Balkón a lodžia aký je rozdiel: podrobný prehľad

Balkón a lodžia aký je rozdiel: podrobný prehľad

Balkón a lodžia aký je rozdiel: podrobný prehľad

Loggia a balkón majú svoje vlastné dizajnérske prvky a vonkajšie rozdiely. Existuje taká skratka, známa mnohým - SniP. SNiP - tzv. Stavebné predpisy a pravidlá, ktoré dávajú základnú definíciu pojmov balkón a loggia. A pri identifikácii konceptov by sa mali presne riadiť týmito normami.

Čo je to balkón a loggia podľa pravidiel

Balkón je ohradená oblasť, ktorá zjavne vyčnieva z fasádnej roviny.

Balkón a lodžia aký je rozdiel: podrobný prehľad

Loggia je vstavaná alebo pripevnená budova, na jednej strane je otvorená a na troch stranách je murovaná

Jeden dizajn sa líši od ostatných a iných významných funkcií.

Vlastnosti a rozdiely dvoch vzorov:

  1. varič - to je definujúci rozdiel medzi našim balkónom a lodžou. Balkón sa otvára do priestoru na troch stranách, je zhruba povedané, že nie sú žiadne steny, žiadna strecha. Rovnaký štítok len jedna strana je pripevnená k stene domu ako konzola a vizuálne visí v priestore.
  2. lodžie - to je súčasť interiéru, nikdy to nie je predná časť domu, je tu zahrnuté. Rovnaká doska je už podporovaná tromi stranami na stene domu. A strecha pri lodži je kachle hornej lodžie.

Balkón a lodžia aký je rozdiel: podrobný prehľad

Loggia je spoľahlivejšia ako balkón, pretože funkciou balkóna je konštrukcia konzoly - upevnenie dosky iba pozdĺž jednej steny

Ale nemôžeme povedať o tomto type stavby, ako je balkón-lodžia. Zo svojich štandardných náprotivkov sa vyznačuje skutočnosťou, že časť tejto miestnosti predstavuje samotnú rovinu fasády a časť je zabudovaná do samotnej budovy. Ale ak hovoríte všetko, potom v novej budove skutočne nenájdete takéto riešenie, je to mimoriadne zriedkavé.

Sada nábytku pre loggiu (video)

Balkón sa líši od loggie: rozmery

Je tu taká vec - štandardná šírka balkóna. Pochádzalo z minulého storočia, keď štyri desaťročia, od 50. rokov až po 80. rokov, sa pokračovalo v masovej výstavbe bytových domov. Typické domy, imortalizované, vrátane vo filme Eldar Ryazanov, sa stali jedným zo symbolov éry.

Balkón a lodžia aký je rozdiel: podrobný prehľad

Nie vždy balkón alebo lodžia môžu spĺňať normalizáciu

Projektové inštitúty vyvinuli "sériové" projekty - štandardné projekty, aby bolo možné plne zabezpečiť masovú výrobu stavebných konštrukcií. Potom sa zrodila veľmi štandardná šírka balkóna.

Väčšina dnešných balkónov má šírku dosky 3275 mm a výčnelok zo steny je 800 mm. Štandardná veľkosť lodžie je dosky 1200 až 5800 mm.

Rozdiel medzi lodžou a balkónom je tiež dôležitý tým, že táto doska je rozdelená na dva byty v strede a šírka sa rovná 2900 mm. Výnimkou je rohová loggia, keď sa veľkosť zmení kvôli ukotveniu oboch dosiek.

A čo viac: balkón alebo lodžia

Pri posudzovaní typických veľkostí sa dá ľahko uzavrieť. Dnes však existujú lodžie rôzneho dizajnu, sú tu veľké lodžie, ktoré sa často premieňajú na inú obývaciu izbu. Samozrejme, po otepľovaní.

Balkón a lodžia aký je rozdiel: podrobný prehľad

Rôzne myšlienky možno realizovať tým, že nemáte malú loggiu. Jedným z nich je otepľovanie

Ak zhrniete porovnávacie výsledky, dostanete takú pripomienku:

  • Lodžia s budovou má tri spoločné múry, zatiaľ čo balkón má iba jednu. Ale ak je lodžia polkruhová alebo uhlová, budú dve spoločné steny.
  • Loggia má strop, balkón tejto časti je zbavený;
  • Balkón je vždy vystavený na fasádu budovy, loggia nie je;
  • Na lodžii je v mnohých prípadoch možné tráviť kúrenie, s balkónom, aby to robili legálne a bezpečne, že sa neukazuje;
  • Keď balík vybavíte, vždy berte do úvahy prípustné zaťaženie, s loggiou, ktorá nie je potrebná;

Balkon a balkón podľa noriem nepatria do vykurovaných priestorov a ak ste vykurovali loggiu, priestor bude zahrnutý do celkovej plochy bytu.

Možnosti návrhu balkónov a lodžií (video)

Teplo lodžie: čo to je?

Ohrev loggia bude nevyhnutný, ak chcete kombinovať loggiu s miestnosťou, čím sa zvýši priestor miestnosti. Zároveň musíte izolovať všetko: podlaha, strop, steny. Nebojte sa, že kvôli tomuto otepľovaniu "jesť" podstatnú časť oblasti loggie. Izolácia nebude trvať dlhšie ako šesť centimetrov, čo už nie je tak veľa.

Vlastnosti izolácie lodžie:

  1. Steny mrznú rýchlo, nie je to mýtus. Takže je potrebné oddialiť teplo. Vo väčšine prípadov sa na to používajú izolačné dosky z penovej fólie a penovej penovej peny.
  2. Pred ohrevom je potrebné starostlivo uzavrieť všetky trhliny, aby vietor nechodil pod ohrievač. Dodatočné vrstvy izolácie musia byť obvykle pokryté polyetylénom.

Balkón a lodžia aký je rozdiel: podrobný prehľad

Izolovaný dizajn, obrazne povedané, mení loggiu na veľký termos, ktorý dokonale zachováva teplo

Po oteplení môžete začať s kozmetickými opravami.

Na balkón sa však niečo dá povedať, hoci jedna asociácia s bytom sa líši od druhej.

Môže byť kuchyňa kombinovaná s balkónom

Veľmi často je kuchyňa kombinovaná s balkónom. Čo to môže dať? Na bývalom balkóne môžete usporiadať malú jedáleň, alebo urobiť z neho miesto pre chladničku a mrazničku, čo je - uskladnenie jedla.

Balkón a lodžia aký je rozdiel: podrobný prehľad

Balkón v tvare pozdĺžneho okna sa môže stať pracovnou plochou vašej kuchyne

Ak spojíte byt s loggiou, príležitosti sú ešte väčšie. Populárna možnosť v súčasnosti - štúdia alebo workshop pre bežnú ihlu. Ďalším často lodžie premenená akési hut-bádateľne, kde je posteľ, pohodlné a príjemné pre zábavu, police s knihami alebo do knižnice, vankúše, deky, atď, a, samozrejme, dobré osvetlenie.

Kombinácia kuchyne s loggiou (video)

Balkón a lodžia - dve, v skutočnosti rôzne miestnosti, a jedna a druhá môže byť spojená s bytom, koordináciu ich konania s príslušnými organizáciami. S týmto rozhodnutím môžete dať svojmu nápadu život, zvýšiť funkčnosť bytu a premeniť ho externe.

Veľa šťastia!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

− 6 = 1