Ako dlho by mali byť záclony: správny výpočet

Ako dlho by mali byť záclony: správny výpočet

Dekorácia okenného otvoru má významný vplyv na vzhľad interiéru a priestorové vnímanie miestnosti. Okrem správneho výberu tkaniny, štýlu a ďalšieho príslušenstva je potrebné pochopiť dĺžku závesov v miestnosti jedného alebo druhého typu. Pomocou veľkosti plátna môžete ovládať mikroklímu v miestnosti a prinášať mu komfort, jemnosť, luxus, slávnosť a pompéznosť. Každá dĺžka opony má svoje výhody a nevýhody. Vypočítajte optimálne indikátory je veľmi jednoduché, stačí určiť požadovaný konečný výsledok.

Ako dlho by mali byť záclony: správny výpočet

Ako dlho môžu byť záclony?

Medzi tradičnými ukazovateľmi dĺžky clothových clôn sú štyri hlavné skupiny.

 1. Dlhé závesy s dĺžkou 5 až 6 cm od podlahy. Najčastejšou možnosťou k dnešnému dňu. Hlavnou výhodou riešenia je praktickosť. Spodná časť závesov sa nečistí ani pri čistení miestnosti. Nevýhodou je vizuálne zníženie výšky stropov. Táto dĺžka sa neodporúča pre výšku stropu pod 2,5 m.
 2. Závesy v podlahe (1 cm od horizontálneho povrchu). Striktné klasiky, ktoré sú vždy atraktívne a relevantné. Toto riešenie vizuálne zvyšuje výšku stropov, ale pri šití závesov môže spôsobiť ďalšie ťažkosti (ak strop nie je úplne plochý).
 3. Panely, ktorých spodná časť leží na podlahe. Za týmto účelom sa k klasickej dĺžke pridáva od 10 do 20 cm. Ideálne z hľadiska možnosti dekorácie pre spálňu alebo obývaciu izbu. S vhodným výberom tkaniny vytvára atmosféru pohody alebo kráľovského luxusu. Biele záhyby hmoty majú tendenciu hromadiť prach, špinu a zvieracie chlpy. Konštrukcia vytvára určité problémy pri čistení.
 4. Závesy na parapet. Môžete odsadiť niekoľko centimetrov hore alebo dole od stredovej čiary horizontálneho povrchu. Takéto výrobky sa zvyčajne používajú v kuchyni alebo v kúpeľni. Majú výrazné praktické vlastnosti, ale sú nižšie ako dlhé modely z hľadiska dekorácie.

rada

Pri výbere tohto alebo takéhoto typu dĺžky závesu je dôležité zvážiť potrebu používania príslušenstva. Zatiaľ čo závesy ležiace na podlahe vyžadujú minimálnu dodatočnú dekoračnú oporu, krátke záclony bez akcentov a pomocných častí často vyzerajú zlá a nie esteticky príjemné.

Ako dlho by mali byť záclony: správny výpočet

Krátke závesy: výhody a vlastnosti použitia

Koketné krátke záclony, ktoré sa často nachádzajú v kuchyni, majú niekoľko výhod, ktoré im umožňujú používať ako dekor v domácnostiach:

 1. Na vytváranie obrazov je potrebná minimálna vec.
 2. Panely maximálne uvoľňujú pracovné plochy, nezabezpečujú veľa priestoru.
 3. Kratšie závesy sa pre čistenie ľahšie odstránia.
 4. Takéto záclony sú počas varenia a čistenia menej znečistené.
 5. Kuchyne sú malé miestnosti, takže zvlášť ocenia dostatok slnečného svetla. Ľahké a často priesvitné záclony poskytujú plnohodnotné prirodzené svetlo a zároveň ponechajú čerstvý vzduch.

Krátke záclony sa môžu použiť v spálni a v obývacej izbe, ale musia byť vybavené vhodnými dekoračnými prvkami, ktoré vytvoria požadovanú atmosféru a nevyzerajú nudné na pozadí iného nábytku.

Stojí za to, že priemerná dĺžka záclon je schopná "znížiť" výšku miestnosti na polovicu, takže krátke záclony by nemali byť z hustého, tmavého kontrastu so základným dizajnom materiálov miestnosti.

Ako dlho by mali byť záclony: správny výpočet

Typy a vlastnosti dlhých záclon

Dlhé záclony sú považované za klasiku dekorácie, ktorá nikdy nestratila svoju popularitu. Predĺžené panely vždy vyzerajú elegantne a elegantne, vizuálne zvyšujú výšku stropu a správny výber ornamentu a textílie a rozširujú priestor.

