Ako lepiť tapetu s okrajom: odporúčania

Ako lepiť tapetu s okrajom: odporúčania

Vykonávať ďalšie kozmetické opravy, majitelia určite plán nie toľko aktualizovať vzhľad dekorácie miestností, koľko vytvoriť jedinečný dizajn, aby to vyzeralo krásne, a účel miestnosti bol konzistentný.

Ako lepiť tapetu s okrajom: odporúčania

Zdobenie miestností s tapetami.

Niekedy v dekorácii stien sa používa technika - kombinuje niekoľko typov tapiet. Jeho aplikácia má rôzne účely. Napríklad, ako: skryť nedostatky stien, disproporcie veľkosti steny a stropu; dáva atmosféru miestnosti určitú dynamiku; zvýraznite a zdôraznite detaily a príslušenstvo vo vnútri miestnosti.

Niekedy môže zmena rôznych farieb tapety v horizontálnej verzii vyžadovať lepenie hranice. Preto budeme podrobnejšie venovať tomu, ako správne vložiť obrubník.

Hlavným účelom rotácie je maskovanie nedostatkov na povrchu obytných priestorov.

Pruhované pruhy tapety vertikálne

Kombinácia dvoch párov farieb tapety môže byť vyjadrená v pravidelných intervaloch striedavým vertikálnym striedaním rôznych tapiet. Ak chcete lepiť tapetu na túto možnosť, musíte starostlivo zvážiť výber párových odtieňov pre tapetu. Zásady zhody farieb pre tapety môžu byť nasledujúce:

Ako lepiť tapetu s okrajom: odporúčania

Potrebné nástroje na tapetovanie tapety.

 1. Používajte odtiene do 1 farby (napríklad zelená je svetlejší a tmavší odtieň).
 2. Harmonizácia farieb. Napríklad žltá bude oranžová, vaječná, svetlozelená, krémová, atď.
 3. Kontrastné farby (zelená - červená, žltá - žltá, oranžová - farba morskej vlny).

Môžete začať striedať pomocou hladkého prechodu na jednej zo stien. Tým sa odstránia ostré zmeny farby, ale dosiahnete veľmi originálny efekt.

Pri obdĺžnikovej miestnosti môžete použiť príjem "Symetria". Pozadia na pozadie by mali byť svetlejšie a prilepené takmer celú miestnosť s výnimkou stredu 2 protiľahlých stien. V strednej časti stien bude široký panel tapiet s ďalším jasným odtieňom a inými textúrami. Záleží na veľkosti panelu, že miestnosť bude vnímaná vizuálne omnoho menej.

Trochu pripomína predchádzajúci príjem "Asymetria". V takomto prípade by mali byť tapety na prvej stene lepené rovnakým spôsobom ako je popísané vyššie. Je dôležité vedieť, ako lepiť tapetu na opačnej strane. Je lepené svetlé pásky tapiet, počnúc uhlovým usporiadaním. Tento prístup v štítku tapety bude vizuálne zväčšiť šírku miestnosti, čo znižuje jeho dĺžku.

Horizontálna kombinácia tapiet s rôznymi vzormi

Ako lepiť tapetu s okrajom: odporúčania

Schéma prerezávanie prebytočných centimetrov papierových prúžkov.

Striedaním tapiet vodorovne nie je potrebné dodržiavať štandardný pomer 1/3 lepením kusu dlhej dĺžky dna povrchu steny.

Odporúčame v miestnostiach s vysokou výškou stropu, nechajte širší panel v spodnej časti tapety.

Pripojte fantáziu a experimentujte s výberom farieb a textúr materiálov. V kuchyni je vítaná kombinácia rôznych povrchových úprav stien (farba, dlaždice, tapety). V kúpeľni, výber z pochopiteľných dôvodov nie je tak široký (panely, dlaždice, farby). V obývacích izbách sa výber musí obmedziť na rôzne typy tapiet.

