Dokončenie sadrokartónových stropov vlastnými rukami (foto a video)

Dokončenie sadrokartónových stropov vlastnými rukami (foto a video)

fotografie
K dnešnému dňu radiaci ľudia radšej orezávajú strop sadrokartónom. Ale ako každá iná možnosť, práca na dokončení stropov so sadrokartónmi vyžaduje dôkladnú prípravu povrchu a dodržiavanie pravidiel technologického procesu. Len v tomto prípade môžete získať vysokokvalitný, estetický a očný strop. Dekorácia stropu zo sadrokartónu s vlastnými rukami nie je ani veľmi skúsený majster, hlavnou vecou je starostlivo prečítať niektoré nuansy a brať do úvahy radu odborníkov.

Dokončenie sadrokartónových stropov vlastnými rukami (foto a video)

K dnešnému dňu veľa ľudí pre doma uprednostňuje strop sadrokartónu. Takéto stropy môžu byť vyrobené z ľubovoľného tvaru s viacnásobným osvetlením. Okrem toho sú dostatočne silné.

Chyby pri vykonávaní stropnej úpravy so sadrokartónom vedú k smutným dôsledkom a výsledkom, ktorý môže byť sklamaním. Existuje niekoľko problémov, s ktorými sa môžete stretnúť pri dokončení stropu pomocou GKL. Ako sa im vyhnúť, alebo opraviť chyby, ktoré sú uvedené, bude popísané neskôr. Okrem užitočných rád sa môžete oboznámiť s technológiou odporúčanou pre kvalitné dokončenie stropu zo sadrokartónu s vlastnými rukami.

Možnosť s manzardovým stropom

Dokončenie sadrokartónových stropov vlastnými rukami (foto a video)

Pri montáži stropu sádrokartónovej dosky je potrebné vyhotoviť presné označenie. Preto je lepšie používať laserovú úroveň.

Ak chcete čo najviac osvetliť nuansy dokončovania stropu zo sadrokartónu s vlastnými rukami, ukážme napríklad montáž GKL na strop podkrovia. Keďže ste pochopili, ako to urobiť správne, s jednoduchšími možnosťami, budete už spravovať sám.

Prvá vec, ktorou sa postaráme, je presné označenie. Prvé merania sú zamerané na zlomenie horizontálnych línií. Najvhodnejším zariadením na tento účel je laserová úroveň. Výmena hladiny lasera môže vyvolať analógovú vodu alebo farbu laku. Pomocou týchto nástrojov sa použijú počiatočné značky a následné označenie. Bude potrebné pre kvalitné a presné upevnenie vodiacich prvkov.

Podľa predbežného označenia je potrebné namontovať profil vodiaceho pohľadu. Na tento účel používame spojovacie prvky, nazývané hmoždinky. Krok umiestnenia upevňovacieho zariadenia by nemal byť väčší ako 1000 mm. A výber upevňovacích prvkov, presnejšie svojho druhu, priamo závisí od materiálu steny vo vašom dome. Napriek šikmej polohe stropu v našom príklade sa bude upevňovanie profilu riadiaceho charakteru vykonávať aj v miestach so sklonom.

Dokončenie sadrokartónových stropov vlastnými rukami (foto a video)

Schéma na meranie rozmerov sadrokartónu.

Upozorňujeme, že ak potrebujete pripojiť dve časti profilu, potom sú pre tento účel ideálne komerčne dostupné špeciálne zátky, ktoré slúžia ako konektory.

Bolo to zase označenie profilu, ktorý už bol namontovaný z výpočtu množstva polovice veľkosti sadrokartónu. Ďalej na týchto značkách bude inštalovaný profil stropného typu. Toto je spôsob, ako spojiť dva listy v strede profilu pre strop.

Chcem poznamenať, že veľkosť sadrokartónu, presnejšie jeho šírka, zodpovedá 1200 mm. Práve v strede je potrebné usporiadať ďalšiu časť profilu stropu. Takže môžeme dosiahnuť výsledok, v ktorom bude umiestnenie stropného profilu vykonané v krokoch 600 mm.

