Ako nainštalovať predné dvere

Ako nainštalovať predné dvere

Správne dodané predné dvere poskytujú nielen bezpečnosť majetku, ale tiež znižujú tepelné straty (kvôli otepľovaniu rámu) a znižujú počutie toho, čo sa deje mimo domu alebo bytu. Po prvé, stojí za to vedieť, že je možné inštaláciu predných dverí vlastnými rukami. A môžete urobiť všetko sami, ale ak je plátno ťažké, je ľahšie pracovať spoločne. V samotnej technológii nie je nič zložité, ale pred samotným spustením inštalácie je potrebné poznať niekoľko funkcií.

Príprava na inštaláciu

Pred spustením inštalácie odstráňte staré dvere. Je nevyhnutné to urobiť opatrne, pokúšať sa ťažko poškodiť otvor. Inštalácia vstupných dverí prejde rýchlo.

Ako nainštalovať predné dvere

Niektoré typy oceľových vstupných dverí

Demontáž starých dverí

Najskôr odstráňte krídlo dverí. Ak je model s odnímateľnými závesmi, dvere sú otvorené, pod spodným okrajom čepele je umiestnená páčka a pri zdvíhaní dverí sa z pántov odstráni. Ak nie sú pánty sklopné, musíte ich odskrutkovať. Začnite lepšie so spodnou časťou.

Po demontáži svahov odstráňte tapetu, odlepte omietku alebo tmel. Úlohou je určiť, ako bola skrinka pripevnená, a nájsť body upevnenia. Ak je dverová krabica kovová, je to zvyčajne kotva, kusy výstuže. V kĺboch ​​sú prerušené bulharským. Keď sú všetky spojovacie prvky odrezané, stará škatuľa sa vytlačí alebo vyrazí. Ale s týmto postupom, nemusíte vyvíjať nadmerné úsilie: môžete zničiť box tak, že bude vyžadovať opravu.

Ako nainštalovať predné dvere

Pri demontáži je potrebné odstrániť staré spojovacie prvky

Ak je krabica starých predných dverí drevená, všetko je jednoduchšie. Postranné stĺpiky sa môžu vystrihnúť približne uprostred a potom po vyzdvihnutí páčidla sa vyrazia z otvoru. Po odstránení bočných stien sa podložka ľahko odstráni. Tiež bez ťažkostí sa prah odstráni.

Príprava otvoru

Po odstránení starých dverí je dvere pripravené na inštaláciu. Najskôr odstráňte všetky kúsky tmelu, kúsky tehál atď. Zbavte sa všetkého, čo môže spadnúť. Potom zhodnoťte otvorenie, ktoré viedlo k výsledku. Ak sú veľké dutiny, sú plnené tehál, vysadené na cementovej malte. Malé dierky môžu byť ignorované. Ak existujú trhliny, je lepšie ich pokryť riešením.

Ako nainštalovať predné dvere

To je to, čo sa deje po demontáži dverí

Existujúce významné výčnelky, ktoré môžu interferovať s inštaláciou, musia byť odstránené. Môžete použiť kladivo a dláta alebo brúsku s rezacím kotúčom.

Starostlivo skontrolujte stav podlahy pod rámom dverí. V starých budovách na tomto mieste je postavený drevený nosník. Často je už zhnitý, rozpadol sa. Ak áno, odstráňte ho.

Ak je vzhľad tyče stále úplný, skontrolujte stav dreva pomocou šľahača. S pevným úsilím, držte niekoľko do dreva, po niekoľkých trepania, vytiahnite to. Takže skontrolujte rôzne časti lišty. Ak sa dostanete s ťažkosťami, v plytkej hĺbke, diera zostáva malá, potom je všetko v poriadku. Ak nie - ide ľahko, z hojdania sa zhroutí a / alebo sa rozpadne, drevo sa rozpadlo. Je tiež potrebné odstrániť.

Ako nainštalovať predné dvere

Zbavenie všetkých zbytočných

Voľný priestor je naplnený rovnakým lúčom (ošetrený impregnáciou z rozkladu), položený s tehál. Medzery sa naplnia roztokom.

Výsledkom všetkých týchto akcií je, že dvere by mali byť viac či menej vyrovnané. Aby ste mohli ľahko inštalovať nové predné dvere.

Montáž kovových dverí

Vstupné dvere najčastejšie kladú oceľ (kov). Rám dverí, rám dverí a vonkajší povrch dverného krídla sú vyrobené z kovu. Na zabezpečenie požadovaného stupňa tepelnej a zvukovej izolácie sa plátno nanáša zvukotesným materiálom. Z boku miestnosti môžu byť vstupné dvere tiež šité kovom, alebo môžu byť listovým materiálom (varianta rozpočtu).

