Ako správne šiť tašku vlastnými rukami

Ako správne šiť tašku vlastnými rukami

Bezrámové kreslá sa používajú na šetrenie miesta, takže otázka, ako si šiť tašku sami, sa často vyskytuje u obyvateľov moderných apartmánov, pretože hotové kópie nie sú lacné. Takéto interiérové ​​predmety sú jasné, mäkké a môžu predstavovať vrecko na stoličkách alebo pohovku, obrovskú hrušku alebo guľôčku. Nie je príliš ťažké šiť tašku sami. Existuje niekoľko spôsobov. Ak máte najmenej malé zručnosti pri šití, zvyčajne ide rýchlejšie, ale začiatočník, s námahou, sa môžete vyrovnať s touto úlohou, tráviť trochu viac času. Dokonca aj keď práca nevyzerá perfektne, táto skutočnosť môže byť úplne zamaskovaná ako autorov nápad a získať jedinečnú tašku vyrobenú z vlastných rúk.

Ako správne šiť tašku vlastnými rukami

Kreslo taška je populárny, pretože má formu tela každého, kto sedí na to.

Kreslo s vašimi rukami: výber materiálu

Bezrámový nábytok podlieha rovnakým zaťaženiam v priebehu prevádzky ako štandard, a možno ešte viac. Preto predtým, než si šijete vrecko na sedadlo, musíte si vybrať tú správnu látku. Materiál by mal byť trvanlivý a príjemný na dotyk a každý vyberá farbu z tých, ktoré sú k dispozícii podľa jeho vkusu. Aby zodpovedali vrecka sedadlo sami, nie presne fit hodváb, satén, Calico a satén, pretože sú príliš tenké a krehké a nie sú určené pre tento typ operácie.

Na vonkajšiu obálku je možné použiť velúru, táto tkanina sa podobá na umelú kožušinu, je jemná a flekovaná, sametová a pomerne silná na dotyk. Je podobný svojim vlastným kŕdľam, ktoré majú aj vodoodpudivé vlastnosti. Táto tkanina sa odporúča pre malé deti, pretože je veľmi jednoduché čistiť alebo čistiť a dlho nehorí na slnku.

Ako správne šiť tašku vlastnými rukami

Na šitie sedačky môžete použiť tkaninu ženilka.

Ak môžete použiť tkaniny s neprirodzeným pôvodom na šitie tašky, potom dobrou voľbou je ženilka. Táto tkanina má v kompozícii syntetické vlákna, preto povrch netvorí cievky, ľahko sa čistí a ako každá nábytková tkanina je dostatočne pevná. Ženil vyzerá veľmi podobne ako žakár, ktorý má tiež malé percento syntetických vlákien. Napriek prítomnosti slučkových chĺpkov na prednej ploche sa tento povlak nerozpustí, ak jeden náhodne zavesí a roztrhne jeden závit. Od takej textílie sa odporúča šiť kreslo, pretože je odolné a všetky nečistoty sa ľahko umývajú od povrchu.

Vrecko môže byť šité ručne pomocou umelého semišu alebo kože. Tieto materiály nie sú rozpočtové, ale ich taška bude trvať dlho. Umelá semiš je prešitá a veľmi odolná proti opotrebovaniu, koža môže byť reliéfna a tiež veľmi trvanlivá. Bez obmedzenia prostriedkov môžete použiť gobelín, je to veľmi silná a hustá tkanina prírodného zloženia, na ktorej sú tkané rôzne výkresy. Tento druh materiálu má antistatické vlastnosti, takže je zvlášť vhodné šiť kreslo naplnené penovými polystyrénovými guličkami.

Ako správne šiť tašku vlastnými rukami

Naplňte sedadlo tašky pomocou polystyrénových guličiek.

Tkanina, ktorá sa použije na šitie vnútorného vrecka, môže byť ľubovoľná. Povinné vlastnosti sú dýchacie vlastnosti, pretože vzduch musí prechádzať štruktúrou voľne, bez zasahovania do nej, aby nadobudol požadovaný tvar. Nemôžete si vziať vnútorné vrecko klzkých a príliš voľných textílií, podšívky používané pri šití odevov, nezapadajú. Môžete si vziať satén, kaliko alebo flanel, bavlna a bavlna sa používajú v 2 prírastkoch.

