Ako správne nabiť batériu 18650

Nedávno sa mnohí ľudia začínajú pýtať, ako správne nabiť 18650 batérií. Existuje niekoľko jemností, z ktorých z nejakého dôvodu ľudia zabúdajú. Budeme uvažovať o základných odtieňoch a jemnostiach, všetci pomôžu správne nabiť batériu pre elektronické cigarety a niekoľkokrát predlžujú životnosť.
Ako správne nabiť batériu 18650

Ako nabiť batériu 18650

Spočiatku stojí za to pripomenúť, že 18650 batérií vo všeobecnosti predstavujú seba, ktoré sa objavili už dávno, ale boli hodnotené mnohými výrobcami. Tento typ batérie môžete použiť:

 • Pre pouličné svetlá.
 • Radio.
 • Prenosný poplatok.
 • Elektronické cigarety a iné zariadenia.

Všimnite si, že najvážnejšou popularitou, ktorú získali medzi používateľmi elektronických cigariet. Spravidla ľudia kupujú niekoľko takýchto batérií naraz, takže ich mody neustále fungujú.

Okrem toho môžu byť batérie tohto typu tiež použité ako prenosná nabíjačka pre mobilné telefóny.

Ako správne nabiť

Len poznámka! Batérie 18650 môžete nabíjať len so špeciálnymi nabíjačkami, ktoré sú určené na tento účel.

Vyzerá to ako pôvodná nabíjačka takto:
Ako správne nabiť batériu 18650

To vyzerá takto:
Ako správne nabiť batériu 18650

Hlavné odporúčania pre účtovanie poplatkov:

 1. Vždy stojí za to pamätať si polaritu. To je mínus na mínus plus plus. Koniec koncov, nie všetky nabíjačky pochopia, potom je batéria pripojená nesprávne. Ak sa začne zaťažovať, potom je jeho zlyhanie nevyhnutné.
 2. Nabíjanie začína od 0,05 V a končí pri 4,2 V. Ak je nabíjačka automatická, musí vypnúť napájanie. Existujú aj tí, ktorí to nemajú, takže stojí za to neustále sledovať proces.
 3. Priemerná doba trvania poplatku je 3 hodiny.
 4. Batériu úplne nevybíjajte a nabíjajte ju maximálne. Optimálne, ak je výboj udržiavaný na úrovni 25% a maximum nepresahuje 90%. To umožní niekoľkokrát predĺžiť životnosť batérie.
 5. Sila prúdu (A). Je tiež veľmi dôležité pochopiť, na akú aktuálnu silu je zariadenie nabité. Urobme príklad z fotografie: je možné nabíjať 1 A a 0,5 A. Ak je prúd 0,5, potom proces bude trvať dlho, ale 1 umožňuje jeho zrýchlenie. Mali by ste však pochopiť, že hladký náboj má vždy pozitívny vplyv na životnosť 18650.
  Ako správne nabiť batériu 18650

Ktorá nabíjačka sa má používať

Dôrazne odporúčame používať iba originálne nabíjačky, pretože sú určené pre konkrétny model batérie. Napríklad, pôvodné zariadenia jasne chápu, aký výkon je potrebný, a proces vypnite, ak je nabíjanie maximálne.

Rovnako pôvodné zariadenia poskytujú silný prúd od začiatku nabíjania a nakoniec ho začnú znižovať. V dôsledku toho sa nič neprehreje a batéria bude trvať dlho.

Ako ukladať 18650

Často existuje otázka pre používateľov: ako správne ukladať batériu 18650? Nie je nič zložité, existuje niekoľko odporúčaní:

 1. Skladovacia teplota od +10 do +25 stupňov.
 2. Batéria by sa nemala nabíjať viac ako 50%.
 3. Ak je kapacita úplne vybitá, musí sa nabíjať, pretože to spôsobí jeho poruchu.
 4. Pri plnom nabití nie je povolené skladovanie, kapacita v tomto prípade bude menšia.

Podobné videá

Aj na webe sme našli niekoľko zaujímavých videí, ktoré pomôžu každému človeku pochopiť všeobecné pravidlá a odporúčania.

Prehľad najlepších zariadení.

Nabíjanie 18650 s vlastnými rukami.

Tiež si prečítajte: