Ako začať opravovať byt s hrubým povrchom

Ako začať opravovať byt s hrubým povrchom

Ako začnete opravovať v byte s drsným povrchom? Je potrebné brať do úvahy množstvo odtieňov, ktoré vám umožnia získať pohodlné a bezpečné bývanie. Drsné práce sa môžu vykonávať v nových budovách alebo v dome staršej stavby, pričom každá z možností má niektoré rozdiely. Mali by sa pamätať, aby sa zabránilo nepríjemným následkom.

Ako začať opravovať byt s hrubým povrchom

 

Existujúce funkcie

Najčastejšie sa pri nákupe nových bytov vyžadujú opravy bytov. V súčasnej dobe vývojári vykonávajú hlavný súbor prác, ktoré zahŕňajú poter a omietku. Tiež priestory majú prichádzajúce spojovacie body komunikácie, povrchy zarovnané s východiskovými zlúčeninami, elektrické drôty a zasklené okenné otvory (s výnimkou balkóna, ak existuje).

Ako začať opravovať byt s hrubým povrchom

Hrubovanie zahŕňa prípravu miestnosti na aplikáciu konečných zlúčenín a materiálov

Pri oprave môže byť potrebné a sekundárne bývanie, ak povlaky a komunikácie slúžili svoj čas. Ale je to s novopostavenými domami, ktoré boli postavené na rovnakom pláne, sú tu najviac problémov. Sú tieto:

 1. Zmrštenie. Všetky budovy sú predmetom tohto procesu, no nové budovy sú oveľa výraznejšie. Ak sa vykoná hrubá práca s porušením alebo nesprávnym použitým materiálom, všetky konečné úpravy sa rýchlo stanú nepoužiteľnými.
 2. Chýbajúci plán rozloženia komunikácie a schopnosť vytvárať nové spojovacie body bez poškodenia. Veľmi zriedka je rozloženie elektrického vedenia, čo značne komplikuje množstvo prác. A pre nové body pripojenia budete musieť znova postaviť steny.
 3. Neexistujú žiadne záruky, že boli vykonané všetky potrebné kroky. Napríklad nie je známe, či je hydroizolácia položená, najmä v kúpeľni.

Ako začať opravovať byt s hrubým povrchom

Použitie príliš drahých materiálov a druhov úpravy v novej budove nie je vždy vhodné, pretože nový dom sa môže zmenšiť

Samozrejme, je oveľa lepšie samostatne vykonávať prácu alebo kontrolovať kvalitu výkonu prenajatých majstrov alebo organizácií. Táto možnosť však nie je vždy k dispozícii.

Etapy práce po hrubovaní

Ako začať opravovať byt s drsným povrchom? Pri zohľadnení všetkých možných problémov bude odpoveď na túto otázku jednoznačná - s hodnotením kvality. Hoci ďalšie procesy zahŕňajú súbor diel, je to prvoradé.

 

Posúdenie nedostatkov

Všetko začína objavením nedostatkov. Práve tento proces umožňuje získať presnejší zoznam činností, ktoré je potrebné vykonať v budúcnosti.

steny

Steny sú položené rovno s koľajnicami alebo rovinou, dĺžka nástroja by mala byť väčšia ako 1,5 m. Prípadne môžete použiť železné pravítko. S pomocou úrovne sa určuje zakrivenie a pravítko umožňuje vidieť medzery, ktoré sa vytvárajú medzi jeho rebrom a povlakom. Ak sú chyby väčšie ako 2 - 3 mm na 1 m2 alebo stena klesá hore alebo dole, je potrebné dodatočné vyrovnanie pomocou tmelu.

Ako začať opravovať byt s hrubým povrchom

Na odhalenie nezrovnalostí na stene sa aplikuje rovnomerný nástroj a všetky dutiny sú označené ceruzkou

Paul

Tento povrch sa odhaduje podobnou technológiou, za predpokladu, že poter sa používa ako hrubá vrstva, dôležitým detailom je prítomnosť klapky klapky. Je prilepená pozdĺž obvodu miestnosti pred nalievaním roztoku.

Ako začať opravovať byt s hrubým povrchom

Tampónová klapka je povinným atribútom pri usporiadaní stierky, pretože bez nej by tepelná expanzia viedla k vzniku trhlín

K poznámke! Často je názor, že tlmiaca páska nie je povinným prvkom. V skutočnosti jeho neprítomnosť prispieva k vzniku trhlín a deformácií na podlahovom kryte. Zvlášť to platí pre novo postavené budovy, kde je zmršťovanie veľmi nerovnomerné.

V prípade, že neexistuje, musí byť poter demontovaný tak, aby vyplnil nový pohľad podľa všetkých technologických odtieňov, čo však povedie k hmatateľným dočasným a finančným stratám. Preto existujú iné spôsoby, ako vyriešiť tento problém:

Ako začať opravovať byt s hrubým povrchom

Ak je spojka zaplavená bez medzery tlmiča, môže byť buď úplne rozobratá alebo prerezaná cez kĺby bulharského a naplnená pružným materiálom, ako je silikón

 1. Vytváranie dilatačných škár. Táto metóda predpokladá, že podlahový povrch je rozrezaný na niekoľko častí pozdĺž celej dĺžky. Za týmto účelom sa používa bulharský alebo vhodnejší nástroj. Spodná línia spočíva v tom, že vytvorené kĺby vyrovnávajú vzniknuté deformačné procesy.
 2. Pokračovanie práce, berúc do úvahy skutočnosť, že po určitom čase môže byť potrebné vykonať opravy.

