Sıcak bir katın bağlantısı: bir ısı regülatörü devresi, video ve elektrik kendi başına, kızılötesi doğru

Sıcak bir katın bağlantısı: bir ısı regülatörü devresi, video ve elektrik kendi başına, kızılötesi doğru

Sıcak bir katın bağlantısı: bir ısı regülatörü devresi, video ve elektrik kendi başına, kızılötesi doğru

Son yıllarda sıcak zeminin bağlanması oldukça yaygın hale geldi, sıcak zeminin bağlantısı artık lüks değil, iyi kurulmuş bir yatırımdır. Elektriği anlayan kişi için böyle bir zemin döşemek oldukça olasıdır. Bu çalışma özel dikkat gerektirir çünkü zeminin ne kadar iyi çalışacağına bağlıdır.

Sıcak bir zemin nasıl bağlanır: temel bilgiler

Bugüne kadar, sıcak bir katın bağlantısı nadir bir durum değildir. Onarım sırasında daire ve kır evlerinin pek çok sahibi, zeminlerini ısıtma ile donatmaktadır. Pillerin daire içinde ne kadar iyi ısıtıldığı fark etmez, zemin genellikle soğuk kalır.

Sıcak zemin, normal ısıtma sistemlerini değiştirir, odadaki havayı eşit olarak ısıtır ve zemin yüzeyini ısıtır.

Hava ısınır ve yükselir, ancak zemindeki sıcaklık yeterince yüksektir - yaklaşık 23 derece, bu da taş zeminde bile rahat bir şekilde kalmasını sağlar.

Sıcak bir katın bağlantısı: bir ısı regülatörü devresi, video ve elektrik kendi başına, kızılötesi doğru

Sıcak zemin bağlantı şeması

Yerden ısıtma sisteminin avantajları:

 • Güvenilir ve dayanıklı;
 • Havayı kurutmaz;
 • Oda eşit olarak ısınır;
 • Radyatörlerin aksine yer işgal etmez;
 • Gaz ısıtmayla karşılaştırıldığında yeterince ekonomiktir.

Sıcak bir zemin kurmak için sıcaklığı izleyecek özel bir sıcaklık sensörü gerekir. Sıcak zemin tipi - su veya elektrik türüne bağlı olarak, özel mağazalarda Thermolux RT 110 veya Our Comfort TP 721 sıcaklık regülatörlerini satın alabilirsiniz.

Sıcak zemin bağlantı şeması: hazırlık çalışması

Ne iş yaparsanız yapın, ön çalışma yapmalısınız. Sıcak bir zeminin döşenmesi için hazırlık, işin yapılması ve arazinin temizlenmesi için kullanılan malzemelerin hesaplanmasıdır.

Sıcak bir katın bağlantısı: bir ısı regülatörü devresi, video ve elektrik kendi başına, kızılötesi doğru

Sıcak zemini donatmadan önce, ön çalışmanın yapılması gereklidir.

Eylem Planı

 1. Isıtma elemanlarının yerleştirilme düzeni. Odada ısıtmaya ihtiyaç duyulmayan yerler vardır, bu nedenle bu nüanslar kurulumdan önce açıklığa kavuşturulmalıdır. Ayrıca tüm boyutlarda bir plan çizmelisiniz. Zemini sökmeniz gerekiyorsa bu gereklidir. 15 cm'den az olmayan kablolar arasındaki mesafeyi ve ayrıca duvarlardan 5 cm'den az olmayan girintileri gözlemlemek gerekir.
 2. Zemin yüzeyinin hazırlanması. Yapılması gereken ilk şey, eğer varsa, eşitsizlikten kurtulmaktır. Bazı durumlarda bir şap gerekli. Şapının yüksekliği 3 cm'den fazladır, aksi halde çatlaklar olacaktır.
 3. Termostat için bir yer. Termostatın bulunduğu yerde iyi plan yapmalısınız. Yerden en az 30 cm uzakta uygun bir yerde olmalıdır. Ona yiyecek getirmek gerekiyor ve sıcak zeminin gücü önemli olduğundan, bunu kalkandan yapmak daha iyidir. Bu, ekranın özellikle zemin için otomatik bir makine kurmasını sağlayacaktır.
 4. Isı yalıtımı. Tüm odanın çevresinin yanı sıra duvarlarda fırlatma ile bir termal bariyer montajı, ısı kaybını% 30 oranında azaltabilir. Isı yalıtımı yüksek sıcaklıklara dayanıklı olmalıdır.

