Ako urobiť dieru v dlaždici pod zásuvkou?

Ako urobiť dieru v dlaždici pod zásuvkou?

Pri rekonštrukcii kúpeľne a iných miestností doma je často potrebné vytvoriť otvor pre zariadenie výstupu alebo spínača. Niektoré materiály sú ľahko rezané pomocou najbežnejších nástrojov, iné vyžadujú špeciálny prístup.

Ako urobiť dieru v dlaždici pod zásuvkou?

Tvrdá, ale krehká dlažba na vŕtanie bez poškodenia je dosť ťažká a vytváranie otvoru s veľkým priemerom je ešte ťažšie. V tomto článku vám budeme hovoriť o populárnych a jednoduchých spôsoboch, pomocou ktorých môžete rýchlo vystrihnúť dlaždice na inštaláciu zásuvky.

Vlastnosti práce s dlaždicami

Make hladký a čistý výrez guľatý tvar na výstupe dlaždice je ťažké, pretože má vysokú tvrdosť a pevnosť. Okrem toho, klzký povrch presklené komplikuje proces rezania, pretože neexistuje spojenie medzi ním a rezný nástroj, čo je dôvod, prečo drill neustále kĺže. Hlavným nebezpečenstvom pri výrobe otvorov v dlaždici je rozdelenie a znehodnotenie drahého materiálu. Ak chcete mať strih čistý, musíte vykonať niekoľko prípravných opatrení:

 1. Na povrchu dlaždice na vonkajšej strane, kde bude vŕtanie vykonané, sa značka aplikuje pomocou ceruzky alebo značky.
 2. Aby sa zabránilo skĺznutiu vŕtačky zo zasklievacej plochy dlaždice, miesto rezania sa prilepí konštrukčnou páskou alebo lepiacou omietkou. Pred rezaním môžete poškriabať obrys otvoru pod zásuvkou bežným klincom.
 3. Skôr ako začnete, mali by ste navlhčiť dlaždicu, aby ste urýchlili proces rezania a znížili tvorbu prachu.

Ako urobiť dieru v dlaždici pod zásuvkou?

Dôležité! Otvor pre zásuvku na povrchu steny musí byť vykonaný pred inštaláciou dlaždice. Je potrebné pripraviť, aby sa pri výrobe výrezu dlažba mohla rozdeliť a mala poistnú zásobu materiálu, ktorá je 10-15% z celku.

Rezanie korunou

Najrýchlejší spôsob, ako urobiť dieru do tašky pomocou špeciálnej trysky na vrtáku, ktorý sa nazýva koruna. Korunky pre vŕtačky a razníkom sa predávajú v obchodoch pre domácich majstrov, majú rôzne priemery, ktoré majú byť prispôsobené namontované zásuvky. Avšak, skúsení majstri neodporúčajú dieru v dlaždicu použitím pištoli v dôsledku vibrácií rezaných hrán trhlín a štiepky. Ak chcete pracovať s dlaždicami, použite nasledujúce typy koruniek:

 • Diamantová koruna. Korunky s diamantovým poprášením na vytváranie dier pre rozety v dlaždiciach od rôznych výrobcov majú priemer 65-68 mm. Kvalitná tryska môže stáť 4 až 6 tisíc rubľov, takže sa zvyčajne používajú profesionálni finišéri. Ale ona dlaždice dlaždice rýchlo a presne.

  Ako urobiť dieru v dlaždici pod zásuvkou?

  Diamond Crown

 • Koruna s víťaznými zubami. Toto zariadenie na rezanie otvorov pre zásuvku v dlaždici stojí 500-700 rubľov, stačí na 20 kusov. Vŕtanie dlaždíc s touto dýzou trvá oveľa dlhšie ako korunka s diamantovým povlakom, avšak pokiaľ ide o kvalitu, nie je v žiadnom prípade horšia.

  Ako urobiť dieru v dlaždici pod zásuvkou?

  Korunka so zubami zubov

 • Korunka s karbidovým hrotom. Okružnú pílu s tvrdokovom kúsky sú polovičnú cenu diamantu potiahnutý, ale nie je horšia ani v kvalite alebo rýchlosti rezania dlaždíc.

  Ako urobiť dieru v dlaždici pod zásuvkou?

