Ktorý základný hĺbkový prienik je lepšie vybrať?

Ktorý základný hĺbkový prienik je lepšie vybrať?

Na to, aby vnútorná výzdoba v dome udržala čo najdlhší svoj ideálny vzhľad, je potrebné zvoliť hĺbkový penetračný základný náter, ktorý je najvhodnejší pre tento typ povrchu. Väčšina materiálov, ktoré sú základom pre konečnú úpravu, najmä betónu a omietky, sa vyznačuje špeciálnou poréznou štruktúrou, čo s ňou sťažuje prácu. Mnohé z nich sú navyše charakterizované slabou schopnosťou priľnúť (dodržiavať iné materiály), čo tiež sťažuje vykonávanie dokončovacích prác. V takýchto prípadoch je vytvorený špeciálny hĺbkový penetračný primér, ktorý zlepšuje schopnosť materiálov spájať.

V súčasnosti existuje veľa rôznych typov zmesí primérov, ktorých výber závisí nielen od umiestnenia ošetreného povrchu, ale aj od druhu miestnosti, v ktorej sa nachádza. Pokúsme sa pochopiť všetku rozmanitosť.

Ktorý základný hĺbkový prienik je lepšie vybrať?

Výber hĺbkového penetračného náteru pre strop

Aby bolo možné zvoliť ideálnu kompozíciu pre strop, je potrebné najprv venovať pozornosť technickým vlastnostiam povrchu, ktorý sa má ošetriť. Vzhľadom na skutočnosť, že vo väčšine prípadov je prekrývajúci sa materiál betónový, základná vrstva by mala mať nasledujúce technické vlastnosti:

 • malá veľkosť disperzných micel, pretože hĺbka impregnácie betónu by mala byť najmenej 5 mm;
 • primer musí mať antiseptické vlastnosti;
 • by mala mať posilňujúci účinok;
 • by mali výrazne zlepšiť schopnosť povrchu adhézie;
 • zatvorte póry povrchu, aby sa zabezpečila nižšia spotreba konečných materiálov.

Ktorý základný hĺbkový prienik je lepšie vybrať?

Aby penetračný náter prenikol do základne, musí mať malú veľkosť

Ideálnym primérom pre hlbokú penetráciu pre vnútornú prácu, zodpovedajúcu všetkým týmto charakteristikám - sú takzvané univerzálne riešenia. Môžu sa použiť aj penetračné akrylové zlúčeniny.

Čo je lepšie pre sex?

Podklad pre hlbokú penetráciu podlahy vyžaduje mierne odlišné podmienky, na rozdiel od stropu, a to:

 • uzatváranie pórov a uľahčenie minimálnej absorpcie kvapalných formulácií do povlaku;
 • zvýšenie pevnosti povlaku v dôsledku silných mechanických zaťažení na povrchu;
 • vysoká hustota zmesi po jej vysušení.

Všetky tieto požiadavky spĺňajú výhradne špeciálne nátery, aj pre podlahu.

Ktorý základný hĺbkový prienik je lepšie vybrať?

Základné nátery na steny

Tu je materiál veľmi dôležitý, na ktorom bude nanášaný základný náter hlbokej penetrácie, pretože pre tento povrch môže byť absolútne čokoľvek:

 1. Drevené steny - kompozícia pre takýto povrch musí mať schopnosť utesniť póry, a tiež byť paropriepustná, takže vlhkosť sa nehromadí vnútri steny. V tomto prípade je lepšie vybrať základný náter obsahujúci veľké množstvo syntetických živíc alebo vybrať akrylovú zmes.
 2. Tehlové steny - pretože tehly vo svojej štruktúre sú oveľa hustejšie ako drevo, pre takéto povrchy je potrebná primárna zmes s veľkou penetračnou silou. V tomto prípade ideálne riešenie bude akrylové zlúčeniny.
 3. Steny z sadrokartónu sa vyznačujú silnou priepustnosťou pre vodu, pretože sú lepšie naplnené špeciálnou rýchlo sušiacou zmesou.
 4. Omietnuté steny - charakterizované silným pórovitým povrchom, čo je dôvod, prečo používajú rovnaké kompozície ako na ošetrenie betónových povrchov, napríklad akrylové zmesi na betón.

Výber primeru kúpeľne

Voľba pôdy pre kúpeľňu by sa mala veľmi pozorne pristupovať, pretože táto miestnosť sa vyznačuje vysokou vlhkosťou a je priaznivým prostredím pre vývoj plesní, húb a iných mikroorganizmov. V tomto ohľade je pre lepenie povrchov v kúpeľni lepšie vybrať špeciálne riešenia, ktoré majú nielen vysokú penetračnú hĺbku, ale aj antiseptické vlastnosti a tiež špecializované biocídne prísady.

Ktorý základný hĺbkový prienik je lepšie vybrať?

Podkladanie stien v kúpeľni by sa malo vykonávať so špeciálnym zložením určeným pre mokré miestnosti

Okrem toho je veľmi dôležité aplikovať náter v kúpeľni. Bez ohľadu na to, ako dobré technické vlastnosti pôdy, ak povrch nie je predtým odmastený, čistený a sušený - všetky vlastnosti zloženia a vaše úsilie sa dostanú na nič. Okrem toho, po vykonaní všetkých vyššie uvedených krokov, povrch musí byť ošetrený špeciálnymi čistiacimi prostriedkami, vrátane chloridov.

Konkrétny kontakt alebo základný náter hlbokého prenikania - čo si vybrať?

Jeden z najpopulárnejších typov univerzálnych primérov, používaných v posledných rokoch, je konkrétny kontakt. Mnoho ľudí si myslí, že tieto vysoko hodnotené vlastnosti tohto typu zmesi sú vhodné pre akékoľvek povrchy a zvládnu akýkoľvek problém. Pokúsme sa pochopiť.

Technické charakteristiky tohto typu pôdy sú takmer ideálne pre tie povrchy, ktoré sa vyznačujú vysokou hustotou a nízkou schopnosťou priľnúť, pretože táto zmes napodobňuje povrch podobný smere, čím výrazne zvyšuje priľnavosť. Vo všetkých ostatných prípadoch je jeho aplikácia absolútne bezvýznamná a betónový kontakt je lepšie nahradiť špeciálnym náterom hlbokého prenikania alebo univerzálnou akrylovou zmesou.

Ktorý základný hĺbkový prienik je lepšie vybrať?

Povrchová úprava základným náterom pred dokončením je už takmer bežným postupom, ktorý je navrhnutý tak, aby výrazne uľahčoval nielen samotnú prácu, ale aj kvalitu a životnosť dokončenej úpravy. Hlavná vec je správne zvoliť typ kompozície v závislosti od charakteristík miestnosti a typu povrchu, ktorý sa má ošetriť.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

+ 39 = 47