Plastik kapının çalışmasında sorun giderme

Plastik kapının çalışmasında sorun giderme

Plastik kapılar güvenilir ve dayanıklı bir yapıdır, ancak onlarla bazen küçük problemler vardır: kapı kamaya veya yanlışlıkla bir rüzgar rüzgarıyla kapatmaya başlayabilir. Uygunsuz kullanım veya doğal aşınma ve yıpranma durumunda aksesuarlar kullanılamaz hale gelebilir. Bu yazıda plastik kapı sıkışırsa ne yapılacağını, doğaçlama araçların yardımıyla nasıl açılacağını, kırık kalemin nasıl değiştirileceğini ele alacağız.

Plastik kapıların çalışmasında arızaların nedenleri

Plastik kapının çalışmasında sorun giderme

Arızanın nedeni yanlış kullanım, arızalı donanım ve yapının sarkmasıdır.

Plastik kapıların kullanımındaki sorunlar, yanlış kullanım, arızalı donanım ve yapının sarkması nedeniyle ortaya çıkabilir. Bazı çeşitleri, sıkışan plastik kapıyı kendi elleriyle nasıl açacağımızı düşünelim.

Olası arızalar:

 • Çerçeve ve yaprak arasındaki birikmiş yoğuşma nedeniyle yaprak kışın donabilir;
 • binanın yanlış montajı veya büzülmesinden kaynaklanan çarpıklıklar oluşabilir;
 • katlama moduna girerken kilidi kilitlemek;
 • sapı tam olarak çevirmedi, bağlantı parçaları hemen iki modda açıldı;
 • ağırlığının altında sarkmış (genellikle çift camlı pencereler ile oluşur);
 • Pencere kolu kırdı.

Bütün bu sorunlar çözülebilir: onların çıkarılması ertelenebilir zaman acil ihtiyaç kapağını açmak için, o zaman sorunun nedenini anlamak ve elleriyle ortadan kaldırmak için çalışıyoruz, uzman pencere şirketi (teminat kapı, fayların bazı tipleri ücretsiz tamir varsa) diyoruz.

Plastik kapı kapanmıyorsa sorun giderme

Plastik kapının çalışmasında sorun giderme

Kapı zaman içinde kendi ağırlığının etkisi altında sarkıyor

Kurulumdan bir süre sonra, yaprak fena açmaya, kapamaya ve ele geçirmeye başlayabilir. Batan zamanla kendi ağırlığının etkisi altında meydana gelir. Bağlantı parçaları elle kolayca ayarlanabilecek şekilde tasarlanmıştır, bu bir altıgen gerektirir.

Ayarlama adımları:

 1. Kanatçayı döner kipte açın (normal açıklık).
 2. Yaprakların uç kısmındaki vidayı üst döngü yakınında buluruz. Saat yönünde altıgen döndürün. Yaprağın daha yakınlaşmasını sağlamak için birkaç tur yapın.
 3. Dekoratif kapakları üst menteşeden sökün, ayar vidasını saat yönünde çevirin.
 4. Balkon yaprağı ortadaki plastik çerçeveye sürerse, konstrüksiyonu menteşelere daha yaklaştırıyoruz. Yaprak ayar vidasını çevirerek alt halkaya hareket ettirilir. Bez sürtünmeye devam ederse, üst çevrimi ayarlayın.

Kapı başka bir açılış moduna geçtikten sonra kapanmıyorsa

Aksesuarların bir kalite üreticisinden gelmesi durumunda bir açılış kilidi arıyoruz, daha sonra kilit uygun yere monte edilecek. Yapının ortasında, yaprağın ucunda, küçük bir dil gibi görünüyor.

Pencere kolunu yatay konumda, açılış modunda çevirirken kilidi itin, dikey konuma getirin.

Aksesuar yerine "Aubi" üzerinde dil yerine bir yay ile bir metal plaka monte edilir. Sızdırmazlık kauçuğuna bastırın, balkon kapağını kapatın, kolu aşağı doğru döndürün.

Metal plastik kapıdaki tutamağın tamiri

Plastik kapının çalışmasında sorun giderme

Vidalar dekoratif tabakanın altında bulunur.

