Nalievanie podlahy v byte: ako vylievať svoje vlastné ruky

Nalievanie podlahy v byte: ako vylievať svoje vlastné ruky

Nalievanie podlahy v byte: ako vylievať svoje vlastné ruky

Pri veľkých opravách je veľmi dôležitá otázka: ako vyplniť podlahu v byte. Je dôležité nielen vyrovnať základy dokončenia, ale aj vykonávať prácu čo najefektívnejšie, bez zbytočných materiálnych a časových nákladov.

Zvážte, aké materiály je možné použiť na naplnenie podlahy v miestnosti a ako šetriť peniaze.

Robiť vlastnú prácu

Nalievanie podlahy v byte: ako vylievať svoje vlastné ruky

Pred začatím práce odstráňte starý náter na úroveň prekrytia

Máte dostatok voľného času, môžete vykonať všetku prácu na usporiadaní podlahy sami. Práca začína s čistením starého povrchu.

V prítomnosti povlaku je potrebné ho demontovať na úroveň dosiek, je potrebné odstrániť nielen linoleum alebo laminát, všetko sa odstráni, vrátane starého poteru alebo nalievania. To je potrebné urobiť aj preto, že nalievanie nového poteru "bude jesť" výšku miestnosti, najmenej 5-10 cm.

Po zakúpení nového bytu pre jemné dokončenie, uistite sa o kvalite podlahy. Ak je materiál poteru mäkký a voľný (to sa stane, keď je v roztoku príliš veľa piesku), vrstva musí byť odstránená.

Nalievanie podlahy v byte: ako vylievať svoje vlastné ruky

Roztok sa mieša v malých častiach

Po odstránení starého povlaku pokračujte v naliatí podlahy v byte. Preto je potrebné dôsledne vykonávať tieto práce:

  1. Podkladanie povrchu. Používa sa špeciálne riešenie hlbokého prenikania. Je potrebné ošetriť povrch čistým prachom a jemnou nečistotou. Ak existujú praskliny, je lepšie ich vyplniť. Spodok stien musí byť tiež impregnovaný zemným roztokom. Po sušení spravidla 2-3 hodiny môžete začať s kladením izolácie.
  2. Otepľovania. Ak nezabezpečíte v byte teplú podlahu, stále stojí za to ušetriť energetické straty. Položte vrstvu expandovaného polystyrénu, čo znižuje tepelné straty. Pokladanie dosiek začína od vzdialeného rohu miestnosti, nezáleží na smere znázornenia. Položte dosky bez upevnenia, pozrite sa, akú verziu rozloženia bude menej odpadu. Po definovaní rezania dosky fixujte lepidlom. Spoje medzi doskami a tiež po celom obvode musia byť lepené.
  3. Dali sme majáky. Aby ste to dosiahli, vytiahnite nulovú úroveň a zaostrite na ňu na hromadách hliníkového profilu cementovej malty. Ak chcete zabrániť odchýlkam, použite úroveň budovy. Majáky sú umiestnené vo vzdialenosti menšej ako je dĺžka pravidla, o štvrtinu. Prvý riadok je umiestnený na 30 cm od steny. Nepokúšajte sa zvyšovať vzdialenosť, aby ste si boli istí úrovňou, a trochu častejšie uveďte beacony. Potom, čo sa ubezpečíte v rovnomernom horizonte majákov, nechajte riešenie pod nimi zmraziť.
  4. Vyplníme. Roztok zmiešajte v malých častiach, v takom prípade bude čo najviac pružný pri pokládke a zvýši sa kvalita zmiešavania. Povrch poteru prechádza ihlovým valčekom, aby sa odstránili všetky vzduchové bubliny a urobili ich odolnejšími.
  5. Naplňte podlahu plastovým obalom a nechajte zmrznúť.

Nie je potrebné zrýchliť proces umiestnením majákov na riešenie alabastru alebo sadry. Majáky sa vytvrdnú rýchlejšie, ale kusy šrotu budú musieť byť odstránené z poteru. V dôsledku času trávite oveľa viac.

Vyplňte metódy

Nalievanie podlahy v byte: ako vylievať svoje vlastné ruky

Proces nalievania podlahy v byte s vlastnými rukami je namáhavý. V závislosti na tom, čo sú ciele nastavené, môže vykonávať rôzne sposobami.V keď tam je dobrá hrubý krytina, môžu jednoducho zladiť vrchná vrstva špeciálnej zmesi.

Podmienečne môžete zvoliť 3 spôsoby plnenia:

  1. Tenká (do 0,5 mm) dokončovacia vrstva. Pre lepšie spojenie pred týmto plnením musí byť čierny poter ošetrený brúsnym materiálom a nasiaknutý základnou. V tomto prípade musí byť drsná podlaha dokonale vyrovnaná. Táto náplň si nevyžaduje ďalšie lakovanie.
  2. Naplňte samostatnú vrstvu. Hrúbka poteru je 2 cm a je položená na akomkoľvek povrchu, vrátane preglejky. Oddeľujúca vrstva je vyrobená z olejovaného papiera, ktorý sa prekrýva alebo je hydroizolovaný. Týmto spôsobom sa dve vrstvy podlahy navzájom nezávisia. Je to dôležité, keď sa materiály líšia svojimi fyzikálnymi vlastnosťami a ich odozva na vlhkosť a teplotné rozdiely sa značne líšia.
  3. Plávajúca náplň. Takýto poter sa vykonáva s cieľom výroby prác na dokončenie podlahy v byte. Hrúbka vrstvy je najmenej 2,5 cm, tu tiež položte izolačnú vrstvu s toleranciou na stenách 0,15 m. Obvod je položený tlmiacou páskou. Po vysušení poteru a pokládke finálneho náteru: laminát, parkety, linoleum, viditeľné pozostatky izolačného materiálu a páska sú odrezané.

