Ako posiahnúť strany do postieľky svojimi vlastnými rukami: robiť

Ako posiahnúť strany do postieľky svojimi vlastnými rukami: robiť

Obsah: [skryť]

 • Vytvorenie rozkroku v detskej postieľke
 • Vytvorenie bočných panelov v postieľke

Ako šiť boky detskej postieľky vlastnými rukami, určené na ochranu dieťaťa?

Ako posiahnúť strany do postieľky svojimi vlastnými rukami: robiť

Domáca hranica je vyrobená z látky a sintepónu.

Postranné lišty sa používajú tak, že dieťa neopiera na tvrdé tyče lôžka, chráni pred nárazmi proti dreveným laťkám a tiež pre komfort kotviska.

Budú tiež chrániť dieťa pred prievanmi a vytvoria pre dieťa útulnú atmosféru. Môžete si ich šiť sami.

Vytvorenie rozkroku v detskej postieľke

Materiály a nástroje:

 • tkanina;
 • Syntapon;
 • páska;
 • čipky;
 • suchý zips;
 • šijací stroj;
 • nožnice;
 • ihly;
 • závit.

Musíte si kúpiť krásnu bavlnenú tkaninu s jasnými farbami a detskými kresbami. Ak je šírka tkaniny 150 cm, bude potrebná len asi 4 m tkaniny. Pred rezaním je potrebné ju umyť, takže výrobok počas prevádzky nesmie sedieť. Dosky môžu byť vyrobené oddelene, pozostávajú zo štyroch častí: dve na každej strane postele, jedna na hlave a jedna na nohách. Takže budú ľahšie rozopnúť a umyť. V oddelených prípadoch je ľahšie uzavrieť plnivo. Ak je detská posteľ štandardná veľkosť a veľkosť matrace je 120x60 cm, musíte nájsť nasledujúce podrobnosti:

 • štyri obdĺžniky s rozmermi 126 x 38 cm;
 • štyri obdĺžniky s rozmermi 63x43 cm.

Ako posiahnúť strany do postieľky svojimi vlastnými rukami: robiť

Vzor strán,

Je potrebné, aby ste vybrali detaily tak, aby po šití boli vzorky na tkanine čo najbližšie. Preto je lepšie vybrať tkaninu so samostatnými malými vzormi alebo vzormi. Potom musíte nakrátiť 16 obdĺžnikov veľkosti 7x10 cm, ktoré sú určené na upevňovacie prvky pomocou suchých zipsov. Potom vyrezajte dva prúžky dlhé 90 cm so šírkou 12 cm, určené na pohyb na krátkych stranách ráfikov. Potom vyrežte dva pásy o dĺžke 180 cm so šírkou 12 cm pre zväzky na dlhých stranách bokov.

V prípade strún musíte rozrezať 20 dlhých prúžkov s rozmermi 53 x 7 cm, potom musíte zložiť pásy, ktoré sú určené pre reťazce s nesprávnou stranou dovnútra. Potom sa pásy musia šiť po dvoch dlhých stranách a jeden krátky, potom sa otočiť a žehliť železom. Stuhy sa môžu použiť namiesto strún. Potom na nesprávnej strane sú zipsy šité, potom sú otočené a vyhladené železom. Potom musíte na požadovaných miestach šiť pichlavé časti suchého zipsu na stranu lôžka. Mäkké časti suchého zipsu sú šité na spojovacie prvky. Štvrtá strana upevňovacieho prostriedku musí byť šitá na stranu. Potom je potrebné vykonať montážne zostavy, aby sa tieto šípky a šnúrka rozložili na šírku výrobku. Následne sa vzory musia skladať v pároch na prednej strane smerom dovnútra. V takomto prípade musíte dať rušičky s krajkou a väzby medzi nimi.

Zostrihnite struny a rukávy s čipkou. Stitch na šijacom stroji všetky prvky na troch stranách. Potom sú detaily otočené na prednú stranu. Potom vo vnútri krytu je potrebné uzavrieť sintepón plniva. Potom je potrebné zošliapnúť stranu zospodu. Aby sa zabránilo rozdrveniu plniaceho prostriedku pri umývaní, je potrebné vytvoriť ďalšiu čiaru pozdĺž obvodu výrobku, ktorá by ustúpila 5 cm od okraja.

Späť na obsah

Vytvorenie bočných panelov v postieľke

Materiály a nástroje:

 • tkanina 2 m;
 • sintepon 2 m;
 • páska;
 • nožnice;
 • ihly;
 • niť;
 • šijací stroj.

Na celom obvode postieľky je možné šiť všestranný okraj. Na výrobu výrobku potrebujete 5 metrov materiálu so šírkou 150 cm a 2 metre sintepónu s hrúbkou 1 cm a šírkou 150 cm. Tkanina je vybraná z prírodných materiálov. Pred otvorením sa tkanina musí umyť, aby sa hotový výrobok počas prevádzky neusadil.

Je potrebné merať postieľku a nakresliť vzor na nárazníku na papieri. Potom je potrebné vyradiť budúci výrobok z materiálu. Všetky detaily sú zošité z nesprávnej strany. Súčasne zostáva jeden okraj nezakrytý na vloženie plniva. Pri šití detailov v nich vložili do konečnej úplety z pásky. Predbežná páska sa zhromažďuje. Potom musíte odstrihnúť požadovaný priemer výplne. Plnivo by malo byť o pol centimetra menšie ako časti materiálu. Potom sa časti plniva vložia do krytu z textílie a potom všetky okraje sú šité na šijacom stroji. Potom pásky šiť von. Musia byť šité na miestach, kde bude hranica viazaná na detskú postieľku. Zvyčajne sú struny vyrobené v rohoch postieľky a pozdĺž strechy. Ak sa ako plnivo zvolí sintepón, musí sa urobiť ďalšia čiara 5 cm od okraja výrobku. To je potrebné, aby sa zabezpečilo, že sintepon sa pri umývaní nerozpadne. Môžete použiť holofiber namiesto sintepon, ktorý je odolnejší a nerozpadá, keď sa umyjete.

Bočné dosky pre dieťa musia byť umývané minimálne raz za týždeň, aby sa zabránilo nahromadeniu prachu. Výrobok vyrobený sami chráni vaše dieťa pred zraneniami, ponormi a poskytne mu pokojný oddych a spánok v komfortnom komfortnom prostredí.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

67 + = 72