Ako správne lepiť zrkadlo na stenu v kúpeľni

Ako správne lepiť zrkadlo na stenu v kúpeľni

Existuje niekoľko spôsobov, ako zavesiť zrkadlo v kúpeľni v rôznych fázach opravy. Toto nie je zložité, ale zodpovedné cvičenie vyžadujúce presnosť a presnosť. Inštalácia zrkadla v kúpeľni je možná pred a po obkladaní stien. K tomu môžete použiť kovové spojovacie prvky alebo rôzne lepidlá. Najprv musíte vybrať zrkadlo a určiť miesto pre neho.

Ako správne lepiť zrkadlo na stenu v kúpeľni

Spôsoby upevnenia

Existuje niekoľko spôsobov spoľahlivej inštalácie zrkadla v kúpeľni. Môže byť zavesený, prilepený k dlažbe alebo stien do steny. Existuje niekoľko možností, ako nainštalovať zrkadlovú handričku bez spojovacích prostriedkov. Napríklad reflexná doska je upevnená na lepidlo na obkladačku pred obkladom a potom pokrytá obkladačkami. Alebo položte dlaždice voľným priestorom pre zrkadlový prvok, do ktorého je vložený na akékoľvek vhodné prostriedky. V tomto prípade musí hrúbka výrobku zodpovedať hrúbke dlaždice.

Oveľa viac existujú spôsoby, ako pripevniť prvok keramickej dlaždice. Môže sa lepiť na špeciálne lepidlo, tekuté nechty, tmel a dokonca aj obojstrannú lepiacu pásku.

Metóda montáže sa volí podľa veľkosti a hmotnosti zrkadla. Takže pri veľkých a ťažkých zrkadlách sú upevňovacie skrutky najlepšie prispôsobené. Stredne veľké príslušenstvo je možné lepiť a ľahko sa prilepiť na obojstrannú lepiacu pásku.

V akej výške

Než zavesíte zrkadlo v kúpeľni na dlaždici, musíte sa rozhodnúť pre jeho výšku. Mal by poskytovať pohodlné, ale bezpečné používanie odrazového prvku všetkým členom rodiny. Optimálna výška inštalácie je stanovená nasledovne:

 1. Ak má rodina deti, dolný okraj plátna by mal byť v nadmorskej výške 1,2 m od už lemovanej podlahy. To im umožní používať deti staršie ako 5 rokov a členovia mladšej rodiny ich nebudú môcť poškodiť. Ak v dome nie sú deti, vyberie sa výška zariadenia, vedená rastom najmenšieho člena rodiny. Umiestnite spodný okraj výrobku v tomto prípade 2 cm pod bod solárneho plexu, alebo aspoň nie nad hrudníkom tejto osoby.

  Ako správne lepiť zrkadlo na stenu v kúpeľni

 2. Ak chcete plátno menej pokryté sprejom vody a mydla, zrkadlo je nastavené vo výške 20-40 cm od okraja plášťa.
 3. Veľkosť zrkadlovej dosky vo výške je zvolená so zameraním na rast najvyššieho člena rodiny, takže horný okraj príslušenstva je umiestnený o 2 cm nad osobou. Okrem toho sa berie do úvahy aj výška dverí. Predpokladá sa, že produkt by nemal byť nad horným okrajom dverí.

Možnosť 1 - s lepidlom

Na lepenie zrkadla na stenu v kúpeľni bude možné pomocou lepidla na dlaždice alebo špeciálnej látky určenej pre zrkadlá. Táto metóda je najvhodnejšia pre stredne veľké príslušenstvo. Jeho hlavnou výhodou je nedostatok spojovacích materiálov na povrchu plátna.

Ako správne lepiť zrkadlo na stenu v kúpeľni

Zrkadlová montáž s lepidlom
Pred prácou musíte pripraviť miesto pod zrkadlom - odmastiť a vyschnúť dlaždice, rovnako ako zadnú časť zrkadla. Ak by mala byť inštalovaná v úrovni s fasádou, dlažba sa odstráni a povrch sa vyrovná tmelom a zemou. V tomto prípade by sa príslušenstvo na hrúbku malo zhodovať s hrúbkou dlaždice (6 - 10 mm). Na zaistenie ťažkých plechov pred uschnutím lepidla bude potrebná podpora, aby sa zabránilo posúvaniu zrkadla.