 1. Dnes je veľmi populárna technika zamerať sa na jednu zónu. Používa sa na to, aby sa individuálny prvok interiéru zvýšil pozornosť v celkovom zložení celej konštrukcie. Napríklad výber oblasti steny za televízorom. Hlavným zázemím v miestnosti môže byť tapeta so vzorom, potom vybraná zóna je zdobená tapetou bez vzoru.
 2. V spálni je tiež povolené prideliť zvýrazňovaciu stenu: často so živou tapetou s ornamentom vloženou stenou umiestnenou za posteľou.
 3. Oddelenie vodorovne je dobrou alternatívou namiesto vertikálneho striedania. Spodná časť je prilepená textúrovanou tapetou a horná časť je pokrytá textíliami. Švík je maskovaný za lištou, tvarovaním alebo obrubou. Keď nemáte potuchy, ako správne vložiť tapetu s hranicou, je rozumné používať predchádzajúce metódy vkladania párov tapiet.
 4. Technológia "patchwork" vyzerá originálne v akomkoľvek interiéri. Na jej realizáciu budete potrebovať rôzne role tapety. Z nich vyrežte rovnaké kusy, ktoré sú potom chaoticky prilepené na stenu.
 5. Zábradlia a výklenky sa dajú odlíšiť materiálom kontrastných odtieňov. Zvláštny efekt sa dosiahne na pestrom pozadí.

Príklady rôznych detských izieb tapety

Ako lepiť tapetu s okrajom: odporúčania

Schéma označovania tapety.

Ako vkladať tapetu do detskej izby pomocou kombinácie tapety?

 1. Môžete použiť recepciu na vkladanie tapiet: všetky povrchy stien sú prilepené rovnakou tapetou a na pozadí sú prilepené jasné hrdinky z animovaných filmov, ktoré tvoria celé príbehy.
 2. Ak lepíte tapetu s okrajom v detskej izbe, potom je najlepšie vložiť okraj s obrázkami na úrovni očí dieťaťa, potom sa môže pozerať na zábavné obrázky s potešením.
 3. Ďalšia zaujímavá možnosť v detskej izbe: horná časť je vyrobená z čiernobieleho (lakovaného alebo lepeného) a na dne vo vzdialenosti 45 cm od podlahy sú lepené pásy špeciálnej čistiacej tapety s vyrezávanými okrajmi. Takéto dekoratívne široké valce tapiet sú drahé. Ale môžete nájsť takú cestu von zo situácie - lepidlo je len viditeľné pre očné časti stien, kde nie je nábytok.

Dnes, takmer všetky tapety možno nájsť vhodné obrubník.

Čo je dôležité vziať do úvahy pri kúpe oblúka tapety a ako lepiť lemovanie podľa všetkých pravidiel?

Obrubníky na tapety predstavujú úzke pruhy tapiet, ktoré sa používajú na dekoratívne lemovanie zalepenej oblasti. Okraj slúži na natlačenie povrchu vodorovne a vizuálne vnímanie výšky miestnosti bude závisieť od jeho veľkosti (čím širšia bude páska, tým nižšia bude výška stropu). Rozmery hranice - 10-20 cm široké.

Rozdiel medzi hranicou a vlysom ​​spočíva v tom, že jej pás je väčší ako 20 cm.

Pre aké druhy tapiet sú obrubníky?

Ako lepiť tapetu s okrajom: odporúčania

Postupnosť nálepky na obrubník.

 1. Pre papier. Ľahko sa lepidlo a ľahko odstrániť. Takáto tapeta bude vynikajúcou voľbou pre tých, ktorí často robia opravy. Je to spôsobené tým, že tieto pásy nie sú veľmi odolné, okamžite strácajú svoju jasnosť a nemôžu sa umyť (najmä s použitím čistiacich prostriedkov).
 2. Pre vinyl. Nie je možné si uvedomiť ich praktickosť: sú ľahko umývateľné, čisté; zachovávajú pôvodnú farbu dlhú dobu. Preto sa ľahko môže podieľať na dizajne kúpeľne, WC, kuchyne, chodby.
 3. Pre textil. Skladá sa z dvoch vrstiev: dno papiera a horná časť z tkaných materiálov.
 4. Pre akrylát. Sú to analógy vinylov. Hlavný rozdiel je založený na akrylovej emulzii. Lacnejšie ako vinyl.