Častejšie je tkanina predávaná v kotúčoch s výrobnou šírkou 140-150 cm, čo stačí na šitie bezrámovej stoličky bez zbytočných švov. Materiál s menšou šírkou nie je vhodný pre každý model a nie je vhodné zvoliť širokú šírku, pretože zvyšky sú nevhodné na ďalšie použitie a odpad.

Ako šiť hruškové kreslo s aplikáciou

Pre prácu budete potrebovať:

 • hrubé kaliko, saténové;
 • tkanina na vonkajší kryt;
 • 2 zipsy;
 • tkanina na aplikáciu;
 • plnivo;
 • závit vo farbe;
 • nožnice;
 • centimetrovú pásku;
 • ceruzka;
 • kolíky.

Ako správne šiť tašku vlastnými rukami

Vzor sedadla vrecka.

Vzor sa musí presunúť do tkaniny a zväčšiť ju na požadovanú veľkosť. Najčastejšie vzor pozostáva z malej spodnej časti, ktorá slúži ako dno a 6 klinov pre samotnú stoličku. Podrobnosti sú vyrezané a ponechávajú potrebné švy pre švy. Pred alebo po šití je potrebné spracovať vnútorné okraje švov. Ak je tkanina hustá a objemná, je vhodnejšie ju spracovať v jednej vrstve predtým, ako sa šijacia šablóna zakryje. Umelá koža, semiš a kŕdeľ túto operáciu nepotrebujú, pretože ich okraj sa nerozpadá.

Aby zodpovedali bezrámovú tašku s rukou, je nutné najprv stanoviť a striedavo šiť všetky kliny, malá plocha zároveň budete musieť odísť nezashitym, blesk sa vloží do neho. Dve klin pre šitie zložený naruby látkou a sekať kolíky, tkanina nie je skĺzol a švy boli rovné. Všetky štyri klinky sú takto šité, nezabúdať na zips. Pre začiatočníkov v šití prípade môže byť vhodné začať s vnútorným vekom, na ktorom sa chyba nie je tak kritická a takmer neviditeľné, a potom sa na vzhľad, ktorý je šitý presne.

Ako správne šiť tašku vlastnými rukami

Rozmery vzoru dospelého a detskej sedačky.

Nakoniec je dno šité. Spodné vnútorné puzdro, ktoré má vrecko na sedenie, je šité rovnako, ale s ním je zvyčajne ľahšie pracovať, pretože tkanina je tenšia a ľahšie ovládateľná. Ak chcete vyplniť vnútorný kryt plniaceho prostriedku, a vonkajšie na odstránenie umývania alebo čistenia, jeden z klinov je šitý bleskom.

Blesky v obidvoch prípadoch musia byť šité s mimoriadnou opatrnosťou a kontrolovať pevnosť upevnenia posúvača. Rozbalenie bleskov spôsobí veľa ťažkostí pri zbere plniva a jeho nasadzovaní späť do krytu. Blesk na vnútornom puzdre je potrebný, pretože plnidlo po chvíli praskne, je potrebné ho naplniť tak, aby stolička nestratila tvar. Vnútorný kryt s objemom 2/3 je naplnený špeciálnym plnidlom, potom je zips upevnený a na ňom je nasadený vonkajší kryt.

Ako šiť obdĺžnikovú bezrámovú tašku s vlastnými rukami

Na výrobu takého interiéru budete potrebovať nasledujúce materiály:

 • tkanina pre vnútorné puzdro;
 • tkanina na vonkajšie pokrytie;
 • vlákno v tóne;
 • 2 zipsy;
 • plnivo;
 • ihly;
 • špendlíky na mieru;
 • nožnice;
 • ceruzka;
 • centimetrovú pásku;
 • gon.

Vzory je možné nakresliť na papier a potom preniesť na tkaninu alebo nakresliť priamo na tkaninu. Vystrihajú a ponechajú správne rozmerové kvóty pre švy.

Najskôr, aby ste mohli šiť stoličku, musíte spájať spodnú a späť, bez toho, aby ste zabudli vložiť zips do švu. Potom sú bočné časti a chrbát šité. Predná strana je na poslednom mieste prišitá po stranách, švy sa spracovávajú pomocou overlatia alebo zvitku na stroji. Potom sa batožinový priestor vysunie.