 • Záclony v podlahe umožňujú maskovať chyby v dizajne soklov pod oknom, zakrývať nerovnaké švy na stenách a iné kozmetické chyby. Ak je podlaha v miestnosti rovná a nemá žiadne výrazné rozdiely vo výške, potom sa toto dizajnové riešenie hodí do väčšiny interiérov. Dokonca aj profesionálny dekoratér alebo krajčírka nedokáže v ideálnom prípade vypočítať dĺžku záclon v podlahe s nepravidelnosťou na vodorovnom povrchu. Nekonzistencie zasiahnu oko a poškodia celý obraz. V prípade nezrovnalostí po zavesení záclon, odborníci odporúčajú skrátenie panelov, ak výška stropov umožňuje, alebo pomocou dekoračných prúžkov, ak to nie je v rozpore so štylistickou orientáciou miestnosti.
 • Záclony, ktoré súvisia s podlahou, dávajú vzhľad súboru špeciálnu jemnosť a interiér - milosť. Dizajnové riešenie je rovnako vhodné aj v elegantnej obývacej izbe av útulnej izbe. Je dôležité mať na pamäti, že takýto dekor bude vyžadovať značný výdaj tkaniva. Na druhej strane nebudú potrebné dodatočné predmety a komplexné príslušenstvo. Aby obraz harmónie a úplnosti dostatočne skromný snímače z rovnakého materiálu ako samotné závesy. Stojí to niekoľkokrát za účelom premýšľania pred použitím takýchto dekorácií v dome, kde sú zvieratá. Ďalšou nevýhodou veľmi dlhých záclon - potreba častého suchého čistenia a starostlivé pravidelné pranie látok. Po každom čistení musí byť tkanina krásne opracovaná, čím sa obnoví vzdušný obraz.
 • Obzvlášť populárne sú záclony, ktorých dĺžka nie je niekoľko centimetrov na podlahe. Sú pomerne hospodárne, keď ich používajú, nezrovnalosti vodorovného povrchu nie sú tak nápadné, rozmery panelov umožňujú suché a mokré čistenie, uvoľnená závesná handrička nezhromažďuje prach toľko. Je pravda, že pre výpočet dĺžky, dizajn a vytvoriť také záclony nie je tak jednoduché. Merania by mali byť vykonávané na niekoľkých miestach, nemali by sme zabudnúť na vpichy pre švy: zbytočne skrátené tkaniny vyzerajú pomerne zle a nešikovné.

Predtým, ako funkčne vhodným spôsobom zastavíte výber, musíte prispôsobiť dĺžku závesov textúre a farbe použitého materiálu. Čím je tkanina ľahšia, tým kratšie môžu byť záclony.

Ako dlho by mali byť záclony: správny výpočet

Základné merania pred šitím závesov

Ako správne vypočítať dĺžku látok?

Na výpočet dĺžky závesu a na zistenie množstva požadovaného materiálu je potrebné postupne vykonať sériu krokov.

 1. Zmeraná je vzdialenosť od podlahy k odtoku.
 2. V závislosti od typu upevnenia (očka, závesy, krúžky) je potrebné pridať alebo odobrať 2 až 10 cm tkaniva.
 3. V závislosti od hustoty hmoty pridajte 2 až 4 cm k prídavkom v hornej a dolnej časti tkaniny.
 4. Ak sú záclony v podlahe, vezmite 1 cm, ak je vo vzdialenosti od podlahy - odniesť 5-6 cm, ak je na podlahe - pridajte 10-20 cm.

V prípade konštrukcie krátkych závesov sa vykonávajú rovnaké manipulácie, ale s orientáciou na parapet.

Nespoliehajte sa na rovinnosť stropu, otvárania okien a podlahy - merania sa vykonávajú minimálne v piatich bodoch. Musíte si kúpiť látku s malou rezervou. Tým sa zabráni chybám a v prípade potreby bude môcť zmeniť štýl. Pri použití podšívky stojí za zváženie, že sa mierne potiahne hlavná tkanina a mierne ju zdvihne nad ciele.

Ako dlho by mali byť záclony: správny výpočet

záver

Na dlhých záclonách sa často používa pôvodná úprava. Ak je tento prvok prítomný, musí byť viditeľný. Záclony sa dotýkajú podlahy, musíte dať elegantné a zrejmé dekoratívne formy, inak budú vyzerať ako nepríjemná chyba pri výpočte materiálu. Tento typ dizajnu by mal byť prezentovaný krásnou, dobre zavinutou handričkou.

Pred výpočtom dĺžky plátna je potrebné vziať do úvahy skutočnosť, že sa používajú pomocné prvky. Pokiaľ sú závesy upevnené vrtákmi, ovplyvní to aj konečné čísla.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

11 + = 19