Ako zdobiť dom vnútri sadrokartónu krásne a trvalo

Ako zdobiť dom vnútri sadrokartónu krásne a trvalo

Ztuhnitená sadra je tvrdá a krehká. V GKL je vystužený lepenkou umiestnenou vonku. Hladký povrch fólie je ideálny pre rýchle a rozpočtové vyrovnanie stien. Sadrokartón v drevenom dome sa začal používať nedávno. Predtým sa predpokladalo, že mobilné drevo a silná sadra sú nezlučiteľné. Vďaka kovovému profilu a závesným systémom sú teraz sadrokartónové dosky široko používané stavebnými výrobcami a amatéri sa sami opravia.

Ako zdobiť dom vnútri sadrokartónu krásne a trvalo

Povrch stien pre inštaláciu sadrokartónovými doskami

Kovový profil umožňuje šiť drevený dom zvnútra so sadrokartónovými doskami

Ako zdobiť dom vnútri sadrokartónu krásne a trvalo

Nezávislé steny prepraviek

Vzhľadom na schopnosť sadry absorbovať vlhkosť aj zo vzduchu, steny môžu byť omietnuté vnútri so sadrokartónom iba v domoch s vykurovaním a celoročným životom. V opačnom prípade, po 3 až 4 zimách, budú opravené opäť a bojovať proti plesniam.

Drevo je ideálny stavebný materiál pre dom. Zachováva teplo dobre, absorbuje hluk a čistí vzduch. Obtiažnosť dokončovania je zvláštnosťou stromu, ktorý neustále mení svoje rozmery - dýchať. To je potrebné vziať do úvahy pri inštalácii sadrokartónu v drevenom dome. GKL sa montujú iba na prepravku. Aj na stenách lepených nosníkov nie je sadrový kartón prilepený priamo k povrchu.

Sádrokartonové dosky je možné vysušiť vo vnútri stropu a stien, ak sú vyrovnané a nekladú sa. To je muriva z:

 • pórobetón;
 • penový betón;
 • tehla;
 • brúsny blok.

Umelý kameň by mal mať aj bez hranolov. Povrch musí byť plochý, švy tenké, bez prebytočného roztoku.

Ihneď po dokončení výstavby dreveného domu vnútri sadrokartónu nemôže. Musí sa usadiť, zmenšiť. Pre murované budovy je dosť rok. Strom trvá viac času. Malé deformácie sa vyskytnú neustále. Kameň a omietka dostatočne na pokrytie základného náteru, aby nedošlo k spáleniu, potom plášť. Strom prechádza niekoľkými stupňami liečby antipyrínmi a antimykotickými zlúčeninami.

Na krytie domu so sadrokartónom vonku nie je nákladovo efektívne. Sú potrebné špeciálne fólie odolné voči vlhkosti. Sú oveľa drahšie ako zvyčajne. Na fasádu domu sú ošetrené špeciálne zložky, ktoré chránia drevo pred vlhkosťou, plesňou, hmyzom a ohňom. Nakoniec je potrebné vyplniť a pokryť celú fasádu a maľovať.

Najskôr pokryjeme sádrokartón stropom s použitím závesov

Ako zdobiť dom vnútri sadrokartónu krásne a trvalo

Strop kryjeme sadrokartónovými doskami

Zarovnanie na dokončenie sadrokartónu začína od stropu domu. Je potrebné orezávať tak, aby medzi priečkami a stenami bola medzera. Rám z kovového profilu je namontovaný na nosníkoch stropu. Postupnosť práce je štandardná.

 1. Vytvorte značkovanie v celom strope.
 2. Pozdĺž obvodu fixujte vodiaci profil PP. Ťažko sa pripevniť k stropu, ktoré nemôže. Je potrebné používať suspenzie. Ak bol dom postavený pred viac ako 5 rokmi a na vrchole nie sú žiadne obytné priestory, môžete to urobiť pomocou skrutiek z čierneho dreva a nedotýkajte sa, nechajte medzeru pod klobúkom. Otvor v profile musí byť väčší, aby sa tyč skrutky mohla pohybovať. Najlepšou možnosťou je použitie špeciálnych pružinových dosiek.
 3. Do vodiacich prvkov sa vkladajú lamely, na ktorých sa upevnia dosky. Do stropu sú upevnené pomocou závesov alebo perforovaných pásikov.
 4. Vnútri sú kladené drôty a komunikácia je vykonaná, miesta inštalácie svietidiel sú označené a pod nimi je upevnené.
 5. Strop zostáva zachovaný. Otvory pre svietidlo by mali byť o 2-3 mm väčšie. Rovnaká medzera a pozdĺž celého obvodu stropu a medzi steny sadrokartónu. Listy sú pripevnené k profilu pomocou skrutiek.

Pozor prosím! Na skelete z drevených regálov je potrebné použiť stĺp 50x50 a pružinové stĺpy. V diere v strede oblúka sa skrutka zaskrutkuje do tyče, okraje sú pripevnené na strop.

Tesniace škáry a tmel sa vyrábajú po tom, čo všetky povrchy vnútri miestnosti a dokonca aj doma sú opláštené.