Tak, aby zodpovedala obdĺžnikový sedadlo a zabezpečiť udržanie tvaru počas operácie, je nutné spracovávať potrubie kĺby alebo vykonať ich obrysu ďalší steh švy pristrachivaya k vnútornému obrysu v oblasti 0,7 cm. Potom sa naleje do vnútorného vaku plnivá, tlačidlo opotrebenie zips a vonkajší kryt.

Ako šiť taštičku vo forme lopty

Pre prácu budete potrebovať:

 • tkanina pre vnútorné puzdro;
 • tkanina na vonkajšie pokrytie dvoch typov;
 • ceruzka;
 • štvorec;
 • centimetrovú pásku;
 • nožnice;
 • vlákno v tóne látky;
 • kolíky na razenie;
 • plnivo;
 • 2 zipsy.

Ako správne šiť tašku vlastnými rukami

Taška na kreslo sa môže stať vrcholom akéhokoľvek interiéru.

Predtým, ako si šiť stoličku tohto nezvyčajného tvaru, musíte správne nakresliť vzor, ​​ktorý bude reprezentovať niekoľko pravidelných mnohouholníkov. Klasická forma gule sa skladá z niekoľkých päť- a šesťuholníkov, ktoré potrebujú 12 a 20 kusov, aby šijali kreslo. Postup montáže bude rovnaký ako v predchádzajúcich verziách, ale pred šitím kresla bude trvať veľa trpezlivosti a vytrvalosti, pretože všetky formy musia byť presné.

Všetky formy sa prenesú do tkaniva v správnom množstve a vyrežú, pričom ponechajú príslušné kvóty pre švy. Vzhľadom na to, že tieto diely sú pomerne malé a majú ostré rohy, odporúča sa, aby sa švy ošetrovali pred prelievaním dielov. Nonshathattering materiálov to neplatí, a zvyšok je spracovaný pomocou overlock alebo cikcak line. Dokonca ešte lepšie - ale trvá to veľa času - aby ste okraje okrajov pred hranou kresla.

Prvé detaily kosiť kolíky, a až potom začať šiť, inak tam byť vyrovnané a nebudú sa musieť znovu všetku prácu v tomto procese. Ušiť kreslo v tvare gule je ešte ťažšie kvôli blesku, pretože to naozaj nie je fit len ​​jednu tvár, sme umiestnili ho na krivke.

Vnútorný kryt musí zopakovať tvar vonkajšieho, ale môže byť šitý z látky tej istej farby. Do neho sa naleje plnivo, upevní sa zips, potom sa zhora vytiahne vonkajší kryt. Otázka, ako šiť taštičku vo forme lopty, sa môže považovať za vyriešené.

Ako vyplniť plnivo správne

Výplň bezrámového nábytku je najdôležitejším atribútom, pretože tvar výrobku sa bude udržiavať len vtedy, keď sa do nej vloží polystyrénové gule.

Naplnenie takýchto malých guličiek do krytu nie je ľahká úloha, najmä keď je ich veľa. Na vykonanie tejto práce je potrebné pripraviť:

 • plnivo;
 • list papiera;
 • vysávač.

Môže to chvíľu trvať. Z papiera urobte zúženie a zložte ho ako vrecko. Úzky koniec by mal byť umiestnený do otvoreného otvoru pre toto vo vnútornom vrecku. Požadované množstvo plniva je vyplnené, je to najlepšie, ako to urobiť s asistentom, keď jedna osoba drží tašku a lievik, druhý spánok polystyrénové guličky.

Keď je správne množstvo plniva umiestnené vo vnútri krytu, oddeľuje sa lievika a zapíná sa zips. Veľká alebo menšia časť granúl bude na podlahe, musí sa čistiť vysávačom. Obzvlášť veľkú pozornosť treba venovať, ak sú v miestnosti domáce zvieratá alebo deti, pretože prehltnuté lopty môžu spôsobiť veľa problémov. Lepšie je čas plnenia, aby sa deti vymanili z miestnosti, pretože malé loptičky môžu byť ľahko v ušiach alebo v nosiči.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

45 − = 41