Yarım dönüşlü vinçlerin doğru onarımı

Yarım dönüşlü vinçlerin doğru onarımı

Yarı dönüşlü vinç tipleri ve kırılma şekilleri

Halihazırda, inşaat malzemeleri pazarı çok çeşitli tipte vinçler sunmaktadır. Bu sıhhi tesisat elemanını kendisi için satın alan bir kişi, tasarımın kalitesine göre yönlendirilmemesine ve ayrıca vincin bu versiyonunun, özellikle vinçte sert su varsa, kullanılacağı koşullar için uygun olup olmadığına göre, daha fazla dikkat çeker.

Yarım dönüşlü vinçlerin doğru onarımı

Yarım tur vananın diyagramı.

Çoğu için
Yarım dönüşlü vinçlerin doğru onarımıkarıştırıcıların dökümü, artan su sertliği seviyesi ve parçaların kalitesizliği ile açıklanmaktadır.

Yarı-hızlı karıştırıcıların çoğu sahipleri, arızalarıyla çok hızlı bir şekilde karşılaşır ve düzgün bir şekilde nasıl tamir edileceğini düşünür.

Kural olarak, kırılma durumunda bu tip vinçler, önce ince bir yapıdan akan suya ve daha sonra güçlü bir akışa doğru akmaya başlar. Hemen uygun olmayan onarımın, yarım dönüşlü vananın sadece kısa bir süre su akışının sona ermesine ve daha sonra sızmaya başladığı gerçeğine yol açtığını söylemek gerekir. Kendileri, yarım tur karıştırıcılar - bu oldukça basit bir tasarımdır, bu nedenle onarım bağımsız olarak, uzmanlara başvurmadan yapılabilir.

Bu vinçlerin çok sayıdaki tipine ve biçimlerine rağmen, iki ana tip ayırt edilebilir: Bazı mikserlerde, diğerlerinde kauçuk contalarla bilinen seramik kutular vardır. Vinç sızıntısının nedeni aks kutusunun kırılmasında gizlidir. Seramik kutularda kırılacak hiçbir şey olmamasına rağmen, hala seramik ek parçaların sabitleme yoğunluğundan sorumlu olan bir polietilen conta-ek parçası vardır ve bu nedenle kırılması engellenmez. Tipe karar verdikten sonra vincin hangi onarımı gerektirdiğini anlamak mümkündür.

Yarım tur vananın onarımı

Yarım dönüşlü vananın cihazının diyagramı.

Çalışmaya başlamadan önce daireye su kaynağını kapatmanız gerekir. Ayrıca, böyle bir fırsat varsa, vincin sökülmesi ve sökülmesi en iyisidir: sabitleme cıvatalarını ve ayrıca sıcak ve soğuk su bağlantılarını sökün. Mikser tamamen çıkarıldıktan sonra kapağı çıkarmak gerekir: saat yönünün tersine tamamen kapatılabilir. Daha sonra vinçin sapını tutan vidayı enine kesiti olan bir tornavidayla sökmeniz ve tamamen dekoratif kapakla çıkarmanız gerekir. Bu elemanlar, kaplamaya zarar vermemek için en iyi şekilde saat yönünün tersi yönde bükülürler. Ardından, vinç aksını sökerek çıkarmak için bir anahtar kullanın.

Arızalı contaya ulaşmak için seramik ek parçalara sahip vinç aksı sökülmelidir. Bu tür kutuların farklı versiyonlarındaki polietilen contanın farklı olabileceğine dikkat etmek gerekir: bu nedenle, eski bir eline sahip olmak için mağazaya gitmek daha iyidir. Polietilen contanın değiştirilmesi, kaçak sorununu tamamen çözer, bu nedenle bu elemanı monte ettikten sonra, aksı bükerek orijinal konumuna getirebilirsiniz.

Bir conta içeren bir aksa sahip yarı ters vinçler, bir seramik ile olduğu gibi, alttan kapamak için de kolaydır. Büyük ölçüde, karıştırıcıyı sökmek ve yukarıda açıklandığı gibi contayı değiştirmek için aksı çıkarmak mümkündür. Daha sonra, vincin sahipleri, aksı tamamen değiştirmek veya contaları sınırlamak isteyip istemedikleri konusunda karar vermelidir. Mesele şu ki, bu durumda contaların değiştirilmesi problemi sadece bir süredir çözmektedir. Çoğu uzman aks kutusunun tam olarak değiştirilmesini önermektedir, belki de aks kutusunun kendisinde meydana gelebilecek arıza problemleri gibi. Mağazada yeni bir kilit kutusu satın almak daha iyidir, eski modele sahip olmak, böylece karıştırıcının bu elemanının modelinin seçimi ile bir karışıklığa girmemek. Yeni kutu eski yerine takılır ve daha sonra tüm elemanlar orijinal konumlarına monte edilir.

Onarımları yapmak için aşağıdaki malzemeler ve aletler gerekli olacaktır: contalar veya yedek kutular, bir anahtar, bir yıldız tornavida.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

− 2 = 1