Lepkavé papierové tapety s vlastnými rukami: bez švov, inštrukcie (video)

Lepkavé papierové tapety s vlastnými rukami: bez švov, inštrukcie (video)

Ako viete, papierové tapety - to sú špeciálne produkty, pretože sú úplne ekologické. Okrem toho takéto obrazy perfektne absorbujú farby na vodnej báze. Na trhu sú prezentované v rôznych farbách.

Lepkavé papierové tapety s vlastnými rukami: bez švov, inštrukcie (video)

Schéma lepenia tapety v rohoch.

Pretože

Lepkavé papierové tapety s vlastnými rukami: bez švov, inštrukcie (video)

lepiť papierové tapety vlastnými rukami? Stojí za zmienku, že metódy lepenia existujú veľmi odlišné. Počas práce by ste mali pochopiť, že aj keď sa na papier aplikuje tenká vrstva vinylu, stále sa báť, že sa lepiaca zmes dostane a trení. Počas zmáčania materiál mení svoj tvar.

Kvalitné materiály pre prácu

Ikony označenia schém na tapetu.

Budete potrebovať:

  • tapety na papierovej báze;
  • lepidlo;
  • valec;
  • huba;
  • vedierko;
  • voda;
  • nožnice;
  • linka;
  • ceruzka;
  • základný náter a tmel.

Ako správne pripraviť povrch stien na lepenie plátno na papierovej báze?

Vopred ošetrite povrch tmelom s malým zrnom. Vďaka tomu nebude na stenách žiadna drsnosť.

Ak máte vážne pripravenosť na povrch, nepoužívajte sklolaminát. Spravidla sa môže mierne odlupovať, pretože nie je tak efektívne lepené.

Lepkavé papierové tapety s vlastnými rukami: bez švov, inštrukcie (video)

Príprava stien na tapetovanie.

Okrem toho použite vysokokvalitný materiál na nanášanie povrchu. Ak ste namočili stenu s nekvalitnými výrobkami, potom sa omietka môže odlupovať. A to všetko kvôli tomu, že pôda sa nedostane do základne, však padne do tmelu, vytvorí parotesné spojenie. Preto sa tapeta na kĺboch ​​začne odlupovať. A kvôli hromadeniu vlhkosti v stenách sa môže objaviť forma.

Keď lepiate papierové tapety, uistite sa, že teplota v miestnosti je vyššia ako 10 stupňov. Prax ukazuje, že ak je teplota v miestnosti 5-8 stupňov, potom povrchy vysušia oveľa dlhšie. A kvalita lepenia nebude vysoká.

A čo vlhkosť v miestnosti, potom by nemala byť viac ako 50%. A základný náter na základe potreby vysušiť. Steny by mali byť svetlé, najlepšie v bielom tóne. Ak ste použili omietku iného odtieňa, potom budete potrebovať pigmentový základný náter. Odporúča sa použiť, ak chcete lepiť svetlé bielizeň, ktoré sú zvyčajne schopné svietiť akoukoľvek značkou na stenách.

Ako lepiť tapety bez švov: inštrukcie

Lepkavé papierové tapety s vlastnými rukami: bez švov, inštrukcie (video)

Schéma vlepovania stien tapetami.

Keď vytlačíte tapetu, uistite sa, že číslo produktu je rovnaké na každom kotúči. Dávajte tiež pozor na obrázok, ktorý ste vybrali.

Ako lepiť tapetu na papierovej báze, aby neboli viditeľné žiadne švy? Skôr ako vložíte tapety bez švíkov, umyte si ruky a nástroje. Potom pripravte materiál sám. Keď rozbalíte kotúč, musíte urobiť 2 kusy. Stačí si len nechať zásobu 8-12 cm. Týmto spôsobom môžete presne odrezať križovatky zo všetkých strán. Pozrite sa, že obrázok na 2. riadku je kombinovaný s obrázkom na 1. a tak ďalej.

Malo by byť zrejmé, že existuje veľa spôsobov, ako dnes aplikovať lepidlo na plátno. Existuje napríklad jedna tradičná metóda, ktorú používajú ľudia veľmi dlho. Po prvé, valec je položený na obrázku, potom kompozícia lepidla sa aplikuje na druhú stranu. Prácu je potrebné vykonať pomocou valčeka. Výrobky potom musia byť valcované dovnútra po strane, na ktorej bolo lepidlo nanesené, a ponechané pár minút. Počas tejto doby budú môcť trochu napučať.

Taktiež dbajte na to, aby okraje dosiek nevysušili. V opačnom prípade sa segmenty môžu spojiť a potom bude ťažké skombinovať obrázky.

Aké sú ďalšie spôsoby lepenia tapety

Poklepit tapetu môže byť a iným spôsobom. Vezmite si kúsok a položte ho na obrázok a na strane druhej naneste vodu (na to použite špongiu). Potom roztiahnite steny lepidlom a začnite lepiť valce.

Je dôležité poznamenať, že tento spôsob lepenia tapety začal v poslednej dobe, a dokonca aj potom len špecialisti. Koniec koncov je potrebné mať určité znalosti o hrúbke a hustote materiálu, aby bolo možné plátno dobre namočiť vodou.

Ak sa rozhodnete v tomto prípade vložiť papierové tapety do domu, potom majte na pamäti, že lepidlo je potrebné riediť vodou v menšom množstve alebo kúpiť už varené.

Nedoporučuje sa nanášať lepidlo okamžite na steny a valce. Z tohto dôvodu môže lepidlo vystupovať na mieste, kde sú švy. Práca je dokončená. Teraz už presne viete, ako ste sami vložiť tapetu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

96 − = 87