Ako nainštalovať predné dvere

Konštrukcia kovových dverí

Na ráme okolo obvodu vestibulu (niekedy na krídle dverí) sa položí gumová izolácia. Vykonáva dve funkcie: slúži na utesnenie a zníženie sily zvuku, ku ktorému dochádza pri zablokovaní dverí. Ukáže sa spoľahlivé, teplé a "tiché" vchodové dvere.

Príprava dverí

Keďže je problematické preraziť kovové dvere, ihneď si dverami objednajte so zámkom. Prichádzate do súpravy, ktorá obsahuje už zabudovaný zámok. Oddelene sú k dispozícii rukoväte. Tu je potrebné ich nainštalovať na mieste a skrutkovať. Pred inštaláciou je potrebné skontrolovať funkciu zámkov a západiek. Všetko by malo fungovať hladko, bez námahy a problémov. Ak je všetko v poriadku, môžete pokračovať v inštalácii vstupných kovových dverí.

Ako nainštalovať predné dvere

Príprava oceľových dverí pre inštaláciu: kontrolujeme prácu zámku, izolujeme krabicu minerálnou vlnou

Ak sú dvere inštalované s východom priamo do ulice (napríklad v súkromnom dome), rám dverí je položený zvonku pomocou ohrievača. Môžete použiť kamennú vlnu. Je vložený do rámu a je držaný silou pružnosti. Má významnú nevýhodu: je to hygroskopické, pretože dvere môžu hrdzať zvnútra (ak stojí ako výstup na ulici a nie sú pevne utiahnuté). Vo viacpodlažných budovách to nie je kritické: na vstupnej ceste nie je žiadna zrážka. Ďalšou možnosťou je vloženie peny alebo vyplnenie rámu penou. Nemajú strach z vlhkosti, ale tepelná izolácia je normálna.

Aby sa zabezpečilo, že počas inštalácie a následných dokončovacích prác nie je náter náterovej škatuľky poškodený, je potiahnutý po obvode maľovacou páskou. Po odstránení svahov na dverách sa odstráni. Ak niektoré drôty prechádzajú rámom dverí, je čas nainštalovať vložené - kus plastového potrubia alebo vlnitej hadice, ktorou sa tieto drôty dostanú dovnútra.

Inštalácia interiérových dverí je tu popísaná. Informácie o inštalácii posuvných dverí si prečítajte tu.

Inštalácia v tehlovej a betónovej stene

Je pohodlnejšie dávať dvere, v ktorých môže byť plátno odstránené. Pred inštaláciou je vytiahnutá zo závesov. Do pripraveného otvoru je vložený rám dverí. V spodnej časti je umiestnená na montážnych podložkách s výškou 20 mm. Mala by sa dostať do otvoru slobodne.

Ako nainštalovať predné dvere

Rám dverí položíme na montážne obloženie

Pri zmene hrúbky podložiek chceme, aby spodný rám stál na úrovni. Toto sa kontroluje pomocou úrovne budovy. Umiestnite ho do vodorovnej polohy, nastavíme ho zvislo: tak, aby sa stojany neodchyľovali dopredu alebo dozadu, ale stoja vertikálne. Toto je tiež kontrolované s úrovňou, iba zariadenie s bublinou je na krátkej časti prístroja. Ďalšou možnosťou je skontrolovať s plumb line.

Ako nainštalovať predné dvere

Skontrolujeme, či je rám dverí zarovnaný vertikálne

Po presnej expozícii kazety je zaklinená s pripravenými klinmi. Môžu byť vyrezané z dreva a môžete si kúpiť plast. Klinky sú vložené na dlhé regály tri kusy, na vrchole - dva. Mali by byť inštalované v blízkosti upevňovacích prvkov, ale nesmú sa prekrývať.

Ako nainštalovať predné dvere

Príklad inštalácie klinov

Po inštalácii klinov sa znova skontroluje, či je správna: vo vodorovnej a vertikálnej rovine. Nemali by existovať žiadne abnormality.

Ďalej sa začne inštalácia kovového rámu dverí do otvoru. Existujú dva typy montážnych otvorov: oceľové krúžky sa pripevňujú ku krabici a priechodný montážny otvor (v skutočnosti sú dve: na vonkajšej doske s o niečo väčším priemerom a na vnútornej doske menšieho otvoru).

Ako nainštalovať predné dvere

Dva typy montážnych otvorov

Nie je žiadny rozdiel v spôsobe inštalácie. Len rámy s otvormi v tele skrinky môžu byť inštalované na tenších stenách. Toto môže byť dôležité, ak je inštalácia predných dverí v panelovom dome: nie je vždy možné dverí s oká v nich.