Kapıdaki tutamak ele geçirmeye başladıysa, onu yağlamanız gerekir, ancak kırılmasıyla olur. Doğal yıpranma nedeniyle ya da açarken önemli çabaların etkisi altında bozulabilir. Değiştirmeniz gerekirse, kendi ellerinizle çıkarmanız çok kolay.

Tutamaç nasıl kaldırılır:

 1. Mümkünse, kolu yatay konuma çevirin.
 2. Sapı tutan vidalar tabanda dekoratif plastik plaka altındadır, dikey olarak bulunur. Plastik plakayı kendinize doğru çekin, yatay konuma çevirin.

  Plastik kapının çalışmasında sorun giderme

  Alüminyum takviyeli sap plastikten daha uzun süre dayanır

 3. Vidaları bir Phillips tornavidayla söküyoruz. Sap, oluktan çıkarılır.

Metal-plastik pencere ve kapı kolları, plastik ve alüminyumdan yapılmıştır. Plastik saplar genellikle kırılır, alüminyum takviyeli sap daha uzun süre dayanır. Plastik pencere satan herhangi bir şirkette satın alabilirsiniz. Bu elemanlar beyaz, kahverengi, altın ve gümüş tonlarında üretilir.

Sap, donanım oluğuna takılan kareye eklenir. Tüm aksesuar üreticilerinde, bir oluk standardı olarak, satın alınırken, sapın yapıldığı bir malzemeye dikkat ederiz, bir pencere ve bir balkon kapısına yaklaşacaktır.

Kapı açılmıyor, balkonda bir çocuk vardı.

Kilit ya da tutamak koptuğunda, balkon kapısı kapandı, balkonda bir çocuk vardı ve kapıyı açmak hiçbir şekilde mümkün olmadı, cam ünitesini çıkarmak için yeterince kolay. Bıçağı hazırlıyoruz, çift camlı pencere plastik cam boncukları tutuyor, ortadaki boncuğu iter, dikkatlice çıkartın, dört tanesini çıkarın. Artık çift camlı pencereleri kolayca kaldırabilirsiniz, balkona giden yol açıktır. Pencere şirketinde kırık bir eleman alırız, kendi ellerimizle değiştirir veya bir usta çağırırız.

Plastik kapı ayarının inceliği bu videoda gösterilmektedir:

Cam ünitesini yerine takmak için, plastik yastıkları üzerine koymak, cam boncukları yerleştirmek ve lastik bir çekiçle çekiçlemek gerekir.

Çift camlı pencereyi kendi ellerinizle monte ederken, tüm işlemleri çok dikkatli bir şekilde yapmanız gerekir, böylece cam ünitesi patlamaz. Unutma, cam ünite çok ağır.

Kapı iki modda açıldı

Plastik kapının çalışmasında sorun giderme

sap ucuna değil döndü Eğer havalandırma pozisyonuna deklanşöre açtığınızda, bağlantı parçaları iki modda kanadı açarak serbest bırakılabilir, kumaş bir menteşe üzerinde askıda kalacaktır. Bu sorun kendi elleriyle düzeltmek kolaydır. Yavaşça, sıkıca çerçeveye onu bastırdı, iki menteşe yakınında kanadı bastırın açılış modunu açmak için yatay konumuna getirin. Şimdi, metal yapılar seslendirecek.

Sapı yatay konuma çevirmek için çıkmazsa, yaprağın ucundan açılış engelleyiciyi buluruz, onu dikey bir pozisyona çeviririz, şimdi sap kolaylıkla dönecektir.

Donmuş kapıyı aç

Kapatma mekanizması, açık kapta biriken, yani kapının kapalı olduğu ve oluşan nemin sızdırmazlık kauçuğunun çevresi etrafında donduğunda, çerçeveye donar. İki seçenek vardır: ısınana kadar bekleyin, ama bekleyemezseniz, bir süre saç kurutma makinesiyle kapının etrafındaki havayı ısıtırız, bir süre sonra tasarım çözülür ve açılır.

Plastik yapıların doğru kullanımının sırları hakkında, bu videoya bakın:

Tüm parçaları değiştirmeden bir elemanı değiştirmeye ihtiyaç varsa, kaliteli bağlantı parçaları kolayca ayarlanabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

3 + = 8