Pripojenie profilu stropného typu a vodiacej lišty je potrebné pomocou samorezných skrutiek určených na prácu s kovom.

Dokončenie sadrokartónových stropov vlastnými rukami (foto a video)

Schéma hlavných typov kovových profilov na upevnenie sadrokartónu.

Upozorňujeme, že vzhľadom na zvláštnosti našej miestnosti (podkrovie), kde sa nachádza miesto prechodu povrchu stropu od naklonenej do úrovne, je inštalovaná ešte jedna časť stropného profilu.

Nasledujúce kroky znamenajú označenie stredu profilu stropu pomocou značky. Pomôžu vám orientovať sa v budúcej práci pri inštalácii GCR. Stačí skombinovať značky a listy a potom ich opraviť.

Potom môžete nainštalovať všetky zostávajúce časti profilu stropu. Krok je rovnaký - 600 mm.

Na konci tohto štádia pristúpime k realizácii značiek potrebných na ďalšie upevnenie priečneho profilu. Potom budete musieť vytvoriť bunky.

Pokračovať v práci: funkcie

Nasledujúce činnosti budú zamerané na inštaláciu závesov, ktoré sú potrebné pri upevnení profilu stropu na pracovný strop, ako aj na steny, ktoré sú naklonené. Rozstup týchto upevňovacích prostriedkov (závesov) nie je väčší ako 1000 mm.

Dokončenie sadrokartónových stropov vlastnými rukami (foto a video)

Schémy upevnenia profilov pre sadrokartón na strop.

Pre pohodlie pri práci medzi profilmi umiestnenými na okrajoch ťahajte kábel. To pomôže vykonať postup vyrovnávania profilu stropu. Takže nakoniec dostanete plochý vodorovný povrch, ktorý nemá žiadne rozdiely.

Zarovnanie profilu stropu sa vykonáva po dokončení upevnenia závesov na stenu šikmého charakteru. Potom sú k nemu pripevnené závesy.

Samorezné skrutky sú vhodné pre prácu s kovom. Vyčnievajúce (nepotrebné) časti zavesenia sú ohnuté na opačnej strane.

A ešte jeden dôležitý bod na zaistenie profilu prierezu, musíte zakúpiť špeciálne konzoly, ktoré iným spôsobom volajú krab. Len s jeho pomocou získate pripojenie, ktoré spĺňa požiadavky na pevnosť a spoľahlivosť.

Nuance montážnych prác: tajomstvá a rady

Stáva sa, že niektoré miesta neumožňujú používať vhodný príbor krabov. Napríklad profil umiestnený na samom dne steny so sklonom. Tam je takmer nemožné to urobiť. Je to spôsobené tým, že jedna strana profilu je umiestnená v tesnej blízkosti steny. Práve o týchto ťažkostiach hovorili na samom začiatku.

Dokončenie sadrokartónových stropov vlastnými rukami (foto a video)

Ak chcete profily opraviť pod svahom, použite zátvorky.

Ak ste venovali pozornosť, v stavebných predajniach sú zámky špeciálneho účelu, s ich pomocou je možné spojiť profil v rôznych rovinách, z akéhokoľvek uhla. Ich hodnota je dosť cenovo dostupná, ak nie viac, ale zvyčajne sa na ne zabúdajú a pravdepodobne nie sú po ruke.

Preto skúsení odborníci radia nasledujúce. Je potrebné použiť malú časť vodiaceho profilu, aby sa vytvorilo pripevnenie medzi ním a priečnym profilom. Pretože v priebehu práce vyrežeme vodiaci profil, potom sa do toku dostal určitý objem tak, aby sa nestratil, môžete ho použiť, ako je popísané vyššie.

Dokončenie sádrokartónového stropu vlastnými rukami

Teraz to bol rad krabov, aby boli umiestnené na mieste vyhradené pre nich. Následne sú kusy priečneho rezu vytvorené zo stropného profilu. Ich umiestnenie bude v spodnej časti profilu vodiaceho profilu. Po ich upevnení sa fixujú tým, že vyčnievajú vyčnievajúce časti z krabov.