Ktoré lepidlo si vybrať

Lepidlo zrkadla musí spĺňať tieto požiadavky:

 1. Látka by po sušení nemala vypúšťať toxické látky a byť toxická.
 2. Zvolená látka by mala byť odolná voči veľkým zmenám teploty a vlhkosti.
 3. Kompozícia by nemala ničiť amalgám.
 4. Po vysušení by lepidlo nemalo meniť farbu, takže tmavé škvrny nie sú viditeľné cez povrch.
 5. Po vysušení by lepidlo malo zostať elastické. Ak sa zmes vytvrdzuje, v miestnosti s vysokou teplotou a vlhkosťou v skle sa objaví napätie. Môže to viesť k odlupovaniu príslušenstva alebo vzniku trhlín.
 6. Podklad by mal rovnomerne pokryť povrch. Je dobré, ak zrkadlo rýchlo padne a nemusí sa dlho držať.

Ako správne lepiť zrkadlo na stenu v kúpeľni

Zloženie sa vyznačuje:

 1. Lepidlá založené na organických rozpúšťadlách. Sú najlacnejšie. Pri výbere je potrebné dbať na to, či je rozpúšťadlové činidlo vhodné na prácu so zrkadlami a či sú látky, ktoré zničia amalgám, vhodné. Ich výhodou je rýchle vysychanie.
 2. Silikónové výrobky. Sú to chemicky neutrálne látky, ktoré sú na väčšinu povrchov lepiace. Prostriedky tvoria fóliu, ktorá zaisťuje spoľahlivú priľnavosť spracovaných povrchov a tvorbu silného elastického švu. Ich nevýhodou je spomalenie obdobia tuhnutia.
 3. Hybrid - pozostáva z lepiacich a vytvrdzovacích komponentov. Poskytujte kvalitatívny, pružný, odolný proti vlhkosti švy, zatiaľ čo sa ľahko nanáša a rýchlo vysuší.

Clay Titan Tytan

Inštalácia zrkadla v kúpeľni sa často vykonáva pomocou Titanu. Je to špecializované lepidlo na báze syntetických živíc a gumy. Je vhodný na upevnenie zrkadiel na povrchy akéhokoľvek druhu: betón, tehla, drevo, sadrová doska. Farba kompozície je béžová. Úplne vysuší Titan za 72 hodín, odoláva veľkým teplotným zmenám.

Ako správne lepiť zrkadlo na stenu v kúpeľni

Lepidlo tvorí pružný, ale silný a vodotesný šev, má vysokú priľnavosť, nepoškodzuje amalgám.

Glue Loclite

Na upevnenie zrkadiel na dlaždice často používajú prostriedky na lepenie spätných zrkadiel na čelné sklo. Napríklad to je Loclite. Skladá sa z 2 komponentov. Jeden sa vyrába na základe modifikovaného akrylátového éteru a druhý je aktivátorom.

Ako správne lepiť zrkadlo na stenu v kúpeľni

Pred aplikáciou sa kompozície zmiešajú a nanášajú rovnomerne na sklenený povrch zo strany amalgámu. Výrobok rýchlo schne, nezmení farbu, nezanecháva pruhy.

Čo ešte môžete lepiť?

Zrkadlo v kúpeľni môže byť tiež nalepené na takéto zmesi:

 1. Dvojzložková Abro na báze epoxidovej živice pozostáva z dvoch zložiek - lepidla a tužidla. Má priehľadnú štruktúru, ktorá sa rovnomerne nanáša na povrch, nezhoršuje amalgám a počas jednej hodiny vysuší.
 2. "Moment montáže" pre zrkadlá neruší amalgám, je vodotesný, odolný proti vertikálnym posunom, má béžovú farbu. Činidlo je lepidlo prakticky na všetkých povrchoch.
 3. Ottoseal je elastické, jednosložkové epoxidové silikónové lepidlo s vynikajúcimi lepivými vlastnosťami na akomkoľvek povrchu. Je odolný voči vysokej vlhkosti, teplote, UV žiareniu. Vhodné pre použitie v saune a saune. Okrem toho má fungicídne a baktericídne vlastnosti. Nie je nebezpečný pre amalgám, je dobre pripevnený na keramickom povrchu.
 4. Soudal 47A je založený na slabom rozpúšťadle. Tento výrobok je odolný voči vysokej vlhkosti, odoláva veľkým teplotným zmenám, má vynikajúcu priľnavosť k betónu, keramike, tehál, sadre, porcelánové kameniny.

