Yatak odasında kendi ellerinizle nasıl tamir yapılır (fotoğraf ve video)

Yatak odasında kendi ellerinizle nasıl tamir yapılır (fotoğraf ve video)

fotoğraf
Yatak odası, dinlenme ve uyumaya yönelik bir yerdir. Parlak, yoğun gözleri ve tonlar ile atan burada ortamda plastik ve metalin bir zenginliği yanı sıra uymadığı için iç ve kaplama malzemeleri seçimi düzeni ile, son derece ciddiye yaklaşılmalıdır.

Yatak odasında kendi ellerinizle nasıl tamir yapılır (fotoğraf ve video)

Yatak odası çok zaman harcadığımız bir yer. Bu nedenle, tasarımı için çok parlak ve agresif renkler seçmemelisiniz.

Yatak odasında tamir ve nasıl daha iyi seçmek için? Uzmanlar sadece doğal materyalleri kullanmayı tavsiye ediyorlar, tonlar arasında sakin, pastel tonlara tercih edilmeli. Bu kural, büyük miktarda boş alana sahip olmayan daireler için özellikle önemlidir. Onarımın kendisi, mobilya ya da kısmi kozmetikler de dahil olmak üzere tüm malzemelerin eksiksiz bir şekilde değiştirilmesiyle birlikte, sermaye olabilir. İkinci seçenek daha ekonomiktir.

Yatak odası revizyon

Hemen hemen her insan kendi elleriyle yatak tamirini yapabilir. Bu işlem karmaşıktır, bir aya kadar sürebilir. Süre, ne tür bir işin yapılması gerektiğine bağlıdır. Eserin kuralları şöyledir:

Yatak odasında kendi ellerinizle nasıl tamir yapılır (fotoğraf ve video)

Tavanı boyamak için şema.

Bu, tavanın yanındaki ilk işin, katın en sonunda bittiği anlamına gelir. Mobilya işleri bittikten sonra yerleştirilir.
Kozmetik onarımlar aşağıdaki sırayla yapılır:

Yatak odasında kendi ellerinizle nasıl tamir yapılır (fotoğraf ve video)

Tavanı boyamak için pastel tonları kullanın.

  1. Tavandan işe başlamak zorundasın. İlk olarak, tavandaki süpürgelikler sıvı çivilerle yapıştırılır. Özel plastik ışık kenarlarını seçebilirsiniz. Tavanı görünebilir bir görünüm verecekler. Alçı kalıpların kullanılması ve taklit edilmesi. Masif dekoratif elemanlar almak gerekmez, ayırıcının rolünü yerine getirecek ince şeritler yapacaktır. Onların seçimi odanın tarzına bağlıdır. Modern stil için sıva taklit uygun değildir, ancak klasik, barok - bu mükemmel bir seçenektir. Kenar yapıştırıldıktan sonra tamamen kuru, tavanı boyamaya başlayabilirsiniz. Yatak odası için pastel tonları kullanmak arzu edilir, çünkü küçük bir oda ideal olarak yumuşak, hoş fildişi rengine uygundur. Katman sayısı elde edilecek sonuca bağlıdır.
  2. kendi elleriyle Daha onarım yatak odası, devam duvarların yanından şimdi. Çoğu zaman, duvar kağıdı bunun için kullanılır, bugün herhangi bir doku ve renk satın alınabilir. En iyisi sen alışılmadık, göz alıcı tasarım oluşturmak için izin Masaüstü için çeşitli seçenekler vardır, yatak odaları Kağıt, vinil, dokunmamış duvar kağıdı için uygundur. Renk şemasını seçme kuralları da burada gözlemlenmiştir. yumuşak, donuk, pastel tonlar kullanın, parlak ve çok yoğun renkler, küçük mütevazi desen yokluğunu edilir. Ama yatak odası için çok hafif, beyaz duvar kağıdı uymuyor. En iyi seçenekler soluk altın, pembe, mavi, kumdur. Bir çizim olarak pürüzsüz boşanma, geometrik süsler seçebilirsiniz.
  3. Mümkünse duvar kağıdı yerine dekoratif dokulu boya ve sıva uygulayabilirsiniz. Burada bitirmek için çok daha fazla seçenek var, zarif Venedik sıva, doğal kumaşlar taklit, ahşap kullanabilirsiniz. Duvarların dekorasyon işlemi seçilen teknolojiye bağlıdır, ancak çalışmanın ancak yüzey hazırlandıktan sonra, minimum hizalanmış olması gerekir.
  4. Zemin tavan ve duvarlar hazırlandıktan sonra döşenir. Bir yatak odasının en basit seçeneği, birkaç saat içinde yerleştirilebilen linoleum. Yatak odası için yumuşak, sakin tonları kullanabilirsiniz, örneğin, bal, açık kahverengi, gri. Bir laminatın döşenmesi biraz daha zordur, çünkü malzeme daha karmaşık bir preparasyon gerektirir, bir substrat kullanımı. Nadiren, ancak hala seramik karolar kullanildiginda, sadece sicak zemin sistemi simultane kurulumuna uygundur, fakat bu daha fazla zaman gerektiren büyük bir revizyonudur.

