Ako pestovať voňavé fialky na záhrade?

Ako pestovať voňavé fialky na záhrade?

Violetky sú maličké, ale krásne a voňavé kvety, ktoré sú nádhernou výzdobou akejkoľvek záhrady. Rastú až do výšky 15 cm a vytvárajú neobvyklé kvetinové koberce. Môžu sa stretnúť v lesoch a na lúkach, obzvlášť dobre rastú v horách, a zvyčajne mesto, a ich rast nie je príliš ťažké.

Ako pestovať voňavé fialky na záhrade?

Záhradné fialky sú trvalky, ktoré sa odporúčajú zasadiť v tienistých rohoch. Sú tiež často pestované v blízkosti vodných nádrží na mieste, sú vynikajúcim dekoratívnym prvkom skalných záhrad, pretože vďaka nízkym rastom vyzerajú dobre na pozadí skál a skál. Kvety sú skôr nenáročné a môžu sa pestovať aj na balkóne vo veľkých boxoch alebo hrncoch. Violety rastú krásne ako jednotlivo, tak aj v skupinách, čím vytvárajú modrý koberec.

Reprodukcia fialiek v záhrade sa vykonáva výsevom semien alebo sadeníc. Mladé sadenice sa odporúčajú získať po kvitnutí (koniec mája) rozdelením rastliny. V budúcom roku sa tieto rastliny začnú kvitnúť v marci, až do mája budú mať potešenie z očí a vášho vône.

Starostlivosť o záhradné fialky je tiež pomerne jednoduchá a nevyžaduje veľa úsilia. Sú odolné voči chorobám a škodcom. Je však potrebné mať na pamäti, že tieto kvety ako tieňové miesta potrebujú čiastočný odtieň, takže je potrebné ich vysadiť v prostredí stromov a kríkov. Pre správny rozvoj nie je potrebná úrodná pôda, je vhodná takmer každá pôda. Zalievanie je mierne, môžete oplodniť rastliny, ale nie nevyhnutne.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

85 + = 86