Dekoratívne a omietkové rohy pre oblúk na tapetu

Dekoratívne a omietkové rohy pre oblúk na tapetu

Oblúk v interiéri slúži ako dekorácia a určuje kvalitu opravy bytu. Jeho tvar a povrch podčiarkujú štýl. Miesto na mieste intenzívneho pohybu vyžaduje ochranu vyčnievajúcich prvkov otvoru. Krásne zdôrazniť tvar a posilniť oblúk, vytvoriť holistický obraz pomôže dekoratívne rohy pre tapetu. Môžu byť použité pre lakované povrchy.

Dekoratívne a omietkové rohy pre oblúk na tapetu

Rohy pre oblúk na tapetu

Jasné čiary a ochrana proti zničeniu sa dosahujú vďaka okrajom

Lepené tapety a maľované vonkajšie rohy sú prvé, ktoré sa rozpadajú. Keď ľudia priliehajú k ramenám a nohám, zasiahnu vyčnievajúce prvky rôznymi predmetmi. Pre môjho priateľa, ukončenie opravy, som odporučil vložiť roh pre tapetu. Vo svojom dome rozdelené oblúky rozdeľujú kuchyňu a jedáleň, zónujú veľkú obývaciu izbu a oddeľujú chodbu od chodby.

Dekoratívne a omietkové rohy pre oblúk na tapetu

Dekorácia oblúka s rohmi

Prilepené hrany oblúka sú vizuálne mazané a zlúčené s pozadím bez dodatočnej úpravy. Urobte linku čistou a pomocou dekoračného profilu ju uľahčite vnútornou výzdobou. Je flexibilný, vyrobený z:

 • plastu;
 • kov;
 • laminovaný korok.

Dekoračný plastový profil sa používa častejšie než iné. Pri výrobe je natretý. Má jednotnú tonalizáciu rezu. Ľahko ohýba a skrýva povrchové chyby, nerovnosti.

Kovové rohy sa používajú na lemovanie oblúku v moderných štýloch techno, high-tech, art deco, avantgarde. Sú vyrobené z hliníkového pásu s hrúbkou 0,3 - 0,8 mm s dekoratívnym povlakom:

 • postrek;
 • chrómovanie;
 • laminácia.

Povrch môže mať akúkoľvek farbu. Najväčší dopyt je oceľ, pre čierny kov a zrkadlo.

Roh na tapetu z korku používa zriedka. Je pripojený k oblúkam s veľkým polomerom oblúka. Používajú sa v interiéri s tapetami a panelmi podobného materiálu. Profil prírodnej kôry stojí viac ako plastové a kovové materiály.

Oblúkové profily sú rozdelené podľa účelu:

 • dierované omietky;
 • dekoratívne.

Pre uhly, ktoré sa menia viac ako 900, sú vyrobené špeciálne ohybné rohy z vrstvenej lepenky a plastu.

Perforovaný profil pre oblúky

Dekoratívne a omietkové rohy pre oblúk na tapetu

Oblúk a rohy pre ňu pod tapetami

Roh oblúka môže byť orezaný v prípade, že je vyrovnaný, bez zmien a nechodí na stranu. Za týmto účelom sa počas tmelu nainštalujú špeciálne perforované rohy:

 • plastu;
 • kov;
 • kartón.

Jedna strana profilu pozostáva zo segmentov. Pri ohýbaní sa ľahko oddelia pomocou ventilátora alebo sú stlačené, majú požadovanú podobu a susedia s povrchom oblúka a viacúrovňovým stropom. Keď shpatlevke slúži ako majáky. Posilniť ich:

 • stavebná zošívačka;
 • nechty;
 • lepiacej kompozície.

Pri opravách v interiéri používajte predovšetkým plastové rohy. Mimo domu je praktickejšie použiť kovové. Kartón je zriedkavý, na ostrých a tupých rohoch pod tapetami v interiéri.

Použitie profilu omietky robí správne oblúkové línie, rovinné prechody sú jasné. Mriežka a farba sú ploché. Súčasne perforované profily zosilňujú rohy, chránia dokončovací materiál pred zničením, umierajú.

Rozmanitosť ozdobných rohov

Dekoratívne a omietkové rohy pre oblúk na tapetu

Rohy na tapetách pre oblúk

Môžete si vybrať rohy pre tapety v tóne a kontraste. Všetko závisí od štýlu a túžby zdôrazniť oblúkovú líniu. Plastové rohy vytvorené pre oblúky majú rôzne strany:

 • 9 x 16 mm;
 • 10 x 20 mm;
 • 13 x 16 mm;
 • 15 x 30 mm.