Neobvyklý efekt vytvára bezfarebné obrubníky vyrobené z umelých materiálov. Používajú sa v pároch s tapetami na maľovanie alebo nalepené na pevné maľované steny a potom sa valcujú súčasne s tapetami na báze vody.

Ako lepiť tapetu s okrajom: odporúčania

Lepená obruba na tapety vytvára príjemnú a teplú atmosféru v miestnosti.

Hľadanie obrubníkov je zodpovedný obchod. Je ľahké nájsť vhodné tapety na tapety. Určite už v tapetárni ponúka niekoľko alternatívnych možností. To je možné urobiť z krásneho katalógu, ktorého stránky sú zastúpené vzorkami tapiet a pásikmi, ktoré ich zodpovedajú.

Korešpondujúca tapeta. Výrobcovia obmedzujú výber dvoch typov kombinácií okrajov a tapiet - podľa odtieňa a prítomnosti vzoru. Napríklad tmavozelené pozadie s kvetinovými ozdobami môžu byť doplnené bielym alebo svetlo zeleným pruhom s alebo bez podobného vzoru vetvičiek a kvetov.

Na monofónne tapety na výber ohraničenia akejkoľvek farby as iným vzorom nebude ťažké.

Niekedy továrne poskytujú kombináciu rôznych výkresov na obrubníkoch a tapetách. Ale stojí za to robiť s veľkou starostlivosťou za prítomnosti umeleckého vkusu. Inak môže dôjsť k príliš rozmanitým zmenám.

Niekedy existujú návrhy výrobcov, keď tapety s hranami sú vyrobené s rovnakým vzorom, ale iného rozsahu. Napríklad, na tapety, listy môžu vyzerať veľké, a na pás - miniatúrne. Je dôležité, aby obloženie stien bolo v súlade s ostatnými prvkami situácie. Preto je potrebný presný odtieň okraja alebo samotnej tapety.

Miesto na povrchu steny

Ako lepiť tapetu s okrajom: odporúčania

Schéma vlepovania stien tapetami.

Obrubníky môžu byť umiestnené v hornej a dolnej časti steny. Pri prvom variante usporiadania sa ukáže dekoratívne lemovanie, ktoré dáva miestnosti viac pohody. Na druhom mieste hraničný prúžok pôsobí ako oddeľovač medzi rôznymi typmi tapiet. Hranica sa nelepí do stredu, pretože v tomto prípade sa miestnosť začína objavovať oveľa nižšie. Optimálna poloha je považovaná za vzdialenosť 1/3 od povrchu podlahy.

Menej často robí okraj v spodnej časti podlahy. Táto technika je uplatniteľná v takejto situácii, keď sú príliš krátke pásky tapiet odrezané a medzera musí byť naplnená niečím.

Obruby pod tapetom je možné vkladať horizontálne i vertikálne (na vizuálne zvýraznenie konkrétnej časti alebo časti steny). Sú rámované na stenové panely, fotografické tapety, interiérové ​​dvere, nábytok a ďalšie príslušenstvo.

