Dokončenie schodiska s laminátom ručne (foto a video)

Dokončenie schodiska s laminátom ručne (foto a video)

fotografie
Schodisko môže byť dokončené takmer akýmkoľvek materiálom, ktorý sa používa na podlahu. Jedným z najpravdepodobnejších a najkrajších riešení je však použitie laminátu. V dnešnej dobe existuje veľa odrôd tohto povlaku. Používa sa všade. Nie je to zvláštne, pretože laminát je praktický a krásny materiál. Jeho použitie môže priniesť nové svetlé farby do domu.

Dokončenie schodiska s laminátom ručne (foto a video)

Dokončenie schodov s laminátom.

Dnes môžete ľahko ozdobiť schodisko s laminátom vlastnými rukami. A bude to vyžadovať minimálne úsilie a čas. Najdôležitejšie je dodržiavať pokyny.

Spustenie pracovného postupu

Dokončenie schodiska s laminátom ručne (foto a video)

Schéma správneho pokladania laminátu.

Laminátové podlahy sú veľmi dôležitou úlohou. Možno ho možno porovnať s povrchovou úpravou podlahy. Všetky kroky v dome sú neustále vystavené rôznym mechanickým silám. Účelom ich potiahnutia laminátom je nielen zdobenie povrchu, ale aj dodatočná odolnosť voči vonkajším vplyvom. Ak je potrebné skutočne kvalitatívne dokončiť tieto kroky, je nevyhnutné čo najlepšie pristupovať k otázke výberu materiálu.

V podstate každá laminátová doska pozostáva z niekoľkých vrstiev. Využíva drevovláknitú dosku s vysokou tvrdosťou, ako aj dekoratívnu vrstvu papiera. Dnes existuje veľa druhov laminátových náterov.

Hrúbka vrstiev závisí od výrobcu. V závislosti od toho doska patrí do jednej alebo druhej triedy. Klasifikácia sa vykonáva niekoľkými faktormi. Závisí od typu spojovacieho prvku, ktorý sa používa na pripojenie panelov, od ich vodotesnosti, od mechanickej pevnosti atď. Existuje niekoľko typov klasifikácií.

Celkovo je šesť hlavných tried laminátu - 21, 22, 23 a 31, 32, 33. Ak číslo triedy začína na 2, potom je to laminát, ktorý možno použiť v súkromných domácich podmienkach. Triedy, ktoré začínajú s 3 sú vhodné na použitie v komerčných priestoroch, kde je pre náter potrebné väčšie zaťaženie.

Okamžite stojí za zmienku skutočnosť, že schodisko v dome je pomerne zložitá konštrukcia. V súvislosti s tým by mala byť dokončená laminátom, ktorého trieda nie je menšia ako 31. Len v tomto prípade bude povlak dostatočne tuhý a odolný fyzickým zaťaženiam.

Dokončenie schodiska s laminátom ručne (foto a video)

Schéma reštauračného rebríka.

Pokiaľ ide o nákup materiálu, treba zvážiť, že na každom schodisku by mala byť pevná doska. Podšívka schodov sa musí robiť pomocou celých kúskov laminátu. Z jednotlivých kusov sa takáto práca nevykonáva.

V prípade, keď ide o obkladové schody, ktoré majú rozdielne geometrické rozmery, musíte sa sústrediť na najväčší nákup. Zvyšky materiálu môžu byť potrebné na dokončenie ostatných častí krokov.

Pred začatím pokládky laminátu je potrebné položiť substrát pod každý krok, ktorý bude slúžiť na odpisovanie. Týmto spôsobom položenia krytu bude ľahké vystúpiť na každý krok rebríka. V tomto prípade nebudú zverejnené žiadne nepotrebné zvuky. Ako takýto substrát sa môže použiť polyetylénová fólia, ale je najlepšie, ak materiál vyčnieva zo zástrčky.

Niektoré funkcie

Dokončenie schodiska s laminátom ručne (foto a video)

Typy laminátu.

