Ako urobiť diódy osvetlenie stropu vlastnými rukami

Ako urobiť diódy osvetlenie stropu vlastnými rukami

Túžba pretvoriť váš interiér a priniesť twist na dizajn miestnosti dnes preberá najzaujímavejšie formy. Dióda osvetlenie stropu je jedným z najbežnejších spôsobov, ako zdobiť váš dom, zdôrazniť štýl a osobnosť.

Ako urobiť diódy osvetlenie stropu vlastnými rukami

Pomocou stropného svietidla môžete urobiť miestnosť štýlovou a individuálnou.

Výhodou tohto riešenia je tiež to, že inštalácia diódového podsvietenia je pomerne jednoduchá, preto môže byť vykonaná nezávisle. Sami môžete dať akýkoľvek svoj strop, a zároveň šetriť na prilákanie profesionálov.

Aké osvetlenie diód by som mal vybrať?

Existuje niekoľko možností, ako používať a namontovať stropné svietidlo LED. Zvážte hlavné typy:

Ako urobiť diódy osvetlenie stropu vlastnými rukami

Typy osvetlenia.

 • celková;
 • cieľové osvetlenie;
 • dizajnu.

Celkové osvetlenie vykonáva priame funkcie na osvetlenie miestnosti, vykonáva sa pomocou stropných svietidiel alebo pomocou zabudovaných svietidiel. Ale musíte byť opatrní, ak samostatne inštalujete osvetľovacie systémy, stropné osvetlenie: celková hmotnosť svietidiel by nemala byť vyššia ako 10 kilogramov, pretože sadrokartón má nízku nosnosť.

Smerové alebo cieľové osvetlenie je vynikajúcou možnosťou pre vizuálne zónovanie miestnosti. Ak chcete napríklad zvýrazniť pracovný priestor.

Dizajnové osvetlenie vykonáva estetické funkcie, poskytuje nenápadné svetlo a vytvára útulnosť v miestnosti. Najpopulárnejšou variantou konštrukčného osvetlenia je osadenie osvetlenia diód pozdĺž obrysu stropu. Pri tomto druhu osvetlenia sú diódy čiastočne skryté pod sadrovou doskou, takže svetlo je rozptýlené, nie jasné.

Nemenej efektívne je kombinované osvetlenie, keď spoločne pre štandardný svetelný zdroj - lustre sa používa diódové lemovanie. Takéto stropné osvetlenie existuje v hotových verziách v každom obchode so špeciálnym osvetlením.

Výhoda osvetlenia diódami s vlastnou inštaláciou

Ako urobiť diódy osvetlenie stropu vlastnými rukami

Porovnanie rôznych technológií osvetlenia.

Existuje niekoľko dôvodov, prečo stojí za výber diódy osvetlenia stropu pre vlastnú inštaláciu:

 • dostupnú cenu;
 • úspora energie;
 • jednoduchá inštalácia;
 • bezpečnosť.

Diódové pásky sú lacné, navyše k nim budete neustále uložiť vzhľadom na to, že diódy nevyžadujú veľké množstvo elektriny. Jednou z hlavných výhod osvetlenia diódy v tom, že táto metóda je veľmi jednoduchá inštalácia, vysoko kvalitné a efektné osvetlenie stropu s rukami je teraz k dispozícii pre každého, kto má aspoň základné znalosti o elektrotechnike. Diódové pásky sú pripevnené k samolepiacej vrstve, ktorá je umiestnená na samotných diódových pásoch. Preto môžete ušetriť aj na elektrikárov. Diódy - je to tiež najbezpečnejšie možnosť, pretože riziko požiaru elektroinštalácie obvod je minimalizovaný doteraz, pretože tento typ osvetlenia, ako sú LED podsvietenie nie je vyhrievaný a nevyžaduje izoláciu.

Ako si vybrať diódu

Každý pásik LED má množstvo parametrov, ktoré je potrebné zvážiť pri výbere možností osvetlenia:

Ako urobiť diódy osvetlenie stropu vlastnými rukami

Základné parametre diódových pások.