Ak sa pri kontrole zistí, že povlak má zakrivenie alebo chyby, naleje sa tenká vrstva samonivelačnej zmesi.

Ako začať opravovať byt s hrubým povrchom

Samonivelačný poter vám umožňuje dokonale hladkú podlahu

strop

Je ťažké pochopiť, ako začať opravovať byt, ak nehodnotíte stav stropu. Práve na tomto povrchu vzniká väčšina problémov. Samozrejme, ak sa drsné prevedenie vykonáva kvalitatívne, základ nevyžaduje dodatočné zásahy, ale je to veľmi zriedkavé. Preto existuje niekoľko možností pre rozvoj udalostí.

 

Zaznamenajú sa chyby, meria sa úroveň zakrivenia. Odporúča sa poklepať na kĺby podlahových dosiek. Ak sa objavia praskliny alebo roztok sa vylučuje, je potrebná úplná výmena vrstvy a spevnenie spojov. Ak sú chyby väčšie ako 3 mm na 1 m, potom tmelový tmel. V prípade vážnych odchýlok by sa mala vykonať nová omietka alebo mala by sa použiť jednoduchšia verzia: vytvorí sa rám, ktorý je pokrytý vybraným materiálom. Alternatívou je strečový strop.

Je ťažké pracovať s takýmto povrchom, najmä bez relevantných skúseností.

Ako začať opravovať byt s hrubým povrchom

Strop stroja vyžaduje určité zručnosti, takže majster začiatočníkov by mal venovať pozornosť sadrovým doskám alebo štruktúram napätia

Komunikačný systém

Po hrubom dokončení komunikácie sú prevažne usporiadané nasledovne:

 • Zapojenie je zabudované do steny. Boli vytvorené body pripojenia bez inštalovaných prvkov, to znamená, že z otvorov pre vývody, spínače a osvetľovacie príslušenstvo vyčnievajú izolované drôty.

  Ako začať opravovať byt s hrubým povrchom

  Pripojiť ďalšie vetvy elektrického vedenia je zmysluplné len vtedy, keď existuje schéma elektrického vedenia bytu

 • Existujú vstupy zdrojov vody a likvidácie vody. Je zriedkavé, že všetky rúry sú smerované na správne miesta.
 • Plyn je dodávaný v súlade s technickým plánom umiestnenia spotrebičov bez ich pripojenia.

Pri kontrole komunikácie by ste mali venovať pozornosť presnosti umiestnenia všetkých bodov budúceho pripojenia. Ak chcete pridať výstupy elektrického vedenia, musíte skartovať povrch a položiť nové linky.

Ako začať opravovať byt s hrubým povrchom

Po nákupe bytu môžete potrebovať ďalšie komunikačné rozloženie

Je dôležité skontrolovať správnu inštaláciu a tesnosť stúpačky. Hlavným problémom sú kanalizačné potrubia: môžu byť nespoľahlivé alebo majú poruchy v prierezových spojoch.

Je samozrejmé, že je možné čeliť mnohým problémom, ktoré hovoria, že hrubovanie bolo vykonané veľmi zle. V tomto prípade je potrebné úplné prepracovanie.

upevnenie problémy

Opravte nájdené problémy v tomto poradí:

 1. Uskutoční sa konečné vyrovnanie všetkých povrchov. Ak sa používajú vyrovnávacie zmesi, nanášajú sa v tenkej vrstve s následným vyrovnaním.
 2. Ak sú chyby závažné, môžete zakryť základňu fóliovým materiálom. Technológia poskytuje dve možnosti: inštalácia priamo na povrch pomocou lepidla alebo predbežného vybudovania prepravky.
 3. Práca s komunikáciou zahŕňa kladenie potrubia do spojovacích bodov.

Ako začať opravovať byt s hrubým povrchom

Dobrý spôsob, ako vyrovnať povrchy je pokrytie sadrokartónom, táto metóda je jednoduchá v usporiadaní a neukradí užitočnú oblasť miestnosti

Iba potom môžete prejsť k dekoratívnemu obloženiu.

Postupnosť práce bez závažných problémov

Stáva sa, že oprava bytu nemusel opravovať významné nedostatky. Potom algoritmus akcie je nasledovný:

 1. Schéma zariadenia a konečný dizajn sa vykonáva.
 2. Všetky potrebné nástroje a materiály sú zakúpené a pripravené.
 3. Najskôr sa odporúča vykonať stropnú výstelku, čo zabráni poškodeniu priľahlých priestorov.
 4. Ďalej by ste mali riešiť steny: sú namaľované, tapetované alebo si zvolia vhodnejšiu možnosť.
 5. Na podlahu ísť po strope a podlahe, aby si vybral ten správny materiál na povrch. Horné a spodné lišty sú posledné, ktoré sa majú inštalovať.
 6. Zostáva inštalovať interiérové ​​prvky, pripojiť inštalatérske práce a spotrebiče.

Na základe vyššie uvedeného možno konštatovať, že sled udalostí priamo závisí od počiatočnej kvality drsnej práce.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

73 − = 67