Pripevnenie priechodným otvorom

Upevnite vstupné dvere žehličky na kotvu alebo kusy oceľovej výstuže s priemerom 10-12 mm. Pri dostupných otvoroch sa zvolí priemer spojovacích prvkov. Ak sa používa kotva, musí ich hlava prejsť do vonkajšieho otvoru a "zaseknúť" vo vnútornom otvore. Priemer výstuže by sa mal zhodovať s priemerom otvorov. V každom prípade sú to predvŕtané otvory.

Berieme punč, vŕtačku a kotvu. Vrták má rovnaký priemer ako spojovací prvok. Jeho dĺžka by mala byť najmenej 30 cm. Ak chcete presnejšie určiť, v akej hĺbke sa vyžaduje vŕtať, na vŕtačku je pripevnená lepiaca páska. Označuje vzdialenosť, ktorá je o niečo väčšia ako požadovaná hĺbka.

Ako nainštalovať predné dvere

Označte vŕtačku podľa dĺžky kotvy

Nastane inštalácia spojovacích prvkov na strane závesu. Pri vŕtaní je dôležité, aby ste nenainštalovali inštalovanú škatuľu. Najskôr vyvrtávajú zhora.

Ako nainštalovať predné dvere

Vyvŕtajte otvory zhora zo strany závesu

Nasaďte kotvu a dokončite ju kladivom. Ak chcete ho utopiť na vnútorný okraj skrinky, vložte skrutkovač do otvorov a pomocou kladiva klepnite na skrutkovač. Potom, keď bola kotva poháňaná, je stále utiahnutá niekoľkými otáčkami pomocou skrutkovača. Skontrolujeme, či sa políčko presúva v práci - zoberieme úroveň a skontrolujeme všetko.

Ako nainštalovať predné dvere

Poháňame kotvu hlbšie

Podobne nainštalujte hardvér nižšie. Tiež skontrolujte, vertikálne a horizontálne. Ak nie je krídlo brány ťažké, môžete už v tejto fáze skontrolovať, ako správne je krabica vystavená. Aby ste to urobili, zaveste dvere a skontrolujte, ako presne sa "posadili", či sú nejaké deformácie, praskliny a iné problémy, koľko zámkov a zámkov sa zhoduje a funguje normálne.

Ak je plátno vyrobené z hrubého oceľového plechu, váži asi sto kilogramov, dve upchávky jednoznačne nestačia. Potom nainštalujte všetky upevňovacie prvky na bočných stranách závesov, rovnako ako jeden z bočnej strany zámku. Po inštalácii každého spojovacieho prvku sa overí vertikála a horizontálnosť skrinky. Potom jemne zaveste plátno a skontrolujte, ako to chodí. Ak je všetko v poriadku, upevňovacie prvky sú stále nainštalované. Nie - je potrebné odstrániť už nainštalované spojovacie prvky a vystaviť rám novým spôsobom.

Ako nainštalovať predné dvere

Do dverného rámu vchodových dverí sme umiestnili kotvu od spodnej strany a skontrolovali sme vertikálnosť regálu

Po skontrolovaní plátna znova odstráňte a nakoniec dotiahnite už nainštalované kotvy. Potom položili všetko, čo je potrebné, na stranu závesov, potom na stranu zámku. Keď je všetko nainštalované, položte krídlo na miesto.

Teraz musíte vyplniť medzeru penou. Ak chcete nainštalovať predné dvere svojimi vlastnými rukami, je lepšie ich vziať s malým expanzným faktorom: s tým je ľahšie pracovať. Na polymerizáciu peny bola normálna dutina, ktorá sa naplní vodou z postrekovacej pištole (obyčajná domácnosť). Potom sa všetko pomaly naplní penou.

Vyfukujte celú šírku rámu dverí: potom nebude fúkať a zvuková izolácia bude lepšia. Pri inštalácii železných dverí sa nemusíte obávať toho, že je krabica odomknutá: tuhosť kovu je taká, že sily roztiahnutia peny sú zďaleka nedostatočné. Pretože môžete veľkoryso miznúť.

Ako nainštalovať predné dvere

Montážne medzery vyfukujú peny

Iba vtedy, ak sa pena dostane na plátno, okamžite ju odstráňte vlhkou handričkou. Po 5 minútach ju jednoducho nevymazate. Zatiaľ čo je mokrý - čistí sa bez stopy. Potom je potrebné skrútiť, ale to neprestáva bezbolestne: stopy zostanú. Polymerizácia peny skončí po 24 hodinách. Potom môžeme predpokladať, že inštalácia predných dverí s vlastnými rukami je pozastavená. Zostáva, aby sa dvere stali svahmi.

