Koľko podlahy pre laminát a dlaždice suší

Koľko podlahy pre laminát a dlaždice suší

Koľko podlahy pre laminát a dlaždice suší

Pri plánovaní montáže podláh počas výstavby alebo opravy potrebujete vedieť nielen čas potrebný na prípravné práce a zariadenie podlahy samotného, ​​ale aj to, koľko podlahy suší.

Toto je obzvlášť dôležité v prípadoch, keď sa podlaha používa ako kryt, na ktorý je potom položené hlavné podlažie. Pri sušení podlahy je veľmi veľa okolností, ktorých pochopenie umožní plniť plánovanú prácu kvalitatívne a podľa plánu.

Čo určuje čas sušenia sypkej podlahy

Koľko podlahy pre laminát a dlaždice suší

Čím je vrstva silnejšia, tým dlhšie suší podlaha.

Aby sa zohľadnil čas spevnenia podlahy a plánovanie následnej práce po jej úplnom uchopení a zhromažďovaní síl a ďalších ukazovateľov k návrhovým hodnotám, je potrebné študovať faktory, ktoré ovplyvňujú tento proces.

Hlavné sú tieto:

 • počet vrstiev;
 • hrúbka každej vrstvy;
 • druh malty na podlahové krytiny;
 • typ hlavnej povrchovej vrstvy;
 • používané na potiahnutie prísady.

Podľa priemerných hodnôt môže byť doba sušenia podlahy niekoľko hodín až niekoľko dní. Na obale každého typu zmesi výrobcovia uvádzajú približné hodnoty tohto času.

Časovanie kalenia podlahových krytín v závislosti od zloženia zmesi

Koľko podlahy pre laminát a dlaždice suší

Doba schnutia plniacich podláh závisí predovšetkým od typu zmesi používanej na poťahovanie.

Aby sme pochopili, ako zmes zmesi a rôzne prísady aplikované na ňu ovplyvňujú čas vytvrdzovania plniacich podláh vyrobených s ich pomocou, je potrebné zvážiť niektoré z nich:

 1. Polymérové ​​podlahy, ktoré sa používajú hlavne v priemyselnej výrobe, môžu získať potrebnú silu na 2-6 dní. A to môže byť ovplyvnené rôznymi faktormi, ako sú hrúbky vrstiev a ich počet, prítomnosť alebo neprítomnosť všetkých druhov prísad, rovnako ako rôzne sfarbujúce pigmenty.
 2. Podlahy vyrobené zo zlúčenín na báze cementu sú konečne vytvrdené po 7-14 dňoch a použitie plastifikátorov v nich na zlepšenie spracovateľnosti zmesi môže výrazne zvýšiť tieto pojmy.

  Koľko podlahy pre laminát a dlaždice suší

  Pre polyuretánové podlahy môžete chodiť po 10 - 15 hodinách

 3. Sádrové alebo anhydritové zmesi nastavené na 2 dni, po ktorých môžete chodiť po podlahách, ale na nich môžete namontovať ťažké vybavenie a inštalovať nábytok po najmenej 10 dňoch. Okrem toho je potrebné si uvedomiť, že podlahy vyrobené z takýchto zmesí sa nemôžu vykonávať v mokrých miestnostiach, pretože pod vplyvom vody strácajú svoju silu.
 4. Rýchlo sušiace povrchy sú vyrobené zo zmesí, ktoré sa dajú nastaviť na 2 hodiny, vytvárajú podlahy s vysokými technickými parametrami.
 5. Polyuretánové podlahy sú usporiadané s použitím zmesí, ktoré sa dajú chodiť po 10-15 hodinách a po 3 dňoch úplne stuhnúť s vytvorením kvalitatívneho povrchu schopného odolávať vysokým zaťaženiam a dlhodobo udržiavať požadovanú pevnosť.
 6. Epoxidové podlahy zmrazia po 2 - 5 dňoch, v závislosti od počtu vrstiev, čím vytvárajú veľmi odolný povrch.

Pomocou akejkoľvek zmesi na inštaláciu samonivelačných podláh je potrebné starostlivo preštudovať pokyny pre ich použitie a vyplniť podlahy v plnom súlade s uvedenou technologickou postupnosťou.

Prísne dodržiavanie pokynov na inštaláciu samonivelačných podláh skracuje čas na nastavenie zmesi a zabezpečuje vysoko kvalitný a spoľahlivý povlak.

V závislosti od typu povrchovej úpravy sa čas na vytvrdnutie povlaku mení.

Povrchová úprava Druh roztoku Nastavenie času
linoleum Polyuretánové zmesi 3 noci
Laminátové podlahy Sadra, polymérová 3-7 dní
dlaždice cement Až 2 týždne

Po nalievaní je potrebné dať podlahu na podlahu v čase, ktoré nie je kratšie ako doba uvedená na obale, a ak je to možné, ešte niekoľko hodín alebo dní.

Podmienky vedúce k rýchlemu sušeniu kvapalných podláh

V prípadoch, keď sa plniaca podlaha používa ako základ pre obkladanie laminitídy, kobercov alebo iných povrchových povlakov, je často potrebné zrýchliť proces tuhnutia hotového povlaku. Je to nevyhnutné, aby sa neodstránil celý výrobný proces. Ďalšie informácie o hromadných podlažiach nájdete v tomto videu:

Koľko suchej podlahy pre každý konkrétny typ náteru je špecifikované v pokynoch na obale. Okrem toho sa vykonávajú tieto činnosti:

 1. Pre rýchle schnutie podlahy je potrebné monitorovať jej rovnomerné rozloženie na povrchu.

  Koľko podlahy pre laminát a dlaždice suší

  Maximálne zaťaženie nechajte potiahnuť čo najdlhšie

 2. Mierna vlhkosť (až do 60%) zabezpečí rýchle tuhnutie základne. Ak tento režim vlhkosti nie je dodržaný v miestnosti, trvanie zablokovania kvapalných podláh môže trvať až dva týždne.
 3. Za žiadnych okolností nesmie byť v miestnosti, kde sa vykonáva práca, povolené prievany, čo môže nielen zvýšiť čas pre poťahovanie, ale tiež viesť k oddeleniu celého povlaku alebo jeho jednotlivých častí od základne.
 4. Teplota vzduchu sa musí udržiavať medzi + 20 ° C a + 30 ° C, aby sa zabránilo náhlym zmenám.
 5. Čerstvo položená zmes by mala byť pokrytá polyetylénovou fóliou na ochranu povrchu pred prienikom ultrafialového žiarenia, pod vplyvom ktorého môže povrch nielen obmedziť čas tuhnutia, ale aj stratiť základné vlastnosti.
 6. Po určitej dobe, v závislosti od použitej zmesi, ktorá sa použila na nalievanie podláh, by mal byť lakovaný povrch.
 7. Maximálne zaťaženie podlahy by malo byť uvedené čo najneskôr, aby sa zabezpečila sada pevnosti použitá pre zloženie podlahového zariadenia. Informácie o tajomstvách samonivelačných podlaží nájdete v tomto videu:

Aby sa zabezpečilo rýchle nastavenie zmesi použitého v zariadení na plnenie podlah, je potrebné zabezpečiť vytvorenie priaznivých podmienok v priestoroch, kde sa práca vykonáva v súlade s výrobnou technológiou a inštrukciami sprevádzajúcimi zmes.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

− 1 = 1