Takže celý profil priečnej formy našiel svoje miesto a je kvalitatívne pevný, teraz je potrebné ohýbať jazyky krabov smerom k profilu a zafixovať ich pomocou skrutiek na kov.

Dokončenie sadrokartónových stropov vlastnými rukami (foto a video)

Schéma hotového rámu pre upevnenie sadrokartónu na strop.

Preto ste dokončili inštaláciu štruktúry rámu a je pripravený na inštaláciu GCR.

Dbajte na to, aby bola dokončená fáza montáže kostry na strop so sklonom. Ale plochý povrch stropu, horizontálne, tiež vyžaduje inštaláciu konštrukcie, ktorá bude vykonávať funkciu rámu. Vykonávanie práce je rovnaké, ako je uvedené vyššie. Aby ste to dosiahli, po vyrovnaní profilu stropu pomocou kábla sa vytvoria značky potrebné pre kvalitatívne a presné umiestnenie krabov.

Na dosiahnutie vysokej tuhosti konštrukcie rámu je možné, ak veľkosť článkov zodpovedá indikátoru 600 x 600. Takže rám je pripravený, jeho tuhosť je dostatočná, môžete ísť na GKL držiak.

Inštalácia GKL: odporúčania

Ak chcete začať pracovať na upevňovaní sadrokartónových dosiek, mali by ste ich pripraviť, dávajúc požadovaný tvar a veľkosť.

Na začiatku práce sa zachytí šikmá časť stropu.

Dokončenie sadrokartónových stropov vlastnými rukami (foto a video)

Schéma upevnenie sadrokartónu k profilu.

Pripevnenie GKL k rámu sa vykonáva pomocou samořezných skrutiek priamo na vodiaci profil. V tomto prípade musíte byť dostatočne opatrní, aby ste dosiahli dobrý výsledok.

Všimnite si, že horná časť skrutky, tj. jeho klobúk by mal byť zapustený do listu, ale nie veľmi hlboko, asi 1 mm. Rozstup skrutiek by mal zodpovedať hodnote od 150 do 200 mm. A ak nie ste príliš leniví a pripravujete sa na usporiadanie, potom upevnenie skrutiek bude pohodlnejšie, nebude potrebné určovať príslušnú vzdialenosť zakaždým. Ale to nie je potrebné, je to tak pohodlné. Najmä ak to robíte prvýkrát.

Po dokončení práce so šikmým stropom môžete prejsť na povrch vodorovnej časti stropu. Ak chcete pracovať, bolo to jednoduché, je potrebné získať takéto úpravy, napríklad zastávky zo stromu. Sú vyrobené z improvizovaných materiálov a budú užitočné v prípade, že prácu vykonáva malý tím dvoch ľudí. Budú držať GCR a stlačia ich na profilový rám. Práve táto metóda vám umožní zvládnuť úlohu pokrytia stropu v podniku.

Takže po zarovnaní pozície listu ho môžete pripevniť k povrchu profilu. Iba po vykonaní upevnenia môžu byť zarážky odstránené. Pokiaľ ide o komunikáciu a elektrické vedenie, je potrebné ho riešiť pred tým, ako sa omietne strop GKL. Upevnenie plechov by malo byť vykonané na všetky dostupné bunky, inak nedosiahnete potrebnú tuhosť. Táto požiadavka je povinná pri vykonávaní.

Nebojte sa, ak celý list nezahŕňa požadovanú oblasť povrchu stropu. Zvyšné medzery sa môžu uzavrieť pomocou zvyškov GCR. Jednoducho po ukončení celých plechov sa merajú otvorené časti a podľa ich veľkosti sa vyrežú potrebné detaily GCR.

Nasledujúce etapy zahŕňajú spracovanie kĺbov, tmelenie stropu a dokončovacie práce dekoračného charakteru. Veľa šťastia!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

8 + 2 =