Ako vyrobiť lampu z LED s vlastnými rukami?

Ako vyrobiť lampu z LED s vlastnými rukami?

Podľa štatistických údajov bolo zistené, že náklady na LED osvetlenie boli výrazne znížené. Takéto ukazovatele viedli k zvýšeniu nadobúdania vysoko efektívneho osvetlenia v súkromných domoch a bytoch. Tí, ktorí perfektne ovládajú spájkovačku, nemusia ísť do skladu, aby vybavili svoje bývanie, pretože je možné vytvoriť lampu vlastnými rukami bez toho, aby sa uchýlili k továrenským výrobkom. Môžete tak ušetriť veľké množstvo peňazí a vybrať si dizajn zariadenia, ktoré bude vyhovovať interiéru bytu.

Ako vyrobiť lampu z LED s vlastnými rukami?

Schéma LED svetla.

LED diódy majú vlastnú zvláštnosť, pozostávajúcu z režimu prevádzky jednosmerného prúdu a nízkeho napätia. Preto sa na realizáciu procesu osvetlenia používajú prevažne zariadenia ako napájacie zdroje. Niektoré samolepiace elektrické obvody na doskách, čo nie je tak jednoduché, najmä pre tých, ktorí nie sú oboznámení s touto oblasťou činnosti.

Vytvorenie lampu s rukami, lampy alebo iné osvetľovacie zariadenie, je nutné vziať do úvahy skutočnosť, že jedna tretina z týchto jednotiek ako menovitom výkone, pôjde o premene svetelného toku, a zvyšok potreby tepelné straty.

Dôležité je mať na pamäti, že keď sa LED diódy prehrievajú, životnosť sa môže skrátiť. Zostavovaním ľubovoľnej konštrukcie diód LED nezávisle od tepla musí byť počas napájania dodávané teplo z celej konštrukcie.

Ktoré diódy LED by som mal používať?

Ako vyrobiť lampu z LED s vlastnými rukami?

Tabuľka odrôd LED.

Spočiatku je žiaduce vybrať konkrétny typ LED, ktorý bude potrebný. Ak vezmeme do úvahy silnú a nízku moc, potom prvý druh je oveľa výnosnejší, pretože intenzita práce je vyššia. Pomer nízkeho a vysokého výkonu je 20: 1. Na týchto indikátoroch možno konštatovať, že s LED diódami s nízkym výkonom existuje oveľa viac spájkovania. Medzi výkonnými diódami vyžarujúcimi svetlo môžete rozlíšiť niekoľko odrôd, z ktorých niektoré sú určené pre výstupné montážne práce a iné - pre povrchové. Vo väčšine prípadov použite výstup, pretože s nimi sú inštalačné práce omnoho rýchlejšie.

Zdroje napájania

Pre trvanlivosť LED diód potrebujete vynikajúci ovládač a iným spôsobom ho môžete nazvať zdrojom energie. Vodič môže byť uzavretý a otvorený rám s prítomnosťou galvanického oddelenia a bez neho. Ak zvážime modifikáciu svietidiel, potom je žiaduce použiť formu vodiča s otvoreným rámom, v ktorom je galvanická izolácia.

Pohľad bez trupu je veľmi užitočný v tom, že je kompaktný vo veľkosti a tiež má nižší stupeň vykurovania. Existujú však aj určité nevýhody, ktoré sa prejavujú v obtiažnosti upevnenia.

Používanie galvanického oddelenia je spravidla nevyhnutné pre bezpečnosť, pretože v tomto prípade je možné vyhnúť sa zásahu elektrickým prúdom. Pri absencii takejto technológie niektoré dostanú minimálny zásah elektrickým prúdom.

Ako vyrobiť lampu z LED s vlastnými rukami?

Elektrický obvod LED svetla.

Pri výbere ovládačov je žiaduce venovať pozornosť špecifikovaniu minimálneho a maximálneho počtu LED, ktoré môžu byť pripojené k pripojeniu. Ak takéto údaje nie sú k dispozícii, je vhodné si pozrieť výstupné indikátory napájacieho napätia.

Zdroj napájania môže byť z dvoch druhov, z ktorých jeden pozostáva z elektromagnetického rušivého filtra a druhý z toho nemá. Zariadenia, ktoré nemajú filtre, majú väčšiu pravdepodobnosť rušenia elektromagnetickými vlnami a prenos frekvencií do prijímačov.

Používanie žiariča pre LED diódy

Aby bolo LED úspešné a dlho používané, stojí za to použiť radiátory, pretože sú rovnako dôležité súčasti procesu ako napájacie zdroje. Radiátor musí byť vyrobený z hliníka. Hľadanie takéhoto materiálu je veľmi jednoduché, pretože každý človek má staré náradie z hliníka. Aby ste mohli odvádzať teplo z LED, musíte brať do úvahy veľkosť oblasti, nie hrúbku. Stojí za zmienku, že ventilátorové chladiče sú inštalované na počítačových chladičoch, pretože bez takéhoto zariadenia sa teplo z LED diódy odstráni s minimálnou rýchlosťou.

