Ako plniť podlahu betónom v dome alebo byte sami (video)

Ako plniť podlahu betónom v dome alebo byte sami (video)

Na vyrovnanie základne je podlaha najčastejšie vyplnená betónom. Týmto spôsobom je možné získať plochý povrch bez defektov. Po vysušení je základňa vynikajúca pre akýkoľvek typ podlahy, napríklad na kladenie keramických dlaždíc, laminátov, kobercov, linolea.

Ako plniť podlahu betónom v dome alebo byte sami (video)

Horná tesnenie môže byť vykonané také izolačné materiály: keramzit, perlit, expandovaný polystyrén, extrudovaný polystyrén (polystyrén), kameň čadičovej vaty (zodpovedajúce hustota) polyuretánovej peny.

Na vyplnenie podlahy betónom je potrebné použiť jednoduché nástroje a materiály:

 • betónovej zmesi v vypočítanej výške;
 • všeobecne;
 • úroveň budovy;
 • miešacia nádrž, lopata;
 • stavebný mixér;
 • ihlový valec.

Proces nalievania podlahy betónom nie je taký komplikovaný, hlavne je správne a rovnomerne rozložiť zmes na povrchu podkladu a nechať ju vysušiť.

Určenie nulovej značky a izolácie základne

Ako plniť podlahu betónom v dome alebo byte sami (video)

Schéma označujúca úroveň betónovej betónovej podlahy.

Na vyplnenie podlahy betónovou zmesou je najskôr nutné vylúčiť nulovú úroveň, t.j. Určte maximálnu výšku, ktorá sa použije na vyrovnanie budúceho pohlavia. Používa sa na túto dierovanú šnúru, konštrukčnú úroveň, jednoduchú ceruzku, kovové pravítko. Ak chcete určiť nulovú úroveň, musíte najprv nájsť najvyšší bod s pomocou uvedených nástrojov z neho pozdĺž obvodu na kreslenie čiary. Aby ste to uľahčili, odporúčame v rohoch miestnosti zakliesňovať nechty a roztiahnuť medzi nimi tenkú šnúru.

Pri plnení je potrebné zabezpečiť vrstvu hydroizolácie a v niektorých prípadoch ohrievač. To sa vykonáva, aby sa zabezpečilo, že základňa bude získaná spoľahlivo chránená pred nadmernou vlhkosťou, ktorá je teplá a pohodlná.

Ako hydroizolácia sa používa špeciálna membrána alebo polyetylénová fólia, je položená s prekrytím 20 cm.

Ako plniť podlahu betónom v dome alebo byte sami (video)

Schéma štruktúry betónovej podlahy.

Spoje sú lepené stavebnou páskou. V blízkosti stien vodovzdorného materiálu by mal byť nájdený približne 20 cm, všetko jeho prebytok po odlievanie je starostlivo orezané. Tepelná izolácia podlahy je najlepšie využiť tvrdú a dobre osvedčenú polystyrénovú penu, ktorá má všetky potrebné vlastnosti. Je naskladaný tak, aby nezostali žiadne medzery, vzduchové vrecká, dodatočné spojovacie prvky sa nevyžadujú.

Zosilnenie základne

Akékoľvek betónovanie povrchu zahŕňa nevyhnutne vystuženie, ktoré poskytuje základnú pevnosť, trvanlivosť, spoľahlivosť, schopnosť odolávať ešte väčšiemu zaťaženiu.

Na vykonanie výstuže je potrebné použiť takéto materiály:

 • kovové alebo plastové oko, ktoré môžu mať rozličnú veľkosť buniek;
 • Zváraná drôtená sieť z kovovej výstuže s článkami v rozmeroch 100x100x5 mm;
 • rám kovových tyčí, ktorý je navlečený pomocou pletacích drôtov. Priemer tyčí môže byť 8 až 18 mm.

Výber materiálu závisí od hrúbky výplne, ktorá sa plánuje v budúcnosti. Pre podlahu v byte alebo súkromnom dome stačí použiť špeciálnu plastovú alebo kovovú sieť. Takéto vystuženie sa nedá na drsný povrch, pretože jednoducho nebude vykonávať svoje funkcie. Mriežka by mala byť v nadmorskej výške asi 2-3 cm, pre toto použitie stojí.

Inštalácia majáku

Ako plniť podlahu betónom v dome alebo byte sami (video)

Schéma dilatačného spoja betónového poteru.

Na plynulé naliatie betónovej zmesi je potrebné vykonať niekoľko jednoduchých prípravných prác, ktoré môžu výrazne uľahčiť liatie. Ako majáky môžu byť rôzne materiály, vrátane orezávacích profilov, drevených tyčí. Často sa používa konkrétne riešenie, ktoré sa hodí na malé plochy. K dispozícii sú už pripravené špeciálne majáky z kovu, ktoré je možné zakúpiť v akomkoľvek obchodnom dome.

