Farba smaltu PF 115 a jej spotreba na 1 m2

Farba smaltu PF 115 a jej spotreba na 1 m2

Pre každú farbu je určitá spotreba a to závisí od špecifík samotného materiálu a povrchu, ktorý bude namaľovaný. Ja, ako každý majster, sa tieto hodnoty veľmi zaujímajú, pretože pre kvalitnú prípravu a kúpu potrebného množstva farby potrebujete vedieť všetky nuansy.

Farba smaltu PF 115 a jej spotreba na 1 m2

PVA farba PF-115

Spotreba lakovacích materiálov

Musím povedať, že všetky normy závisia priamo od faktorov, za ktorých sa používajú olejové farby. A mimochodom, v rôznych situáciách môžu byť tieto hodnoty úplne odlišné. Poďme sa rýchlo pozrieť, aké sú štandardy výdavkov, ktoré väčšina ľudí používa, a to ako majstrovia - všestranný a neskúsení začiatočníci.

Farba smaltu PF 115 a jej spotreba na 1 m2

Farba PF-115

V priemere sa na nanášanie jednej vrstvy používa približne 110 až 130 gramov farbiacej zmesi. Rôzne faktory, ktoré budete manipulovať, môžu znížiť a zvýšiť tieto ukazovatele. Pri výpočte priemerného odpadu z olejových farieb na meter štvorcový zvážte nasledujúce body:

  1. Aká je viskozita LMC
  2. Aký je stav povrchu na maľovanie?
  3. Pomocou akých nástrojov sa materiál aplikuje - môžu to byť kefy, valčeky a striekacia pištoľ
  4. Aká je práca, interná alebo externá

Zvyšovanie odpadu z olejových farieb je spôsobené tým, že existujú straty spojené s vonkajšími faktormi. To je trochu porovnanie vám povie, že pri maľovaní povrchov vo vnútri domu na 1m2, môžete použiť viac farby než pri maľovaní vonku, v prípade, že počasie je suché a bezvetrie. Ak sa však počasie na ulici dramaticky zmení, spotreba materiálu sa môže dokonca zdvojnásobiť. Vodná disperzia na báze akrylátu, farby na báze oleja a vody majú rôzne náklady. Dnes budem hovoriť o zmesi ropy PF 115 a normách odpadu takejto farby na jeden meter štvorcový.

Normy sprenevera skloviny

Farba smaltu PF 115 a jej spotreba na 1 m2

Farba PF-115 a spotreba na 1 m2

LKM PF 115 sa používa vo vonkajších aj vnútorných procesoch. Toto je podľa definície farba smaltu, ktorá sa viac používa pre kovové predmety. Ak čítate popis materiálu, môžete vidieť, že má niekoľko vynikajúcich vlastností:

  • Nebojte sa negatívneho vplyvu atmosféry
  • odolnosť voči vlhkosti
  • Je chránený pred ultrafialovými lúčmi
  • Nebojí sa vetra

Ale pre tieto vlastnosti je malá nuance, všetky vynikajúce vlastnosti farby dostane len po aplikácii a úplné sušenie povrchu. Ak je však použitá, je náchylná na všetky vyššie uvedené účinky a samozrejme, aby sa zabránilo mimoriadnym udalostiam. Smalt pre kov PF 115 bude spotrebovaný na m2 vo väčšom množstve, ak sa aplikácia vyskytne vo veternom a slnečnom počasí.

Spotreba smaltu na kov závisí od farby, ktorú ste vybrali, a preto som sa rozhodol vytvoriť malú a zrozumiteľnú tabletu:

PF 115

Spotreba smaltu na m2

Čierna farba 17-20 m2
Modrý smalt 12-17
hnedý 13-16
zelená 11-14
biela 7-10
žltý 5-10

Ak sa maľba vykonáva na jasnom slnku, pripravte sa na to, že spotreba na 1 m2 sa výrazne zvýši v dôsledku odparovania skloviny. Nechcem hovoriť o špecifikách, keďže existujú prípady, kedy sa číselné hodnoty doslova zdvojnásobili. Preto, ak nechcete minúť peniaze na nákup farby, potom sa prispôsobte počasiu. Ak sa pozriete na stôl, jednoducho rozdeľte všetky údaje o dve a získajte oblasť, ktorá má byť natretá za zlých poveternostných podmienok.

Povrchy, ktoré sa majú natrieť

Farba smaltu PF 115 a jej spotreba na 1 m2

Spotreba farby PF-115

Smalt PF 115 pre kov môže byť použitý pre pozinkované železo, ako aj pre železné alebo neželezné kovy. Je z povrchu natretý a závisí od spotreby na m2. Normálne sa norma pohybuje od 100 do 150 g / m2. Pri vykonávaní práce sa uistite, že povrch je dobre pripravený, mal by byť perfektne vyrovnaný, pretože sklovina bude vykazovať všetky chyby.

Aby sme ušetrili trochu LMB, stojí za to, aby sme použili primery na priľnavosť a tmel na odstránenie defektov stien. Venujte pozornosť farbe kovu, ktorý bude maľovaný v budúcnosti. Z toho môže závisieť spotreba PF 115, pretože intenzita pôvodnej farby závisí od počtu vrstiev uložených.

Použite každú vrstvu valčekom alebo kefou a ak chcete maľovať vo dvoch alebo viacerých vrstvách, musíte počkať, kým predchádzajúci nevystrieľate. Zvyčajne jedna vrstva vyschne za deň. Mimochodom, ak maľujete štetcom, spotreba materiálu sa automaticky zvyšuje, pretože nástroj doslova absorbuje zmes. V prípade valčeka je všetko oveľa jednoduchšie, a preto premýšľajte o nákupe tohto konkrétneho nástroja. Ale ak vzhľadom na všetky faktory, spotreba farieb je stále veľmi vysoká, potom venujte pozornosť samotnej farbe. Možno používate nekvalitné a lacné zloženie. Venujte pozornosť výrobcovi, pokynom a dátumu expirácie tovaru.

Získajte smalt v špecializovaných predajniach, pozrite sa na certifikát kvality a nikdy neuprednostňujte farby s nízkymi nákladmi. Zvyčajne ide o tieto zmesi, ktoré nie sú potrebné pre správne lakovanie, kvalitu a vlastnosti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

77 − 74 =