Küçük bir yatak odasında tamir nasıl yapılır?

Küçük bir odayla ilgiliyse, yatak odasında tamir yapmak daha zordur.

Yatak odasında kendi ellerinizle nasıl tamir yapılır (fotoğraf ve video)

Küçük bir yatak odasında mobilya düzenleme projesi.

Sadece rahat ve eğlence için elverişli olsun, oda mobilya iş için doğru malzeme seçimi için değil, aynı zamanda nasıl seçmek ve düzenlemek konusunda değil.
Malzeme seçimi için aşağıdaki koşullar gözlenir:

Yatak odasında kendi ellerinizle nasıl tamir yapılır (fotoğraf ve video)

Yatak odasındaki zemini boyamak için kahverengi tonları iyidir.

  1. Zemin bal ve açık kahverengi tonları almak en iyisidir, çok uygun açık gri, sütlü renktir. Mükemmel kaliteye sahip laminat veya linolyum kaplama malzemesi, küçük bir oda için halı kullanılabilir, ancak koyu renk tonlar olmasa da, birçok uzman 9 m²'den daha az odalar için almayı önermemektedir.
  2. Duvarlar için, açık ve pastel renk tonlarının da örtülmesi gerekmektedir. Hepsinden iyisi, eğer monofonik veya dikey bir modelse, ama çok küçük ve alçakgönüllü değillerse. Küçük yatak odaları için, küçük ve karmaşık desenlerle örtülmemesi daha iyidir, boşanma, geometrik süsler olsun. En iyi seçenek duvar kâğıdıdır, ancak dekoratif sıva da kullanabilirsiniz, örneğin Venedik. Yatak odası yumuşak pembe, açık leylak, bal, ihale yeşili, mavi tonlarında dekore edilebilir. Doğal ahşap paneller, çok yer kaplayacak karmaşık alçıpan tasarımları takmayın. MDF paneller veya plastik paneller finisaj için en iyi seçenek değildir. Uygulama sonrası sıva, parlatıcı ile vernik veya vernik ile kaplanabilir. Duvar kağıdı kağıt veya dokuma olmayan, kendileri için dikkat dağıtıcı değil, sakin olmalı çizilmesi tavsiye edilir.
  3. Tavanlar beyazdır, odayı biraz daha açık ve daha yüksek bir hale getirmek için renk hafif bir sedefli parlaklıkla daha iyi alınır. Ama aynı zamanda küçük odaların süslenmesine yardımcı olan bir başka yöntem de var - bu, gece veya gündüz gökyüzünü taklit eden bir streç tavanın kullanılması.

Bir yatak odasını tasarlamayı seçerseniz seçin, malzeme seçimi sorumlu bir şekilde ele alınmalıdır. Sadece doğal ürünler kabul edilir. Küresel değişiklikler istiyorsanız, büyük bir revizyon için hazır olmanız gerekir. Uzun süreli çalışmaya hazır değilseniz ve bütçe kısıtlı ise, yatak odasının kendi elleriyle basit bir kozmetik onarımı yapacağız.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

+ 15 = 20