Nalievanie podlahy v byte: ako vylievať svoje vlastné ruky

Podlaha je zaplavená od vzdialenej steny k východu

Vykonávať prácu na akejkoľvek metóde, nalejte, začínajúc od ďalekej opačnej steny a presúvať na východ. Vyrovnávajte maltu s pravidlom medzi stenou a majákom. Nespoliehajte sa na závažia majákov, slúžia na nastavenie úrovne. Viesť pravidlo zmesou zigzagging.

Nenechávajte vyrovnanú maltu na podlahe, stačí vyrovnať prvú dávku, druhú miesiť. Presne dodržujte pomer roztoku. Po dokončení práce odstráňte všetky nástroje a zatvorte prístup do priestorov.

Krivky rôznych riešení majú rozdielne doby dozrievania. Prvé nastavenie nastane v deň 3, konečná pripravenosť - po 3-4 týždňoch, v závislosti od teploty v miestnosti. Informácie o tom, ako správne poskladať podlahu, nájdete v tomto videu:

Skontrolujte, či je pripravenosť náplne jednoduchá. Na podlahu položte niekoľko zmačkaných papierových obrúskov a zakryte nejaké nádoby. Ak sa utierky neochladia po 12 hodinách, poter sa vysuší.

Naplňte materiály

Nalievanie podlahy v byte: ako vylievať svoje vlastné ruky

Presne dodržujte pomer roztoku

Po rozhodovaní o tom, ako vyplniť podlahu v byte, stojí za to vyberať riešenie poteru. Môžete si kúpiť hotové suché zmesi alebo miesiť cementovú maltu sami.

Je dôležité nielen vedieť, ako správne vyplniť podlahu v byte, ale tiež pochopiť, aké riešenie sa bude robiť.

Výber materiálov nie je veľký:

materiál dôstojnosť nedostatky
Betónové riešenie Vysoká odolnosť proti opotrebeniu
Odolné mechanickému poškodeniu
Dlhá životnosť
Nebojte sa vody
ekonomický
Rýchly čas pripravenosti
ťažký
Vyžaduje dokončenie
Obtiažnosť varenia
Cementová piesková zmes Vysoká odolnosť proti opotrebeniu
trvanlivosť
hospodárstvo
Dlhé sušenie
Vyžaduje dokončenie
Suché stavebné zmesi Jednoduchá príprava
odolný
Ľahko sa aplikuje
náklady
Priemerná doba sušenia
Samonivelačné podlahy Ideálny povrch
pevnosť
Odolnosť proti opotrebovaniu
náklady
Významná doba pripravenosti

Pokyny na tašky so zmesami sú veľmi jasné. Konkrétne je ťažké zasahovať, pretože je potrebné striktne dodržiavať proporcie.

Najúspornejšia a najdostupnejšia možnosť naplnenia je DSP. Môžete si ho kúpiť v obchodnom dome alebo si ho môžete pripraviť sami.

Miešanie cementovej triedy M500 a preosievaného jemného piesku rieky v pomere 1 až 3.

Samonivelačné podlahy

Nalievanie podlahy v byte: ako vylievať svoje vlastné ruky

Samonivelačné podlahy sú vyrovnávacie a dokončovacie

Pred vlastným praním podlahy v byte, posúďte svoje finančné možnosti. Ak voľba padla na zmes pre sypké podlahy, stojí za to vedieť, že sú rozdelené na vyrovnávanie a dokončenie.

Zmesi sú rôzne v zložení a poradia balenia. Pri nalievaní spodnej vrstvy pomocou vlastnej vyrovnávacej vrstvy je povinné použitie dokončovacej vrstvy tej istej konštrukčnej značky. V tomto prípade môže byť posledný druh aplikovaný na akýkoľvek typ substrátu.

Nalievanie podlahy v byte: ako vylievať svoje vlastné ruky

Samonivelačné podlahy môžu byť dekoráciou miestnosti

Vlastnosti zmesí:

  • Levelers vykonávajú funkciu hrubého poteru. Aplikujú sa na majáky, nevyrovnávajú sa samé, vyžadujú si pravidlo. Hrúbka vrstvy môže dosiahnuť 0,3 m;
  • Na finálny dizajn sa používajú konečné zmesi. Vrstva nie je hrubšia ako 3 cm, má dobrú tekutosť, nepotrebuje vyrovnanie. Všetky detaily plnenia kvapalných podláh nájdete v tomto videu:

Voľba, čo a ako vyplniť podlahu v byte, nezabudnite: základňa podlahy bude mať vplyv na správanie celej opravy. Nie je nato, aby sme robili takúto prácu. Zmena podkladu je pomerne drahá. Tento proces nebude vykonaná, bez toho aby došlo k poškodeniu opravu všeobecne, takže sledovať technológiu a ak nie je dôveru vo svoje schopnosti, najať profesionálov.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


*

− 1 = 2