Ak chcete dokončiť schodisko, ktoré má zložitú štruktúru, stojí za to zvážiť prípravu špeciálnych šablón. Sú rozrezané podľa veľkosti každého kroku. V tomto prípade budete môcť presne vykonať všetku prácu a vyhnúť sa nadmernému výdavku materiálu.

Ak ide o spojenie rôznych úrovní, používajú sa špeciálne profily. Tieto profily majú pôvodnú štruktúru, ktorá im umožňuje krásne zdobiť prvky schodiska. Tieto prvky sú tiež potrebné na zabezpečenie rovnomernejšieho rozloženia zaťaženia na povrchu každej dosky. To tiež prispieva k ich rovnomernému oderu.

Ak chcete rebríkať rebrík s laminátom, je tiež potrebné mať iný nástroj v arzenáli. Najúspešnejším riešením pre rezanie laminátovej dosky je elektrická píla. Navyše v súčasnosti nie sú žiadne problémy s jej nadobudnutím.

Nie je potrebné používať drahé profesionálne modely. Ak chcete rezať laminát, urobí sa spoločná skladačka pre potreby domácnosti. Ak to nie je k dispozícii, rezanie sa môže vykonať s inými nástrojmi. Napríklad na tieto účely môže byť použitá obyčajná píla alebo bulharčina.

Samorezné skrutky sú v tejto veci veľmi dôležité. Bez nich je nemožné dokončiť. Každý samostatný prvok bude musieť byť upevnený na oboch stranách. To bude dosť dosť, pretože dodatočný profil bude ešte použitý na upevnenie.

Niektoré užitočné tipy

Dokončenie schodiska s laminátom ručne (foto a video)

Nástroje na kladenie laminátu.

Takže dokončenie rebríka s laminátom je pomerne náročná úloha, ktorá nie je k dispozícii všetkým. Práca bude vyžadovať maximálne stavebné zručnosti a niekoľko dní. Sotva jeden deň. Ďalej dostanete niekoľko tipov, ktoré určite pomôžu v práci.

  1. Takže začnite tým, že potrebujete pripraviť rebrík na dokončenie. Preto je potrebné demontovať starý náter. Robte to čo najdôkladnejšie, aby ste nepoškodili základňu schodov. V opačnom prípade môže schodisko stratiť svoju pôvodnú pevnosť.
  2. Pri demontáži stojí za to venovať pozornosť tomu, aké prvky sú v krokoch prítomné. Ak boli niektoré súčasti poškodené v priebehu práce alebo niekedy skôr, mali by byť vymenené. Ak ide o drevený rebrík, potom sa to dá robiť rýchlo a ľahko.
  3. Keď je schodisko pripravené na kladenie laminátu, musí sa z neho odstrániť všetok stavebný odpad. Len v tomto prípade sa laminát ľahko zmestí. Ak chcete odstrániť nečistoty, môžete použiť vysávač.
  4. Pri výbere laminátu na dokončenie musíte venovať pozornosť tomu, aby sa perfektne zapadol do okolitého interiéru.

Ak je celý dom dokončený stromom, potom musíte zakúpiť materiál, ktorý bude zodpovedať tomuto rozsahu odtieňov. Ak je dom dokončený s kameňom, potom si môžete kúpiť laminát a s takým vzorom. Teraz laminát môže mať takmer akýkoľvek vzor. To znamená, že je ľahké vybrať správnu možnosť.

Pri výbere materiálu by ste mali venovať pozornosť tým možnostiam, ktoré sú vyrobené z prírodného dreva.

Takýto laminát bude slúžiť mnoho rokov vierou a pravdou. Lacné laminátové riešenia sú tiež vhodné na dokončenie, ale to sa neodporúča, pretože sa nezmestí na rovnú podlahu, ale na rebríku. Tu bude vynaložené ďalšie úsilie. Sú celkom schopné poškodiť povlak. Musí sa to vziať do úvahy. Čínsky laminát nestojí za nákup, pretože má nízku pevnosť. Dokonca aj napriek tomu, že na obale je napísaný opak, nezastavujte svoj výber. S najväčšou pravdepodobnosťou tento laminát nebude trvať dosť dlho.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

− 7 = 1