeler, oluklu alanlarda siyah ve eski yağlar, tıkanmış erikler ve çürük kokular ... Kirlenme ciddi olabilir. Böyle durumlarda ne yapılmalı ve nasıl saflık elde edilir?

Sermaye temizliği için ne gereklidir

 • diş fırçası, sünger, bez;
 • bulaşık deterjanı veya bulaşık makinesi tableti;
 • soda;
 • sirke;
 • tuzu;
 • buzlar.

Her şeyden önce, ana kirletici maddeleri, yağlı ve tuz yataklarını temizlemek gerekir. Bunu yapmak için, boşaltma deliği kapanır ve sıcak su dolu bir lavabo toplanır. Yeterli miktarda bulaşık yıkama sıvısı eklenir ve soğumaya bırakılır. Bulaşık makineleri için özel tabletleri kullanabilirsiniz. Tablet sıcak suya atılır ve çözünene kadar karıştırılır. Soğutmanın üzerine su düşer ve lavabonun yüzeyindeki yumuşatılmış kirler sert bir süngerle iyice temizlenir.

Artık ulaşılması zor ve oluklu yüzeylerde kirlenmeye dikkat etmeniz gerekiyor. Bunu yapmak için, sabun veya soda ile ıslatılmış eski bir diş fırçası kullanarak, bu katışıklar mekanik olarak temizlenir. Onları bir temizleyici ile önceden tedavi edebilir ve bir süre bekleyebilirsiniz. Soda-tuz çözeltisini yaklaşık yirmi dakika bekletmek, tuz taşının ve eski yağın iyi bir yumuşatıcı etkisini de verir.

Ana kirleticilerden arındırıldıktan sonra, tüm lavabo parlaklık ve dezenfeksiyon için sirke ile ıslatılır. Biraz zaman alır ve su ile iyice yıkanır. Şimdi boşaltma deliğini temizlemeniz gerekiyor. Drenaj türü "Mole", vb. Için çeşitli kimyasalları dikkate almazsanız, drenaj borularını temizlemek için oldukça basit ve uygun fiyatlı bir yol vardır. Bunu yapmak için, yarısına bir bardak soda (en iyisi kalsine edilmiş, yiyecek değil) deliğe dökülür ve aynı miktarda sirke dökülür. Kimyasal bir reaksiyon tütsüleme ve köpürmeye neden olur, bu da yağ birikintilerini lavaboya ve borulara dağıtır. Yaklaşık beş dakika sonra, köpüklü yağ ve kirleri temizlemek için lavabonun içine kaynar suya bir su ısıtıcısı dökmeniz gerekir.

Artık boru hattındaki oluklu yerlerin ve elemanların daha derin bir temizliğini yapabilirsiniz. Büyük miktarda kırılmış buz veya hazır buz küpleri lavaboya doldurulur. Büyük sofra tuzu paketinin üst yarısı dökülür ve soğuk su ince bir damlama ile açılır. Elde edilen su tuzu maddesi, kirleticileri ve tortuları boruların kıvrımlarından iyice temizler. Tüm bu basit önlemler, mutfaktaki paslanmaz çelik lavaboyu tekrar temiz ve hijyenik hale getirmeye yardımcı olacaktır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

5 + 2 =