Neexistuje žiadna špecifická norma regulujúca veľkosť strán. Každý výrobca vytvorí roh pre tapety v takom pomere šírky, ktorý považuje za vhodný. Okrem toho má dĺžka profilu veľkosť 2700 mm, až 3000 mm. Na dokončenie oblúka sa používajú aj rovnostranné rohy. Začínajú od veľkosti strany 10 mm a konca 50 mm. Ich hrúbka je 1 - 1,4 mm. Na objednávku konkrétneho oblúka sa vykonáva rozsiahlejšia úprava.

Hrúbka plastového profilu na dokončenie oblúkov je zvyčajne jeden milimetr. To je dosť, že roh pre tapety môže skrývať nepravidelnosti a zostať flexibilné. Okrem farebnej čiernobielej farby môžu mať farbu pre rôzne druhy dreva, kovu, kameňa.

Pozor prosím! Pri kúpe dbajte na polomer ohybu. Jeho minimálna veľkosť, na ktorej je možné ohýbať dekoratívny roh bez jeho zničenia a vytvárania extrémnych stresov.

Aké veľkosti a farby vyberiete pre určitý štýl

Dekoratívne a omietkové rohy pre oblúk na tapetu

Oblúk v interiéri bytu

Urobte rohy čisté, bez zvýraznenia oblúkov v interiéri, môžete použiť úzky profil zvolený na pozadí pozadia tapety. Kontrastné tmavé lemovanie zvýrazní tvar otvoru a zameria sa naň. Pre ľudové a prírodné štýly sa na drevo používajú dekoratívne plastové rohy.

Čím je miestnosť a oblúk menšia, tým je užší a nenápadnejší roh. Kontrastné lesklé prevedenie interiér výrazne a vizuálne znižuje priestor.

Tónový profil by mal zodpovedať jednej z troch farieb najčastejšie používaných v kresbe na tapety.

Inštalácia dekoratívnych klenutých rohov

Dekoratívne a omietkové rohy pre oblúk na tapetu

Rohy pre oblúk do miestnosti

Dekoračný klenutý roh je inštalovaný počas opravy na poslednom kroku, keď je tapeta vložená a vysušená. Môže byť upevnený rôznymi spôsobmi:

 • samorezné otvory v otvoroch s kužeľom pod hlavami;
 • klinčeky s odrezanými klobúkmi;
 • lepiaca kompozícia na plasty;
 • kvapalné nechty.

Samozberacie stroje, ktoré používam pri zdobení interiéru v podkroví a priemyselnom. V tomto prípade sú to prvky tematického návrhu.

Nikdy nepoužívam nechty. Keď sú ucpané, plast môže prasknúť. Aj keď ste odrezali klobúky, môžete vidieť značky zo spojovacích materiálov. Zoberte mastiku presne do tónu konečnej úpravy a zakryte nechty ťažké.

Pozor prosím! Odstráňte pásy tapety o polovicu šírky profilu a prilepte rohy priamo na tmel.

Dekoratívne a omietkové rohy pre oblúk na tapetu

Oblúk a rohy na tapety

Rohy pre oblúk na lepidlo Montáž hlavne na maľované povrchy a hustú umývateľnú tapetu.

 1. Zdobím tapetu z oboch strán rohu ostrým nožom.
 2. Zrezal som a skontrolujte nasadenie suchého profilu. Označujem stred rohu a oblúk.
 3. Súhlasím s kĺbmi. Preverujem ich kombináciu.
 4. Lepidlo som položil do stredu profilu v malom množstve.
 5. Začal som lepidlo uprostred. Stlačením rohu a fixáciou páskou na stenu.
 6. Po odstránení lepidla odstránim lepiacu pásku.

Tip! Ak dĺžka profilu nestačí na úplné zakrytie oblúka, pridajte na obidve strany symetricky. Bude to vyzerať viac esteticky ako zvyčajné "ostrenie" na jednom mieste.

Upevnenie pomocou kvapalných nechtov, ktoré používam pri dokončovaní vložených oblúkov najčastejšie. Príprava je podobná lepeniu. Iba tekuté nechty, ktoré som dal do bodu, stlačil som niekoľko sekúnd a presunul som sa - zo stredu doprava, potom doľava a dole. Rýchle zmrazenie kompozície nevyžaduje fixáciu páskou a dlhé lisovanie rukami.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

58 − 52 =