  Korunka s hrotom karbidu wolfrámu

Venujte pozornosť! Vŕtačka a perforátor silne vibrujú počas prevádzky, ktorá je plná vzhľadu čipov a trhlín na dlaždici. Preto musíte dlažbu vrhnúť pri nízkej rýchlosti a minúť jednu alebo dve minúty. Aby ste zabezpečili lepšiu kvalitu rezu, dlažba sa umiestni na stôl na drevenom podklade a vŕtačka je namontovaná na statív.

Rezanie s "ballerinka"

V stavebných predajniach sa predávajú strihacie nožnice na dlaždice, ktoré sa obyčajne nazývajú "balleríny". Toto zariadenie na rezanie dlaždíc je vrták, ktorý sa skladá z vodiacej vŕtačky a dvoch alebo jedného rezákov. Ballerinka je nastavená na požadovaný priemer otvoru, avšak v závislosti od výrobcu a materiálu netrvá viac ako 1000 rubľov. Táto tryska je zvyčajne dostatočná na 10-20 ostré, ale rezáky sa môžu ohýbať skôr. Princíp "ballerinka" je nasledovný:

 1. Na značke na obkladačke budúci otvor pre zásuvku nezabudnite označiť stred kruhu.
 2. Do bodu v strede vyznačeného kruhu je nainštalovaný vodiaci vrták.
 3. Upravte rezbárov k priemeru, ktorý zodpovedá vykonanému otvoru.
 4. Začnite jemne a pomaly vŕtať dlaždice pri nízkej rýchlosti počas 2-3 minút.

Ako urobiť dieru v dlaždici pod zásuvkou?

balerína

Profesionálne stavitelia hovoria, aby hladký, čistý otvor bez sekania alebo crack, je potrebné stanoviť vŕtačku k práci v rovnakej polohe bez zmeny sklonu vrtáka. Pre 2-3 minút, aby sa nástroje, aby ťahúň ruka "váhať", takže je lepšie opraviť vrták na statív.

Rezanie pomocou volfrámového povrazu

Ak chcete vytvoriť čistú dieru v dlaždici bez rizika roztrhnutia a poškodenia materiálu, je lepšie použiť ručný nástroj ako elektrický nástroj. Ak to chcete robiť v obchode s budovami, musíte si kúpiť reťazec volfrámu, ktorý sa vloží do píly namiesto rezného kotúča. Proces rezania sa vykonáva v nasledujúcom poradí:

 • Na vonkajšej alebo vnútornej ploche dlaždice sa použije označenie budúceho výstupu.
 • Ak je otvor umiestnený vo vnútri dlaždice, potom vo vnútri označeného kruhu musí vŕtačka a vŕtačka vytvoriť otvor s malým priemerom.
 • Do otvoru vytvoreného vŕtačkou v dlaždici vložte žiletku na rezanie volfrámu.
 • S pomocou reťazca sa cez značku prerezáva dierou postupnými spätnými pohybmi.

Ako urobiť dieru v dlaždici pod zásuvkou?

Rezanie pomocou volfrámového povrazu

Venujte pozornosť! Pri rezaní dlaždice s volfrámovým povrazom sa nikdy neobjavia praskliny, hranolky alebo iné chyby. Avšak výroba každej dierky trvá manuálne až 30 minút, takže táto metóda nie je vhodná pre priemyselné použitie.

Rezanie s tenkou výhernou vŕtačkou

Stáva sa, že v arzenáli majstra nie sú žiadne špeciálne zariadenia na rezanie dlaždíc, ale práca musí byť vykonaná naliehavo. Potom sa na záchranu dostane vŕtačka s obvyklým výherným vrtákom s priemerom 6 až 8 mm. Proces vytvárania otvorov s touto metódou je nasledujúci:

 1. Soketová krabica sa aplikuje na vonkajšiu stranu dlaždice a potom sa krúži značkou alebo ceruzkou.
 2. Na vyznačenom kruhu vytvorte približne 20 otvorov v priemere 8-8 mm v krokoch 1 až 2 mm.
 3. Izmus medzi otvormi sa opatrne odstráni pomocou klieští alebo klieští.

Ako urobiť dieru v dlaždici pod zásuvkou?

Rezanie za pomoci vítěznej vŕtačky

Dôležité! Označovanie a vŕtanie dlaždíc musí byť vykonané iba z vonkajšej strany materiálu, v opačnom prípade rozrezanie bude chaotické.

Video návod

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

+ 35 = 37