Montáž skrinky s očkami

Ak sú na krabici zvárané platne - očka - krabica je umiestnená presne rovnaká: na podložkách. Potom je vyrovnaná a zaklinená. Potom existujú dve možnosti:

  • V očiach sú otvory na montáž. Potom sú pod nimi vyvŕtané otvory. Vyrežte kus výstuže, vložte do otvoru a upchajte.

    Ako nainštalovať predné dvere

    Montáž s príslušenstvom

  • V očiach nie sú žiadne otvory, ale sú vyrobené z hrubého kovu s hrúbkou 3 mm a väčšou. Potom sa dve dosky vyztužujú v blízkosti dosky (predtým vŕtacie otvory) a doska sa na ne zvára.

    Ako nainštalovať predné dvere

    Prilepte na dve kusy výstuže viazané do steny

Pri inštalácii touto metódou by sa poloha skrinky mala skontrolovať opatrnejšie: je ľahké ju presunúť z miesta. Ak neopravíte, dvere budú fungovať zle.

Ako nastaviť predné dvere kovu a plastu, ktoré si prečítajte tu. 

Inštalácia vstupných dverí v drevenom dome

V drevenom dome nie sú žiadne okná a dvere namontované priamo na stenu, ale cez skriňu alebo okno. Okno je drevený nosník, ktorý je pripevnený k rámu (z dreva alebo dreva - to nevadí). Spája sa vďaka spojeniu typu "hrot / drážka" a je držaná silou pružnosti. Rám dverí je už pripojený k tejto tyči.

Ako nainštalovať predné dvere

Inštalácia dverí v drevenom dome: najprv vytvorte kryt

Toto je nevyhnutné opatrenie. Koniec koncov, drevený dom neustále mení svoju výšku. Prvých päť rokov sedí - kvôli zmršteniu a utesneniu výsadbových stehov. Prvý rok dvere a okná nie sú vôbec uvedené: príliš veľké zmeny. V druhom roku sú posuny menej výrazné, ale sú vždy prítomné. Preto nie je možné zaistiť dvere pevne: môžu byť uviaznuté alebo ohnuté, alebo môžu narušiť normálne zmršťovanie rámu.

Za týmto účelom sa vo dverách prerezáva drážka. Vytvárajú obal z pruhu v tvare písmena "T". Šírka drážky by mala byť o niečo menšia ako hrúbka čapu: aby sa udržala dobre. Vložte ho do hrotu a zakrúte ju pomocou kladiva. To je všetko. Žiadne iné spojovacie prvky.

Upozornenie: výška regálov je oveľa menšia ako výška otvoru: po nainštalovaní prekladu musí zostať minimálne 3 cm pri vyrovnávacej medzere. Je pokrytý minerálnou vlnou. To je tiež nevyhnutné, aby nedošlo k skresleniu zmršťovania dverí.

Ako nainštalovať predné dvere

Inštalácia vstupných dverí v drevenom dome v úseku

Po inštalácii krytu je k nemu pripevnená škatuľa. Použitie hmoždiniek na čokoľvek. Potrebujete silné skrutky alebo skrutky. Pod nimi tiež nutne vyvŕtať otvory, ale vrták je o niečo menší ako priemer. Upozornenie: Upevňovací prvok pozdĺž dĺžky by sa nemal dostať na stenu (na fotografii je viditeľná).

Toto video ukazuje, ako vytvoriť puzdro a vytvoriť drážku v otvore.

Toto video zobrazuje iný typ výroby okna: v otvore sa vytvorí trn. S reťazovou pílou sa všetko rýchlo ukáže, ale táto úroveň vlastníctva je k dispozícii iba niekoľkým.

Je tu popísaná inštalácia dverového uzáveru na dverách.

Montáž vstupných dverí na pórobetón

Ďalším stavebným materiálom s vlastnosťami je pórobetón. Nechá dobre šokové zaťaženie, pretože pripevnenie vchodových dverí ako murovanej steny nefunguje: jednoducho spadnú. Výstup je nasledovný: vytvoriť rám z kovového rohu, ktorý bude podopretý na stenu pomocou opory.

Ako nainštalovať predné dvere

Rám pre montáž kovových dverí v dome z pórobetónu

V tomto prípade sú prepážky, ktoré zdvíhajú oba rohy, vytvorené v miestach, kde sa nachádzajú upevňovacie prvky - výstupky alebo montážne otvory. A na týchto prekladoch budú dvere držať.

Vlastnosti inštalácie a konštrukcie kovových dverí - vo videu.

Druhý spôsob inštalácie je menej častý. Vyžaduje menej času a materiálov. Ale ako spoľahlivé budú vstupné dvere namontované na takúto technológiu, nie je známe. Aj keď neexistujú žiadne údaje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

1 + 9 =