Lepenie obrubníkov na stenu

Môžete prilepiť okraj na tapetu niekoľkými spôsobmi:

  1. Často sa okraj prilepí priamo na tapetu. Ale v takom prípade budete musieť počkať na úplné vyschnutie druhého, aby ste dosiahli čo najlepšie výsledky. Je lepšie použiť na akrylovom podklade špeciálne obväzové lepidlo. Zrieďte ju vodou, nie je potrebné, pretože je uvoľnená pripravená na použitie. Trubica s lepidlom má aplikátor s kefkou alebo kefkou. Lepidlo sa nanáša na predrezané pásy obrubníka, po ktorých sa substrát navlhčí vodou. Počas 4-5 minút musí byť lepidlo absorbované.
  2. Stáva sa, že hranica je prilepená tapetou. Tento spôsob lepenia sa odporúča pre tapety s vysokým reliéfom (tapety s reliéfnym dvojvrstvovým papierom alebo s penovým vinylovým krytom). V tomto prípade lepidlo ohraničte, môžete použiť obvyklé lepidlo pre typ použitého tapetu.
  3. Ďalší spôsob, ako lepiť obrubník. Na celom obvode miestnosti v určenej výške je vodorovná čiara označená jednoduchou ceruzkou. Potom je lepená horná časť (nad obrubníkom) dokončenia. Spodný okraj je rezaný pozdĺž značenej čiary kovovým pravítkom a ostrým nožom. Predimpregnované lepiacou obrubou prilepenou k okraju tapety, zatiaľ čo jej spodný okraj 1,5-2 cm nie je pritlačený na stenu. Tkanina tapety spodného panelu je umiestnená pod obrubou a vyrezaná na spodnom okraji. Kus je odstránený a obruba je prilepená na stenu.

Všeobecné odporúčania pre lepenie tapiet a hraníc

Najprv sa rozhodnite, kde stojí za obloženie obrubníka: v blízkosti základne alebo pod stropom, vo vzdialenosti 1/3 steny alebo okolo dverí a okien.

Nie je zbytočné zabezpečiť, aby miesto budúceho štítku nebolo kontaminované. Môžete použiť mýdlový roztok na umývanie povrchu. Čistá stena je zárukou úspešnej a dobre vykonanej práce.

V mieste lepenia budúceho obrubníka by nemali byť žiadne dutiny, otvory, trhliny a iné chyby. Pretože väčšina obrubníkov je vyrobená z voľného papiera, skôr alebo neskôr sa všetky nezrovnalosti stanú viditeľnými. Otvory by mali byť nasiaknuté, stopy farby, lepidla a iných škvŕn - utrite. Lepidlo sa aplikuje na už pripravený povrch.

Môžete si kúpiť samolepiacu hranicu, ale nemali by ste očakávať, že bude perfektné. Pre väčšiu spoľahlivosť namažte lepidlom, ale neubližuje. Použitím obrubníka na povrch steny musíte starostlivo vyhladit a odstrániť nadbytočné lepidlo.

Prilepením obrubníka do rohu skúste umiestniť koniec obrubníka na susednú stenu. Prilepte ďalší pásik, ktorý prekrýva predchádzajúci pásik. V rohu nie je medzera.

Lepenie vnútorných dverí alebo okien

Prilepenie okien alebo dverí pásikmi prinesie väčšiu ozdobnosť pre celkový vzhľad miestnosti. Tu sa vyskytujú problémy pri spájaní pásov: musia byť veľmi presne rezané a spojené s ústami (pozorujte uhol 45 °).

Pokúste sa vyzdvihnúť pásy takým spôsobom, že v kĺboch ​​nie sú žiadne vzory, veľké vzory ani farby. Položte pruhy v mieste spojenia do prekrytia a pomocou prechádzajúceho obidvoch pásikov použite diagonálne vyrovnaný pravítko a ostrý nôž. Odstráňte rez od vodorovného okraja. Zložte okraj toho istého obrubníka a odstráňte časť vertikálneho okraja. Horizontálny okraj položte späť, stlačte a vyrovnávajte šev.

Použitie obrubníkov je voliteľné, ale žiaduce. Najmä v prípade, ak sú v dekorácii povrchu steny 2 hraničné zóny. Voľba a používanie obrubníkov by sa malo vhodne a opatrne zaoberať, pretože dekoračný rám môže tiež vizuálne zúžiť a rozšíriť miestnosť.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

86 + = 88