Sadrokartónové stierky vnútri domu

Ako zdobiť dom vnútri sadrokartónu krásne a trvalo

Late na drevených stenách

Brúsené a lakované alebo voskované drevo má svoj vlastný jedinečný vzor. Dokonale sa hodí pre väčšinu moderných štýlov. Niektoré harmonicky dopĺňajú, iné zdôrazňujú svojim kontrastom hladkých línií a tvarov. K pokrytiu domu zvnútra nasleduje niekoľko prípadov:

 • neexistuje žiadny pravidelný spôsob, ako sa starať o strom;
 • Drevo nakoniec stmavilo a stratilo svoj atraktívny vzhľad.
 • Izolácia stien;
 • dodatočná zvuková izolácia;
 • potreba skryť komunikácie;
 • Potrebujete pevný, rovnomerný základ pod dlaždice a iné povrchové úpravy.

Dôvody pre sadrokartónové omietanie dreveného domu vo vnútri môžu byť iné. To platí najmä pre dekoráciu interiéru a zmenu situácie. Z GKL robiť v domoch oddielu v sanácii.

Robiť prepravku pod sadrokartón v drevenom dome, musíte dodržiavať niekoľko pravidiel:

 • Je potrebné odolať horizontálnej a vertikálnej polohe prvkov kostry a kože;
 • pri skrutkovaní závesu by ste mali nechať medzeru;
 • vzdialenosť medzi vertikálnymi stĺpmi konštrukcie je rovná polovici šírky sádrokartónu - 60 cm;
 • profil pozdĺž dĺžky je pripevnený k stene na vzdialenosť najviac 50 cm;
 • keď sú listy spojené pozdĺž dĺžky v miestach spojenia, umiestnia sa vodorovné tyče z profilu;
 • na drevo používané kryté, čierne skrutky;
 • Medzi listami je potrebné nechať medzeru 2 - 3 mm.

Tip! Nepoužívajte nechty. Neskladajú dobre v strome a čoskoro začnú vypadávať. Skrutkové spojenie je oveľa silnejšie.

Obvod miestnosti je pripevnený k štartovaciemu profilu a do neho sú zasunuté zvislé stĺpiky. Plachta sa naskrutkuje okolo okrajov a stredu vo vzdialenosti 15 - 20 cm. Skrývajú sa pri vyrovnávaní s tmelom.

Po upevnení pokožky by mali byť rohy listov mierne odrezané. Môžu raspushitsya a stojí za lietadlo. Je žiaduce okamžite pokryť celú stenu základnou. Potom sa výstužná sieť na farbu prilepí na spoje a medzery sa vyrovnajú tmelom. Hlava skrutiek shpatlyutsya krížom s úzkou špachtľou.

Pod tapetou stačí vyčistiť nárazy a všetko zakryť pridaním primeru. Maľovanie vyžaduje hladší povrch. Dokončovacie tmely ošetrujú celú stenu, brúsia a v prípade potreby aplikujú niekoľko vrstiev.

Doska je ťažká. Pod ním vytvorte základňu hrubého nepremokavého plechu sadrokartónu. Po utesnení kĺbov dvakrát uzemnite zloženie hlbokého prenikania. Potom aplikujte roztok lepidla a položte dlaždice. Štartovací profil pod prvým radom sa nedotýka podlahy a je pripevnený k stene.

Podšívka z dreveného nosníka pod vnútornou výstelkou domu so sadrokartónovou doskou

Ako zdobiť dom vnútri sadrokartónu krásne a trvalo

Drevené lišty

Opláštenie domu z vnútra so sadrokartónovými doskami sa dá urobiť aj na drevenej debne. Mala by byť zvolená pre regály a priečky 50 x 50 mm. Ako štartovaciu čiaru použite lištu so šírkou 70 mm. Skrutky sa ukladajú s podložkami a neťahujú sa.

Nedostatok dreveného rámu v komplexnej príprave dreva. Je potrebné ošetriť s retardérmi horenia, impregnovať antistatickými činidlami. Životnosť takejto kože je oveľa kratšia ako život kovu a čoskoro bude musieť opäť uviesť dom. Dokonca aj dobre vysušené drevo môže viesť počas spracovania. Mali by ste starostlivo skontrolovať tyče na zakrivenie.

Sadrovej dosky bez rámov vo vnútri domu

Ako zdobiť dom vnútri sadrokartónu krásne a trvalo

Pokryjeme steny sadrokartónovými doskami bez vystuženia

Bezfarebný spôsob inštalácie sadrových dosiek vo vnútri domu je možný na stabilných rovných plochách. V podstate je to omietka. Murivo musí mať nerovnosť do 5 mm. Ak stenu nie je potrebné zoradiť vertikálne, potom dom môže byť sadrokartónové dosky bez lešenia vnútri.

Povrch stien domu sa musí čistiť od prachu a iných nečistôt. Obalte 2 vrstvy s hlbokým penetračným základným náterom. Štartovací profil je nastavený nižšie. Slúži ako podpora a pomáha vyrovnávať listy horizontálne. Lepidlo sa aplikuje so zubovou stierkou. Výhoda tohto spôsobu inštalácie:

 • obloženie sa vykonáva rýchlejšie;
 • zachováva užitočnú plochu miestnosti pozdĺž obvodu;
 • náklady na dokončenie sú oveľa nižšie.

Nevýhody zahŕňajú neschopnosť ukryť komunikácie pod podšívkou a vytvoriť vnútornú izoláciu domu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

8 + 2 =