Proces výroby lampy sami

Než začnete sami rozvíjať lampu, odporúča sa pripraviť všetky potrebné nástroje. Predovšetkým je žiaduce získať:

Ako vyrobiť lampu z LED s vlastnými rukami?

Schéma telesa svietidla.

 • základné a náhradné diódy LED;
 • mikrotransformátor;
 • multimeter;
 • červené LED žiarovky;
 • Rezistor 100 Ohm;
 • kondenzátor 400 μF a 10 μF;
 • zásobník;
 • rozpúšťadlo;
 • spájkovačka;
 • montážne lepidlo;
 • board;
 • tienidlo.

Spočiatku je žiaduce skontrolovať každú LED, ktorá bude zahrnutá do obvodu, a kvalitu napájacieho napätia v sieťovom kábli. Na uskutočnenie takéhoto procesu stojí za použitie mikrotransformátora. Preto pri nastavovaní a testovaní budúceho osvetľovacieho zariadenia bude nastavenie oveľa hladšie.

Aby bolo možné merať, napätie klesá pri konštantnom prúde a pôsobí na rezistor alebo nie a na presné vypočítanie prúdu diód sa používa multimetr. Zvyčajne sa pri samonabíjaní pokúšajú používať šesť-napäťové svietidlá, ale pomerne často môžu byť použité a tie, ktoré sú navrhnuté pre 12 voltov.

Samotné diódy musia byť vysoko kvalitné, takže sa môžete vyhnúť nepríjemnému modrastej svetlo, ktoré nie je len kazia vzhľad svietidla, ale tiež poškodiť oči.

Ako vyrobiť lampu z LED s vlastnými rukami?

Schéma zapojenia diód LED na skriňu svietidla.

Schéma montáže môže byť pre vodiča veľmi jednoduchá a bez straty. Jedinou nevýhodou je nedostatok izolácie v drôtoch, to znamená, že samotná LED môže byť vystavená aktuálnym nárazom. Pri zaostrení na najnovšie dáta stojí za zváženie, že je žiaduce chrániť lampu pred pádom, ale neskôr môže byť obvod vylepšený.

 1. Rezistory sú potrebné na ochranu dosky pri pripojení k sieti, aby sa zabránilo nárastu napájania. V prípade jeho neprítomnosti je žiaduce použiť malý nápravový mostík.
 2. Používanie uF kondenzátor 400 je potrebné, aby sa stanoveného energiu, ktorá je potrebná pre prenos a doplnenie ďalších svetelných zdrojov, kedy voľná pásma. Pred operáciou sa odporúča overiť, či práca je presne druh menovitého napätia, čo je spravidla polovica bežného prúdu v sieti.
 3. Použitie kondenzátora s kapacitou 10 μF je nevyhnutné na vytvorenie ideálneho zdroja svetla, ako aj na odstránenie takých účinkov, akými sú oslnenie a blikanie. Výška menovitého napätia v tomto prípade by mala byť dvojnásobná ako predchádzajúci kondenzátor.

Ak nie je možné zakúpiť novú kazetu, môžete ju odstrániť zo staršej lampy. Aby ste to dosiahli, musíte opatrne zlomiť žiarovku a tak, aby sa nepoškodila hniezdová časť kazety. Po tomto postupe by sa samotná náplň mala chrániť a mala by byť ošetrená odmasťovačom. Je dôležité, aby pred inštaláciou otvor v zásobníku je znovu testovaná na prítomnosť rezíduí lampy, ktorá môže poškodiť systém osvetlenia budúcnosti, a to je žiaduce vykonať ďalšie spracovanie v acetónu alebo alkoholu.

Montáž kazety na odpor a tranzistor

Potom ide o spájkovanie. Prostredníctvom zariadenia na spájkovanie sa používa montáž menšieho usmerňovača a materiály by mali byť pripravené vopred a mali by byť blízko. Povrch sa spracováva v povinnom režime a samotné akcie musia byť čo najpresnejšie a najpresnejšie, aby sa zabránilo poškodeniu už nainštalovaných častí.

Ak chcete vykonať tepelné zmršťovanie, naneste akékoľvek upevňovacie lepidlo, pretože materiál by mal byť navrhnutý tak, aby vykonával podobné činnosti av žiadnom prípade nie kancelárske účely.

Inštalácia LED svietidiel je považovaná za najdôležitejší a najzaujímavejší moment v celej montáži svietidla. Báza sa bude vopred kúpená alebo pripravená zo starého spotrebiča. Ak patril starým dizajnom, musí sa doska čistiť od častí a rôznych ostríc.

Pri vykonávaní a pripájaní každého kontaktu je potrebné skontrolovať a vymazať, ak signál neprišiel. Zostáva veľmi málo - a lampa môže potešiť svojho tvorcu. Ak chcete dokončiť prácu, stačí zozbierať všetky dostupné informácie. Presnejšie, každý detail je spájaný na dosku a na prístroji odporu. Potom je všetko izolované pomocou lepidla, kontrolujú sa prepojenia medzi diódami na správne šírenie svetla.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

+ 36 = 39