Uzmanlara danışmadan zemini elektriğe kendi ellerinizle bağlayabilirsiniz. Ancak, bir temel koşul var - sıcak zemini termal sensöre bağlamak ve elektriği anlamak için blendaj yapmak gerekir.

Termostata sıcak zemin bağlantısı: elektrik sistemi

Sıcak bir zemin kurarken, bunun düzgün bir kontrol olmadan tüm anlamı yitirdiği karmaşık bir sistem olduğunu anlamanız gerekir. Sıcaklığı kontrol etmek ve sıcak zeminlere ayarlamak için parametreler termostatlara bağlanır.

Termoregülatörler özelliklerine göre büyük farklılıklar göstermektedir. Mekanik buton ve sensöre ayrılırlar. Ayrıca programlanabilir ve programlanamaz.

Termostatın çalışması doğrudan sıcaklık sensörünün ölçümlerine bağlıdır. Gerçek sıcaklığı ölçen ve görüntüleyen termal sensördür. Termostat, ayarlanan verilere bağlı olarak güç kaynağını kontrol eder ve kontrol eder. Sensör, ısıtma elemanlarının yanına yerleştirilir.

Sıcak bir katın bağlantısı: bir ısı regülatörü devresi, video ve elektrik kendi başına, kızılötesi doğru

Termostat sıcaklık izleme ve ayar parametreleri için bağlanır.

Termoregülatör TEZZZ, sıcaklığı ayarlamak için tasarlanmıştır. Eşik aşılırsa, termostat sıcaklığı sıcaklığa getirecek ve bir sinyal verecektir.

Sensör ondülasyona monte edilir ve tabla ile birlikte dökülür. Sensörün zemini sökmeden değiştirilebilmesi için oluk gereklidir. Termostat zeminden 1,5 m'den fazla bulunmaz.

Bağlantı türleri:

 • Doğrudan scute'den;
 • En yakın elektrik noktasından.

Bir elektrikli zemin ise, ilk seçenek daha güvenilir ve doğrudur. Böyle bir kat yüksek enerji tüketimine sahiptir. Bu nedenle, bunun için kablolama bunun beklentisiyle istiflenmelidir. Zemin eski kablolara bağlı değildir.

Zeminlerin su ısıtması durumunda, sadece termostat elektrik enerjisi tüketir.

Termostatı elektriğe bağlama planı

Planlanan ısıtmanın tipi dikkate alınarak termostat seçilmelidir. Ayrıca, seçtiğiniz termostatın zeminin tükettiği güç için tasarlandığından emin olun. Elektrikli katlardaki sıcak zeminler halihazırda bir termostatın kurulumunu göstermektedir.

Bugüne kadar, arasında Teplolux şirketinin düzenleyicileri olan birçok farklı termoregülatör vardır.

Küçük odalar için, termostata da bağlı olan "Mini tek damarlı mat" tabandır.

Zemin kartı hazırlandıktan sonra termostatın bulunduğu yere gidebilirsin. Güç kaynağının yakınında bulunmalıdır. Ve ayrıca ısı algılayıcısının yakınında ol.

Sıcak bir katın bağlantısı: bir ısı regülatörü devresi, video ve elektrik kendi başına, kızılötesi doğru

Termostatı elektriğe bağlama planı

Termoregülatör ile ana güç kaynağı arasında otomatik bir cihaz kurulmalıdır. Kısa devre varsa veya büyük bir voltaj geldiğinde çalışır. Bu, termostatın yanmaması için yapılır. Yaz dönemi için, makine kapatılabilir, sıcak zeminin tüm sistemini devre dışı bırakabilirsiniz.

Termostatın türüne bağlı olarak, bir yer hazırlanmalıdır. Gerekli tüm kabloları getirin, onları çakmağa koyun. Teller üç, iki üç telli ve bir iki telli olmalıdır.

Tüm kablolar ve termostat yerine oturduktan sonra, kabloları termostata bağlarız. Kural olarak, termoregülatörde şematik bir talimat vardır. Faz "L" veya "F" ile gösterilir. Sıfır "N" harfi ile gösterilir. Mavi boyalı teller sıfıra düşer. Siyah, beyaz veya kahverengi, faza.