Montážna technológia

Technológia ako lepiť zrkadlo v kúpeľni je jednoduchá:

 1. Na stene sa používajú značky značiek: horizontálne na základni a vertikálne na boku.
 2. Pred upevnením zrkadla v kúpeľni nalepte obrubníky, ak sú k dispozícii, a nechajte úplne suchú.
 3. Na pripravenom zadnom povrchu zrkadlového plátna položte lepidlo na obvod pásky, ustupujúcej nie menej ako 2 cm od okraja, aby ste sa vyhli jeho výstupu pre prvok. Uprostred je lepidlo aplikované sieťkou.
 4. Medzi obrubníkmi a hlavným plátnom nastavte kríže pre dlaždice tak, aby bol šev rovnomerný. To isté treba urobiť, ak je zrkadlový hárok vložený medzi dlaždice.
 5. Potom zrkadlo jemne, ale pevne zatlačené na stenu, začínajúce od dolnej riadiacej čiary.
 6. Po uplynutí 5 minút sa príslušenstvo ešte môže opraviť, potom sa lepidlo nastaví, ale nakoniec kompozícia vysuší do 24 hodín.
 7. Po zaschnutí lepidla je kĺb vyplnený silikónovým tesniacim prostriedkom, bielym alebo bezfarebným.

Možnosť 2 - pre kvapalné nechty

Pripevnite zrkadlo k tekutým nechtom. Takto sa inštaluje do výklenkov, ak je medzi stenou a zrkadlom tesniaca doska zo sadrokartónu alebo obkladačka. Výrobok by mal byť vodotesný a nesmie ničiť amalgám.

Pred aplikáciou výrobku je povrch úplne odmastený a referenčné značky sú na stenu. Najlepšie je úplne zakrútiť zrkadlo. Potom sa lepidlo nanáša na zadnú stranu.

Tekuté klince sa nanášajú po obvode, ustupujú 2-3 cm od okraja a bodovo alebo rošt - uprostred. Potom sa hárok ľahko zatlačí na stenu, oddelí sa na 1 minútu a stlačí sa znova. Kompozícia vysuší do 24 hodín. Zrkadlo v tejto dobe je lepšie opraviť s podporou.

Možnosť 3 - pomocou skrutiek

Ďalším spôsobom, ako zavesiť zrkadlo v kúpeľni, je skrutky s ozdobnými zátkami. Táto možnosť sa používa pre veľké a ťažké príslušenstvo. Často je hora zahrnutá, ale v prípade potreby si ju môžete kúpiť sami, výberom tých, ktoré sa hodia do celkového pohľadu na kúpeľňu.

Počet pripevňovacích bodov závisí od rozmerov siete. Okrem skrutiek sú potrebné kolíky a gumové tesnenia, ktoré sú umiestnené medzi dlažbou a zrkadlom a medzi jeho prednou stranou a zástrčkou.

No, ak príslušenstvo už má otvory. Ak však nie sú žiadne otvory, môžete si sami urobiť vŕtačku a diamantovú vŕtačku. Počas prevádzky musí byť vrták neustále chladený, aby nedošlo k poškodeniu skla, je potrebné vyčistiť otvory. Túto prácu môžete poveriť profesionálnym sklenárom.

Pripravené zrkadlo sa aplikuje na stenu a je označené značkou pre upevňovacie body. Potom pomocou vŕtačky v dlaždici sa vyvŕtajú otvory, do ktorých sú kladené hmoždinky. Potom sa doska nanáša na stenu, ktorá kombinuje otvory a skrutky so závitmi.

Možnosť 4 - používajte obojstrannú scotchovú pásku

Ak je zrkadlo dostatočne ľahké a tenké, na jeho inštaláciu môžete použiť obojstrannú lepiacu pásku odolnú voči vlhkosti, inštalácia sa v tomto prípade vykoná takto:

 1. Označujeme na stene horizontálne a vertikálne čiary - orientačné body pomocou úrovne.
 2. Odmastite a vysušte povrch dlaždice a zadnú stranu zrkadla.
 3. Vložíme pruhy na zadnej strane listu obojstrannou lepiacou páskou.
 4. Medzi pásmi pásky môže byť aplikovaný silikónový tmel odolný proti vlhkosti pre väčšiu spoľahlivosť fixácie.
 5. Odstráňte ochrannú fóliu z pásky a opatrne, zaostrením na ovládacie línie, pripevnite zrkadlo na stenu.

Pri použití obojstrannej lepiacej pásky sa musí inštalácia vykonať opatrne, pretože bude ťažké niečo opraviť.

Záver a záver

Každá z uvedených metód pomôže bezpečne zaistiť zrkadlo na stene v kúpeľni. Je to krehký materiál a pri neopatrnej manipulácii môže prasknúť alebo zlomiť. Ak existujú obavy z poškodenia a nie je dôvera vo vaše schopnosti, môžete pozvať sklenárova na vykonanie inštalácie. Rýchlo a presne môže správne zavesiť zrkadlo akýmkoľvek spôsobom a na akomkoľvek povrchu.

Video návod

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

+ 3 = 12