 1. Farba osvetlenia. Dnes trh zahŕňa diódy vyrobené v rôznych farebných riešeniach. Voľba závisí od celkového dizajnu miestnosti a samozrejme od toho, na aký efekt sa chcete nakoniec dostať. Najuniverzálnejšia možnosť je biela, zvyšok závisí od vašej predstavivosti a preferencií. Okrem toho existujú pásky, ktoré kombinujú až tri farby, môžete kontrolovať žiarivosť týchto diód pomocou špeciálneho panelu.
 2. Hustota diód. Z tohto kritéria priamo závisí od toho, aké bude jasné vaše pokrytie. Pre nenápadné návrhárske osvetlenie spravidla používajte hustotu 30-60 diód, ak plánujete cieľové alebo všeobecné osvetlenie, potom odporúčaná hustota diód je 120 na meter.
 3. Ak máte v úmysle namontovať podsvietenie LED v miestnosti, kde existuje riziko namočenia svetelných systémov, odporúčame vybrať pásky s hydroizolačným silikónovým povrchom.
 4. Pomer ceny a kvality priamo ovplyvňuje jas a výkon svietidiel. Ak máte v pláne vytvoriť silné LED stropné osvetlenie, potom získate drahšie pásky: budú svietiť jasnejšie.
 5. Ak potrebujete niekoľko fliaš nalepených diódami, mali by ste ihneď zakúpiť obaly od jedného výrobcu, aby sa pásky neodlišovali od seba v jasnosti a odtieni.

Inštalácia osvetlenia diódy stropu vlastnými rukami

Ako urobiť diódy osvetlenie stropu vlastnými rukami

Schéma inštalácie LED osvetlenia na podhľad.

Osvetlenie stropu sa najčastejšie používa v susedných alebo viacúrovňových stropoch. Tento typ je veľmi jednoduchá montáž, často obojsmerný páska, a mnoho z nich je vybavený diódovým páskou lepiacou páskou na zadnej strane, takže uplatnenie stropu alebo výklenku originálnych riešení osvetlenia ešte viac zjednodušiť. Pred začatím práce je potrebné odmastiť povrch, na ktorý chcete pripevniť diódové pásky.

Zvyčajne sa diódové pásky predávajú na 5 metrov, preto pred tým, ako začneme inštaláciu, musíme určiť, koľko materiál bude potrebné zakúpiť. Osvetlenie stropu vlastnými rukami bude fungovať dlho, ak správne vypočítate energiu a pripojíte dostatočný počet napájacích zdrojov. Pred tým, než vytvoríte podsvietenie LED, venujte pozornosť tomu, od čoho bude zdroj: veľké napájacie zdroje sa ťažko skrývajú aj pod blokmi sadrokartónu, takže je lepšie skladovať niekoľko malých. Spravidla musí byť namontovaný samostatný zdroj energie na každých 15 metrov pásky.

Ak prvýkrát inštalujete stropné svietidlo, môžete pomôcť pri výbere výkonu páskami sami - niektoré diódy indikujú, ktoré stmievače sú potrebné, aby ste mohli ľahko vytvoriť požadovaný typ a zaťaženie.

Pre originálny a estetický vzhľad je podsvietenie LED maskované: diódy by nemali byť viditeľné, sú uzavreté perom a soklom. Niekedy sa pri stropnom pokrytí vykonáva osvetlenie v strešných stropoch, priesvitný film perfektne rozptýli svetlo. Dávajte pozor na vzdialenosť medzi zdrojmi svetla a prekrývajúcimi sa maskami: na jednej strane by diódy samy o sebe nemali byť viditeľné, ale svetlo by sa nemalo prerušovať alebo príliš stmavovať. Pri správnom výpočte polohy diódových pások bude interiér dostať správne akcenty a svetlo bude najskôr zdôrazňovať silné stránky dizajnu miestnosti. Niekedy je lepšie vytvárať stropné osvetlenie LED tým, že pripevníte pásky dokonca kolmo k stropu, takže svetlo klesne na miesto, kde ste plánovali, nebola stratená a nie príliš rozptýlená.

Ako urobiť diódy osvetlenie stropu vlastnými rukami

Schéma pripojenia pásky LED.

Ak chcete osvetliť strop pracovať dlhú dobu, musíte dodržiavať niekoľko jednoduchých pravidiel:

Nainštalujte opatrne, nepoškodzujte diódy;

ak máte v pláne urobiť osvetlenie línií, potom si všimnite, že môžete ohýbať pásy s polomerom najmenej 2 cm;

pripojte pásky k sebe navzájom, nezabudnite zvážiť polaritu diód;

Pred pripojením diód k napájaciemu zdroju najskôr pripojte ovládač.

Urobiť LED osvetlenie strop je pomerne jednoduché, ale pred pokračovaním v inštalácii, prosím, na vedomie také dôležité kritériá, ako je veľkosť miestnosti, umiestnenie okien a dverí, ako máte v pláne používať v miestnosti, na ktoré pracujú oblasti budú zlomený, to všetko pomôže šíriť osvetlenie harmonicky a uľahčiť prácu. Osvetlenie vlastnými rukami vám prinesie príjemné emócie, prekvapí hostí originálnosťou už veľmi dlhú dobu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

3 + 5 =