Termoregülatördeki adlandırma da oldukça anlaşılabilir. İki kablo termostatın gücüdür (faz, sıfır), üçüncüsü atılır, bu zemin olacaktır. İki daha fazla tel, ısıtma elemanından gelen kablolardır (faz, sıfır), üçüncüsü, ana güç kaynağa atılan bir terminal ile bağlıdır. Ve iki kablo bir sıcaklık sensöründen geliyor. İki telli bir telin kullanılması doğru olmayacaktır, çünkü topraklama zorunludur.

Kurulumdan sonra, her şeyi kontrol etmeli ve biraz güç için açmalısınız. Açtığınızda, küçük bir tıklama duymanız gerekir.

Sıcak bir zeminin elektriğe bağlanması: Su zemini için şema

Termostatı su ısıtmalı sıcak bir zemine kurmak için daha fazla bilgi ve çaba gerektirir. Fark, suyun kapatılmasının ısıtma elemanını kapatmaktan daha zor olmasıdır.

Aslında, hem orada hem de elektrik devresinde bir kesinti vardır, ancak su ısıtmanın tekbiçimli olmaması nedeniyle, daha fazla "kesiciler" servo tahrikleri koymak zorundayız.

Zeminin homojen ısıtılması ve farklı odalarda sıcaklığın ayarlanması için, sıcak zeminin tasarımı bir kollektör içerir. Ayrı bölgelere su temini düzenler, bu nedenle sıcak akışı muntazam bir şekilde dağıtır.

Sıcak bir katın bağlantısı: bir ısı regülatörü devresi, video ve elektrik kendi başına, kızılötesi doğru

Sıcak bir zemini elektriğe bağlama süreci

Manuel termostat veya servo sürücüleri kurar. Servo sürücü, termostatta ayarlanan sıcaklıkları ayarlarken su akışını kontrol edecektir. Servo sürücü, bir kural olarak, tek bir durumda kurulmadığından, bağlantı şeması daha karmaşık hale gelir. Bu miktarı bağlamak için de geçiş düğümleri yüklenir. Tüm servolar için paralel bağlantı kurmanıza izin verir.

Bağlarken, su ısıtıcıları için uygun olan WZA 90E veya BRT-2B UHL 4 sıcaklık sensörünü kullanabilirsiniz.

Bir servoyu bir termostat ile nasıl bağlayacağınızı biliyorsanız, hattın geri kalanının aynı hatta nasıl bağlanacağını anlayacaksınız. Devre, elektrik alanla aynıdır, sadece anahtarlama ayrıca anahtarlama bloğunda da yapılır.

Kendi ellerinizle sıcak zemin için termoregülatör: IR-zemin için şema

Kızılötesi zemin, Avrupa pazarında da oldukça uzun bir süre film katmanı olarak da bilinir. Ağ 220 volttan çalışır.

İki tür film katı vardır:

 1. İnce bir filmden. Bakır ve gümüş şeritler bir ısıtma elemanıdır. Rulo yuvarlayın, ancak daha sonra akarlar ve özel yalıtım ile birleştirilen bölümlere ayrılır.
 2. Tellerle bağlanan karbon çubuklardan. Uzun bir garanti süresi vardır. Çubuklardan biri patlarsa, zeminin geri kalanı düzgün çalışır.

Sıcak bir katın bağlantısı: bir ısı regülatörü devresi, video ve elektrik kendi başına, kızılötesi doğru

Termostat yerden ısıtma

Kızılötesi insan vücudu üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Havayı kurutmaz ve zararlı maddeler yaymaz. Kızılötesi katın montajı oldukça basittir ve hazırlık çalışması gerektirmez. Maksimum konfor ve enerji tasarrufu sağlayan bir termostat ile ayarlanabilir. Sıcaklık düştüğünde, termal sensör röleye bir sinyal gönderir, bir anahtar gibi çalışır ve akım kaynağını keser.

Termoregülatöre bağlantı, geleneksel bir elektrik alanı ile aynı şekilde gerçekleştirilir.

Güç şebekeden beslenir, termostattan geçirilir. Kontrol, bir sıcaklık sensörü aracılığıyla yapılır. Yere oturduğundan emin ol.

Isıtmalı zemini bir termostata bağlama (video)

Sıcak bir zemin bağlamak için malzeme alırken, tasarruf etmeye değmez. Zeminin gelecekteki çalışmaları, sıcaklık sensörünün ve termostatın kalitesine bağlıdır. Buna ek olarak, ucuz Çinli taklitler kısa devreye veya yangına neden olabilir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

+ 86 = 89