Najprv musíte označiť, t. rozdeliť oblasť na segmenty, ktorých dĺžka je 1,5 až 2 m. Potom sa pomocou roviny a kovového pásu nakreslí čiarka, nainštalujú sa malé tyče z roztoku, na ktoré sa vodiace lišty upevnia. Pri inštalácii vodiacich prvkov je dôležité zabezpečiť, aby ich horný okraj bol striktne na nulovej úrovni, v takom prípade betónová podlaha bude naplnená presne označením, povrch bude plochý.

Samotné vodiace lišty sa odporúčajú pred mazaním s olejom, takže po položení zmesi je možné ich ľahko odstrániť. Takéto časti sa nazývajú karty, používajú sa v prípade, keď nie je možné úplne vyplniť celú miestnosť naraz. Aplikácia tejto metódy vám umožňuje ľahko a rýchlo vykonávať prácu v malej miestnosti.

Betónové riešenie

Na prípravu betónovej malty sa môže použiť hotová suchá zmes, ale môže sa tiež pripraviť ručne. Takéto miesenie sa uskutočňuje iba pomocou miešača betónu, je jednoducho nemožné ručne miešať maltu.

Akcie pre zmiešanie roztoku:

Ako plniť podlahu betónom v dome alebo byte sami (video)

Schéma inštalácie majáku

 1. Do betónového miešača sa nalejú 2 plné perličky, po ktorých sa naleje 10 litrov čistej vody.
 2. Miešačka na betón je zapnutá, pričom sa pozoruje určitý pokles objemu perlitu.
 3. Zmes sa dôkladne premieša a potom sa pridá ďalších 10 litrov piesku a 2 litre čistej vody. Roztok sa zmieša, až kým sa nestane mierne voľne tečúcim, po pauze asi 10 minút sa v žiadnom prípade nemôže pridávať voda.
 4. Po 10 minútach sa pokračuje v miešaní, kým sa roztok podlahy nestane plastovým a rovnomerným. Na prípravu takejto zmesi sa používa vysoko kvalitný cement M400, 500.

Postup plnenia

Ako plniť podlahu betónom v dome alebo byte sami (video)

Rozloženie podlahy

Proces plynulého liatia betónu nie je veľmi ťažký. Plnenie sa vykonáva z ďalekého rohu, postupne sa posúva dopredu, 1-2 karty musia byť vyplnené jedným prechodom. Pred začatím nalievania by ste mali vždy umiestniť špeciálnu pásku okolo obvodu, ktorá sa tesne prilepí k stenám, a jeho nedbanlivé pokládanie nie je povolené. To bude mať nepriaznivý vplyv na kvalitu betónovej poteru, bude v budúcnosti spôsobiť veľa problémov.

Betón sa rýchlo nalial, pretože zmes nemôže zostať dlho v nádobe, jednoducho sa začne vysúšať, t.j. stane sa nepoužiteľným. Roztok sa nalial na podlahu o hrúbke 10 cm a potom sa rovnomerne rozložil na povrch. Uistite sa, že používate vibrátor na odstránenie vzduchových bublín a utesnenie roztoku. Ak nie je zberač dosiek, je potrebné preliat 'vyliaty betón pomocou kovovej tyče. Zmes sa spravidla spravuje, ale musí byť vedená sama osebe, pričom sa musí udržiavať pod rovnakým uhlom. Po vyrovnaní časti roztoku môžete vodítka odstrániť a pokračovať v nalievaní ďalšej časti.

Preto sa postupne plní celé podlažie, ktoré sa potom musí nechať úplne vysušiť. Môže to trvať asi mesiac, prvý po pracovných dňoch musí byť povrch podlahy neustále navlhčený. To sa deje, aby sa zabránilo praskaniu.

Vyrovnávacia stierka

V procese nalievania podlahovej poter nie je vždy hladká, preto je potrebné vykonať množstvo vyrovnávacích prác, ak sa plánuje následné pokladanie keramických dlaždíc, laminátu, tenkého linolea. Takýto problém nebude pri použití samonivelačnej zmesi, po aplikácii tvorí zrkadlový povrch. Ale čo keď sa používa najbežnejší betón? Počas nalievania je potrebné vyrovnať základňu. Betón je vyrovnaný ihlovým širokým valčekom na dlhej, pohodlnej rukoväti. Hroty valca majú striktne definovanú veľkosť, t.j. zmes sa distribuuje presne podľa potreby. Po naliatí sa povrch podlahy spracuje valčekom, ponechaným na čas úplného sušenia, ktorý je uvedený výrobcom roztoku alebo po dobu 3 týždňov.

Na prípravu podkladu sa používa betónový poter. Pre garáže a prístavby je betónová podlaha okamžite a čistá, pretože dekoratívne podlahy nie sú vždy používané. Pri vykonávaní poteru je potrebné venovať mimoriadnu pozornosť tomu, aby sa uistil, že je vysoko kvalitný, čo najrovnejší, dokonale zakrývajúce vady základnej krytiny.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

44 + = 51